gocc01 sub 3.2.2018 12:32

Stari setup, bome za tih 18m2 je treslo. 

 

Od svega sa slike, ostala mi je komoda  

 

Sad sam u potrazi, nabrijo sam se ponovno na Atmos al iskreno ne pamtim kad sam zadnji put pogledao film kak treba. Serije gledam dok mala spava, navečer kad zaspe ubijem epizodu dvije potiho i nema mi smisla. 

 

Mislim da će past neki dobar stereo, sviđa mi se Cambridge Audio Topaz SR20 jer ima 100W na 8ohma i digitalne ulaze/izlaze plus izlaz za sub. Znači 2.1 sustav po mjeri. 

djigibao sri 7.2.2018 12:15

Evo i mog đumbusa...od kada je dosao klinac (prije godinu dana) njegove stvari su okupirale 90% MOJEG prostora pa cijeli stan u laganom rasulu (vjerujem da je tako i kod ostalih koji imaju male beštije) .

Također ona glupa biljka sa desne strane samo smeta, a nikako da "crkne" vise .

 

============================================================================================

 

U audio/video kutu se nalaze Boston Acoustics A26 u bijeloj boji (s vremenom su malo požutili iako se u stanu ne puši i ne grije na drva ), kupljeni prije cca 4 godine i s kojima sam zadovoljan ali ih nazalost ne pogonim baš zadnjih 2 godine .

Oni su spojeni na AV reciver Kenwood KR-V5080 kupljen prije cca 20 godina , treble/bass stavljeni na 0 (flat) i ukljucena opcija "Line Straight".

U taj reciver ide mjuza iz PC-a preko FiiO E10K.

    

U PC kutu se nalaze ESI Aktiv 05 monitori koji s također OK (to su mi prvi i jedini monitor zvucnici koje sam imao/slusao pa ne znam za bolje/gore).

Zvuk/volumen na njima je pojacan na nekih 25% i to mi je sasvim dovoljno, izvor sa PC-a je (Foobar-Replay Gain@90db ) na 100% volumen, nikad ih nisam pojacao niti na 50% jer su jako glasni.

Zvuk u njih takodjer dolazi preko FiiO E10K.

Na lijevom zvucniku se nalaze HyperX Cloud I slusalice (koje cu nadam se zamjenit za neke bolje u dogledno vrijeme), a na desnom zvucniku su bežićne bluetooth slusalice JBL T450BT koje koristim sa mobitelom kada idem u setnju sa klincem.

sseennoonn sri 7.2.2018 12:33

Ha probaj se dokopat nekih stalaka, bilo kakvi bi bili bolje nego sto su trenutno ovako zvucnici.... njuskalo....ducani... I fino sa svake strane TVa  eventualno ako ti to prostor (ukucani) dopustaju ih malo izvuci van da nisu bas nakeljeni na zid 

djigibao sri 7.2.2018 12:36
sseennoonn kaže...

i kako bi ocijenio te boston vs ESI aktivce ? I jesu li boston bijeli piano finish ili ? Bas gledam svoje i ne primjecujem da su igdje pozutjeli 

 

BA zvuce lijepse, bogatije, ugodnije dok su ESI monitori koji zvuce "grublje" i nekako ti daju cijeli zvuk odjednom u facu (trebalo mi je neko vrijeme da se naviknem na njih).

Takodjer BA imaju vise basa i daju ga tamo gdje ga ESI ne daje (npr. na nekim D'n'B pjesmama se na BA cuje onaj SUB bass dok kod ESI-ja nema), ali to pripisujem razlici u velicini bass zvucnika (ESI su 5", a BA 6,5").

Zvucnici su sjajno-bijeli tj. taj bijeli piano finish...bili...

 

Koliko dugo ih imas?

Meni su pozutili nakon cca 2-3 godine.

 

metallic kaže...

Evo nekoliko loših slika, krivi smo mobitel i ja.

 

Dakle loša pozicija, ne znam kako bi smjestio zvučnike Monitor audio MR2, svi prijedlozi dobrodošli.

 

Pojačalo_reciever je Yamaha  RX-V373...

 Obavezno ih stavi na neke stalke, ovako kako si ih stavio nema smisla.

metallic sri 7.2.2018 13:18
sseennoonn kaže...

Ha probaj se dokopat nekih stalaka, bilo kakvi bi bili bolje nego sto su trenutno ovako zvucnici.... njuskalo....ducani... I fino sa svake strane TVa  eventualno ako ti to prostor (ukucani) dopustaju ih malo izvuci van da nisu bas nakeljeni na zid 

 

djigibao kaže...

Svjestan sam svega, ali nisam još vidio stalke koji mi odgovaraju a nisi skuplji od zvučnika.

Ne patim baš na estetiku, ali niti na stalcima neće biti sretno riješenje jer će nešto možda zapeti i prevrnuti sve.

Od kad sam se preselio u stan nemam mjesta za složit Hi-Fi.

Koliko sam skužio, možda bi nabavka 5.1 s malim satelitima bila sretnije riješenje ili izrada komode za Tv i audio po mjeri.

sseennoonn sri 7.2.2018 21:47
metallic kaže...

Svjestan sam svega, ali nisam još vidio stalke koji mi odgovaraju a nisi skuplji od zvučnika.

Ne patim baš na estetiku, ali niti na stalcima neće biti sretno riješenje jer će nešto možda zapeti i prevrnuti sve.

Od kad sam se preselio u stan nemam mjesta za složit Hi-Fi.

Koliko sam skužio, možda bi nabavka 5.1 s malim satelitima bila sretnije riješenje ili izrada komode za Tv i audio po mjeri.

 imas na njuskalu stalaka do 100 eura na biranje koji bi trebali zadovoljit. A to da ce zapet ili prevrnut se jbg...protiv fizike ne mozes , Al gledat na to onda ti jedino preostaje zid i police drugo nznm sta. 

explorer 4 sub 10.2.2018 18:05

 Isprobavam malo kakav je odnos snaga, Z cinema je ipak kompletniji sustav od Creativaca, doduše bili su i 600kn skuplji kao novi. itirgue L3800 je vrh ponude itrigue modela, dok je Z cinema, uz Corsair SPA2500, najbolji 2.1 pc sustav koji se kod nas prodavao, a da ne košta tipa dvije ili tri tisuće kuna.

Stavljam ih u prodaju, pa ako nekog zanimaju nek se javi.

 

 

 

_itsmoriarty sub 10.2.2018 19:16

na kompu koristim KRK Rokit 5 G3 seriju s Scarlett-om 2i2 Gen.2 te ponekad AudioTechnicu MSR7 

 

u dnevnom borakvu koristim Logitech z906 5.1 system i odlican je za filmove i spotify kad se druskam u s nekim u dnevnom borakvu. 

explorer 4 sub 17.2.2018 10:53

Kolega jako lijepi setovi zvučnika. Reci mi koliki ti je prostor gdje si stavio Z906? Mislim na kvadraturu.

 

Ja obećao fotografije slušalica pa zaboravio. Uglavnom, evo cijele ekipe na okupu, barem što se tiče ovih naglavnih.

AKG K701 - Definitivno najbolje koje imam, strašne su. Jako udobne, lagane, kvalitetne.

Grado SR60i - Stara garda, imam ih preko 7 godina, nevjerojatno izdržljive, kabel kojim možeš brod vezat. Kvaliteta zvuka za tih 600kn koliko sam ih nove platio je vrhunska.

Bose on ear 2 - Stvarčica koju nosim zimi po gradu, grije mi uši i pritom daje solidan zvuk.

explorer 4 sub 17.2.2018 11:26

Dizajn mi se sviđa, malko neobičan.

Inače više preferiram otvoreni tip slušalica, dok ove Bose, koje su zatvoreni tip, koristim kad samo u pokretu. Ne volim zatvoreni tip jer stvaraju taj tunelski efekt, puno su mi draže otvorene.

brada09 sub 24.2.2018 14:17

Moj audio kutak:

Tannoy Reveal 502

Adam sub7

Focusrite scarlett 2i4

 

malo me zulja da zamjenim tannoye sa adamima a3x iako znam da nebum nes puno s tim dobio, vise ocd zbog suba 

makar ti a3x su me uvijek ugodno iznenadili kad god bi ih cuo 

 

 

brada09 sub 24.2.2018 15:27
explorer 4 kaže...

Finjak :)

 

Kako zvučnici sviraju bez subwoofera?

 

bolje dok sam ih imao na stalcima :) ovak na stolu def bolje dok je sub ukljucen pa sreze sve ispod 85Hz, jer kolko god su ove spuzve super ne uspiju bas sve upit..

 

htio bi si uzet nekakve jeftine mini stalke za na stol al ih nisam bas vidio kod nas.

 

 

sad bas kad vec pitas sam isao malo slusat sa i bez suba i moram priznat da je razlika ogromna u smislu da kad je sub ukljucen imas osjecaj ko da slusas stupove a ne male 5" zvucnike, barem u mojoj maloj sobi 

volegradele sri 28.2.2018 01:39

Poglej mene prije njubare na dijelu,lagano sve poslagao jedno na drugo dok jedne veceri NAD M3 nije eksplodirao!!

Kako sam bio sretan i ponosan na H/K kombinaciju!!Lipa vrimena na pocetku hobija,male stvari su me jako veselile!!

 

 

btw HK 230 reciver na prodaju pa ako koga zanima PM!!

spiderhr sri 28.2.2018 08:18
explorer 4 kaže...
Zvučnici su Wharfedale diamond 9.3 koji me služe već više od 5 godina. To su ogromni bookshlef zvučnici s 8" mid/bass jedinicom i 1" tweterom. Trpe do 120W, a impendacija im je 6Ω. Iako su za tih 2500-3000kn (novi) bili odlična kupnja, već su mi malo dosadili pa sam željan promjene. Što se tiče Logitecha tu ne trebam raditi veliki uvod, vjerojatno poznajete ovaj sustav. Ukratko, 180W RMS, 8" subwoofer, sateliti s 3" mid jedinicom i 1" tweterom. Zanimljiva stvar je daljinski koji je odlično napravljen i funkcionira besprijekorno.

 

 

Te zvučnike imam i ja. Mislim da su bili oko 2000 kn kada sam ih kupio.

AV je Pioneer VSX-1017

Anđeo bez falinge sri 28.2.2018 12:14
tajo1960 kaže...

....subwoofer sa 38cm membranom pored zvučnika koji već idu jako nisko... tavanska prostorija... ovo je primjer užasa u svim segmentima  !!! 

 Baš.

Kriplovi kupe Sub i misle da je to automatski bolji zvuk i "puno basa" i ne kontaju svrhu subwoofera odn. čude se neki kad dođu kod mene a ja nemam Sub a bass super.

Ima svega na koogli zemaljskoj.

Sale_ds sri 28.2.2018 12:45

Imam ja eminencea 38cm u tapiciranoj kutiju za auto i to stoji ugaseno u dnevnom vec godinama. Przil sam ga dok sam bil klinac no s godinama shvatis neke da nema od toga kruha. Hoce kupit neko mozda? :D

Ugl, evo ja malo nadogradujem pa kad sve stigne bum bacio koju slikicu.

volegradele sri 28.2.2018 13:25

Ja sam ih par promijenio,na kraju sam sve prodao,dobar subwoofer kosta i treba ga znat postavit ispravno,i naravno najbolji je kad ga uopce ne cujes,kad se preklapa sa glavnim zvucnicima bez rupe u frenk. odazivu!Ipak za pravi dojam HT jedan dobar sub je must have,npr moji glavni prednji zvucnici idu do 30Hz sto je sasvim pristojno a i za nize frekvencije treba imat adekvatnu prostoriju (dosta vecu) ,ali opet prilikom gledanja filmova sub daje vecu dimenziju dozivljaja kad krene akcija!!Nije bezveze nasnimljen poseban LFE kanal!

 

Osobno najvise zalim sto sam prodao Infinity Cascade Model 12 subwoofer!

brada09 čet 1.3.2018 11:43
volegradele kaže...

Ja sam ih par promijenio,na kraju sam sve prodao,dobar subwoofer kosta i treba ga znat postavit ispravno,i naravno najbolji je kad ga uopce ne cujes,kad se preklapa sa glavnim zvucnicima bez rupe u frenk. odazivu!Ipak za pravi dojam HT jedan dobar sub je must have,npr moji glavni prednji zvucnici idu do 30Hz sto je sasvim pristojno a i za nize frekvencije treba imat adekvatnu prostoriju (dosta vecu) ,ali opet prilikom gledanja filmova sub daje vecu dimenziju dozivljaja kad krene akcija!!Nije bezveze nasnimljen poseban LFE kanal!

 

Osobno najvise zalim sto sam prodao Infinity Cascade Model 12 subwoofer!

 

 

ja izgleda imam srecu da u mojoj sobi ovaj moj mali subić radi super, definiran bas, pod kontrolom skroz, nisam se ni morao igrat sa pozicijom. 

nejde nes duboko al to mi ni ne treba posto nisam neki bas freak. 

 

sto se tice preklapanja, kaj nije da svi koristite cut off na odredenoj frekvenciji? nazalost na mojem subu je fixno 85Hz (volio bi da je nesto nize tipa 75 ili 70). znaci on zvucnicima salje sve iznad 85Hz a odraduje sve ispod toga. jedino gdje mozes fulat je da ga previse pojacas, al onda opet cujes da bas predominantan.ja volim imat svog skroz nisko da se ne kuzi previse.

 

volegradele čet 1.3.2018 23:14
brada09 kaže...
volegradele kaže...

Ja sam ih par promijenio,na kraju sam sve prodao,dobar subwoofer kosta i treba ga znat postavit ispravno,i naravno najbolji je kad ga uopce ne cujes,kad se preklapa sa glavnim zvucnicima bez rupe u frenk. odazivu!Ipak za pravi dojam HT jedan dobar sub je must have,npr moji glavni prednji zvucnici idu do 30Hz sto je sasvim pristojno a i za nize frekvencije treba imat adekvatnu prostoriju (dosta vecu) ,ali opet prilikom gledanja filmova sub daje vecu dimenziju dozivljaja kad krene akcija!!Nije bezveze nasnimljen poseban LFE kanal!

 

Osobno najvise zalim sto sam prodao Infinity Cascade Model 12 subwoofer!

 

 

ja izgleda imam srecu da u mojoj sobi ovaj moj mali subić radi super, definiran bas, pod kontrolom skroz, nisam se ni morao igrat sa pozicijom. 

nejde nes duboko al to mi ni ne treba posto nisam neki bas freak. 

 

sto se tice preklapanja, kaj nije da svi koristite cut off na odredenoj frekvenciji? nazalost na mojem subu je fixno 85Hz (volio bi da je nesto nize tipa 75 ili 70). znaci on zvucnicima salje sve iznad 85Hz a odraduje sve ispod toga. jedino gdje mozes fulat je da ga previse pojacas, al onda opet cujes da bas predominantan.ja volim imat svog skroz nisko da se ne kuzi previse.

 

 Govorim o subwooferu koji je u sistemu odvojen od glavnih zvucnika,npr kod stereo reprodukcije,ne govorim kad je stavljen u 5.1 sistem gdje reciver sve kontrolira,a i tamo ima opcija small i large speakers gdje je rezna frek drugcije postavljena.E sad tu dolazimo i do same glasnoce woofera,tako da kod neke pisme je taman kod druge nije,pa non stop mijenjas.Doduse danasnji subovi imaju daljinske ali sve to skupa cackanje me udaljilo.Nabavio sam si malo bolje zvucnike i pojacalo i zaboravio na njih!

brada09 pet 2.3.2018 10:49
volegradele kaže...
brada09 kaže...
volegradele kaže...

Ja sam ih par promijenio,na kraju sam sve prodao,dobar subwoofer kosta i treba ga znat postavit ispravno,i naravno najbolji je kad ga uopce ne cujes,kad se preklapa sa glavnim zvucnicima bez rupe u frenk. odazivu!Ipak za pravi dojam HT jedan dobar sub je must have,npr moji glavni prednji zvucnici idu do 30Hz sto je sasvim pristojno a i za nize frekvencije treba imat adekvatnu prostoriju (dosta vecu) ,ali opet prilikom gledanja filmova sub daje vecu dimenziju dozivljaja kad krene akcija!!Nije bezveze nasnimljen poseban LFE kanal!

 

Osobno najvise zalim sto sam prodao Infinity Cascade Model 12 subwoofer!

 

 

ja izgleda imam srecu da u mojoj sobi ovaj moj mali subić radi super, definiran bas, pod kontrolom skroz, nisam se ni morao igrat sa pozicijom. 

nejde nes duboko al to mi ni ne treba posto nisam neki bas freak. 

 

sto se tice preklapanja, kaj nije da svi koristite cut off na odredenoj frekvenciji? nazalost na mojem subu je fixno 85Hz (volio bi da je nesto nize tipa 75 ili 70). znaci on zvucnicima salje sve iznad 85Hz a odraduje sve ispod toga. jedino gdje mozes fulat je da ga previse pojacas, al onda opet cujes da bas predominantan.ja volim imat svog skroz nisko da se ne kuzi previse.

 

 Govorim o subwooferu koji je u sistemu odvojen od glavnih zvucnika,npr kod stereo reprodukcije,ne govorim kad je stavljen u 5.1 sistem gdje reciver sve kontrolira,a i tamo ima opcija small i large speakers gdje je rezna frek drugcije postavljena.E sad tu dolazimo i do same glasnoce woofera,tako da kod neke pisme je taman kod druge nije,pa non stop mijenjas.Doduse danasnji subovi imaju daljinske ali sve to skupa cackanje me udaljilo.Nabavio sam si malo bolje zvucnike i pojacalo i zaboravio na njih!

 

 

pa ja i govorim o stereo sistemu jer takav i imam. nemam reciever.

 

znaci na subwooferu je ta skretnica , ne na recieveru (slika).

 

bez skretnice subwoofer po meni nema nikakvog smisla jer ce se uvijek nesto preklapati a i roll off na basu na "glavnim"zvucnicima nikad nije tocno na nekoj frekvenciji vec postepeno se smanjuje kolko ja znam. znaci tesko da ces pogodit tocno gdje zvucnik prestaje a gdje bi subwoofer trebao ic, bez skretnice.

 

 

iako slazem se, uvijek bi radije izabrao zvucnike kojima ne treba subwoofer, ali u manjoj sobi- sub + odgovarajuci zvucnici za manje prostorije imaju smisla. pogotovo u nearfield situaciji gdje je zvucnik preblizu da bi uopce uspio razviti neki bas.

 

 

 

 

spiderhr pet 2.3.2018 11:07

Diamond 9 Serija Šifra Naziv proizvoda i opis Kredit Got./Kart. Akcija 1853 Diamond 9.CC  
Centre channel zvučnici, 2 x 4" bas/mid, 1" tweeter, 15-120W, black ash, beech, cherry, rosewood, silver, (cijena za komad)
1.259,15 1.133,23 629,50 1854 Diamond 9.CS  
Centre channel zvučnici, 2 x 5" bas/mid, 1" tweeter, 20-120W, black ash, beech, cherry, rosewood, silver, (cijena za komad)
1.511,18 1.360,06 755,59

 

Gledam što je CS a što je CC...

 

Razmišljam uzeti centralni :D