A1

A1 Mobilni Internet - problemi

BuhaBT uto 3.12.2013 12:08
Intel&ATI kaže...

Imam jedan cudan problem, imam t-mobile mobilni internet 13GB prometa svaki mjesec po full brzini i ovog mjeseca sam napravio preko 20 i dalje ide po punoj brzini, lol

 

Uživaj ;) !! i ja imam taj ''problem'' big like za t-mobile, nisam ovo ni sanjal ali mi skidamo full brzinom cijeli mjesec NEOGRANIČENO kad prođemo paket iz tarife, a tako jeftino.

Damir1908 sub 16.8.2014 15:59

evo ja imam pitanje,prosao sam 9 gb po punoj brzini i sad brzina je maksimum 20kbp/s niti. Posto imam 3 crte od pet kao signala znam da sam na dobroj poziciji jer nema nikog oko mene, dal je moguce to poremetit tj. da dobijem brzinu bez nekakvog njihovog "limita" ?

Tomislav_77 čet 21.8.2014 10:51

Pozdrav, aktivirao sam surf paket - SURFS od 200 mb, i kada god uključim internet najveća mreža koju imam piše H+. Signal mi je uvjek odličan - pun ili fali jedna crtica, pa me sada zanima da li je do paketa ili trebam nešto namjestiti u mobitelu ili do nečega drugog, jer nikada nisam imao mrežu tipa 3G ili sl.

lp

jozef čet 21.8.2014 11:11
Tomislav_77 kaže...

Pozdrav, aktivirao sam surf paket - SURFS od 200 mb, i kada god uključim internet najveća mreža koju imam piše H+. Signal mi je uvjek odličan - pun ili fali jedna crtica, pa me sada zanima da li je do paketa ili trebam nešto namjestiti u mobitelu ili do nečega drugog, jer nikada nisam imao mrežu tipa 3G ili sl.

lp

Ne razumijem, gdje je problem? H+ je HSPA+. To ti je najbrži link ako nemaš 4G uređaj. Jedino ako želiš ograničiti brzinu interneta na neku nižu?
GPRS ... 60kbit
3G / EDGE ... 470kbit
HSDPA ... 7,2Mbit
HSPA+ (H+) ... 21/42Mbit (teoretski 160Mbit)
4G / LTE  ... 50/100Mbit (teoretski 1Gbit)

dar01 sri 3.9.2014 21:17

prebacio sam se na samba tarifu i sada sam na LTE prijenosu podataka koji je bitno sporiji od WCDMA koji je do 30 mbit po sekundi a sada je LTE jedva 15 megabita po sekundi. Ima tko takav problem. 

GeneralPag1997 pon 31.8.2015 22:36

Planiran si uzet u vipu L tarifu, ali u carnet opciji. Ono sto mene zanima jel postoji nacin da se skidaju torrenti bez da dobivam opomene i na kraju da me i iskljuce? Cisto da mogu winse skinut i tu i tamo koji program. Za filmove i serije koristin streamove.

AirLive sub 26.9.2015 23:25

Ne znam koliko ovo spada u ovu temu, ali da ne otvaram nove teme... Ugl. zanima me ova internet bez granica L tarifa, koliko vidim ovo i bez carnet opcije ne treba raditi nikakve ugovore, tj. ugovorom samo dobivam neki uređaj jeftino, ali ako mi to ne treba komodno mogu bez ugovora i prekidam kad god hoću. Znam da nije najisplativija stvar pogotovo pored fiksne internet linije, ali sam u situaciji da mi je neisplativo raditi ugovor bilo na godinu ili 2 ili više, odnosno želim/moram biti u mogućnosti bilo kada prekinuti ugovor. Ako možete potvrditi jesam dobro shvatio sve. Zahvaljujem.

uGa3er4 pon 28.9.2015 16:45

Oprostite što ovdje pišem svoj problem.

Cijelo prijašnje vrijeme sve je radilo normalno. Danas pokušam spojiti se na taj Vip mobilni stick i kad se spojim, u browseru mi piše da netko ima istu Ip adresu. Nakon nekoliko sati ja se opet pokušam spojiti i neće. I to ne samo taj Vip program, koji god program pokušam upaliti ili deinstalirati ono ništa :( . Ništa ne mogu! Ako netko mi može pomoći, pravo je vrijeme. Hvala unaprijed.

Darko1983 uto 26.9.2017 12:15

idem u EU na mjesec dana, imam 5GB prometa u tarifi .... Sad znam da imaju pravo mi srezat taj promet u roamingu, da li netko ima iskustva koliko mogu ocekivati?

 

EDIT: i da li u zemljama EU moram paziti da sam na partnerskim mrežama? (npr Vodafone ili Orange) ili je svejedno na kojoj sam mreži kako bi mi internet bio besplatan

Čitatelj pet 6.10.2017 07:55

Imam pitanje - Necak ima Zakon tarifu sa 1500Mb + 1500 Min/SMS.

 

Kad je kod mene u posjeti, ne radi mu mobilni internet.

 

Provjerio sam na aplikaciji MojVIP, i pise da jos ima 2700Mb preostalih

(1500 se moze prenesti svaki mjesec u naredni mjesec), ali makar je ukljucena mogucnost

internet roaminga, internet ne radi.

 

U cemu je stvar? Dali je VIP onemogucio internet u EU? Pozivi i SMS rade uredno i skidaju se sa tarife.

Nvidia GTX 680 sub 3.2.2018 08:54

Pitanje ako iko zna mozda ko se kuzi u zakon ili je odvjetnik,cura mi nije placala mob racune od pretplate jel je bila izvan drzave kad se vratila dobila je ovrhu i platila 2000kn od duga koji je bio cijelokupni iznos 2300mi se cini,nakon cega su joj makli pretplatu i stavili ju na bonove automatski.Vipov odjetnicki ured joj je zatim 4mj nakon toga sjeo na placu FINA blokirala cijelu placu i vip uzo cijelu placu sa banke sve iza njezinih leđa i to ne 300kn kojih je ostala duzna nego nekih izmisljenih 5600kn sa kamatama sad cu poslati sliku to nije moguce kako ova drzava radi jel da uzimam odvjetinka zbog tih laznih racuna od vipovog odvjetnika ili ne?





Ovo pise iznad te slike od tog lopovskog odjetnika od vipa





"Vaša uplata 12.09.2017. u iznosu 2.000,00 kn je evidentirana.

Trenztno stanje duga iznosi 5.407,16 kn, sa kamatom na dan 02.02.2018.



Iznos koji je naplaćen prisilnim putem posredstvom FINA-e biti će uplaćen VIPnetu protekom 60 dana od dana zapljene sa Vašeg računa, pa će nam tek tada biti vidljiv.



Ukoliko imat edodatnih upita, stojimo na raspolaganju."

dreadmoore čet 12.4.2018 13:39

Jedno pitanje za korisnike koji vec imaju vip zanima me na koji nacin radi vip roming na bonove koliko se placa za nekih 1gb prometa itd. Jel ovisi u kojoj si zemlji itd meni treba njemacka. Posto zivm u bosni pa sam ovdje na preplati placam za 1gb 15km ili neki 55kn a imam vipov broj i nekih 100kuna na racunu.Pitam zato reko da iskoristim ovo da mi djaba ne stoje.