Local area network

poruka: 18
|
čitano: 5.011
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Local area network
pitanje

Evo uspel sam spojiti 2 kompa na isti monitor,sad ih hocu umreziti.

Nisam jos nikad imal s tim iskustva pa mi objasnite kak to napraviti!

Moj komp 1 (Master) je spojen preko onog zutog kabla (lan) na router.

Drugi komp bi htel s njim spojiti ali nemam vise tih (lan) slobodnih mjesta na prvom!

Inace imam lan kabel, na starijem (Slave) imam slobodno mjesto za ustekati ga ali na novom ne jer je tam adsl!

E sad, na novom (Master) imam jos 2 slobodna mjesta za 1394 ak to ima kakve veze, ali na starom toga uopce nemam!

Od novog kompa je konfiguracija u potpisu iako mislim da ti i nije bitno!

Meni uglavnom treba cijeli postupak kak to spojiti sto ukljucuje i softverski dio!

Unaprijed zahvalan!

 


Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, 4GB DDR2 800 Kingmax, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr., Logitech Z-2300, Logitech LX 500
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Local area network
a da si jednostavno kupiš jednu lan karticu i ugradiš ju i problem riješen?
Ili 2x wlan kartice pa ta 2 kompa povežeš wlanom?
Igralo bi i to
16 godina
offline
RE: Local area network
autorov komentar

Wlan ne igra u mojem slucaju!

Sve mora biti zicano!

A kolko kosta ta lan kartica?

Ovaj prvi komp (Master) mora biti stalno na netu, a drugi po potrebi!

Vazno mi je da spojim 2 kompa i da mogu dijeliti podatke izmedu njih- u krajnjem slucaju staviti jos 1 monitor i baciti neki Warcraft s nekim!

A za kaj onda sluze te 1394 uticnice?

Uglavnom, hocu najbolji nacin za umreziti dva kompa i da oba mogu na internet(ne u isto vrijeme jer mi onda brzina pada)- recimo da malo skida jedan malo drugi ali max brzinom!

 


Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, 4GB DDR2 800 Kingmax, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr., Logitech Z-2300, Logitech LX 500
16 godina
neaktivan
offline
RE: Local area network

Molim te da odgovoriš na ova pitanja kako bi bili sigurni da smo shvatili:

 

1. Imaš Master koji je spojen na ADSL - DA - NE

2. Imaš Slave koji NIJE spojen na ADSL - DA - NE

3. Imaš mogućnost spojiti LAN kabel na Slave (što znači da imaš mrežnu karticu ili na ploči ili externu) - DA - NE

16 godina
offline
RE: Local area network

lan kartica ti košta 50kn pa naviše (uzmi 100MBit brzinu).

a 1394 utičnica ti je FireWire, za spajanje hard diskova, fotića i slične stvari se koristi.

ali trebao bi imati na svakom kompu integriranu mrežnu karticu i onda samo spojiš svaki komp sa adsl routerom (pretpostavljam da ima mjesta za 2 mrežna kabela) i to ti je to. onda  možeš i dijeliti diskove, kopirati sa jednog kompa na drugi i igrati igrice u mreži. a brzina ti ne pada ako su oba kompa spojena u isto vrijeme a ti skidaš samo s jednog kompa nešto, nema ti to nikakve veze.

16 godina
offline
RE: Local area network
autorov komentar
gox kaže...

Molim te da odgovoriš na ova pitanja kako bi bili sigurni da smo shvatili:

 

1. Imaš Master koji je spojen na ADSL - DA - NE

2. Imaš Slave koji NIJE spojen na ADSL - DA - NE

3. Imaš mogućnost spojiti LAN kabel na Slave (što znači da imaš mrežnu karticu ili na ploči ili externu) - DA - NE

Evo odgovora:

1. DA-Master je spojen na ADSL i nemam na njemu vise mjesta za lan
2. DA-Slave nije spojen i IMA slobodno mjesto za lan
3. DA

I imam lan kabel!
 

Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, 4GB DDR2 800 Kingmax, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr., Logitech Z-2300, Logitech LX 500
16 godina
neaktivan
offline
RE: Local area network

Ok, onda spoji i Slave na ADSL samo pazi jer ako imaš ADSL sa označenim mjestima za INTERNET i IPTV, spoji ga na INTERNET. Ako tu iz nekog razloga više nemaš mjesta, onda ti treba neki mali Switch, ali o tome ćemo kasnije ako nemaš mjesta.

Dalje, na oba računala podesi isti Workgroup (win tipka+pause-computer name-change- te ovdje računala nazovi različito, npr. Master za Master i Slave za Slave, a pod workgroup upiši na oba isto ako nije). Nakon ovoga, ako si nešto mijenjao moraš resetirati računala.

Dalje, ako ti je mreža postavljena na automatsko dodijeljivanje IP adresa, onda ćeš već biti spojen pa ti preostaje samo napraviti share diskova ili foldera koje želiš podijeliti unutar mreže, a ako si ručno upisivao IP adresu na Masteru onda moraš isto učiniti i na Slave-u samo naravno IP adresa na Slave-u mora biti za jedan broj drugačija od Mastera.

Javi ako nešto nije jasno...

16 godina
offline
RE: Local area network
autorov komentar
gox kaže...

Ok, onda spoji i Slave na ADSL samo pazi jer ako imaš ADSL sa označenim mjestima za INTERNET i IPTV, spoji ga na INTERNET. Ako tu iz nekog razloga više nemaš mjesta, onda ti treba neki mali Switch, ali o tome ćemo kasnije ako nemaš mjesta.

Dalje, na oba računala podesi isti Workgroup (win tipka+pause-computer name-change- te ovdje računala nazovi različito, npr. Master za Master i Slave za Slave, a pod workgroup upiši na oba isto ako nije). Nakon ovoga, ako si nešto mijenjao moraš resetirati računala.

Dalje, ako ti je mreža postavljena na automatsko dodijeljivanje IP adresa, onda ćeš već biti spojen pa ti preostaje samo napraviti share diskova ili foldera koje želiš podijeliti unutar mreže, a ako si ručno upisivao IP adresu na Masteru onda moraš isto učiniti i na Slave-u samo naravno IP adresa na Slave-u mora biti za jedan broj drugačija od Mastera.

Javi ako nešto nije jasno...

Evo napravil sam sve kaj je podcrtano!
Na drugom kompu (Slave) mi mreza kaze: Limited or no connectivity
I ovo s IP adresama mi nije jasno-ja nisam nis rucno unosil
Daj objasni kaj sad dalje napraviti i kak uopce znam da su komopovi spojeni?-mislim na ovo sa share itd.
Jesu to sve idiotska pitanja ali kad covjek ne zna onda ne zna!




Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, 4GB DDR2 800 Kingmax, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr., Logitech Z-2300, Logitech LX 500
16 godina
offline
RE: Local area network
autorov komentar

Isel sam i oba kompa na setup a small network.

Sad mi ne drugom kompu vise ne javlja limited connection nego je spojeno ali jos nemrem na internet i dijeliti podatke s drugim kompom!

Na prvom mi sad pise pod adsl konekciju: Connected. Shared WAN Miniport (PPPOE)

Na drugom ni nemam konekciju jer je bil dial up, a to sam zbrisal!

Javi!


Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, 4GB DDR2 800 Kingmax, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr., Logitech Z-2300, Logitech LX 500
16 godina
neaktivan
offline
Local area network

sad sam pročitao tvoj prvi post i mislim da bi ti ovo moglo pomoći.

 

Unesi proizvoljne IP adrese računala, postavi da ti je default gateway IP routera i za DNS server postavi IP adrese DNS servera kojeg god već providera...

 

Znači, IP adrese računala:

192.168.1.20

192.168.1.25

 

http://forum.bug.hr/forum/topic/razni_mrezni_problemi/problem_-_umrezavanje_wla/2278.aspx?sort=desc&view=flat

 

Share-aj diskove na kompovima i možeš koristit net i shareat podatke i na jednom i na drugom kompu. nema potrebe za kompliciranjem.

tako sam ja spojio svoja dva kompa i sve radi bez problema. i samo provjeri firewall jer mi se čini da je po defaultu u firewall exceptions deselectiran lan.

 

 

 

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2008 17:45 (coder_).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Local area network
autorov komentar

Da ali ja na drugom kompu trenutno nemam nikakvu konekciju!

Kad upisem u explorer broj za modem, nista se ne dogada!

Trebam valjda i na drugom kompu napraviti broadband konekciju ali kak?

I kak sherati diskove?

Dal postoji nacin da znam da su uopce umrezeni*

 


Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, 4GB DDR2 800 Kingmax, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr., Logitech Z-2300, Logitech LX 500
16 godina
neaktivan
offline
RE: Local area network

pa ček,imaš na oba kompa mrežnu karticu?

i spojiš ih na ruter. u mrežnim vezama odeš na local area connection pa desni klik miša i na properties.

zatim na Internet protocol(TCP/IP) i tamo upišeš ove podatke koje sam ti rekao.

 

A za shareanje diskova:

 

desni klik na particiju koju želiš shareati pa na sharing and security... (ne znam točno, pišem na pamet)

i uključiš disk sharing i to je to..


There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
offline
RE: Local area network
autorov komentar

Evo upisal sam za oba kompa sve od ovog: ip adress, subnet mask, default gateway i pod DNS server: prefered DNS server, alternate

Sve sam stavil kaj je i na prvom(Master) osim ip adrese, umjesto 50 na kraju, stavil sam 55!

I opet ne radi!

Dok na drugom kompu probam ili prek mozille ili explorera u postavke modema ici stvori mi se pop up prozor za upisati user i pass.

Svaki put dok upisem, naravno tocni user i password, opet me vrati na upisivanje!

I opet mi je pocela (slave) lan biti limited or no connectivity!

A o djeljenju podataka da i ne govorim- sve neuspjesno!

 


Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, 4GB DDR2 800 Kingmax, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr., Logitech Z-2300, Logitech LX 500
16 godina
offline
RE: Local area network
autorov komentar

Eto pogledal sam pod "View workgroup computers" i zacudo tam su i Master i Slave (tak sam ih imenoval).

Sad, na Slave sam stavil C na sharing-pojavila se ona ruka ispod pa mislim da je dobro!

Sljedece sam pokusal s Mastera u View workgroup computers dvaput stisnuti na Slave- ne znam kak doci do djeljenih podataka-valjda tak!

I onda mi se pojavi ovaj eror:

                                                  "Slave is not accessible. You might not have permission to use this network resource. Contact the Administrator of this server to find out if you have access permissions.

                                                    The network path was not found"

I kaj da covjek na to veli.

Kolko dana bum slagal taj glupi lan!

Dal moram i adsl u Msteru staviti na share?


Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, 4GB DDR2 800 Kingmax, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr., Logitech Z-2300, Logitech LX 500
16 godina
offline
Local area network
autorov komentar

Probal sam na run-cmd ping s prvog i drugog kompa.

Prije mi je uspjelo, s Mastera je pisalo 4/4 sent, ali s Slave 0/4 Request timed out!

Sad uopce ne uspijeva!

 

 

Evo sad sam vec 5 puta isponova radil mreze po ovim gore uputama.

Kad pogledam u My network places na Masteru on mi pokaze sebe i Slave-a!

Kad stisnem na properties Slave-a, javi mi poruku pop up prozor Microsoft Networking i pise: The server Slave could not be found on the network.

Kad stisnem 2 put na njega onda me opet na Administratora podsjeca!!!

Pa to to su oba moja kompa od pocetka do kraja!

Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, 4GB DDR2 800 Kingmax, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr., Logitech Z-2300, Logitech LX 500
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.4.2008 12:15 (Armor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Local area network

Ako ne mozes pingat master sa slave onda imas firewall na masteru.

 

Na start -> all programs -> accessories -> communication imas nesto sto se zove microsoft network wizzard.

Preko njega mozes napraviti connection sharing + dhcp server na master masini tako da ovaj drugi vamo dobija ip adresu / dns automatski. Uz to i firewall bude podesen da ne zaustavlja file / printer sharing.

 

U wizzardu mastera izaberes kao masinu koja se kaci na net, izaberes koja je konekcija za wan (internet) i lan ( tvoja mreza). Na slave masini izaberes samo da se kopca preko lokalne mreze. Sve ostalo ce se samo podesiti.


1337
16 godina
offline
RE: Local area network
autorov komentar

Vec sam u meduvremenu spojil!

Da imam firewall+antivirus na oba kompa!

Da, firewall jer bil problem!

Problem je i sto sam u meduvremenu ostal bez tipkovnice i misa koje mi je jucer dok sam gledal formule, "maznul" sused!

Cim vrati, budem javil kak idu stvari.

Nadam se da se ne javljaju neki "dodatni" problemi dok ocem igrati prek lan-a!?

I ovak ih je bilo dosta!

 

Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, 4GB DDR2 800 Kingmax, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr., Logitech Z-2300, Logitech LX 500
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.4.2008 12:11 (Armor).
16 godina
neaktivan
offline
Local area network

Ja jos uvijek imam problem... ili jedan prepozna drugoga i obrnuto nikad se ne prepoznaju u isto vrijeme...

moj se zove mare, ja imam laptop tako da se zelim spajati preko njegovog na printer i na dvd przilicu.... njegov je tone....

 

Tone is not accessible. You might not have permission to use this network resource. Contact the Administrator of this server to find out if you have access permissions.

                                                    The network path was not found"

 

I na njegovom to isto javlja za moj...

 

Da imam firewall i napravila sam network setup wizard, ali opet nista...

 

u jednom trenutku sam se uspijela spojit ja s njegovim, a on samnom nikako... ali sad opet nista nece....

 

help me....

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.5.2008 20:08 (lavica).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice