PC igre

Gta 4 problem

Ryder007 pon 29.12.2008 18:23

Ovako,igram GTA IV nekih 2 sata bez problema na full detaljima bez problema,a nakon toga mi igra pocne stekati do granica da je nemogu vise igrat,primjer kad se krecem za 1 korak mu treba tridesetak sekundi,smanjim na najmanje moguce detalje i rezoluciju i nista.Tko zna rijesenje neka mi napise ili posalje na xfire:rayder007 ili msn:rayder007@hotmail.com          unaprijed hvala

Dino89 pon 29.12.2008 19:53

Imam jedno pitanje u vezi gta4 za pc, posto ima puno tema o gta postaviti cu ga ovdje.

Zanima me koje konfiguracije imate i na kojim detaljima igrate gta.

Ja imam:

Core 2 Duo 2.13

3GB RAM

HD4870 OC 512MB

 

1. postavka mi je na medium i ne mogu vise dignit, a druga na high pa me zanima u cemu je kvaka? I ne kuzim kakva je ono spika sa onim dolje (memorija ili sta vec) kad naredujes view distance, isto ne mogu do kraja odma se pocme crvenit.

Dali mi neko to moze malo pojasnit, mozda je vec negdje opisano ali u zadnje vrijeme sam slabo na netu pa sam malo izgubio korak.

Electric pon 29.12.2008 21:27
Dino89 kaže...

Imam jedno pitanje u vezi gta4 za pc, posto ima puno tema o gta postaviti cu ga ovdje.

Zanima me koje konfiguracije imate i na kojim detaljima igrate gta.

Ja imam:

Core 2 Duo 2.13

3GB RAM

HD4870 OC 512MB

 

1. postavka mi je na medium i ne mogu vise dignit, a druga na high pa me zanima u cemu je kvaka? I ne kuzim kakva je ono spika sa onim dolje (memorija ili sta vec) kad naredujes view distance, isto ne mogu do kraja odma se pocme crvenit.

Dali mi neko to moze malo pojasnit, mozda je vec negdje opisano ali u zadnje vrijeme sam slabo na netu pa sam malo izgubio korak.

 To dolje ti je ram na grafičkoj. Igra neda da upotrijebiš više nego što imaš. Može se ali onda počinju nestajat teksture. Što se tiče konfiguracije radije otvori novu temu jer je to prilično offtopic
microman uto 30.12.2008 18:29

Otvoriš ATI Catalyst Control Centar i tamo imaš opciju  ATI Overdrive tamo možeš vidjeti brzinu vrtnje ventilatora i povečati po potrebi,isto tako kaže temperaturu grafićke.

U slučaju da u ATI CCC-u nemaš opciju ATI overdrive obavezno skini novi driver na službenoj atijevoj stranici.

Temparatura nebi smjela biti iznad 90c,ako je veča a imaš nove drivere pokušaj povečati brzinu ventilatora.

 

microman uto 30.12.2008 19:18

Teško da ti je temperatura 45°C ako ti je grafa pod opterečenjem time mislim kada igraš pogotovo kad igraš dva sata.

zato igraj igricu tako dugo dok ti nebude počela blokirat,a kad počne izađi iz nje i brzo pogledat temperaturu.

Povečaj brzinu ventilatora to se radi isto u ATI CCC pod opcijom ATI overdrive.kad uđeš u tu opciju klikni na ikonu koja se nalazi sa ljeve strane

(sa kontra strane di ti je opcija Auto-Tune)ikona mora biti otključana.

Zatim staviš kvačicu u kvadratik pored kojeg piše-Enable manual Fan Control.

Brzinu ventilatora stavi na 100% i ponovno pokreni igricu.

Teško da je stvar u samoj igrici jer da je tako onda bi ti odmah počelo blokirat,ili bi prestalo kad smanjiš detalje i rezoluciju.

microman sri 31.12.2008 13:21
Ryder007 kaže...

E sad mi baci ovo: GTA IV FATAL ERROR:WS10(sto da radim?

 

 Po problemima koje imaš mislim da nemaš Orginal igricu tako da je onda najvjerovatnije loš CRACK.
Pošto nesmijem stavit Link.Idi na google i potraži neki drugi.
microman sri 31.12.2008 15:40
Mayales kaže...

Na medium/high detaljima ne bi trebala, ali bi bilo dobro da je proc clocknut.

 I ja se slažem stime mogao bi ga barem na 2.8Ghz.
Ja sam svoj stavio sa 2.13Ghz na 3.0Ghz i temperatura je nekih 35°c sa zalmanovim 7700.