Overclocking

Delid intel procesora delid tool-om

lav1000 uto 13.3.2018 18:28

evo redi bi bio podijeliti rezultate delidanja

 

    eto pri max opterećenju se izgubilo i do 20°C po jezgri, na manjem opterećenju p95 26.6 10-13°C po jezgri, eto nema Lucija, mora netko preuzeti titulu Delidatora 

Tonči sri 14.3.2018 09:29

Ja sam delidao 8700K, iz iskustva: nemojte nanositi LM dvaput, dosta je tanak sloj na procesoru, a IHS ne trebate (možda može bit i problema ako je previše). Pažljivo kod resealinga.

Razlike za 8700K su ogromne. Što je veće opterećenje, to su veće. Gdje sam ranije hvatao 95 stupnjeva, sada iste postavke ne prelaze 72.

lav1000 sri 14.3.2018 10:03
Tonči kaže...

Ja sam delidao 8700K, iz iskustva: nemojte nanositi LM dvaput, dosta je tanak sloj na procesoru, a IHS ne trebate (možda može bit i problema ako je previše). Pažljivo kod resealinga.

Razlike za 8700K su ogromne. Što je veće opterećenje, to su veće. Gdje sam ranije hvatao 95 stupnjeva, sada iste postavke ne prelaze 72.

meni je fascinantno, ta banda intel tutleka ne zna ni tu hebenu majonezu razmazati.

na 2. jezgri kao što se vidi na slikama prije delida temp i do 10°C veće u odnosu na ostale jezgre, kad sam skinuo ihs točno se vidilo mjesto gdje ni majoneze nema na čipu.... amateri, nema se što drugo reći

evo kako sam napravio delid ta razlika se smanjila na 5-6°C

CyberDemonVZ sri 14.3.2018 15:13
dreadmoore kaže...

Sto mislite koliko vremena treba proci da na procesor se ponovno nanese LM evo ja sam svoj delidao nekad u 9-10 mjesecu 

 Koliko sam vidio, praktički neograničeno. Nema rok trajanja.

Ali, kao i svugdje, ima nekoliko ljudi koji tvrde drugačije.

 

Prati temperature. Ako nema razlike, nema ni degradacije (uzmi u obzir temperaturu prostorije)

Stjepanj sri 14.3.2018 18:51
lav1000 kaže...

Stjepane, kako se radi poliranje odnosno s čim? ti si onog 4790 ili kojeg već sredio da se sjaji ko benina guza 

 budem i ovoga 8600k, kad cu ga sjebat sjebat cu do kraja...nemislim ga mijenjati brutala od cpu-a, 5ghz stock mi je zelja jos od dana dok sam sisu siso!lp

lav1000 sri 14.3.2018 19:53
Stjepanj kaže...
Valentin17 kaže...
lav1000 kaže...

Stjepane, kako se radi poliranje odnosno s čim? ti si onog 4790 ili kojeg već sredio da se sjaji ko benina guza 

 https://www.bug.hr/forum/topic/overclocking/poliranje-procesora-hladnjaka/190579.aspx

 ovdje je cijela tema:

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/poliranje-i7-4790k/234710.aspx

lp

 hvala Stjepane, detaljno sam proučio tvoj stručni uradak, taman na putu do posla imam jenu boje/lakovi trgovinu, valjda će biti ovog papira, pa da sutra brusimo 

Stjepanj sri 14.3.2018 20:43

za ultra refleksiju 2000 je dovoljan, samo da bude uvjek papir mokar, mislim ti kad stavis na to malo vode papir ti taj neupija vodu tako da nemas brige, ak malo sa strane iscuri "pokvasis" malo! naravno pazi da ne smocis donju stranu procesora!LP

Tonči čet 15.3.2018 23:40
Stjepanj kaže...

za ultra refleksiju 2000 je dovoljan, samo da bude uvjek papir mokar, mislim ti kad stavis na to malo vode papir ti taj neupija vodu tako da nemas brige, ak malo sa strane iscuri "pokvasis" malo! naravno pazi da ne smocis donju stranu procesora!LP

 Može je smočit, ne smije je mokru uključit. :)

lav1000 sub 17.3.2018 12:01
izvone kaže...

Koliko si profitirao sa poliranjem? 

 na već delidani procesor to je placebo efekt, možda 1-2°C po jezgri

gledano s fizikalne strane, nemaš ti tu što ni profitirati, to ako si poliranjem skinuo 0.1-0.2mm sloja sa ihs-a, ja bi rekao od oka da je ihs debel 3-4mm, znači možes skinuti 1-2°C sa ukupne delte T

ono što ekipa piše 10°C i sl. su totalne gluparije, jednostavno nemoguće