Nakatomi sub 11.5.2024 20:58

Bok ljudi,

 

Uskoro kupujem novi tv pa me zanima slijedeće, koji je najbolji način da gledam filmove u 4K, sa hdr-om, dolby vision...da li funkcionira da film stavim na usb, piknem ga u neki media player koji podržava Dolby Vision, hdr 10 i hdr 10+, te audio codece tipa Dolby Atmos, True hd, DTS:x, zatim taj media player spojim u AV receiver koji isto podrzava sve te codece i onda taj receiver propušta sliku na tv. Da li će do tv-a doći ta hdr ili Dolby Vision slika (tv sam po sebi to podrzava)?

Ima li neka druga opcija? Meni se ovo čini ok, samo ne znam da li će media player čitati hdr i Dolby Vision sa sticka..

 

Hvala unaprijed

ajimerej ned 12.5.2024 21:45

Nikakav Media Player ti nije potreban ali i tako možeš. Bez playera metneš pamtidbeni štapić ili PHD sa filmovima direktno u USB utor u TV i kažeš yippee ki yey, dok gledaš 4K HDR umri muški ;)
Svi televizori to podržavaju već neko vrijeme. Kao i hdr, dolby vision, većina televizora to podržava, provjeri za dts ako ti je bitan. Također kod nekog jeftinog televizora ne očekuj neki bajan hdr prikaz.
Dok može i mrežno 4K sadržaj, kao što ti kolega iznad savjetuje, a tako možeš i Netflix, hbo... 4K sadržaj gledati isto mrežno.
Znam da LG ima odličan media player ugrađen u tv, namještanje titlova je izvrsno ali tek najnoviji modeli podržavaju DTS zvuk i to oni skuplji.

PS na forumu ima tema za odabir televizora.

Nakatomi čet 16.5.2024 19:28
ajimerej kaže...
Nikakav Media Player ti nije potreban ali i tako možeš. Bez playera metneš pamtidbeni štapić ili PHD sa filmovima direktno u USB utor u TV i kažeš yippee ki yey, dok gledaš 4K HDR umri muški ;)
Svi televizori to podržavaju već neko vrijeme. Kao i hdr, dolby vision, većina televizora to podržava, provjeri za dts ako ti je bitan. Također kod nekog jeftinog televizora ne očekuj neki bajan hdr prikaz.
Dok može i mrežno 4K sadržaj, kao što ti kolega iznad savjetuje, a tako možeš i Netflix, hbo... 4K sadržaj gledati isto mrežno.
Znam da LG ima odličan media player ugrađen u tv, namještanje titlova je izvrsno ali tek najnoviji modeli podržavaju DTS zvuk i to oni skuplji.

PS na forumu ima tema za odabir televizora.

 

Hvala, 

Znam da mogu direktno usb u tv, ali to bi htio izbjeći baš zato jer tv-i ne podržavaju baš sve formate u kojima bi ja možda imao filmove. I mislim da ni jedan ne propušta Dolby true hd i DTS Master audio, a tada bi  morao tv spojit sa izlazom na av receiver i ne bi dobio te formate zvuka.

A neki media player propuštaju baš sve formate zvuka i čitaju sve formate i codece videa.

Nakatomi čet 16.5.2024 19:30
OnTime kaže...

Stremio + torrentio i netflix add on

 Hvala, može samo pojašnjenje, kako se to riješi na tv-u?

Instaliram samo na tv? Moze pliz detaljnije jer nisam baš u tome, tek se spremam kupit telku.