Audio i video alati

[TUT] Open Broadcaster Software

bivsi branitelj sub 19.9.2015 12:50

sinoć mi OBS crasha nekoliko puta...

kad sam tražio OBS jedino sam mogo instalirat beta verziju (0.655) jer mi je za multuiplatform stalno izbacivao poruku: your system is missing runtime components...ustvari: Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013...koji skinem (iako imam instaliran) i svejedno idem u krug...innstaliram beta verziju i stream radi ~tjedan dana ali sinoć puca nekoliko puta

dva-tri puta je zaustavilo OBS a jednom čak smrznulo računalo tako da nisam pametan što dalje

ako se netko susreo sa sličnim problemom volio bi čuti rješenje

Silwncer sub 19.9.2015 21:20
bivsi branitelj kaže...

sinoć mi OBS crasha nekoliko puta...

kad sam tražio OBS jedino sam mogo instalirat beta verziju (0.655) jer mi je za multuiplatform stalno izbacivao poruku: your system is missing runtime components...ustvari: Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013...koji skinem (iako imam instaliran) i svejedno idem u krug...innstaliram beta verziju i stream radi ~tjedan dana ali sinoć puca nekoliko puta

dva-tri puta je zaustavilo OBS a jednom čak smrznulo računalo tako da nisam pametan što dalje

ako se netko susreo sa sličnim problemom volio bi čuti rješenje

 Možeš li priložiti screenshot postavki ?

CyberDemonVZ uto 12.1.2016 11:19
Rai kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Rai kaže...

Jel mogu namjestit da mi snima 16:9? meni je cijelo vrijeme 4:3

 Koje rezolucije ti je monitor?

 Imam onaj stariji monitor. 1024x768

 Kako onda mislis 16:9? Rastegnuta slika? Ili odrezana?

Jesi probao rucno upisati neku 16:9 rezoluciju pod Custom?

Npr 1280x720?

Rai uto 12.1.2016 11:51
CyberDemonVZ kaže...
Rai kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Rai kaže...

Jel mogu namjestit da mi snima 16:9? meni je cijelo vrijeme 4:3

 Koje rezolucije ti je monitor?

 Imam onaj stariji monitor. 1024x768

 Kako onda mislis 16:9? Rastegnuta slika? Ili odrezana?

Jesi probao rucno upisati neku 16:9 rezoluciju pod Custom?

Npr 1280x720?

 Mislim da imam rastegnutu sliku. Probao sam sad ručno upisat, al mi ne snima kak treba pošto mi monitor najbolje radi u 1024x768

Imam ga vec prek 10 godina. A niš izgledada je došlo vrijeme da kupim novi, moderniji :)

CyberDemonVZ uto 12.1.2016 12:11
Rai kaže...

 Mislim da imam rastegnutu sliku. Probao sam sad ručno upisat, al mi ne snima kak treba pošto mi monitor najbolje radi u 1024x768

Imam ga vec prek 10 godina. A niš izgledada je došlo vrijeme da kupim novi, moderniji :)

 Da, to sam i ja napravio :D

 

Nego, probaj upisati 1280x720 i onda u opcijama od snimanja odaberi stretch image.

Ja imam ovako za Battlefield 4:

  

I isprobaj Ignore aspect ratio.

 

Naravno, ako snimas igru.

Ak snimas nesto drugo, tamo se poigraj s opcijama.

Rai uto 12.1.2016 12:25
CyberDemonVZ kaže...
Rai kaže...

 Mislim da imam rastegnutu sliku. Probao sam sad ručno upisat, al mi ne snima kak treba pošto mi monitor najbolje radi u 1024x768

Imam ga vec prek 10 godina. A niš izgledada je došlo vrijeme da kupim novi, moderniji :)

 Da, to sam i ja napravio :D

 

Nego, probaj upisati 1280x720 i onda u opcijama od snimanja odaberi stretch image.

Ja imam ovako za Battlefield 4:

  

I isprobaj Ignore aspect ratio.

 

Naravno, ako snimas igru.

Ak snimas nesto drugo, tamo se poigraj s opcijama.

 Ej tnx, sad mi već puno bolje snima

Rai uto 12.1.2016 14:17

Još me dvije stvari zanimaju.

 

1. Kad snimam monitor kako da namjestim da mi ne snima cijeli nego samo sredinu (bez onog dole), znači da sam namjestim koji dio monitora želim snimat.

 

2. Probam snimat online igricu (preko web stranice) znači samo monitor opet snimam i kad idem pogledat snimku u par navrata onak zašteka.

CyberDemonVZ uto 12.1.2016 14:34
Rai kaže...

Još me dvije stvari zanimaju.

1. Kad snimam monitor kako da namjestim da mi ne snima cijeli nego samo sredinu (bez onog dole), znači da sam namjestim koji dio monitora želim snimat.

2. Probam snimat online igricu (preko web stranice) znači samo monitor opet snimam i kad idem pogledat snimku u par navrata onak zašteka.

 1. Ako snimaš s Monitor capture, staviš Region capture i igraš se s brojkama

2. premali upload speed (koliki ti je?) ili preslab procesor za obradu podataka  pa preskoči nekoliko slika.

Rai uto 12.1.2016 15:18
CyberDemonVZ kaže...
Rai kaže...

Još me dvije stvari zanimaju.

1. Kad snimam monitor kako da namjestim da mi ne snima cijeli nego samo sredinu (bez onog dole), znači da sam namjestim koji dio monitora želim snimat.

2. Probam snimat online igricu (preko web stranice) znači samo monitor opet snimam i kad idem pogledat snimku u par navrata onak zašteka.

 1. Ako snimaš s Monitor capture, staviš Region capture i igraš se s brojkama

2. premali upload speed (koliki ti je?) ili preslab procesor za obradu podataka  pa preskoči nekoliko slika.

 di to mogu pogledat, da ti kažem?

MacTheBig uto 12.1.2016 15:31
Rai kaže...
SoynTech kaže...
Rai kaže...

 di to mogu pogledat, da ti kažem?

 http://www.speedtest.net/

 Mislim da nije do toga. Jer probao sam i sad igricu igrat NBA2k15, pa dok igram mi normalno radi igra, al kad idem pogledat snimku koda je slika onak usporena malo.

Upload ti je i više nego dovoljan za 720p stream.. Probaj preko ovih uputa namjestit postavke.

 

I kakav pc imaš? Trebao bi imati dobar proc za streamanje... 

 

CyberDemonVZ sub 16.1.2016 00:40
Rai kaže...

Evo kako izgleda moj komp, jel to pre loše da bi mogao snimat igrice?

 Ni ja ne znam gdje je ono iz prve poruke, sto si pitao prije koji dan. Upisi u Google pa trazi. mozda ovisi o verziji OBSa, ili se pojavi promjenom neke druge opcije.

 

Na jednoj slici je i5, na drugoj g4400... cudno.

Ako ne pretjeras s opcijama, ovo bi trebalo biti biti dosta za stream.

Pringgles sri 20.9.2017 10:44

Moze mi netko ako zna pomoci?
Do sad sam igrao na full hd.Sad imam.1440p i sada mi strim trza.Da li netko zna mozda u cemu je caka.Znaci spustim skalu za 2.na 720p i opet.Da li trebam umjesto 1440p ukucat gire 1080.Neam pojma.trazio sam tutoriale na yt.ali ne nailazim za 1440p rezoluciju.Hvala

CyberDemonVZ čet 21.9.2017 09:53
Pringgles kaže...
Moze mi netko ako zna pomoci?
Do sad sam igrao na full hd.Sad imam.1440p i sada mi strim trza.Da li netko zna mozda u cemu je caka.Znaci spustim skalu za 2.na 720p i opet.Da li trebam umjesto 1440p ukucat gire 1080.Neam pojma.trazio sam tutoriale na yt.ali ne nailazim za 1440p rezoluciju.Hvala

 Ovisi o previše detalja da bi ti netko mogao ovako na brzinu pomoći.

Koja igra, koji detalji, dal ti se kodira preko procesora ili grafičke, koja ti je brzina veze, koji bitrate si složio, ?

gamer88 uto 18.2.2020 21:45

mene zanima da li je itko uspio ukloniti zvuk tipkovnice iz videa? Probao sam sve i opet se čuje ko mutavo? možda da kupim neku drugu tipkovnicu? koja je tipkovnica najbolja da se tipke ne čuju. Znači probao sam sa reaper pluginima, noise gate, noise supression. Fanovima se ne čuju recimo ali tipkovnica i miš se čuju. Ako itko zna išta o tome bio bi mu vrlo zahvalan.

CyberDemonVZ sri 19.2.2020 01:29
gamer88 kaže...

mene zanima da li je itko uspio ukloniti zvuk tipkovnice iz videa? Probao sam sve i opet se čuje ko mutavo? možda da kupim neku drugu tipkovnicu? koja je tipkovnica najbolja da se tipke ne čuju. Znači probao sam sa reaper pluginima, noise gate, noise supression. Fanovima se ne čuju recimo ali tipkovnica i miš se čuju. Ako itko zna išta o tome bio bi mu vrlo zahvalan.

 Misliš na live stream?

Ili običan video, obraditi i staviti na npr. YouTube?

 

Ako je ovo prvo, mislim da nejde 100% jer ima dosta profesionalnih youtubera kojima se čuje klikanje, pogotovo s mehaničkim tipkovnicama.

Jedino što možeš napraviti je tiša tipkovnica, promijeniti položaj mikrofona, ili čak drugi mikrofon koji recimo ne skuplja zvukove iznad sebe i staviš ga između ustiju i tipkovnice.