explorer 4 ned 28.1.2018 21:02

Na zahtjev kolega u temi savjetnik za izbor zvučnika i "blagoslov" XXX-mana otvaram temu vaš audio kutak. U njemu slobodno stavljajte fotografije svojih pc zvučnika, monitora (mislim na zvučnike :D) ili pojačala s određenim zvučnicima. Probajte to lijepo posložiti prije fotografiranja te napišite što imate, kako vas služi i jeste li zadovoljni.

 

Trenutno sam na dva sustava. Glavni je kombinacija pojačala i zvučnika, a drugi sustav je Logitech Z Cinema koju upalim za pogledati kakve akcijske filmove ili za igre sličnog žanra. Pojačalo je Pioneer A-X700, avangard model iz 1984. godine sa snagom od 45W na 8Ω po kanalu. Zvučnici su Wharfedale diamond 9.3 koji me služe već više od 5 godina. To su ogromni bookshlef zvučnici s 8" mid/bass jedinicom i 1" tweterom. Trpe do 120W, a impendacija im je 6Ω. Iako su za tih 2500-3000kn (novi) bili odlična kupnja, već su mi malo dosadili pa sam željan promjene. Što se tiče Logitecha tu ne trebam raditi veliki uvod, vjerojatno poznajete ovaj sustav. Ukratko, 180W RMS, 8" subwoofer, sateliti s 3" mid jedinicom i 1" tweterom. Zanimljiva stvar je daljinski koji je odlično napravljen i funkcionira besprijekorno.

 

Zvučnu karticu sam prekrižio u bilo kojem obliku već davnih dana te koristim vanjsku zvučnu, odnosno DAC (digital audio converter). Imao sam pet godina M Audio Fast Track, a od ovog ljeta koristim Fiio Olympus E10K s kojim sam poprilično zadovoljan.

 

To je to od mene, slobodno se pohvalite onim što imate. Budem sutra pofotkao slušalice pa da vidite i taj dio :)

 

 

explorer 4 ned 28.1.2018 22:26

Tako je, to su ti stalci, nisam dao niti 500kn za njih ako me sjećanje dobro služi. A stvarno nisu loši, još sam ih napunio kvarcnim pijeskom.

To je ekran od pojačala. Evo fotka.

 

Uploader ne sluša ...evo proradija.

sseennoonn ned 28.1.2018 23:08

Naime ovako . prva slika je starija i na njoj je stariji tv itd trenutno nikako nemogu ulovit fin kadar sa novim tvom (49" Sony XE9005) pa nek zasad bude neovisno o njemu zvučnici u prvom planu hh. Dodatno na zvučnike je sub koji se vidi jel na drugim slikama a kompletan sustav je ovako 
zvucnici: Monitor Audio RX6
sub : Velodyne EQ MAX 12
amp :Denon 1510ae
DAC :MyDac
Kablovi : Audioquest type 4 zvucnicki
Interkonekti : Van den hull the second  . Mozda koji dan si dam truda pa pokusam sve skupa ulovit u nekom ljepšem izdanju 

djigibao pon 29.1.2018 08:37
explorer 4 kaže...

Tako je, to su ti stalci, nisam dao niti 500kn za njih ako me sjećanje dobro služi. A stvarno nisu loši, još sam ih napunio kvarcnim pijeskom.

To je ekran od pojačala. Evo fotka.

 

Uploader ne sluša ...evo proradija.

 Mislim da su koštali oko 300kn, imam ih i ja 😉.

Trenutno sam na putu pa kad se vratim Nadam se da ću moć poslikat svoje stvari.

explorer 4 pon 29.1.2018 10:38
roby27 kaže...

Moze link za te elipso stalke ne mogu ih nac nikako...

 Nema ih već odavno, mislio sam bio kupiti još jedne, ali ništa. To je stvarno bila dobra kupnja. Jeftinih stalaka baš i nema, a da nešto vrijede.

explorer 4 pon 29.1.2018 15:51
sseennoonn kaže...

mydac 2000kn,kablovi  interkonekt +zvucnicki 1400 ,zvucnici oko 6000 sa popustom inače su bili oko 7500 piano white finish,pojacalo 5500,subwoofer 4500 ...okvirno :D

 Vidio sam da prodaješ ove samostojeće zvučnike. Nabavljaš neš drugo?

chutac pon 29.1.2018 17:08

Da ja pokažem svoje zvučnike :)

Dnevna: B&W 685 S2 i Marantz NR1504(nedostaje mi wifi ili BT)

Kompjuter: Kurzweil KS-40A spojeni na FiiO E10K Olympus 2, na kojeg su također spojene ATH M40x sa Brainwavz jastučićima

 

Promijenio bih AV reciever u dnevnoj i dnevnu sobu 

 

 

sseennoonn pon 29.1.2018 17:29
explorer 4 kaže...
sseennoonn kaže...

mydac 2000kn,kablovi  interkonekt +zvucnicki 1400 ,zvucnici oko 6000 sa popustom inače su bili oko 7500 piano white finish,pojacalo 5500,subwoofer 4500 ...okvirno :D

 Vidio sam da prodaješ ove samostojeće zvučnike. Nabavljaš neš drugo?

 Da ,mozda bi uzeo noviju seriju RX8

Batista sri 31.1.2018 09:18
explorer 4 kaže...

Predobri zvučnici, koji su to 

 

Kako si zadovoljan tim setupom? Zanima me baš kako Harman pogoni te diamonde.

 Pa jedina zamjerka je sto imaju mrvicu prejak sum dok nema reprodukcije.

 Nisam siguran jel to do pojacala ili samih zvucnika.

 Mislim da je do pojacala.

 

 Uvijek me bilo strah da cu morat kupit dodatno subwoofer, al je.bes mi sve - kod ovih ne fali niskih tonova...

 Kutna garnitura mi grmi dok gledam ili slusam nesto...

 

 Jedino sto mi jos fali su stalci.

 Inace sam prezadovoljan, nista bolje/jace mi ne treba...

Anđeo bez falinge sri 31.1.2018 16:55
explorer 4 kaže...

 

 

To je to od mene, slobodno se pohvalite onim što imate. Budem sutra pofotkao slušalice pa da vidite i taj dio :)

 

 

Kak ti je sve čisto i uredno, stid me moje fotkati.. 

Nego, reci, znaš li neki aktivni zvučni sustav koji bih stavio za TV zvučnike, da su manji.

imam Panasonic liniju i ne da mi se spajati tv na nju.

Htio bih nešto manje 2x20 RMS, daljinski, dvosistemski, s kvalitetnim tonom.

explorer 4 sri 31.1.2018 20:59
sseennoonn kaže...

 explorer 4  kak ti se ponasaju u bassu tvoji ,pogotovo u npr filmovima ? 

 Dosta dobri, na tom području možda i najbolji. Generalno je zvuk ovih zvučnika dobar, ali sama čistoća zvuka je bolja na nekim konkurentima, recimo Daliju. Također fali malo detalja.

Batista kaže...
 Uvijek me bilo strah da cu morat kupit dodatno subwoofer, al je.bes mi sve - kod ovih ne fali niskih tonova...

 Kutna garnitura mi grmi dok gledam ili slusam nesto...

 

 Jedino sto mi jos fali su stalci.

 Inace sam prezadovoljan, nista bolje/jace mi ne treba...

 Ma kakvi, ovo su dvije kutijetine s velikim membrana, niskih tonova ima na bacanje. Stalci pomažu da bas bude malo čvršći.

 Pa ne baš, ne isplati se uzimati jeftine samostojeće zvučnike. Konkretno, Vardus serija je meni bezveze, telefonski zvuk mi ima za razliku od puno bolje diamond serije. Lovi rabljene diamonde na njuški, zna bi za jako dobru paru.

Anđeo bez falinge kaže...

Kak ti je sve čisto i uredno, stid me moje fotkati.. 

Nego, reci, znaš li neki aktivni zvučni sustav koji bih stavio za TV zvučnike, da su manji.

imam Panasonic liniju i ne da mi se spajati tv na nju.

Htio bih nešto manje 2x20 RMS, daljinski, dvosistemski, s kvalitetnim tonom.

 A koliko bi para dao za to?

gocc01 kaže...

Nego, di je tema za odabir zvučnika? Ima samo za odabir auto ili pc zvučnika.

Ne želim i ovdje spamat temu 

Aj budem malo 

 

 

 Hmm, takve teme izgleda nema. A sad da u ovoj o tome pričamo, ne znam, trebalo bi pitati moderatora. Što se tiče Dynaudia, izgledaju vrhunski, vjerujem da tako i zvuče.

sseennoonn čet 1.2.2018 09:48

Pa sto je najgore za muziku mi prvenstveno nije trebao sub,nego za filmove gdje mi rx6 nisu bili dostatni.A sad nakon sto malo muziku slusao i pogledao filmova i samo slusanje mjuze mi je cudno bez suba,ko da MA nema basa hah....soba je 20ak kvadrata, brijem da sam stavio na 90

gocc01 čet 1.2.2018 10:42

Zvučnici su Dynavoice Definition DF-8 

 

Nema nigdje recenzija o njima a specifikacije su bolesne. 

 

Otvor sa prednje i stražnje strane s tim da dolazi sa čepom za stražnji ak previše bruji. 

 

Uopće ne znam nudi li koji proizvođač ovoliko zvuka za takve novce.  

 

Uparit ih možda sa Cambridge Audio Topaz SR20

 

Pizdarija je kaj baš nigdje ne mogu naći nekakvu recenziju a nisam niti upoznat sa markom. Bacio sam oko jer sam vidio Dyn pa zabrijo na Dynaudio al ovak nekaj od Dynaudia košta valjda par soma eura. 

 

 

Front bass reflex port.

Goldplated Bi-wiring terminal with X-Change.

Tweeter: 1 x Ribbon tweeter 1 x Softdome tweeter.

Midrange: 1 x 6.5-inch mid-bass.

Woofer: 2 x 8" bass. Bullet-proof Kevlar.

Impedance: 6 ohms.

Frequency range: 23-32000 Hz (- 3 dB).

Sensitivity: 94 db.

Max Power: 280 W. RMS Power: 200 W.

Light grey front grill.

Dimensions (HxWxD): 1100 x 240 x 380 mm

Weight: 28.1 kg / pc. 

 

explorer 4 čet 1.2.2018 15:06
gocc01 kaže...

Zvučnici su Dynavoice Definition DF-8 

 

Nema nigdje recenzija o njima a specifikacije su bolesne. 

 

Otvor sa prednje i stražnje strane s tim da dolazi sa čepom za stražnji ak previše bruji. 

 

Uopće ne znam nudi li koji proizvođač ovoliko zvuka za takve novce.  

 

Uparit ih možda sa Cambridge Audio Topaz SR20

 

Pizdarija je kaj baš nigdje ne mogu naći nekakvu recenziju a nisam niti upoznat sa markom. Bacio sam oko jer sam vidio Dyn pa zabrijo na Dynaudio al ovak nekaj od Dynaudia košta valjda par soma eura. 

 

 

Front bass reflex port.

Goldplated Bi-wiring terminal with X-Change.

Tweeter: 1 x Ribbon tweeter 1 x Softdome tweeter.

Midrange: 1 x 6.5-inch mid-bass.

Woofer: 2 x 8" bass. Bullet-proof Kevlar.

Impedance: 6 ohms.

Frequency range: 23-32000 Hz (- 3 dB).

Sensitivity: 94 db.

Max Power: 280 W. RMS Power: 200 W.

Light grey front grill.

Dimensions (HxWxD): 1100 x 240 x 380 mm

Weight: 28.1 kg / pc. 

 

 Specifikacije i kvaliteta zvuka nisu ista stvar. Treba prvo poslušati pa onda donijeti sud o tome kako zvuče. Da, specifikacije su dobre, ali treba vidjeti kako to radi u praksi. Vivax je jedno vrijeme prodavao floorstandere za 1000kn, ili tako nešto, imali su tri membrane po 6.5" i tweter, a moš mislit kako su zvučali. Idealni za teretanu, tako da samo čuješ bas, ostalo ti ne treba. Ne kažem da su ovi takvi, ali ne treba se zaletavati, potrebno je napraviti ditinkciju između specifikacija i kako to stvarno zvuči.

gocc01 čet 1.2.2018 17:38

Naravno da tu može bit svašta al nekak mi se ovo ipak ne čini da su loši ili da ne vrijede novce. Ovaj trakasti tweeter, to je nekaj kaj se ipak ne stavlja na svakakve zvučnike. 

 

Ima neka recenzija al je na talijanskom, translate to croatian nije nekaj a nisam se ni sjetio da bi na engleskom moglo bit bolje.

 

Ima dosta grafova, netko si je zbilja dao truda al ja ne kužim ništa vezano uz te grafove a siguran sam da u temi ima netko ko bi to mogao protumačiti. 

 

Tak da ako nije problem, molim stručniju osobu da baci pogled na te grafove pa napiše neko mišljenje. 

 

http://nuke.nonsoloaudiofili.com/DynavoiceDefinitionDF8/tabid/275/Default.aspx

 

djigibao čet 1.2.2018 18:01

CONCLUSIONS

Another pearl becomes part of the Dynavoice family widening the choice of those who want to put in the house a well-sounding speaker, beautiful and able to behave with honor whatever the musical program that will be given to him in the meal. The Definition DF-8 shine like a star in the constellation of sustainable Hi Fi, they allow themselves to be appreciated for their flexibility, for their generous musicality free from aggressive traits. Easy to pilot and to insert in a domestic environment, despite the not indifferent dimensions, they will invite you to sit in the central front row with their big, big and dynamic sound. I find the price required to buy a really affordable couple: 800 euros for a good-sized tower, well built and finished better, with five good drivers is really an attractive figure.
Excellent listens!