1BIT čet 4.8.2016 19:42

Ja na t-šitu u Zagrebu imam 4Mbit/0.3Mbit download/upload, već zadnjih 5 godina pitam kad će bit mogućnosti za odabir veće brzine, kaže ništa na mom području, reko dobro, čujemo se sljedeće godine i tako stalno isto, no ove godine su mi dali jedan jako lijepi savjet, kažu jedina mi je opcija da dobim veću brzinu interneta, da se preselim živjet u novi Zagreb, ajd baš vam fala...

 

EDIT:

 

Envy čet 4.8.2016 22:00
Friday kaže...

FTTH FTW!!!

U tekstu stoji: "Za sve ove podatke najviše je zaslužan porast dostupnosti usluge kabelskog Interneta (FTTH)." Iako skraćeniac FTTH znači Fiber to the Home (optika do kuće) ja još nisam vidio nikoga tko ima Optiku dikretno do kuće nego je to obični koaksijalni kabl, ali mi ju prvi izlazni čvor Optika, odatle i činjenica da...

 

escobar_ kaže...

Bošnjaci za petama...

... ovaj bošnj.. pardon.. bosanac-zemljak ima 50 Mb/s DS-a a oko 3 MB/s US-a i to u vrlo paprenom xDSL 50 paketu državnog BHtelecoma dok tu vezu preko gore opisanog Koaksijalnog na FTTH u startnom paketu imaju za 80 kuna u kapitalsitičkom Telemach sistemu. (The United Gorup koja je samo mali dio ogromne KKS grupacije iz USA).

kratko čet 4.8.2016 22:28

Da, zanimljivo.

A ne spominju običan puk u ruralnim krajevima koji su raštrkani i za koje provideri nemaju isplativosti uvoditi nove tehnologije?

Ljudi se još dosta spajaju modemima, kakvi megabiti i ostale tričarije.

Macumba čet 4.8.2016 22:43

S Tcomom nisam bio zadovoljan i prije dosta godina presao na Bnet.
Sada imam 50Mbit i zadovoljan sam. Ali, nisu svi te srece da su u Zagrebu i u kvartu u kojem imaju izbor.
Btw, kolega u Slobostini ima fiber to the desk i vozi na 100/100 vec cijelu godinu.

Ante čet 4.8.2016 22:44
kratko kaže...

Da, zanimljivo.

A ne spominju običan puk u ruralnim krajevima koji su raštrkani i za koje provideri nemaju isplativosti uvoditi nove tehnologije?

Ljudi se još dosta spajaju modemima, kakvi megabiti i ostale tričarije.

 Ja sam ti u selendri kakve nema. Postoji crta koja presjeca grad, svi mi ispod crte smo gradjani 3. reda. Cak su nam ukinuli dial-up prije par godina, toliko je lose da se trazi signal za mobitel po poljima. Al svejedno smo si sami napravili svoju infrastrukturu i ak nist drugo imamo dobar internet XD, osim tvrdoglavih pojedinaca. Nismo cekali tshit i obecanja politicara koji zadnjih 10 godina pricaju kak ce sljedece godine napokon doc internet.