Adin pet 5.8.2016 03:46
nixass kaže...
Adin kaže...
nixass kaže...

internet na poslu FTW

 

 

 Ovo je bas diskutabilno. Nesto te datum izdaje :)

 kopirano iz teme

 

http://www.bug.hr/forum/post/internet/vasi-rezultati-speedtestnet/4533614.aspx

 

 

 

a ako te muci i vrijeme, moja vremenska zona je jedan sat iza hr, sve stima :p

a ak te full muci, dobijes sutra shotova kolko oces :p

 Odma sutra novi screenshot :) 

zezam se, vjerujem ti. ovdje su poceli da uvode po gradu fiber tako da su sve veze gigabit.

escobar_ pet 5.8.2016 05:54
Envy kaže...
Friday kaže...

FTTH FTW!!!

U tekstu stoji: "Za sve ove podatke najviše je zaslužan porast dostupnosti usluge kabelskog Interneta (FTTH)." Iako skraćeniac FTTH znači Fiber to the Home (optika do kuće) ja još nisam vidio nikoga tko ima Optiku dikretno do kuće nego je to obični koaksijalni kabl, ali mi ju prvi izlazni čvor Optika, odatle i činjenica da...

 

escobar_ kaže...

Bošnjaci za petama...

... ovaj bošnj.. pardon.. bosanac-zemljak ima 50 Mb/s DS-a a oko 3 MB/s US-a i to u vrlo paprenom xDSL 50 paketu državnog BHtelecoma dok tu vezu preko gore opisanog Koaksijalnog na FTTH u startnom paketu imaju za 80 kuna u kapitalsitičkom Telemach sistemu. (The United Gorup koja je samo mali dio ogromne KKS grupacije iz USA).

 Ne baš, ovo je unutar IPTV usluge i košta 59,00 KM (oko 225 kn). Iako stoji činjenica da Telemach daje dosta više za istu ili čak nižu cijenu.

X3M pet 5.8.2016 09:43
Adin kaže...

Evo sad mjerim, solidno. nekad bude i 260 download. Ovo je u Chicagu, RCN je provider, a ovo kosta 40 dolara.

dolar je recimo 6,7xx kn znaci oko 270 kn, pretpostavljam da ti je to sa porezom. 

 

placam optiku u zagrebu, naravno triple play ili kako to vec zovu ovi iz tcoma, internet, TV i fiksna telefonska linija, 320kn sa porezom 200/100, tako da i nije neka drasticna razlika u cijeni

 

problem kod nas, po meni nisu brzine ili u neku ruku cijene, vec pokrivenost, odnosno ne mogucnost da vecina ljudi ima bar neku suvislu brzinu, recimo 20/5

 

jer kada u zagrebu 80% kvartova ne moze dobiti neku normalnu brzinu, onda si samo mogu zamisliti kako je u ostatku hrvatske, to je ono sto je problem kod nas 



nixass sub 6.8.2016 02:25
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Neka je 10D/10U i mislim da bi to zadovoljilo općenito svakog. Sve drugo je pretjerivanje.

 dok ne probas nesto bolje..

kad imas 4-5 ljudi u kuci, svako drnda na laptopu i mobitelu, u pozadini torrenti i netlfix.. brzo ti i 60 postane meh