Meda ned 19.4.2020 10:50

Ponekad kad nema izvorske vode uzmem flaširanu vodu sa mjehurićima. Ispočetka zanimljiv prizor jer na 50-ak °C izgleda kao da je prokuhala. Već malo kasnije sav CO2 je ispario. Nisam primjetio neku razliku, bitno je popiti kavu.

danen ned 19.4.2020 12:19

Pa ako ovo nije šaljivo, kuhanje čaja na destiliranoj vodi da se ne bi zamjerilo šefu, ne zna što je. Šala treba proizlaziti iz života, a usto biti u vezi s temom, a ne biti sama sebi svrhom. Tako šala prelazi u lakrdiju, čega se  pisac treba uvijek čuvati. A što se tiče kuhanja kave u "vodi s mjerhurićima" to je u redu. Naime CO2 izlazi, a s njime se smanjuje i koncentracija iona HCO3- dok ne dođe na ravnotežnu koncentraciju s kalcijevim, magnezijevim, no i sulfatnim ionima. 

Mary Sue ned 19.4.2020 12:48
BarbaVeli kaže...

Najukusnija kava je meni ona iz Ikee. Osim što je besplatna, ima sjajan okus i svaki me put oraspoloži. 

 Doista kuhaju besplatnu kavu? Nikad nisam bila ondje pa me čudi.

 

Odgovor na pitanje iz naslova: gazirana voda.

pravi_covijek ned 19.4.2020 15:21
danen kaže...

Pa ako ovo nije šaljivo, kuhanje čaja na destiliranoj vodi da se ne bi zamjerilo šefu, ne zna što je. Šala treba proizlaziti iz života, a usto biti u vezi s temom, a ne biti sama sebi svrhom. Tako šala prelazi u lakrdiju, čega se  pisac treba uvijek čuvati. A što se tiče kuhanja kave u "vodi s mjerhurićima" to je u redu. Naime CO2 izlazi, a s njime se smanjuje i koncentracija iona HCO3- dok ne dođe na ravnotežnu koncentraciju s kalcijevim, magnezijevim, no i sulfatnim ionima. 

Bilo bi dobro da se i dobije savijet kako dobiti takvu vodu ili alternativno, koja kupovna voda je najidealnija. Plus, mozda i da se dublje udje u tematiku, ako se piju pica sa dosta mlijeka, koliko 1/3 espressa ima utjecaj na sveukupni okus.

 

Mozda i nastaviti dalje sa zrnima kave, kako se koje priprema/pece. Da li su najbolje frisko pecena itd. Ima tu materijala. 

Da ne govorima dalje o raznima masinama.

digitall ned 19.4.2020 16:21

meni osobno je najbolja kava napravljena s vodom iz slavine. ne znam da li je u pitanju navika na okus ili nesto drugo.
uglavnom probao sam sa raznim kupovnim vodama, stolnim, destiliranim itd., i uvijek kao da mi nesto nedostaje.. arsena mozda :)

Antiseptik ned 19.4.2020 16:41

Voda iz pipe... propuštena kroz Brittu (a umjesto precijenjenog originalnog uloška izvrstan je i onaj iz Müllera za 1/3 cijene!).
U aparatu (u mom slučaju za espresso) smanjuje se taloženje kalcija te se dramatično smanjuje potreba za čišćenjem (od istoga). A kava i/ili čaj izvrsnog okusa!

Aktivni ugljen je zakon ;)

Antiseptik ned 19.4.2020 17:42

Probao sam ih svakakvih ... i iz Metroa i iz Kauflanda. Ni jedni nisu bili ni približno kvalitete originala (Britta) i svi do jednoga su bili dramatično kraćeg roka trajanja (manje aktivnog ugljena = niža cijena). Jedini koji mi se pokazao vrlo, vrlo-dobrim bio je ovaj iz Mullera. Tri (3) komada verzije Classic za cca 50 kn - dok je jedan Brittin cca toliko  ;)  

Britta zamjenski filter

 

Bajdvej, i njihova espresso kava u zrnu(!) je izvrsna: MovenPick, Caffe Crema (100% Arabica) 

Caffe Crema (100% Arabica) 

 

 

Sorry, ne nađem bolje fotke za zamjenske filtere (nema na Mullerovim stranicama!). Evo još jedan na njuškalu 

Britta zamjenski filter