Audio i video alati

Gledanje filmova sa HDD dockinga na android TV-u

Alien5 čet 7.4.2022 19:07

Pozdrav svima.
Imam jedan problemčić.
Nabavio sam HDD docking Orico DS500U3 u koji stane 5 diskova velikog kapaciteta.
Ubacio sam u njega svojih 5 diskova kapaciteta 3TB (ukupno 15TB) na kojima se nalaze filmovi (svi su u mkv formatu).
Kada taj HDD docking spojim putem USB kabela na svoj android TV LG 55Nano963pPA, na samom startu svakog filma piše mi da audio zapis nije čitljiv.
Slika ide ali nema tona...
Probao sam obraditi zapis u mkv editoru i maknuti sav dodatni sadržaj koji je zaljepljen za film ..No opet se ponavlja ista stvar...

Na svom laptopu uredno pri reprodukciji čujem ton a slika je bez greške...
VLC player koji imam instaliran an laptopu , pleja sve bez problema....


Novi firmware je isto instaliran na TV....No i dalje ništa.Pokušao sam skinuti VLC player i instalirati ga na sam TV ali bezuspješno..
LG (a i većina ostalih proizođača) ne podupire VLC player..
Skinuo sam i par aplikacija za gledanje filmova ali opet isti problem..

Koje je rješenje da gledam filmove visoke rezolucije (4K) na svom TV-u a da kao izvor imam hdd docking?
Da li postoji neki media player koji bi mi omogućio da na njega spojim svoj HDD dockig i tako gledam filmove?


Prije sam koristio HDD docking Orico 8628 (sa 2 slota - Hard diska od 3TB ) koji sam spajao također putem USB kabela na Panasonic blue-ray player
pa preko njega na TV...

Panasonicov player uredno je čitao sa HDD dockinga mkv zapis i plejao...
No spajanjem ovog novog HDD dockinga sa 5 diskova na Panasonic blue-ray player , on jednostavno ne vidi ovaj novi HDD docking station...
Vjerovatno zbog veličine zapisa... Pokuša sam samo staviti 1 hard disk no opet ista stvar...

Mislio sam kupiti neki medai player no bojim se da mi se ne dogodi isto........
Možete li mi pomoći?
Unaprijed hvala..
Silvije

ihush čet 7.4.2022 20:08

-mkv kao i avi je 'samo' kontejner, sadržaj može biti bilo što, bilo koji file ili u kontekstu filma korišten kodek-kompresor za video&zvuk.. to što radi na računalu je 'normalno' jer računalo ima sve potrebne resurse tj kodek, tj player podržava fileformat. TV tj player u ovom slučaju ne podržava nešto, npr aac ili flac ili mp3.. tj audio kodek-kompresor koji je korišten, npr variabilni bitrate -vbr za mp3.. (kao moguć primjer, ne da ne podržava konkretno mp3..).

-rezolucija ili 'kvaliteta' s tim nemaju skoro ništa, tj to su dvjie odvojene stvari.

-video se recimo kompresira recimo h265(hevc) kodekom, audio recimo aac, ako ih player-tv podržava tad je to navedeno.. tj ono što ne podržava je ostalo, ono što nije navedeno kao podržano.

-pošto player konkretno napiše da ne podržava audio tad to mora biti odgovor a koji je format možeš provjeriti na računalu, konvertirati u neki drugi (podržan-naveden na tv-playeru) i tad će raditi .. osim ako je stvarno neki deseti uzrok-problem .. no nema logike, jer video radi i player konkretno navede da je problem audio (format-standard-kodek..).

-tv nije računalo, tj ako postoji neki soft-support možda nadogradnja riješi problem, no to je s 'kutijom' tako, ograničeno, dok na računalo možeš instalirati bilo što (kompatibilno) kao npr driver-firmware-soft..

-sam storage je sporedan, tj bio to hdd, dock ili usb stikić ako ga vidi-čita to je to.. tj file je dostupan-čitljiv (ili nije).

... ali (naravno) i tu može biti problem, standardi-nasljeđe.. nekad je zbog ograničenja avi bio rezan na 1-2gb (zbog resursa, ograničenja 32bita, filesitema-diska-formata kao fat32 itd..) i to je ostalo kao rutinsko nasljeđe u novijem softu koji nema takvo ograničenje.. tj može biti da player razumije ili ne razumije file u više dijelova. Opet, avi-mkv je 'samo' kontejner, kao zip-file ili folder dok sadržaj tj stvarni file može biti razno, npr titlovi, više filmova ili audio trakova itd kao dvd s više jezika i paralelnih kopija filma recimo na eng-hrv-njem jeziku itd itd. Što od tog player u tvu podržava (tj što ne podržava) je ono što te ograničava u izboru za razliku od računala koje recimo može sve (ako ima resurse). Tad file koji želiš playati prilagodiš-konvertiraš u ono što podražava ili baciš uređaj i kupiš novi-jači.. :) ..

Posmatrač čet 7.4.2022 20:55
Alien5 kaže...

Pozdrav svima.
Imam jedan problemčić.
Nabavio sam HDD docking Orico DS500U3 u koji stane 5 diskova velikog kapaciteta.
Ubacio sam u njega svojih 5 diskova kapaciteta 3TB (ukupno 15TB) na kojima se nalaze filmovi (svi su u mkv formatu).
Kada taj HDD docking spojim putem USB kabela na svoj android TV LG 55Nano963pPA, na samom startu svakog filma piše mi da audio zapis nije čitljiv.
Slika ide ali nema tona...
Probao sam obraditi zapis u mkv editoru i maknuti sav dodatni sadržaj koji je zaljepljen za film ..No opet se ponavlja ista stvar...

Na svom laptopu uredno pri reprodukciji čujem ton a slika je bez greške...
VLC player koji imam instaliran an laptopu , pleja sve bez problema....


Novi firmware je isto instaliran na TV....No i dalje ništa.Pokušao sam skinuti VLC player i instalirati ga na sam TV ali bezuspješno..
LG (a i većina ostalih proizođača) ne podupire VLC player..
Skinuo sam i par aplikacija za gledanje filmova ali opet isti problem..

Koje je rješenje da gledam filmove visoke rezolucije (4K) na svom TV-u a da kao izvor imam hdd docking?
Da li postoji neki media player koji bi mi omogućio da na njega spojim svoj HDD dockig i tako gledam filmove?


Prije sam koristio HDD docking Orico 8628 (sa 2 slota - Hard diska od 3TB ) koji sam spajao također putem USB kabela na Panasonic blue-ray player
pa preko njega na TV...

Panasonicov player uredno je čitao sa HDD dockinga mkv zapis i plejao...
No spajanjem ovog novog HDD dockinga sa 5 diskova na Panasonic blue-ray player , on jednostavno ne vidi ovaj novi HDD docking station...
Vjerovatno zbog veličine zapisa... Pokuša sam samo staviti 1 hard disk no opet ista stvar...

Mislio sam kupiti neki medai player no bojim se da mi se ne dogodi isto........
Možete li mi pomoći?
Unaprijed hvala..
Silvije

 TV ti ne podrzava audio codec. Rjesenje:android box i na njega vlc ili koji vec player zelis....

Alien5 pet 8.4.2022 13:23

Pozdrav.

Hvala na odgovoru..

Mene samo interesira da li će taj ''android box'' moći pročitati veliku količinu datoteka i podataka sa Hdd dockinga?

Iz dosadašnjeg iskustva znam da čitaju samo do 256 GB..

Barem sam vidio da te to navedeno na novim uređajima...Možda sam u krivu....

 

Lewis pet 8.4.2022 13:45

Taj Tv nije Andorid TV, to je LG WebOS (otud problemi sa instaliranjem VLCa).

I koa sto su ti kolege vec rekli TV ti ne podrzava audio codec u kojem su ti filmovi, (da nije DTS ??) i zato nemas tona.

Znaci sam HDD docking nije problem, on je samo "skladiste" fileova. Isto bi se dogodilo i da ustekas USB u TV i probas pustiti doticni file s njega.

Alien5 pet 8.4.2022 13:57

Pozdrav i puno hvala na pojašnjenjima..

U pravu si.

Sve gore navedeno je točno.

No glupo mi je pak da ne mogu VLC player instalirati na TV ...

Iako postoji verzija na netu namjenjena upravo za android telke..

 

Probao sam formatirati mkv u neki drugi zapis (mp4) ali ni to ne prolazi...

Možda je solucija nabaviti neki stacionarni media player ali volio bih znati koji?

Možda neka preporuka?

I još da može čitati sa HDD dockinga velike datoteke.....

 

Alien5 pet 8.4.2022 13:59

Pozdrav.

Točno je sve navedeno.

Zato sam prije i gledao filmove sa Panosonic blu-ray playeru.

No sada mi on ne čita HDD docking..

Baš bih volio znati zašto...

 

Nego , da li možda koji od stacionarnih media playera može pročitati HDD docking? Baš me zanima koji ....

Lewis pet 8.4.2022 14:04
Alien5 kaže...

Pozdrav i puno hvala na pojašnjenjima..

U pravu si.

Sve gore navedeno je točno.

No glupo mi je pak da ne mogu VLC player instalirati na TV ...

Iako postoji verzija na netu namjenjena upravo za android telke..

 

Probao sam formatirati mkv u neki drugi zapis (mp4) ali ni to ne prolazi...

Možda je solucija nabaviti neki stacionarni media player ali volio bih znati koji?

Možda neka preporuka?

I još da može čitati sa HDD dockinga velike datoteke.....

 

Ovo boldano je problem, tvoj TV NIJE Andorid OS , zato nemozes instalirati VLC na njega.

Meni se cini da ti brkas pojam "SmartTV" sa "Android TV".. To nije isto, oba su "smart" ali tvoj nema Android oprativni sustav i stoga nemozes instalirati aplikacije namjenjene za android OS na TV koji ima LG WebOS.

Hajd za pocetka iskopiraj jedan file sa Docking ana USB i probaj dali ti TV to uopce playa sa tonom.

Alien5 pet 8.4.2022 14:34
Lewis kaže...
Alien5 kaže...

Pozdrav i puno hvala na pojašnjenjima..

U pravu si.

Sve gore navedeno je točno.

No glupo mi je pak da ne mogu VLC player instalirati na TV ...

Iako postoji verzija na netu namjenjena upravo za android telke..

 

Probao sam formatirati mkv u neki drugi zapis (mp4) ali ni to ne prolazi...

Možda je solucija nabaviti neki stacionarni media player ali volio bih znati koji?

Možda neka preporuka?

I još da može čitati sa HDD dockinga velike datoteke.....

 

Ovo boldano je problem, tvoj TV NIJE Andorid OS , zato nemozes instalirati VLC na njega.

Meni se cini da ti brkas pojam "SmartTV" sa "Android TV".. To nije isto, oba su "smart" ali tvoj nema Android oprativni sustav i stoga nemozes instalirati aplikacije namjenjene za android OS na TV koji ima LG WebOS.

Hajd za pocetka iskopiraj jedan file sa Docking ana USB i probaj dali ti TV to uopce playa sa tonom.

 Pozdrav.

Evo , probao sam iskopirati film (Moonfall.2022.1080p.WEBRip.DDP5.1-NOGRP)

na USB stick.Isto u mkv formatu i TV ga je uredno plejao ..I zvuk i sliku....

Možda je onda problem u DTS audio kodeku?

ihush pet 8.4.2022 18:41
Alien5 kaže...
Lewis kaže...
Alien5 kaže...

Pozdrav i puno hvala na pojašnjenjima..

U pravu si.

Sve gore navedeno je točno.

No glupo mi je pak da ne mogu VLC player instalirati na TV ...

Iako postoji verzija na netu namjenjena upravo za android telke..

 

Probao sam formatirati mkv u neki drugi zapis (mp4) ali ni to ne prolazi...

Možda je solucija nabaviti neki stacionarni media player ali volio bih znati koji?

Možda neka preporuka?

I još da može čitati sa HDD dockinga velike datoteke.....

 

Ovo boldano je problem, tvoj TV NIJE Andorid OS , zato nemozes instalirati VLC na njega.

Meni se cini da ti brkas pojam "SmartTV" sa "Android TV".. To nije isto, oba su "smart" ali tvoj nema Android oprativni sustav i stoga nemozes instalirati aplikacije namjenjene za android OS na TV koji ima LG WebOS.

Hajd za pocetka iskopiraj jedan file sa Docking ana USB i probaj dali ti TV to uopce playa sa tonom.

 Pozdrav.

Evo , probao sam iskopirati film (Moonfall.2022.1080p.WEBRip.DDP5.1-NOGRP)

na USB stick.Isto u mkv formatu i TV ga je uredno plejao ..I zvuk i sliku....

Možda je onda problem u DTS audio kodeku?

 -ne, ako kopiran file na stikiću uredno radi tad nije problem format-file-kodek.. tj isti file. .. ali to govori da imaš neke promašaje u logici, pogrešne ideje što je računalo-uređaj-os-software.. i očekivanja.

-naravno, vrlo moguće je i ograničenje po kapacitetu, npr disk do 250gb ili veći... problem je što ne možeš ni uspoređivati klasičan os kao win-lin-android i ono što oni podržavaju-nude s nekim zatvorenim sustavom kao tv-soft. Tad se desi da ono što nije podržano jednostavno ne radi, čak i kad postoje ostali preduvijeti-kompatibilnost, npr sam kapacitet medija ili fileformat u kojem je disk-stik-medij formatiran, npr probaj s fat32, extfat, ntfs, ext.. ili pročitaš u specifikacijama uređaja-tv-a i vidiš kao i max kapacitet koji je obično naveden (češće za npr autoradio kao usb-sd kartica i sl.).

-ali ni to ne objašnajva sve simptome-probleme.. tj da je FS problem tad jednostavno ne bi vidio disk-medij, dok ti počinješ temu s time da vidi medij-file, radi-playa ali samo video, ne audio.. a to je tad sasvim drugi problem tj stvar playera-kodeka ne kapaciteta medija ili ogračinje osa-softa.. .. nešto još fali u priči, neki podatak koji bi sve objasnio ili mixaš razne medije-filmove raznih formata-standarda pa ti slučajno poneki radi ili ne radi dok tebi svi izgledaju 'isto' tj već rećeno, avi-mkv je samo kontejner, podatke za konkretan file možeš vidjeti pod win-lin u playeru koji to prikazuje npr mediaplayer-calssic ili vlc..

 

-možda brži način za pronaći uzrok problema i riješenje..  možeš konvertirati jedan file-video u nekoliko različitih formata-standarda, npr freemake videokonverterom (ili bilo koji drugi..) u npr mpg4, mpg2, dvix, avi-hevc-h265, avi-h.264.. + kombinacije audia, .. i tad vidiš što ti player na tvu podržava, što radi, prikazuje li uopće neki file itd.. + a to sve može biti na recimo usb-stikiću od recimo 32gb koji može biti formatiran u nekoliko fs-formata npr ntfs.. dok zbog plaćanja licence svi podržavaju besplatan fat32, kao noviji za multimediju se koristi exfat itd.. a ext je linuxov no praktički ga nitko ne koristi za takve uređaje jer win-mac dominiraju.

-tad logikom-eliminacijom jednostavno znaš što radi (pa i zašto) .. tj teoretski to možeš pročitati u teh.spec ako je navedeno (zna biti svašta-aljkavo..) 

Posmatrač pet 8.4.2022 21:50
Alien5 kaže...

Pozdrav i puno hvala na pojašnjenjima..

U pravu si.

Sve gore navedeno je točno.

No glupo mi je pak da ne mogu VLC player instalirati na TV ...

Iako postoji verzija na netu namjenjena upravo za android telke..

 

Probao sam formatirati mkv u neki drugi zapis (mp4) ali ni to ne prolazi...

Možda je solucija nabaviti neki stacionarni media player ali volio bih znati koji?

Možda neka preporuka?

I još da može čitati sa HDD dockinga velike datoteke.....

 

 MKV i MP4 su kontejneri. Samo si promijenio "pakovanje" a sadrzaj je ostao isti.... 

Lewis ned 10.4.2022 14:38
Alien5 kaže...
Lewis kaže...
Alien5 kaže...

Pozdrav i puno hvala na pojašnjenjima..

U pravu si.

Sve gore navedeno je točno.

No glupo mi je pak da ne mogu VLC player instalirati na TV ...

Iako postoji verzija na netu namjenjena upravo za android telke..

 

Probao sam formatirati mkv u neki drugi zapis (mp4) ali ni to ne prolazi...

Možda je solucija nabaviti neki stacionarni media player ali volio bih znati koji?

Možda neka preporuka?

I još da može čitati sa HDD dockinga velike datoteke.....

 

Ovo boldano je problem, tvoj TV NIJE Andorid OS , zato nemozes instalirati VLC na njega.

Meni se cini da ti brkas pojam "SmartTV" sa "Android TV".. To nije isto, oba su "smart" ali tvoj nema Android oprativni sustav i stoga nemozes instalirati aplikacije namjenjene za android OS na TV koji ima LG WebOS.

Hajd za pocetka iskopiraj jedan file sa Docking ana USB i probaj dali ti TV to uopce playa sa tonom.

 Pozdrav.

Evo , probao sam iskopirati film (Moonfall.2022.1080p.WEBRip.DDP5.1-NOGRP)

na USB stick.Isto u mkv formatu i TV ga je uredno plejao ..I zvuk i sliku....

Možda je onda problem u DTS audio kodeku?

 
Pa ako je to ISTI file kao i prije onda nije problem u codecu jer ovaj koji navodis nije DTS nego DD. Ako si sad pak probao DRUGI file od onoga koji ti nije radio onda si promasio ponatu :).
Trebas probati ISTI file sa sticka i sa mreze (premda situacija sa kodekom bi morala biti ista ali sam to naveo cisto da izuzmemo neke druge probleme oko playera/TVa jer si dosta toga pobrkao oko Operativnok sistema i playera na TVa pa nisam vise siguran sta pokusavas :)).

Ali generalno ako je DTS onda ti to LG nece pustitit (zvuk) jer ne podrzava DTS (bilo to prkeo sticka ili mreze/hdda)

error_666 ned 10.4.2022 20:23

ovisno koji. Lg je uglavnom podržavao DTS na prijašnjim serijama, sad ne znam kakva je situacija. Moj LG UH8507 iz 2016 pored DD, DD± uredno vrti i DTS, provjereno :)

za pokretača teme... koristim svakodnevno i nemam nikakav dodatni player, koristim interni LGov media player unutar kojeg je integriran media server klijent. filmove 'vučem' sa kompa gdje mi je postavljen media server wifi*em i sve radi bez problema i čita sve ( pa i velike hdr/DV naslove sa Dolby 5.1 zvukom koje najčešće i gledam)
Još mi se nije dogodilo da nemam zvuka na nekom sadržaju, probaj i ti spojit to sa nekim media serverom, trebao bi biti neki podržan za taj tvoj uređaj.

Lewis uto 12.4.2022 14:10
error_666 kaže...
ovisno koji. Lg je uglavnom podržavao DTS na prijašnjim serijama, sad ne znam kakva je situacija. Moj LG UH8507 iz 2016 pored DD, DD± uredno vrti i DTS, provjereno :)


 I moj samsung iz 2015 podrzava ali ovi noviji 2017-> vise ne, jer su prestali placat licencu (isto je i sa LGom novijim od 2017 :)).

Lewis uto 12.4.2022 18:05
error_666 kaže...
Za Samsung znam da odavno ne podržavaju, mislim da su ipak malo kasnije ukinuli podršku u LGu za DTS , ako se ne varam od 2019 ili 2020 pa nadalje. Sjećam se da sam se iznenadio baš kad sam vidio

Mogu ce da je LG nesto kansije izbacio DTS ali kako god bezobrazluk je da i u najskupljim modelima ne podrzavaju DTS (vecina proizvodjaca , nemislim samo na LG).
Zbog toga sam umjesto LG C1 uzeo ipak Sony jer oni jos podrzavjau DTS (za sad).

Posmatrač uto 12.4.2022 18:41
Lewis kaže...
error_666 kaže...
Za Samsung znam da odavno ne podržavaju, mislim da su ipak malo kasnije ukinuli podršku u LGu za DTS , ako se ne varam od 2019 ili 2020 pa nadalje. Sjećam se da sam se iznenadio baš kad sam vidio

Mogu ce da je LG nesto kansije izbacio DTS ali kako god bezobrazluk je da i u najskupljim modelima ne podrzavaju DTS (vecina proizvodjaca , nemislim samo na LG).
Zbog toga sam umjesto LG C1 uzeo ipak Sony jer oni jos podrzavjau DTS (za sad).

 Oni koji imaju vanjske 5.1 zvucnioke imaju i decoder a tv ima passtrough pa ne vidim u cemu je problem....

Alien5 sri 25.1.2023 19:05

Pozdrav.

Da li bi se moj problem riješio kupnjom medija playera ?

Koliko vidim mediaplayeri imaju ogućnost instalacije VLC playera .

VLC player uglavnom pleja sve formate na kompjuteru ....

Možda bi to bilo rješenje mog problema?

Sivije

Alien5 sri 25.1.2023 19:07

Sorry što malo kasnim sa odgovorom na tvoju poruku....

 

Da li bi se moj problem riješio kupnjom medija playera ?

Koliko vidim mediaplayeri imaju ogućnost instalacije VLC playera.

A VLC player uglavnom pleja sve formate na kompjuteru ....No ne mogu ga instalirati direktno na LG TV...

Možda bi to bilo rješenje mog problema?

Puno ti hvala na pomoći...

hummer0 sri 25.1.2023 19:59

Pa jesi li probao sa sticka pustiti onaj isti file odnosno  film na kojem nisi imao zvuka kako su ti ljudi gore napisali?

Dodatni media player ti je samo nepotrrbna gnjavaža.

Ja isto imam LG i sve filmove normalno gledam bez problema.

Alien5 sri 25.1.2023 23:15

Pozdrav.

Jesam. Probao sam sve varijante.

Sa USB sticka vrti mkv film bez problema...

 

No ja bih probao mkv sa rezolucijom od 2160p da zavrtim na TV-u ...

No direktno sa USB sticka sa tom rezolucijom mkv film neće da pleja..

Zato sam mislio da kupim media player koji ima 8K upscaling. 

Pretpostavljam da bi dodatni media player (sa instaliranim VLC playerom) riješio moj problem sa plejanjem filmova na LG TV-u.

Što ti misliš?

Hvala na odgovoru..

Silvije