Programiranje

Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Dex.pwn uto 31.3.2020 17:41

 

// INCLUDE FAJLOVI

....

 

// MACRO DEFINICIJE

....

 

// OBJEKTI

SBuff Buffer(256);

.... ostali objekti

 

void setup()

{

   // KOD

}

 

void loop()

{

   // KOD

}

 

 

To je na heapu, koliko znam.

Jedino kaj mogu napraviti je u setupu pozvati

Buffer.init() i u njemu alocirati memoriju.

nibble uto 31.3.2020 19:51
CyberK kaže...

Zapravo nije ni stack ni heap vec "data segment", barem na x86 i s uobicajenim kompajlerima se tamo stavljaju globalne varijable.

Ako je globalna, da... ali iz ovog primjera nije baš jasno vidljivo, globalna ili ne.

 

Anyway, poanta je da ne živi na heapu.

cale čet 2.4.2020 20:22

Jedno pitanje u vezi multiprocessinga i shared memory i network programming.

 

Igram se malo sa socketima u c++ i sad me zanima da li bi mogao recimo kad mi se client spoji i dobijem "client socket" pomocu kojeg mogu odgovarati clientu, da li bi ja mogao taj "client socket" staviti negdje na shared memory i onda pokrenuti drugi proces koji bi s njim komunicirao. Probao sam sa boost-om ali nista, on dohvati taj "client socket" ali kad hocu poslati poruku ili procitati s njega, nula bodova. Dok ako taj isti "client socket" ostavim na istom procesu, onda je sve ok.

 

nibble čet 2.4.2020 20:30
cale kaže...

Jedno pitanje u vezi multiprocessinga i shared memory i network programming.

 

Igram se malo sa socketima u c++ i sad me zanima da li bi mogao recimo kad mi se client spoji i dobijem "client socket" pomocu kojeg mogu odgovarati clientu, da li bi ja mogao taj "client socket" staviti negdje na shared memory i onda pokrenuti drugi proces koji bi s njim komunicirao. Probao sam sa boost-om ali nista, on dohvati taj "client socket" ali kad hocu poslati poruku ili procitati s njega, nula bodova. Dok ako taj isti "client socket" ostavim na istom procesu, onda je sve ok.

 

Na Windowsima možeš. Miislim da i na Linuxu ide. Ne znam koji OS ti vrtiš.

Top Bugovac pet 3.4.2020 10:06
nibble kaže...
cale kaže...

Jedno pitanje u vezi multiprocessinga i shared memory i network programming.

 

Igram se malo sa socketima u c++ i sad me zanima da li bi mogao recimo kad mi se client spoji i dobijem "client socket" pomocu kojeg mogu odgovarati clientu, da li bi ja mogao taj "client socket" staviti negdje na shared memory i onda pokrenuti drugi proces koji bi s njim komunicirao. Probao sam sa boost-om ali nista, on dohvati taj "client socket" ali kad hocu poslati poruku ili procitati s njega, nula bodova. Dok ako taj isti "client socket" ostavim na istom procesu, onda je sve ok.

 

Na Windowsima možeš. Miislim da i na Linuxu ide. Ne znam koji OS ti vrtiš.

 Mene zanima (iz radoznalosti, ne radim nista slicno) bi li to na linuxu funkcioniralo. Znam da su na linuxu sve "fileovi" na neki nacin (pa tako i socket) pa mi se cini vjerojatnim da je moguce samo izvana zapisati u taj file.

Inace je zamisao da je socket vezan samo uz jedan proces pa treba paziti na ovlasti. Mozda OS ne dozvoljava pisanje u taj file drugim procesima

 

Equi pet 3.4.2020 11:36

Imam jedno pitance vezano za vector u klasi. Označio sam vector boldanjem.

Klase Predmet i Plaza su u svojim headerima. Problem se javlja kod deklariranja vektor, a treba mi za posljednju liniju koda .

 

class Predmet
{
public:
string opis;
int kolicina;


Predmet( int _kolicina, string _opis): kolicina(_kolicina), opis(_opis) {}

};


class Plaza {
public:

int duljina;
double x, y;

 

vector<Predmet>predmet;
Plaza(int _duljina, double _x, double _y) :duljina(_duljina), x(_x), y(_y) {}

};

 

 

int main()
{   
   int n;
   vector <Plaza> plaza;
   
   int duljina;
   double x, y;
   int kolicina;
   int br_plaze;
   string opis;

   cout << "Unesite broj plaža (N): ";
   cin >> n;
   for (int i = 0; i < n; i++)
   {
      
      cout << "Unesite velicinu i lokaziju za " << i + 1 << ". plazu"<<endl;
      cin >> duljina;
      cin >> x >> y;
      plaza.push_back(Plaza(duljina, x, y));

   }
   int m;
   cout << "Unesite broje predmeta (M): ";
   cin >> m;

   for (int i = 0; i < m; i++)
   {
      cout << "Unesite redni broj plaze kojoj pripada " << i + 1 << " predmet";
      cin >> br_plaze;
      cout << "Unesite kolicinu i opis predmeta";
      cin >> kolicina >> opis;
      plaza[br_plaze - 1].predmet.push_back(Predmet(kolicina, opis)); <------------------------

nibble pet 3.4.2020 13:10
Top Bugovac kaže...
nibble kaže...
cale kaže...

Jedno pitanje u vezi multiprocessinga i shared memory i network programming.

 

Igram se malo sa socketima u c++ i sad me zanima da li bi mogao recimo kad mi se client spoji i dobijem "client socket" pomocu kojeg mogu odgovarati clientu, da li bi ja mogao taj "client socket" staviti negdje na shared memory i onda pokrenuti drugi proces koji bi s njim komunicirao. Probao sam sa boost-om ali nista, on dohvati taj "client socket" ali kad hocu poslati poruku ili procitati s njega, nula bodova. Dok ako taj isti "client socket" ostavim na istom procesu, onda je sve ok.

 

Na Windowsima možeš. Miislim da i na Linuxu ide. Ne znam koji OS ti vrtiš.

 Mene zanima (iz radoznalosti, ne radim nista slicno) bi li to na linuxu funkcioniralo. Znam da su na linuxu sve "fileovi" na neki nacin (pa tako i socket) pa mi se cini vjerojatnim da je moguce samo izvana zapisati u taj file.

Inace je zamisao da je socket vezan samo uz jedan proces pa treba paziti na ovlasti. Mozda OS ne dozvoljava pisanje u taj file drugim procesima

 

 Nisam probao, ali sa sendmsg() bi moglo raditi.

Equi pet 3.4.2020 21:51
nibble kaže...

@Equi, a da napišeš kaj je konkretno problem? Nemam kompajler i linker u glavi.

 Uspio sam. Al imam drugi problem. Kako da Matematiku kod studenta Ivice stavim u popis uspjesno polozenih predmeta. Znam da trebam s push_back, ali ne znam kako

 

main(){

 

    Predmet Matematika(1250, "Matematika", 5);
   Student Ivica("Ivica", "Ivic", Matematika);

}

  Predmet.h

 

    int sifra;
   string naziv;
   int ocjena;

   Predmet() {}
   Predmet(int _sifra, string _naziv, int _ocjena): sifra(_sifra), naziv(_naziv), ocjena (_ocjena){}

 

   Student.h

 

string ime;
   string prezime;
   vector <Predmet> uspjesno;

   Student(){}
   Student(string _ime, string _prezime, string ):ime(_ime), prezime(_prezime){}

 

 

 

cale uto 7.4.2020 18:47

Moram priznat da mi nije jasno, ocito mi fali nekog znanja prije.

 

1. Ja u principu napravim socket koji slusa konekcije

2. Kad se netko spoji dobijem drugi socket, nazovimo ga client socket.

 

3. Sad kaze da

Request target process identifier

                        Receive process identifier request and respond

 

 

 

Jel to ima neka funkcija koju ja mogu pozvati ili to moramo sam handlati, jer nemogu nista konkretno naci na netu po ovom pitanju.

 

4 I sad ima dio

 

Send WSAPROTOCOL_INFO structure to target

                                     Receive WSAPROTOCOL_INFO structure

                                   

 

Ista stvar jel to ima neka funkcija koju ja pozovem ili ?

 

Gledam i ne znam vise di kud i sta, ne mogu naci nikakav example code. Jedino sto sam nasao je bilo vezano za linux

 

safin sri 8.4.2020 00:49

Program bi trebao simulirati kretanje 6 loptica u boji koje su na uzicama povezane s mišem. Cijela main funkcija je prepisana iz knjige, funkcije također. Trebalo je samo na početku programa dodati retke za korištenje polja. To sam napravio i ne znam zašto ne radi. Zna netko?

 

 

 

 

 

#include <allegro.h>
#include<math.h>
#include<vector>
using namespace std;

typedef int Color;

const double faktorSile = 3;
const double koeficijentTrenja = 0.01;
const int polumjer = 10;
const int brojLop = 6;

struct Loptica
{
double x;
double y;
double dx;
double dy;
Color boja;
};

Loptica NovaLoptica(double x, double y, Color boja)
{
Loptica lop;
lop.x = x;
lop.y = y;
lop.dx = 0;
lop.dy = 0;
lop.boja = boja;
return lop;
}
Loptica PomakniLopticu(Loptica lop)
{
lop.x += lop.dx;
lop.y += lop.dy;
return lop;
}
Loptica PromjenaBrzine(Loptica lop, int misX, int misY)
{
double ax = misX - lop.x;
double ay = misY - lop.y;
double r = sqrt(ax*ax + ay*ay);

if (r != 0) {
lop.dx += ax / r*faktorSile;
lop.dy += ay / r*faktorSile;
}
lop.dx *= (1 - koeficijentTrenja);
lop.dy *= (1 - koeficijentTrenja);
return lop;
}
Loptica OdbijanjeOdRubova(Loptica lop)
{
if (lop.x > SCREEN_W - polumjer) {
lop.x = (SCREEN_W - polumjer)
- (lop.x - (SCREEN_W - polumjer));
lop.dx = -lop.dx;
}
if (lop.x < polumjer) {
lop.x = polumjer - (lop.x - polumjer);
lop.dx = -lop.dx;
}
if (lop.y > SCREEN_H - polumjer) {
lop.y = (SCREEN_H - polumjer)
- (lop.y - (SCREEN_H - polumjer));
lop.dy = -lop.dy;
}
if (lop.y< polumjer) {
lop.y = polumjer - (lop.y - polumjer);
lop.dy = -lop.dy;
}
return lop;
}
void NacrtajLopticu(BITMAP*povrsina, Loptica lop)
{
circlefill(povrsina, int(lop.x), int(lop.y), polumjer, lop.boja);
}
void NacrtajLopticuSUzicom(BITMAP*povrsina, Loptica lop, int misX, int misY)
{
NacrtajLopticu(povrsina, lop);
line(povrsina, int(lop.x), int(lop.y), misX, misY, makecol(255, 0, 0));
}

int main()
{
if (allegro_init() != 0)return 1;
set_color_depth(32);
if (set_gfx_mode(GFX_AUTODETECT_WINDOWED, 640, 480, 0, 0) != 0)return 2;
BITMAP* povrsina = create_bitmap(SCREEN_W, SCREEN_H);

install_keyboard();
install_mouse();
show_mouse(screen);

vector <Loptica> loptica(brojLop);

for (int i = 0; i < brojLop; i++) {
int intenzitetBoje = 255 * i / (brojLop - 1);
int položaj = polumjer + (SCREEN_H - 2 * polumjer)*i / (brojLop - 1);
loptica[i] = NovaLoptica(položaj, položaj,
makecol(intenzitetBoje, 255 - intenzitetBoje, 0));
}

while (!keypressed()) {
clear_to_color(povrsina, makecol(255, 255, 255));
for (int i = 0; i < brojLop; i++) {
loptica[i] = PromjenaBrzine(loptica[i], mouse_x, mouse_y);
loptica[i] = PomakniLopticu(loptica[i]);
//loptica[i] = OdbijanjeOdRubova(loptica[i]);
NacrtajLopticuSUzicom(povrsina, loptica[i], mouse_x, mouse_y);
}

blit(povrsina, screen, 0, 0, 0, 0, SCREEN_W, SCREEN_H);
rest(20);
}
return 0;
}
END_OF_MAIN()

 

 

Dex.pwn čet 9.4.2020 14:06

Pozz dečki

Radim na funkcijama koje bi iz teksta(primjer) - "cmd1,param11,param12,cmd2,param2,cmd3,param2" izdvojile komandu i parametre.

Slanje bi bilo u formatu "komanda,parametri" gdje je broj parametara definiran za svaku komandu. No nek bude fiksno da ima dva parametra.

 

Radim to za embedded pa sscanf nije rješenje zbog resursa koje traži. Također, ni dinamična alokacija memorije zbog stabilnosti programa/koda.

Ovo je riješenje koje sam do sad napravio.

 

https://pastebin.com/KksRN6n6

 

Kad upišem "test,p1,p2" dobijem izlaz kao dole na slici.

Jednostavno ne kužim kako funkcionira strtok.

Ako netko ima bolje rješenje bio bih zahvalan.

safin pet 10.4.2020 03:55

Radim u VS Community 2015. Početnik sam pa ne znam šta više da velim. Javlja mi hrpu grešaka, od sintakse pa nadalje. Dosad su svi programi radili, evo sve dok nisam naletio na ovaj gdje se pojavljuju polja s varijablama tipa struktura. Ako je problem u IDE, kompajleru, linkeru i standardu jel se može to nekakako nadogradit ili moram tražit drugi IDE?

safin pet 10.4.2020 18:32

Podesio sam Allegro. Već sam napravio 40-tak programa s Allegrom, neki su crtali, neki animirali, sve je išlo kako treba. Program prije ovog je radio isto, samo s 2 loptice, ali je svaka promatrana pojedinačno. Sad kad je trebalo to isto napravit s više loptica, dakle s poljem loptica, ne izvršava se.

safin sub 11.4.2020 04:45

Evo, ovo su sve greške koje mi javlja:

 

1>------ Build started: Project: AllegroProjekt37, Configuration: Debug Win32 ------
1> main.cpp
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\stdint.h(17): warning C4114: same type qualifier used more than once
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\stdint.h(17): error C2632: 'char' followed by 'char' is illegal
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\stdint.h(17): warning C4091: 'typedef ': ignored on left of 'signed char' when no variable is declared
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\stdint.h(18): error C2632: 'short' followed by 'short' is illegal
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\stdint.h(18): warning C4091: 'typedef ': ignored on left of 'short' when no variable is declared
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\stdint.h(19): error C2632: 'int' followed by 'int' is illegal
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\stdint.h(19): warning C4091: 'typedef ': ignored on left of 'int' when no variable is declared
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\stdint.h(20): error C2632: '__int64' followed by '__int64' is illegal
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\stdint.h(20): warning C4091: 'typedef ': ignored on left of '__int64' when no variable is declared
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\stdint.h(21): warning C4114: same type qualifier used more than once
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\stdint.h(21): error C2632: 'char' followed by 'char' is illegal
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\stdint.h(21): warning C4091: 'typedef ': ignored on left of 'unsigned char' when no variable is declared
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\stdint.h(22): warning C4114: same type qualifier used more than once
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\stdint.h(22): error C2632: 'short' followed by 'short' is illegal
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\stdint.h(22): warning C4091: 'typedef ': ignored on left of 'unsigned short' when no variable is declared
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\stdint.h(23): warning C4114: same type qualifier used more than once
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\stdint.h(23): error C2632: 'int' followed by 'int' is illegal
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\stdint.h(23): warning C4091: 'typedef ': ignored on left of 'unsigned int' when no variable is declared
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\stdint.h(24): warning C4114: same type qualifier used more than once
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\stdint.h(24): error C2632: '__int64' followed by '__int64' is illegal
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\stdint.h(24): warning C4091: 'typedef ': ignored on left of 'unsigned __int64' when no variable is declared
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(18): error C2589: 'signed': illegal token on right side of '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(18): error C2059: syntax error: '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(19): error C2589: 'signed': illegal token on right side of '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(19): error C2059: syntax error: '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(20): error C2589: 'unsigned': illegal token on right side of '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(20): error C2059: syntax error: '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(21): error C2589: 'unsigned': illegal token on right side of '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(21): error C2059: syntax error: '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(33): error C2589: 'signed': illegal token on right side of '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(33): error C2059: syntax error: '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(34): error C2589: 'unsigned': illegal token on right side of '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(34): error C2059: syntax error: '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(38): error C2589: 'signed': illegal token on right side of '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(38): error C2059: syntax error: '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(39): error C2589: 'signed': illegal token on right side of '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(39): error C2059: syntax error: '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(40): error C2589: 'unsigned': illegal token on right side of '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(40): error C2059: syntax error: '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(41): error C2589: 'unsigned': illegal token on right side of '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(41): error C2059: syntax error: '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(53): error C2589: 'signed': illegal token on right side of '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(53): error C2059: syntax error: '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(54): error C2589: 'unsigned': illegal token on right side of '::'
1>c:\program files (x86)\microsoft visual studio 14.0\vc\include\cstdint(54): error C2059: syntax error: '::'
========== Build: 0 succeeded, 1 failed, 0 up-to-date, 0 skipped ==========

 

A kad stisnem doubleclick na prvu grešku, onda mi se otvara nova kartica, stdint.h (pored main.cpp)  i tamo je sljedeće (red gdje je crtica na ekranu označio sam zelenim, a ono što je podvučeno crvenim označio sam žutim):

//
// stdint.h
//
// Copyright (c) Microsoft Corporation. All rights reserved.
//
// The C Standard Library <stdint.h> header.
//
#pragma once
#define _STDINT

#ifndef RC_INVOKED

#include <vcruntime.h>

 

typedef signed char int8_t;
typedef short int16_t;
typedef int int32_t;
typedef long long int64_t;
typedef unsigned char uint8_t;
typedef unsigned short uint16_t;
typedef unsigned int uint32_t;
typedef unsigned long long uint64_t;

typedef signed char int_least8_t;
typedef short int_least16_t;
typedef int int_least32_t;
typedef long long int_least64_t;
typedef unsigned char uint_least8_t;
typedef unsigned short uint_least16_t;
typedef unsigned int uint_least32_t;
typedef unsigned long long uint_least64_t;

typedef signed char int_fast8_t;
typedef int int_fast16_t;
typedef int int_fast32_t;
typedef long long int_fast64_t;
typedef unsigned char uint_fast8_t;
typedef unsigned int uint_fast16_t;
typedef unsigned int uint_fast32_t;
typedef unsigned long long uint_fast64_t;

typedef long long intmax_t;
typedef unsigned long long uintmax_t;

// These macros must exactly match those in the Windows SDK's intsafe.h.
#define INT8_MIN (-127i8 - 1)
#define INT16_MIN (-32767i16 - 1)
#define INT32_MIN (-2147483647i32 - 1)
#define INT64_MIN (-9223372036854775807i64 - 1)
#define INT8_MAX 127i8
#define INT16_MAX 32767i16
#define INT32_MAX 2147483647i32
#define INT64_MAX 9223372036854775807i64
#define UINT8_MAX 0xffui8
#define UINT16_MAX 0xffffui16
#define UINT32_MAX 0xffffffffui32
#define UINT64_MAX 0xffffffffffffffffui64

#define INT_LEAST8_MIN INT8_MIN
#define INT_LEAST16_MIN INT16_MIN
#define INT_LEAST32_MIN INT32_MIN
#define INT_LEAST64_MIN INT64_MIN
#define INT_LEAST8_MAX INT8_MAX
#define INT_LEAST16_MAX INT16_MAX
#define INT_LEAST32_MAX INT32_MAX
#define INT_LEAST64_MAX INT64_MAX
#define UINT_LEAST8_MAX UINT8_MAX
#define UINT_LEAST16_MAX UINT16_MAX
#define UINT_LEAST32_MAX UINT32_MAX
#define UINT_LEAST64_MAX UINT64_MAX

#define INT_FAST8_MIN INT8_MIN
#define INT_FAST16_MIN INT32_MIN
#define INT_FAST32_MIN INT32_MIN
#define INT_FAST64_MIN INT64_MIN
#define INT_FAST8_MAX INT8_MAX
#define INT_FAST16_MAX INT32_MAX
#define INT_FAST32_MAX INT32_MAX
#define INT_FAST64_MAX INT64_MAX
#define UINT_FAST8_MAX UINT8_MAX
#define UINT_FAST16_MAX UINT32_MAX
#define UINT_FAST32_MAX UINT32_MAX
#define UINT_FAST64_MAX UINT64_MAX

#ifdef _WIN64
#define INTPTR_MIN INT64_MIN
#define INTPTR_MAX INT64_MAX
#define UINTPTR_MAX UINT64_MAX
#else
#define INTPTR_MIN INT32_MIN
#define INTPTR_MAX INT32_MAX
#define UINTPTR_MAX UINT32_MAX
#endif

#define INTMAX_MIN INT64_MIN
#define INTMAX_MAX INT64_MAX
#define UINTMAX_MAX UINT64_MAX

#define PTRDIFF_MIN INTPTR_MIN
#define PTRDIFF_MAX INTPTR_MAX

#ifndef SIZE_MAX
#define SIZE_MAX UINTPTR_MAX
#endif

#define SIG_ATOMIC_MIN INT32_MIN
#define SIG_ATOMIC_MAX INT32_MAX

#define WCHAR_MIN 0x0000
#define WCHAR_MAX 0xffff

#define WINT_MIN 0x0000
#define WINT_MAX 0xffff

#define INT8_C(x) (x)
#define INT16_C(x) (x)
#define INT32_C(x) (x)
#define INT64_C(x) (x ## LL)

#define UINT8_C(x) (x)
#define UINT16_C(x) (x)
#define UINT32_C(x) (x ## U)
#define UINT64_C(x) (x ## ULL)

#define INTMAX_C(x) INT64_C(x)
#define UINTMAX_C(x) UINT64_C(x)

 

#endif // RC_INVOKED

/*
* Copyright (c) 1992-2012 by P.J. Plauger. ALL RIGHTS RESERVED.
* Consult your license regarding permissions and restrictions.
V6.00:0009 */

 

Kod prve greške gdje se spominje 'cstdint' otvara se kartica cstdint i tamo je sljedeće(zeleno gdje je red s crticom, žuto gdje je podvučeno crvenim):

 

// cstdint standard header
#pragma once
#ifndef _CSTDINT_
#define _CSTDINT_
#include <yvals.h>

#ifdef _STD_USING
#undef _STD_USING
#include <stdint.h>
#define _STD_USING

#else /* _STD_USING */
#include <stdint.h>
#endif /* _STD_USING */

#if _GLOBAL_USING && !defined(RC_INVOKED)
_STD_BEGIN
using _CSTD int8_t; using _CSTD int16_t;
using _CSTD int32_t; using _CSTD int64_t;
using _CSTD uint8_t; using _CSTD uint16_t;
using _CSTD uint32_t; using _CSTD uint64_t;

using _CSTD int_least8_t; using _CSTD int_least16_t;
using _CSTD int_least32_t; using _CSTD int_least64_t;
using _CSTD uint_least8_t; using _CSTD uint_least16_t;
using _CSTD uint_least32_t; using _CSTD uint_least64_t;

using _CSTD int_fast8_t; using _CSTD int_fast16_t;
using _CSTD int_fast32_t; using _CSTD int_fast64_t;
using _CSTD uint_fast8_t; using _CSTD uint_fast16_t;
using _CSTD uint_fast32_t; using _CSTD uint_fast64_t;

using _CSTD intmax_t; using _CSTD intptr_t;
using _CSTD uintmax_t; using _CSTD uintptr_t;

#if _HAS_TR1_NAMESPACE
namespace tr1 {
using _CSTD int8_t; using _CSTD int16_t;
using _CSTD int32_t; using _CSTD int64_t;
using _CSTD uint8_t; using _CSTD uint16_t;
using _CSTD uint32_t; using _CSTD uint64_t;

using _CSTD int_least8_t; using _CSTD int_least16_t;
using _CSTD int_least32_t; using _CSTD int_least64_t;
using _CSTD uint_least8_t; using _CSTD uint_least16_t;
using _CSTD uint_least32_t; using _CSTD uint_least64_t;

using _CSTD int_fast8_t; using _CSTD int_fast16_t;
using _CSTD int_fast32_t; using _CSTD int_fast64_t;
using _CSTD uint_fast8_t; using _CSTD uint_fast16_t;
using _CSTD uint_fast32_t; using _CSTD uint_fast64_t;

using _CSTD intmax_t; using _CSTD intptr_t;
using _CSTD uintmax_t; using _CSTD uintptr_t;
} // namespace tr1
#endif /* _HAS_TR1_NAMESPACE */
_STD_END
#endif /* _GLOBAL_USING */

#endif /* _CSTDINT_ */

/*
* Copyright (c) by P.J. Plauger. All rights reserved.
* Consult your license regarding permissions and restrictions.
V6.50:0009 */