sk8 4 life čet 8.4.2010 16:11

nama poštari voze tomose...evo troše ih svakodnevno kroz uzbrdo, kroz štrade...i nikad ih nisam vidio gdje tiskaju motor. Skuteri su precjenjeni ja imam Apriliu SportCty 125 ccm s njim sam zadovoljan ali za cjenu Tomosa možeš imat samo šrot Lagunu i BTM-a od 50 ccm-a koji se pokvare u par punih gaseva. Najviše mi je žao što mi je stari u maldim danima vozio Jawu 350, Tomos15 i MZ (emzejca) ali je sve prodao prije nego što sam se rodio. Mršti se

Bl4ckD3v!L čet 8.4.2010 17:22

MZ je super motor,moj ga susjed ima (125ccm) super je izgleda i dosta je ocuvan a stari je motor sto znaci da je kvalitetan (Njemacka projzvodnja ako se nevaram) zelim ga nagovoriti da mi proda ali nece jer se boji da nepadnem sa motora -.- Neodlučan

Lion King čet 8.4.2010 17:43
fox22 kaže...

apn klip 42, cilindar izbrusiš ,delorto(može i orginal radi potrošnje) ,rezonantni auspuh ,veliki rezervoar, popunjenje, dugi sic, prijenos, ubaciš petu sve to napraviš za neku siću i imaš motor a ne kariolu od skutera na zadnje kolo ti idu deblje žbice naprvo staviš pajolke(vilice) gume od neke kroserice podigneš prednji blatobran i nema te curice koja nebi htjela....Smijeh

A da jednostavno maknes blokadu na Runner-u i ides 80km/h bez problema?Cool

miki1981 čet 8.4.2010 17:54
Bl4ckD3v!L kaže...
miki1981 kaže...

APN je dobar ak oces bauljat s njim svuda, i po losijem terenu.

Ali skuter je u principu nenadmasan za po gradu, tj po asfaltu i drugim ne jako losim podlogama. Skuter je daleko jaci, brzi itd itd.

Imao sam i vozio oboje, i mogu rec kad sam uzeo skuter ja i cura smo svuda isli sa njim, dok sa APN-om kad smo dvoje pa je neka jaca uzbrdica...pa to je za poludit...nikad stic do vrha, ide on, i nece stat, ali brzina mu je koma. Dok skuter leti, sa nas dvoje, uzbrdica, nizbrdica, ravno, ma ide ko metak.

A kod mene ima dosta uzbrdica i tako da mi je skuter bio bolje rijesenje.

Jesi ti puko mozda?

Sta tebi ne pase u mojoj izjavi iz mojeg iskustva?

Ces me sad uvjeravat da mi je APN od 2 KS vuce ko raketa, a skuter od 4 i vise da je sporiji i da neide? Kompa, imao sam oba, APN6 i imao sam skuter: PGO Galaxy, Piaggio NRG2, Hondu onu kak je tocno model x8nesto...i Pug Speedfigta, svi od 50ccm i svi su dalkeo brzi bili od APN-a i vukli k ozivotinje dok je APN kad ga nakrcas sa 2 osobe i po nekoj jacoj uzbrdici ko kornjaca...ide ide..ali polako.

Robi959 čet 8.4.2010 17:57
maher kaže...

kupujem nekaki motor i neznam šta da uzmem skuter ili apn6..ajd ljudi recite šta se vama više sviđa i zašto..

De ti reci prvo kakav si skuter mislio uzimati i do koliko para? Jer ima brži skutera od apn6 sigurno! Npr. Yamaha Aerox kad se promjene rolice skinu blokade i stavi auspuh! Ubija i 125 ccm 4 takta motore! LOL!

freddie čet 8.4.2010 18:54
miki1981 kaže...
freddie kaže...

 ja imam skuter od 50 ccm i nikada mi se nije pokvario.. ne kužim?!?! plus još kaj idem s njime i na ribičiju i u centar zagreba bez ikakvog srama

Pa zasto bi te uopce i bilo sram?

 pa, vidi naslov teme.. uspoređujemo skuter i apn6 Smijeh

 

 inače, imam hondu x8rx i mogu reći da je skuter odlična stvar. prije njega sam imao tomos automatik sa kojim sam išao na posao.. prodao sam ga jer sam skužio da sa njime ne mogu skočit sa curom ( ili sam, svejedno) do grada na kavu, u kino ili slično. sada ipak imam pilicu koje se ne sramim niti u samome centru grada, mogu ga zaključati, imam GEPEK, udobnost, par konjskih snaga više, disk kočnice, bolji ovjes, .. .. ..

 

 istina, pokretač teme nije naglasio za što mu točno treba motorček, ali mislim da je rabljeni skuter kvalitetnog proizvođača ipak bolje riješenje od tomosa apn6

freddie čet 8.4.2010 21:22

 kaj si ne uzmeš onda onaj bt50 ili atx50 i miran si. jedino mislim da ih je dosta teško pronaći jer su rijetki..

 

 a pogleč moju pilu. nepoderivi japanac, tvorničke kramponke i povišen ovjes. i šminker usputSmijeh. honda x8rx:

 

miki1981 čet 8.4.2010 21:45
freddie kaže...

 kaj si ne uzmeš onda onaj bt50 ili atx50 i miran si. jedino mislim da ih je dosta teško pronaći jer su rijetki..

 

 a pogleč moju pilu. nepoderivi japanac, tvorničke kramponke i povišen ovjes. i šminker usputSmijeh. honda x8rx:

 

Takav sam ja imao pred par godina, odusevio me, a start mu je ko avionu kad krece sa nosaca aviona

fox22 čet 8.4.2010 23:21

apn 4ks 49ccm

sa klipom 42 7.5ks cca 80 ccm

one skutere ne možeš brusiti a skidanjem blokade dobivaš malo ako ne mjenjaš klip i prijenos

povoljno je za entuzijaste koji žele puno za malo love a usput se zabave šrafanjem(ako nisi takav kupi nešto drugo)

i one koji nemogu zbog godina voziti motore do 50ccm

apn je povoljan po cijeni i po mogućnosti unošenja vlastite kreativnosti i  inteligencije oko slaganja mašine

skuter za gotovane jer ako nešto možeš urediti to je više manje gotovo i treba samo nešto sitno pošarafati

 vodi se po tomeOsmijeh

luka_cro čet 8.4.2010 23:52
miki1981 kaže...
freddie kaže...

 kaj si ne uzmeš onda onaj bt50 ili atx50 i miran si. jedino mislim da ih je dosta teško pronaći jer su rijetki..

 

 a pogleč moju pilu. nepoderivi japanac, tvorničke kramponke i povišen ovjes. i šminker usputSmijeh. honda x8rx:

 

Takav sam ja imao pred par godina, odusevio me, a start mu je ko avionu kad krece sa nosaca aviona

a zamisli tek da onda vozis neki motor +600ccm ;)

Bl4ckD3v!L čet 8.4.2010 23:55
fox22 kaže...

apn 4ks 49ccm

sa klipom 42 7.5ks cca 80 ccm

one skutere ne možeš brusiti a skidanjem blokade dobivaš malo ako ne mjenjaš klip i prijenos

povoljno je za entuzijaste koji žele puno za malo love a usput se zabave šrafanjem(ako nisi takav kupi nešto drugo)

i one koji nemogu zbog godina voziti motore do 50ccm

apn je povoljan po cijeni i po mogućnosti unošenja vlastite kreativnosti i  inteligencije oko slaganja mašine

skuter za gotovane jer ako nešto možeš urediti to je više manje gotovo i treba samo nešto sitno pošarafati

 vodi se po tomeOsmijeh

POTPUNO SE SLAZEM!

miki1981 pet 9.4.2010 00:49
fox22 kaže...

apn 4ks 49ccm

sa klipom 42 7.5ks cca 80 ccm

one skutere ne možeš brusiti a skidanjem blokade dobivaš malo ako ne mjenjaš klip i prijenos

povoljno je za entuzijaste koji žele puno za malo love a usput se zabave šrafanjem(ako nisi takav kupi nešto drugo)

i one koji nemogu zbog godina voziti motore do 50ccm

apn je povoljan po cijeni i po mogućnosti unošenja vlastite kreativnosti i  inteligencije oko slaganja mašine

skuter za gotovane jer ako nešto možeš urediti to je više manje gotovo i treba samo nešto sitno pošarafati

 vodi se po tomeOsmijeh

APN ti ima 2,5 KS a ne 4

A skuteri ti imaju u originalu vec od 4-5 pa do 7-8, bez kitova i icega, tj barem su imali pred 10-15 godina, stvarno ne znam kako je sad situacija

Skidanjem blokade dobivas jako puno bez da ista drugo mijenjas, znam iz iskustva, opet kazem pred 10ak godina.

U svakom slucaju ak oste u brdovitom kraju i mislite cesto imat suputnika/cu onda APN nije za preporuciti, skuter puno bolji. Inace je APN potpuno ravnopravan ( naravno ako zanemarino izgled, ali o tome se ne raspravlja)

fox22 pet 9.4.2010 12:55

ovo su ti podaci za apn a ako na orginalu skineš bakreni fiting sa brtve glave i malo pobrusiš glavu dobiješ ...

49 ccm, dvotaktni, zračno hlajeni agregat
Eurosuper 95 + olje za dvotaktne motorje/ 2% mešanica
bobnaste zavore, spredaj/zadaj
4 prestave, nožni menjalnik
nožni zagon
največja hitrost: 45 km/h
moč motorja: 2,1 kW
posoda za gorivo: 4 l in 0,5 l rezerva
poraba: 2,2 l/100 km
dim. prednje pnevmatike: 2½ -16
dim. zadnje pnevmatike: 2¾ -16
teža: 55 kg
homologacija EURO 2

i ne trkeljaj ako neznaš koliko apn ima ks jer kw nije isti broj kao i ksNamigiva

miki1981 pet 9.4.2010 13:04
fox22 kaže...

ovo su ti podaci za apn a ako na orginalu skineš bakreni fiting sa brtve glave i malo pobrusiš glavu dobiješ ...

49 ccm, dvotaktni, zračno hlajeni agregat
Eurosuper 95 + olje za dvotaktne motorje/ 2% mešanica
bobnaste zavore, spredaj/zadaj
4 prestave, nožni menjalnik
nožni zagon
največja hitrost: 45 km/h
moč motorja: 2,1 kW
posoda za gorivo: 4 l in 0,5 l rezerva
poraba: 2,2 l/100 km
dim. prednje pnevmatike: 2½ -16
dim. zadnje pnevmatike: 2¾ -16
teža: 55 kg
homologacija EURO 2

i ne trkeljaj ako neznaš koliko apn ima ks jer kw nije isti broj kao i ksNamigiva

Da, nije isto KS i kW, ali ja neznam kako si dosao do 4 ks, kad je 2,1 kW = 2,86 KS

fox22 pet 9.4.2010 13:33

onog časa kad povadiš plehove iz ispuha i odrežeš komad cijevi u koji ide auspuh(mislim onaj dio gdje je pričvršćen navoj za "krušku")jer to i služi da se brzina ograniči na manje od 50 kmSmijeh

themain.x pet 9.4.2010 13:45
Don Kihoty kaže...

 

A što se tiče ekonomičnosti, ne vidim smisao.

Skuter troši 10-13l na 100km.

Tomos troši 2-2,5l na 100km.

 

Dijelovi za skuter -> mnogo para.

Tomos -> 100kn jednom u 5 godina.

 

Skuter kad se pokvari -> u ovlašteni servis.

Tomos AKO SE IKAD pokvari -> generalka na srediti autoceste bez problema.

ovo boldano..kad ti moram rec da si konj...jbt...

 

ja imam OVAJ skuter, je kinez al ide i ima snage..sa sve tri blokade ide 65 bez hebemti...uz svako brdo ide...rezervar od 7l mi je nekih 130km pređenih...kak ja vozim i sta radim s njim, kud idem, još on i malo troši!!

 

imam ga 1god, otišo mi je samo anlaser pa ga palim na nožno al to me nehebe nimalo...

 

nisam ga nikad tero u servis, ak je i nest zahebavo, ja i stari smo ga rastavli i popravili...

 

tomos uzimas samo ak si totalni noob za motore, jer ces se onda i par puta prosut, a tomosi nemaju plastike po sebi pa su zato dobri ak padnes...i da, nikad nebi uzeo tomosa umjesto skutera jer su tomosi definitivno najvece s*anje od motora koje sam ikad vozio...

 

ima moj kolega jednog...svakih 5 dana mu nesto ode...stalno ga zahebava..jednostavno receno...

 

tomos :thumbdown:  skuter :thumbup:

miki1981 pet 9.4.2010 13:45
fox22 kaže...

onog časa kad povadiš plehove iz ispuha i odrežeš komad cijevi u koji ide auspuh(mislim onaj dio gdje je pričvršćen navoj za "krušku")jer to i služi da se brzina ograniči na manje od 50 kmSmijeh

Kompa, sve to i na skuteru mozes, napravit, maknes blokadu i APN zaostaje onda jos i vise i po snazi i po brzini.

Mislim to je uopce bespredmetna rasprava...Skuteri su brzi i jaci u svakom pogledu od APN-a, a da ne govorim ako idemo u nabrijavanje i jednog i drugog onda se razlika u korist skutera samo jos povecava.

 

Ovdje se samo radi o tome za sta njemu treba motor. I kako stoji s novcima. Ako mu ne treba extra brzina, i ako ga ne misli krcat sa 150 kg na vecim uzbrdicama onda mu je APN sasvim ok i nema smisla bacat lovu na skuter. AKo ce ga krsit po losijem terenu onda mu je opet APN korisniji.

mrog 33 pet 9.4.2010 13:51
miki1981 kaže...
fox22 kaže...

onog časa kad povadiš plehove iz ispuha i odrežeš komad cijevi u koji ide auspuh(mislim onaj dio gdje je pričvršćen navoj za "krušku")jer to i služi da se brzina ograniči na manje od 50 kmSmijeh

Kompa, sve to i na skuteru mozes, napravit, maknes blokadu i APN zaostaje onda jos i vise i po snazi i po brzini.

Mislim to je uopce bespredmetna rasprava...Skuteri su brzi i jaci u svakom pogledu od APN-a, a da ne govorim ako idemo u nabrijavanje i jednog i drugog onda se razlika u korist skutera samo jos povecava.

 

Ovdje se samo radi o tome za sta njemu treba motor. I kako stoji s novcima. Ako mu ne treba extra brzina, i ako ga ne misli krcat sa 150 kg na vecim uzbrdicama onda mu je APN sasvim ok i nema smisla bacat lovu na skuter. AKo ce ga krsit po losijem terenu onda mu je opet APN korisniji.

Nebi se složio stom tvrdnjom, uzmi bilo koji skuter do 50ccm i apn-a i apn pobjeđuje. nema skutera koji ga može dobiti

miki1981 pet 9.4.2010 13:56
mrog 33 kaže...

Nebi se složio stom tvrdnjom, uzmi bilo koji skuter do 50ccm i apn-a i apn pobjeđuje. nema skutera koji ga može dobiti

Po cemu bi APN dobio skutera?

 

Po brzini i snazi nikako, jer svaki od ovih skutera sto sam ih ja imao su isli nesto brze i vukli po uzbrdicama daleko bolje od APN-a, a kad se makla blokada onda su i isli puno brze.

 

Na cemu temeljis te tvrdnje? Jer moje su iz iskustva.

fox22 pet 9.4.2010 15:37

ok ješka bačena mnogi se ćopili

poanta

do sada sam nabrojio dobre strane apn-a

glavno slijedi "SIGURNOST#

apn zastarjela konstrukcija amortizera jedva dovoljna za 50km pvc piksne na str.vilici koje ne trpe malo bolji ulaz u iole ozbiljniji zavoj(pleše)

nemogućnost nabave iole kvalitetnijih guma

pa onda kočnice koje ne mogu zaustaviti sigurno jer ni jedne pakne se ne mogu usporediti sa diskom koji skuter ima

nadalje skuter ima puno kvalitetnije riješen ovjes

što doprinosi boljoj prilagodljivosti podlozi ima toga još ali da ne laprdam bez veze

skuter je sigurniji a bitnija je sigurnost od bilo čega jer nije bitno koliko brzo ide već koliko se brzo i sigurno zaustavlja a to ti glavu spašava

moj glas za sigurnost dakle skuterSmijeh

oddball pet 9.4.2010 17:44
themain.x kaže...
Don Kihoty kaže...

 

A što se tiče ekonomičnosti, ne vidim smisao.

Skuter troši 10-13l na 100km.

Tomos troši 2-2,5l na 100km.

 

Dijelovi za skuter -> mnogo para.

Tomos -> 100kn jednom u 5 godina.

 

Skuter kad se pokvari -> u ovlašteni servis.

Tomos AKO SE IKAD pokvari -> generalka na srediti autoceste bez problema.

ovo boldano..kad ti moram rec da si konj...jbt...

 

ja imam OVAJ skuter, je kinez al ide i ima snage..sa sve tri blokade ide 65 bez hebemti...uz svako brdo ide...rezervar od 7l mi je nekih 130km pređenih...kak ja vozim i sta radim s njim, kud idem, još on i malo troši!!

 

imam ga 1god, otišo mi je samo anlaser pa ga palim na nožno al to me nehebe nimalo...

 

nisam ga nikad tero u servis, ak je i nest zahebavo, ja i stari smo ga rastavli i popravili...

 

tomos uzimas samo ak si totalni noob za motore, jer ces se onda i par puta prosut, a tomosi nemaju plastike po sebi pa su zato dobri ak padnes...i da, nikad nebi uzeo tomosa umjesto skutera jer su tomosi definitivno najvece s*anje od motora koje sam ikad vozio...

 

ima moj kolega jednog...svakih 5 dana mu nesto ode...stalno ga zahebava..jednostavno receno...

 

tomos :thumbdown:  skuter :thumbup:

Šta je tebi, si ti normalan?! Ja se sa svojim apn-om vozim po šumi, uzbrdici, ma svukud idem, po ljeti sam svaki dan na njemu i još mi se nikad nije ništa pokvarilo. Imam prijatelja koji je kupio tomosa starog 30 godina za neku siću, dao nekih 400 kn za dijelove i siguran sam da će ići još 30 godina. I  ne kužim što je to tako "cool" u skuterima? Imaš samo gas i kočnicu. Nema tu onog užitka mjenjanja brzina...

themain.x pet 9.4.2010 18:43
Bl4ckD3v!L kaže...

Potpuno se slazem,to su ti picani koji samo stisnu gas i tjeraj ajde budi pican pa nauci mjenjat hebene brzine,jbt stvarno nikad necete shvatiti -.-

u pm velke ti stvari, mijenjat brzine!!!!! djed mi je kupio krosera 125ccm, 5 brzina, 100kmh...nebi ga mijenjo za nista...mijenjač je savršeno točan...motor je 2 godine star, 600km je preso...ja ga imam 1mj i napravio sam 300km...samo toči vozi...4500kn je dao... i onda vi kupujte aprilije i ostala sranja od 50ccm za 20k kn...