SamoPitam3 pon 23.3.2020 13:56

Je tako je i kod mene. Vracanjem na tvornicke otisao i fiksni. Nema nicega vise od 24 sata. Zvao sluzbu. Kao tehnicar ce se javiti. Osudjen sam gledati hrt i ostalu zemaljsku ponudu, a van ne smijes. Tko to gleda niti pakao mu nece tesko pasti.

Gamer12 pon 23.3.2020 15:58

Bok,

imam je jedan cudni problem ako ga mogu to nazvati problemom.

Imam maxnet mini i brzina mu je 30-50mbs do 100gb, dalje padne na 1mbs.

E sad meni je internet usporio i na speed testu kaze 1mbs,ali na downloadu kod steama ili blizzarda je prosjecna brzina skidanja je 3-5mbs. Sad meni nije nist jasno.

Kako to da je download ostao isti na tim gaming platformama?

myroman pon 23.3.2020 17:00

Ekipo, planiram produžiti max 3 uslugu jer mi uskoro istjeće pa me zanima kakvi se gadgeti nude. Preko chata mi je nuđen samo Xiaomi TV box. A ja sam se nadao Fritzboxu... 😊

Jel netko dobio nešto drugo?

MarioVk pon 23.3.2020 17:08
Luka123 kaže...

ima li tko problema u zadru, ja na optici jedva stranice otvaram... već drugi dan resetirao sam i router sobni i onaj glavni...

 kod mene slicna situacija, uglavnom izbaci problem s dns serverima. cak i kad stavim googlov dns ista stvar, nesto ne stima kako treba

JozoBozo121 pon 23.3.2020 17:35

Evo, meni je sad dok sam malo prilegao popodne došao i net i telefon nazad, optika, Novi ZG istok. Brzine prema Frankfurtu sam izmjerio i brzine su odlične, punih 200/100, čak i iznad toga, ali ping je skočio na oko 70ms.

win10pro pon 23.3.2020 17:37

Kod mene cijelo vrijeme nije radilo do sad, uglavnom ako netko isto ima isti problem, treba resetirati ruter na tvorničke postavke i od onda radi! Brzina je ok zasad na speedtestu, stranica otvara normalno.

 

 

Gamer12 pon 23.3.2020 17:39

sve to super ali ja imam ogranicenje do 100gb sa tom brzinom, a prek torenta dok skidam je ta "spora" brzina od 100-200kbs downloada(bilo sta da skinem,makar i bilo desetine tisuca seedera).I ucitavanje videa na yt u hdu traje dugo. Znaci samo kod tih dvije gaming platformi mi je ta brzina, inace surfanje opcenito na netu se vidi da je usporilo.

dado16 pon 23.3.2020 17:51

rijesio problem sa otvaranjem stranica...stavio sam dns 1.1.1.1 i sad doslovno lete stranice, prije toga dns od ispa i googla ocitavalo je toliko sporo, facebook ocita bez slika a slike dodu nakon 5 min....sad sve ok

JozoBozo121 pon 23.3.2020 17:52
dado16 kaže...
rijesio problem sa otvaranjem stranica...stavio sam dns 1.1.1.1 i sad doslovno lete stranice, prije toga dns od ispa i googla ocitavalo je toliko sporo, facebook ocita bez slika a slike dodu nakon 5 min....sad sve ok

 Meni je to default na svim uređajima pa me nije mučilo.

Borealis pon 23.3.2020 17:54
dado16 kaže...
rijesio problem sa otvaranjem stranica...stavio sam dns 1.1.1.1 i sad doslovno lete stranice, prije toga dns od ispa i googla ocitavalo je toliko sporo, facebook ocita bez slika a slike dodu nakon 5 min....sad sve ok

 kaka to namjestim?

dado16 pon 23.3.2020 17:56
Borealis kaže...
dado16 kaže...
rijesio problem sa otvaranjem stranica...stavio sam dns 1.1.1.1 i sad doslovno lete stranice, prije toga dns od ispa i googla ocitavalo je toliko sporo, facebook ocita bez slika a slike dodu nakon 5 min....sad sve ok

 kaka to namjestim?

 Control panel - Network and Internet - Network and Sharing center - Change adapter settings - desni klik na ethernet(tvoju mrezu) i properties i tamo nađes internet protocol version 4 kliknes properties i stavis dolje pod dns 1.1.1.1 a u drugo polje 1.0.0.1

Luka123 pon 23.3.2020 18:45
dado16 kaže...
rijesio problem sa otvaranjem stranica...stavio sam dns 1.1.1.1 i sad doslovno lete stranice, prije toga dns od ispa i googla ocitavalo je toliko sporo, facebook ocita bez slika a slike dodu nakon 5 min....sad sve ok

 
Okay taj dio sad riješen sa DNS-om i dalje mi ping ide sa 60ms na 4000ms ono... je* ga... nervira me, tu me u karantenu stave a nemogu gameat

Dud uto 24.3.2020 09:02

Pozdrav svima, nadam se da se dobro držite i da ste zdravi u ovo ružno vrijeme. Vidim da se priča o dns-ovima , pa da pitam iskustva između google dns-a i tog cloudflare-a, jel ima velike razlike? Ja trenutno koristim googl dns. I zanima me ima li smisla u modemu promjenit dns i jel se smije to uopće. Imam onaj huawei hibrid box od tcoma.

Dud uto 24.3.2020 10:36
Darian kaže...
Možeš isprobati, nemoraš iz modema, odeš samo u control panel, kolega par postova gore je opisao na koji način. Meni nije ništa pomoglo, i dalje sporo učitava, a ping mi je preko 400.

 Jesam tamo sam i stavio taj googlov dns, samo me zanima kakva su benificije mijenjanja dns u modemu (ruteru) ako se to uopće smije i može?