Audio i video alati

Reprodukcija videa - Blu-ray player I 4k

commit ned 27.11.2022 11:27

Dakle, zapravo istražujem bežični prijenos filmova ali i igara.

Koliko sam razumio istraživanjem, svaki 4k Blu-ray film je kodiran HEVC-om.

Brzina prijenosa podataka je do 144Mbps.

Blu-ray player tada to dekodira i šalje puni video TV-u.

E sad, šalje li on TV-u 24Hz kako je film i snimljen, 30Hz ili šalje 60Hz?

Video kvaliteta je 4k 4:4:4 HDR (10-bit)

Ako šalje 24Hz onda je sirov video nekodiran 8.912Gbps.

Ako šalje 30Hz onda je to 11.14Gbps.

A ako šalje 60Hz onda je to 22.28Gbps a HDMI 2.0b podržava samo 18Gbps.

Tako da je onda video kvaliteta 4:2:2, nešto slabija.

Kako zapravo to radi?

 

Edit:

Ako HDMI 2.0 podržava 18Gbps onda me ove dvije međusobno kontradiktorne stranicd zbunjuju

Jedna veli da je 4k 30 4:4:4 10-bit 11.14Gbps što je dovoljno za HDMI 2.0 a druga veli da je maksimalni frame rate za 4k 4:4:4 i 10-bit zapravo 24Hz

https://www.d2mk.ca/news-reviews/4k-60-444-hdr-information/

https://www.extron.com/article/hdmi2faq

nikonja ned 27.11.2022 23:36

Mislim da mješaš stvari oko Hz, kod HDMI standarda se uvijek navode Hz jer o njima ovisi bandwidth, ali kod gledanja filmova to nema veze jer i BR i TV komuniciraju na 50 Hz kod nas (60Hz u USA) bez obzira koliko fps ima film, što znači da je kod HDMI 2.0 standarda max 4k 4:2:0 sa Hdr na 60Hz na 10 bit boji, 4:4:4 je moguč samo na 8 bit ali onda izgubiš HDR kako je Extron stranica navela, kod ove druge je krivo napisano.

 

Što se tiče samog chroma subsamplinga kod videa razlika između 444 i 422 je neprimjetna, kako je i objašnjeno ispod.

 

"Benefits of having full color in video are debatable, especially at 4k. It would be tough to recognize the difference between a full 4:4:4 sequence and the same content in 4:2:0.

4:2:0 is almost lossless visually, which is why it can be found used in Blu-ray discs and a lot of modern video cameras. There is virtually no advantage to using 4:4:4 for consuming video content. If anything, it would raise the costs of distribution by far more than its comparative visual impact. This becomes especially true as we move towards 4k and beyond. The higher the resolution and pixel density of future displays, the less apparent subsampling artifacts become."

 

Razlika se vidi samo kod PC ekrana kod profesionalne grafičke obrade, kad je dobro imat 444 na 60 Hz ali ako želiš 10bit boju onda je HDMI 2.1 nužan, ali pošto večina u tom slučaju ionako koristi DP kabel koji več od 1.3 verzije podržava bandwith od 32.40 Gbit/s onda nema problema ni tu.

commit pon 28.11.2022 00:15

Hvala na pojašnjenju.

Dakle, ako sam dobro shvatio, problem televizora koji su imali sa judderom je bio jer su sami dekodirali 24Hz video a sa playerima taj problem od strane TV-a nije bio već ako je bio to je bio loš player?

Nadalje, ako sam dobro razumio stvari  teoretski, ako je sam UHD Blu-ray brzine 128Mbps, isti bi se dao bežično streamati do nekoliko metara udaljenog uređaja koji bi ga onda dekodirao i reproducirao poput playera i predao tom udaljenom uređaju bez gubitka 1 bita kvalitete izvornika?

 

nikonja čet 1.12.2022 13:59

Iskreno neznam kakav receiver i transmitter imaš ali koliko znam postoje ih ogromno koje podupiru streamnje 4K videa tako da to samo po sebi i nije problem. Iako bi bilo najpraktičnije imat neki android box kojeg preko wifija umrežiš sa tv i tako streamaš sa PC-a stvari, jer je čak i jeftinija stvar i multipraktična uz to.

commit pet 2.12.2022 14:57

Nemam još nikakav. Kupujem i zato želim razumjeti stvari.

Dakle, trebam streamati video na projektor koji je na stropu.

Video mora biti 4k@60 4:2:2 HDR.

Isto tako, ako sam dobro razumio, svaki TX/RX radi na bazi kodiranja signala(TX), sažme ga, i sa druge strane ga dekodira(RX).

Dakle, na neki način je RX player.

Jesam li dobro razumio?

Hvala ti na pomoći.

nikonja pet 2.12.2022 22:30

Pa al ti nije puno lakše onda kupit nekakav stick tipa Chromecast/Amazonov fire stick i slično, ubodeš na hdmi od projektora i sa mobitela (chromecast) ili sa daljinskim (Fire stick) ljepo upravljaš. Jeftino, funkcionira i minimalno zaj... 

Plus, koji to 4k projektor imaš a da več nema ugrađen chromecast u sebi, jer skoro svi 4k projektori imaju nekakvu verziju toga već u sebi, pogotovo jer nativni 4k projektori koštaju preko 3-4t eura.

commit sri 28.12.2022 22:08

Nije, jer moram i zvuk, koji projektor nema, dopeljati do AV recievera.

Ali mislim da sam pronašao odgovor.

Dakle, imam optički HDMI 2.1 kabel koji između plafona i zida dovedem sa suprotnog zida do projektora, uokolo.

A zvuk prebacim preko bluetooth 5.2 transmittera TX i recievera RX na 4 zvučnika (7.1 mi je sustav).

Mora ih zato biti 8 i 4 bi bila stalno u struji (TX) a 4 bi bila na baterije (RX).

Kako to izgleda?

Koliko sam gledao bežični 4k@60 4:2:2 HDR video bi morao biti sažet da bi se prebacio postojećim tehnologijama.

Jedan je način da se čita video prije odašiljača, da odašiljač šalje 4k@60 4:2:2 HDR video ali to je nemoguće, našao sam samo 4k@30 a i ti su skupi.

 

Drugi način je da se video ne čita nego da ga odašiljač samo prenese do recievera koji bi ga onda otvarao tj reproducirao za projektor.

Tada je za gore spomenutu kvalitetu dovolno 128Mb/s (Netflix traži 25Mb/s) a tako su i snimljeni najzahtjevniji Blu-Ray filmovi (nisu bolje od toga).

E tu bi možda uskočio chromecast ili firestick, ako bi njima neki transmitter poslao fajl (video) bez čitanja.

Kako ti se to čini?

Zapravo, tu je problem kako poslati zvuk do AV Recievera.

Ako odašiljač ne otvara video onda reciever koji je kod projektora mora zvuk poslati AV Recieveru, a to je samo komplikacija.

 

Treći način je da se reproducira video, splitter zvuk šalje na AV Reciever a sliku na odašiljač koji onda ponovo sažme video, pošalje recieveru (recimo chromecast ili firestick) koji ga onda reproducira ponovo za projektor.

Ne znam koliko bi tu video izgubio na kvaliteti?

nikonja čet 29.12.2022 20:45

Sad mi iskreno nije jasno, prvo si pisao da je samo bežično opcija, sada pišeš da imaš kabel?

Ako imaš kabel od projektora do AV receivera onda ne vidim gdje je problem. Uštekaj štagod želiš da šalje sliku/zvuk npr, Chromecast, FireTv, bilo koju android kutiju, pc... direktno u AV receiver a pod pretpostavkom da oboje podržavaju ARC sve će radit ko suza.

 

Ima i opcija za "wireless 4k hdmi" ali sve što valja je bolesno skupo tako da ako imaš ikakvu opciju kabela iskoristi je!

commit čet 29.12.2022 21:59

Poanta priče je da ne bih provodio kabel vodilicom, da bih to izbjegao ako mogu.

To bi tek morao postaviti i vidjelo bi se. Na jednu stranu do projektora bi išla vodilica a na sve druge strane bi bilo normalno.

 

Ovo sam do sada dokučio, ove 3 mogućnosti.

 

1) Imam optički HDMI 2.0b kabel i mogao bi ga prateći spoj zidova i stropa vodilicom dovesti do drugog kraja sobe i povezati sa projektorom.

Izvor videa, splitter koji zvuk šalje AV receiveru a sliku HDMI kablom projektoru.

Opadanje kvalitete ne bi bilo nikakvo i zvuk i slika bi bili savršeno sinkronizirani.

Reprodukcija videa bi bila gdje je AV receiver.

 

2) Odašiljač koji je sposoban slati video 4k@60 4:2:2 HDR kvalitetom i prijemnik koji bi to primao i samo proslijeđivao projektoru na koji bi bio spojen.

Isto tako, uređaj mora imati nisku latenciju i sposobnost neometanog, neprekidnog, kontinuiranog slanja na 6m.

Iskreno, nisam našao takav uređaj. Problem je što bi trebao slati "raspakiran" video lossless prema prijemniku koji je spojen na projektor.

 

Ne znam postoji li uopće taka uređaj i koja mu je cijena. Ali ako postoji onda bi proces bio sljedeći:

Izvor bi "raspakirao" video, poslao ga na splitter gdje bi audio išao na AV receiver a video na odašiljač.

Odašiljač bi raspakirani video poslao prijemniku a on bi ga samo proslijedio projektoru na koji je spojen.

 

3) Uređaj koji zapravo ponovo kompresirao video, pošalje ga brzinom 128Mbps (toliki je zapravo maksimalno kvalitetan zapis na blu-ray-u).

To bi bilo dovoljno i za igrice (plejka, PC).

 

Dakle, izvor bi dekompresirao video, poslao ga na splitter, on bi poslao zvuk na AV receiver a video na odašiljač koji bi ponovo kompresirao video i poslao ga prijemniku.

Prijamnik bi ga ponovo dekompresirao i samo ga proslijedio projektoru.

E, sad je pitanje takvih uređaja ako postoje, a vjerujem da postoje samo ih ja ne mogu naći.

No to mi se ne čini toliko skupo i komplicirano.

 

 

Prvo, nisam pametan je li moguće 2) i 3), a pogotovo 2).

I sa kojim uređajima bi to uopće bilo moguće a da nisu basnoslovno skupi.

Za zvuk sam našao ovaj uređaj, koji mi se čini kvalitetnim:

https://www.ebay.com/itm/314061643362

Ne znam postoji li jeftiniji i "manji" uređaj koji pretvara pasivni zvučnik u aktivni.

5.2 je izbor zbog nekompresiranog zvuka i kontrole baterija.

Iako, ako bih uzeo neki jeftini baterijski punjač stražnji zvučnici bi mogli i dulje raditi bez punjenja.

 

 

EDIT: Kod mogućnosti pod 3) sam zabrinut. Prvo, običan prijemnik bi onda trebao primljeni video dekodirati a sumnjam da to može kvalitetno napraviti kao PC ili AVR.

Pa me zanima prvo da li projektor koji imam može kodirani video dekodirati, a ako može postoji li prijemnik koji bi onda napravio samo passthrough prema projektoru.

 

 

nikonja pet 30.12.2022 22:26

Za prvu varijantu mi nije jasno zašto trebaš splitter? Av receiver i projektor spojiš sa HDMI kabelom na ARC ulaz/izlaz (u tom slučaju podatci putuju obojestransko), i sve dodatne uređaje spajaš na AV receiver koji je u tom slučaju splitter i on onda odvaja sliku koju šalje projektoru a zvuk sam vrti on.

 

Za 2 varijantu kako sam saznao 4k30Hz je moguć ali sve preko toga je još uvijek SF pogotovo 4k60Hz HDR. Problem je što je 4K30Hz sranje i od toga nemaš nikakve koristi.

 

Za 3 varijantu iskreno neznam dali je to uopće moguće jer ne nađem doslovno nikakav članak na internetu na tu temu!

 

 

commit sri 4.1.2023 18:14

Problem je što su konektori na AVR-u HDMI 1.4b koji ne podržavaju 4k@60 a pogotovo ne HDR.

Za 4k@60 4:4:4 HDR treba HDMI2.0b.

Drugi je problem što i ne može bilo koji splitter jer "običan" splitter dojavljuje najmanji mogući zajednički nazivnik.

Npr, ako je AVR HD (1080p), a projektor UHD (4k) onda npr PC šalje 1080p sliku.

Za to treba spliter koji će na svom ulazu prijavljivati najveće moguće iz oba izlaza (ili više izlaza).

Pa tako zbog AVR-a prijavljuje vrhunski zvuk a zbog projektora vrhunski video i onda PC šalje vrhunski zvuk i vrhunski video.

Ujedno, AVR mora podržavati HDCP2 koji te sili da svi uređaji u lancu to podržavaju inače nema slike, ali ne običan splitter i to radi.

 

Za treću varijantu mislim da imam rješenje.

Brzina za 4k@60 4:2:2 HDR je mislim (kodirano) 128Mbps bežično, i to je dohvatljiva brzina.

Zapravo sam malo opet istraživao.
Recimo, Amazon Fire stick (koji bi bio zakačen za projektor) se može povezati sa PC-jem kao i sa Amazon Fire Cube-om.
Onda iz Cube-a HDMI izlaz u AVR a streamanje na Fire sticky.
Naravno, za zvuk oni Bluetooth 5.2 TX i RX bez gubitka kvalitete zvuka.

I eventualno neku prijenosnu bateriju bar za jedan zvučnik koji je na dijelu gdje se dosta prolazi pa bi bilo zgodno bez ikakvih žica.

Uglavnom, piše da traje 12h u TX modu (15h u RX) što pretpostavljam da ima 3000mAh internu bateriju.

To znači da bi radilo 70% duze.

A i jedna baterija bi mogla svaki dan jedan RX (zvučnik) napunit.

commit čet 26.1.2023 23:02

Zapravo, dobro da se nisam zaletio pri kupovini bluetooth TX i RX uređaja jer bi ih uzeo previše

Dakle, svodi se na to da svaki od tih uređaja za prijenos zvuka koji se nudi prenosi dvokanalni zvuk

https://www.amazon.de/-/en/Bluetooth-Transmitter-Receiver-Aeroplane-Connection-black/dp/B0B23DHDR4

Zato ima ili 3.5mm chinch ili RCA kabel (crven-bijel) da prenosi stereo zvuk

Dakle, TX šalje dvokanalni zvuk, zato se na izlazu iz AV receivera može spojiti na dva različita izlaza.

Recimo, u 7.1 sustavu nazvat ću zadnja 4 zvučnika paralelni lijevi i desni i stražnji lijevi i desni

https://www.dolby.com/about/support/guide/speaker-setup-guides/7.1-virtual-speakers-setup-guide/

Dakle, spoji se transmitter TX na izlaz iz AV receivera RCA kablom da bijeli ide na "paralelni lijevi" a crveni na "stražnji lijevi" izlaz

Sa druge strane receiver TX se bijelim spoji na "paralelni lijevi" a crveni na "stražnji lijevi" zvučnik

Tako isto i sa desnom stranom

Dakle, ne treba 8 (4TX i 4RX) bluetooth uređaja već samo 4

Tako se izbjegnu žice sa jednog kraja sobe na drugi ali...

Ima žica na stražnjoj strani između dva lijeva zvučnika i između dva desna zvučnika

No i tu postoji rješenje ako se želi bez ijedne žice sa te strane sobe

Svaki transmitter može odašiljati dva ista signala, za dva receivera

Tada svaki zvučnik iza ima svoj receiver, pa bi to bilo 2 transmittera TX i 4 receivera RX

 

A što se tiče slike, dok se ne dosjete da ne moraju blurax disk dekodirati prije streamanja, već da na receiveru dekodiraju i tako mogu bez po frke slati 4k 4:2:2 HDR video (sa čak i zvukom) ipak ću žicu provuči po spoju zida i stropa :(

 

 

 

mzopg čet 26.1.2023 23:19

Zaboravi WiFi ako želiš imati maksimalnu 4k@60 HDR (dolby vision) kvalitetu slike i maksimalnu kvalitetu zvuka (dolby ATMOS ili nešto drugo). Prvo nećeš moći prenositi količinu podataka kako si ti zamislio, zatim ti neće biti sinkroniziran zvuk i slika i ukratko hrpa problema.

 

Testirao sam slično kod sebe, isto na projektor i najbolje rješenje je HDMI 2.0 ili 2.1 kabel. Ne znam kakvo pojačalo imaš, kod mene je soundbar. FireStick je spojen direktno u soundbar, a iz soundbara na HDMI out kabel koji prenosi sliku u projektor. Sve radi bez greške.

commit čet 26.1.2023 23:45
mzopg kaže...

Zaboravi WiFi ako želiš imati maksimalnu 4k@60 HDR (dolby vision) kvalitetu slike i maksimalnu kvalitetu zvuka (dolby ATMOS ili nešto drugo). Prvo nećeš moći prenositi količinu podataka kako si ti zamislio, zatim ti neće biti sinkroniziran zvuk i slika i ukratko hrpa problema.

 

Testirao sam slično kod sebe, isto na projektor i najbolje rješenje je HDMI 2.0 ili 2.1 kabel. Ne znam kakvo pojačalo imaš, kod mene je soundbar. FireStick je spojen direktno u soundbar, a iz soundbara na HDMI out kabel koji prenosi sliku u projektor. Sve radi bez greške.

Kabel mi je 2.1 jer mi projektor podržava 4k@60 4:2:2 HDR i još je optički HDMI tako da nema nikakve latencije 15m

(izgleda da je 2.0 ali ipak sa HDR opcijom pa mi nije baš jasno al aj... https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B07287LTRZ/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&th=1)

Soundbar imam u sobi gdje mi je TV

U dnevnom boravku imam projektor i "stari" AV receiver (Onkyo tx-nr717)

Odustao sam od bežičnog slanja slike

Sada razmišljam samo o bežičnom slanju zvuka.

Kako nisam neki ekspert (dapače) tako je sve na levelu "ja mislim" a neke stvari nigdje ne pišu kako bi bile jasne.

Pa kod ovih bluetooth audio transmittera (TX) i receivera (RX) nigdje ne piše o broju kanala, pa sam zapravo kod nekih vidio da imaju RCA kabele a i logika da se spajaju sa slušalicama znači da su stereo, što znači dvokanalni.

Zato brijem da za 7.1 kućno kino treba 6 uređaja (2 TX i 4 RX) ako se želi potpuno bezično imati kućno kino za ove stražnje zvučnike. Za prednje mi je ionako sve blizu pa mogu koristiti žicu a i imam dualni stereo/kućni kino sustav (AV receiver je za kućni kino, a passtrough je za frontalke koje pogoni drugo pojačalo i gdje su zvučnici malo posebniji).

Način spajanja na AV receiver bi trebao biti kako sam naveo, za dva stražnja lijeva zvučnika 1 TX, gdje su i crveni i bijeli RCA spojeni na lijeve stražnje zvučnike, a tako je i za desne.

Onda TX šalje u dual modu (kao za par slušalica isti zvuk) gdje 2 RX-a ih primaju, pa jedan RX ide samo crveni na jedan zvučnik, drugi RX samo bijeli na drugi zvučnik, a tako i za drugu stranu,

I to je onda potpuno bez žica.

Još se nadoda solarni punjač za svaki RX pa se puni cijelo vrijeme i dok ne radi.

Kako ti to izgleda?

mzopg ned 29.1.2023 17:04
commit kaže...
mzopg kaže...

Zaboravi WiFi ako želiš imati maksimalnu 4k@60 HDR (dolby vision) kvalitetu slike i maksimalnu kvalitetu zvuka (dolby ATMOS ili nešto drugo). Prvo nećeš moći prenositi količinu podataka kako si ti zamislio, zatim ti neće biti sinkroniziran zvuk i slika i ukratko hrpa problema.

 

Testirao sam slično kod sebe, isto na projektor i najbolje rješenje je HDMI 2.0 ili 2.1 kabel. Ne znam kakvo pojačalo imaš, kod mene je soundbar. FireStick je spojen direktno u soundbar, a iz soundbara na HDMI out kabel koji prenosi sliku u projektor. Sve radi bez greške.

Kabel mi je 2.1 jer mi projektor podržava 4k@60 4:2:2 HDR i još je optički HDMI tako da nema nikakve latencije 15m

(izgleda da je 2.0 ali ipak sa HDR opcijom pa mi nije baš jasno al aj... https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B07287LTRZ/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&th=1)

Soundbar imam u sobi gdje mi je TV

U dnevnom boravku imam projektor i "stari" AV receiver (Onkyo tx-nr717)

Odustao sam od bežičnog slanja slike

Sada razmišljam samo o bežičnom slanju zvuka.

Kako nisam neki ekspert (dapače) tako je sve na levelu "ja mislim" a neke stvari nigdje ne pišu kako bi bile jasne.

Pa kod ovih bluetooth audio transmittera (TX) i receivera (RX) nigdje ne piše o broju kanala, pa sam zapravo kod nekih vidio da imaju RCA kabele a i logika da se spajaju sa slušalicama znači da su stereo, što znači dvokanalni.

Zato brijem da za 7.1 kućno kino treba 6 uređaja (2 TX i 4 RX) ako se želi potpuno bezično imati kućno kino za ove stražnje zvučnike. Za prednje mi je ionako sve blizu pa mogu koristiti žicu a i imam dualni stereo/kućni kino sustav (AV receiver je za kućni kino, a passtrough je za frontalke koje pogoni drugo pojačalo i gdje su zvučnici malo posebniji).

Način spajanja na AV receiver bi trebao biti kako sam naveo, za dva stražnja lijeva zvučnika 1 TX, gdje su i crveni i bijeli RCA spojeni na lijeve stražnje zvučnike, a tako je i za desne.

Onda TX šalje u dual modu (kao za par slušalica isti zvuk) gdje 2 RX-a ih primaju, pa jedan RX ide samo crveni na jedan zvučnik, drugi RX samo bijeli na drugi zvučnik, a tako i za drugu stranu,

I to je onda potpuno bez žica.

Još se nadoda solarni punjač za svaki RX pa se puni cijelo vrijeme i dok ne radi.

Kako ti to izgleda?

U teoriji to možda izgleda ok, ali u praksi sam gotovo siguran da to neće raditi kako treba.

To sa toliko BT transmitera i receivera jednostavno ne ide u kombinaciji sa vrhunskim zvukom koji želiš imati. Uz to ćeš teško uskladiti sve kanale i lako moguće da će biti laga među njima i da neće biti sinkronizirani sa slikom. Ne znam ni kako misliš "natjerati" firestick da šalje audio na sve te transmitere...

 

Ne znam koje sve uređaje imaš, niti raspored, pa mi je teško precizno odgovoriti.

 

Ovako prema ovim informacijama, sliku dobiješ spajanjem android boxa ili sticka direktno u HDMI na projektoru, s obzirom da želiš 4k@60Hz, a receiver ti ide do 4k@30Hz. Tada ti ostaje problem prebaciti zvuk do receivera, a to možeš ili preko bluetootha ili kabelom.

 

Dolby TrueHD ima bitrate oko 6mbps, dok je BT5.2 limitiran na 2mbps i to u idealnim uvjetima.

No tebi to nije ni bitno, jer ako ideš sa Android boxom ili stickom vjerojatno će ti maksimum biti Dolby Atmos. Problem je što ti firestick preko BTa neće poslati više od DD 5.1, znači za Atmos moraš koristiti HDMI kabel (projektor mora imati HDMI arc / output). Ili ako želiš bežično onda moraš biti spreman na kompromise, u tom slučaju ti je dovoljan jedan BT receiver koji spojiš u AV receiver i na njega šalješ direktno sa firesticka. Testirao sam takvu opciju i to radi solidno, s tim da je često potrebno dodatno sinkronizirati sliku i zvuk.

 

Kod BT kombinacije ti treba ovako nešto:

https://www.amazon.co.uk/dp/B07BQYYDNJ

 

https://developer.amazon.com/docs/fire-tv/device-specifications-fire-tv-streaming-media-player.html

lelabuca ned 4.2.2024 15:10

Pozdrav 

Naime trazila sam soundbar za LG Tv, posto je na Tv-u dosta slab i los zvuk , pri potraznji jedan prodavac mi je ponudio Philips HTS5220/12 ,kako kaze Blu-rey player , da je bolje od soundbara.

Iskreno nisam bas upucena u ove stvari pa ako moze neko da pomogne ili objasni .

 

Vavoom ned 4.2.2024 22:46
lelabuca kaže...

Pozdrav 

Pri potraznji jedan prodavac mi je ponudio Philips HTS5220/12 ,kako kaze Blu-rey player , da je bolje od soundbara.

 

Taj naveden player ti je zapravo 2.1 kućno kino, čista sumnja da će poboljšat zvuk..

Osim tog taj Phićo je veoma star model (mislim da je iz 2011), više se ne proizvodi, eventualno su ti iz dućkasa koji ga još uvijek prodaje čistili skladište pa pronašli ga novog zapakiranog....

 

Eventualno uzmeš ovaj AVR + ovaj set zvučnika, spojiš i uživaš, to 100% daje veoma življu kvalitetu zvuka tak da nećeš pogriješiti.

Posmatrač ned 4.2.2024 23:15
lelabuca kaže...

Pozdrav 

Naime trazila sam soundbar za LG Tv, posto je na Tv-u dosta slab i los zvuk , pri potraznji jedan prodavac mi je ponudio Philips HTS5220/12 ,kako kaze Blu-rey player , da je bolje od soundbara.

Iskreno nisam bas upucena u ove stvari pa ako moze neko da pomogne ili objasni .

 

 Pusti budalu. Kupi soundbar barem 5.1....