IT trgovine

Problem s dostavom amazon.de

Illyr uto 24.12.2019 21:52
bugovac222 kaže...
Na Amazonu možeš pratiti pošiljku i piše ti koji dan će biti isporučena. Pri tome pratiš točno od skladišta i mjesta preko kojih putuje. Ponekad ne ide najkraćim putem, nego ovisi o njihovim rutama. Osim toga, dobiješ i tracking number od dostavljača u npr. Hrvatskoj. S tim brojem možeš detaljno pratiti i nazvati i dogovoriti isporuku. Ako pošiljka nije ni ušla u HR, dobit ćeš novac nazad. To je lako dokazati. Ne trebaš tako komunicirati "pokrali ste me", nego objasniti problem kratko i jasno. Ako ti meni kažeš da sam te pokrao, a nemam tu namjeru, odmah mi se neda komunicirati s tobom. Možda im je gužva za Božić, pa će to srediti nakon toga. Ako je pošiljka ušla u HR, moraju ti dati tracking number i naziv dostavljača kod kojeg možeš provjeriti. Može se znati i tko je isporučio, ako je, i kojem susjedu.

 Ništa loše nije rečeno. I sve sam napravio po pravilima, lijepim ponašanjem do trenutka kad vise  nisam mogao suzdržati svoje nezadovoljstvo. Pise da je paket u Austriji te u hr nije ni stigao.  Sve pratim i trudim se kako bi sve ispalo u redu.

Ali iskreno, komunikacija s njima je kao da sam u 2010, kao da ne napredujemo u svijetu nego idemo nazad. Toliko o svabama i njihovim uzdizanjem nad drugima.

 

Kolega koji želi ss, sutra vam to postam pošto nisam sada kod kuce

sandokan111 sri 25.12.2019 04:17

Nisam jos dozivio da cekam povrat novca mjesec i pol od amazona. Daj stavi slike tog cisto da znam da se i to dogadja, jer je stvarno malo vjerojatno ovako nesto. Kao sto su drugi pisali, a i sam sam imao slicna iskustva za mozda 2 posiljke koje nisam dobio. Oni kad se naruci napisu kad bi trebalo doc. Ako ne dodje u tom vremenu, odmah je panika i ako se to produzi dovoljno prakticki dobijes povrat novca a proizvod mozda i stigne. Meni do sada 2 paketa nisu stigla. Jedan od amazona sam doslovno odmah dobio povrat. Znaci pisalo je "stize do xx datuma". Nakon tjedan dana nije jos stiglo, kontaktirao sam ih i odmah su vratili novce, nisu me dalje nista ni pitali. Proizvod nikad nije ni stigao. Drugi nije stigao ali je posiljatelj bio privatni i on mi je ponovno poslao item i to je to.

 

Jedino sto sam nedavno uocio, kad narucujem od privatnih sellera, ne znaju kad mi je proizvod dostavljen, pa cesto pise "sorry for delay" na proizvodu koji mi je stigao i mjesec/2 prije vec, njima i dalje u sustavu stoji kao da ga ja nisam dobio i da cekam dostavu.

 

Jako cudno da mjesec i pol dana cekas povrat novca, stavi njihove odgovore.