Internet

Mozilla Firefox pitanja

seneka sub 11.6.2011 17:36
Izzy kaže...

To sam već bio pokušao jučer i ništa.

onda ne znam,pogledaj u startup jel imaš kakav helper,checker tamo aktivan?
možda ti se nešto pokušava update-at,od ovih gluposti,tipa abobe-a
ili čekaj @iceclouda,on valjda zna

Izzy sub 11.6.2011 18:00

Ma, evo instalirao sam maloprije najnoviju verziju i ne pojavljuje se više. Prethodna verzija je bila 3.6.(ne znam daljne brojeve). Izgleda da im je to bio način za natjerati korisnika da prijeđe na najnoviju verziju.

rustweaver sub 11.6.2011 18:03

Nije, ja imam cijeli set firefox verzija. 3.6, 4.0 i nadolazecu peticu. Ovo ti upravo pisem sa verzije 3.6 na kojoj nisam iskusio takvo ponasanje. U svakom slucaju problem ti je rijesen pa vise nije ni bitno, ja se kladim da je uzrok bio sessionrestore...

fight sri 1.2.2012 22:59

moze pitanje kako vratiti mozillu u prvobitno orginalno stanje,kako je i bilo,a da ne smrdam bokmarkerse i trake

a da mi bude glavni pretrazivac,kako je i bio,pojavio mi se neki babylon kojega ne mogu nikako izbrisat,

a mozillu da vratim na staro orginalno kako je i bila,dali se to moye sredit a da ne moram reinstalirat mozilu,molim pomoc.{#}

icecold sri 15.2.2012 19:42
fight kaže...

moze pitanje kako vratiti mozillu u prvobitno orginalno stanje,kako je i bilo,a da ne smrdam bokmarkerse i trake

a da mi bude glavni pretrazivac,kako je i bio,pojavio mi se neki babylon kojega ne mogu nikako izbrisat,

a mozillu da vratim na staro orginalno kako je i bila,dali se to moye sredit a da ne moram reinstalirat mozilu,molim pomoc.{#}

Probaj: Firefox dugme -> Help -> Restart Firefox with add-ons disabled. I tamo imaš opciju da ti vrati pretraživače i postavke na podrazumevane (default) .

rustweaver čet 22.3.2012 02:11
domagoj05 kaže...

Nakon sto popunim taj jedan predviđeni red za zabiljeske, sve nove mi idu pod onu strelicu oznacenu na slici.

Da li je moguce postaviti da imam 2 reda zabiljeski u mozilli?

Je, moguce je. Posto nema opcije za takvo nesto (ili ja barem za istu nisam cuo) imas dvije mogucnosti, ili instalirati extenziju (za koju sam cuo da je nekakav adware :S) ili dodati userChrome datoteku.

 

Ja cu ti pokazati kako da ucinis ovo drugo (ovo nije za nekoga kome pronalazak foldera u kojem firefox drzi profil predstavlja problem).

 

Otvori folder svog firefox profila

(ovdje ti je objasnjeno kako ga pronaci)

 

U tom folderu bi se trebao nalaziti "Chrome" podfolder, ako ga nema napravi ga. Sada u tom folderu napravi novu tekst datoteku i preimenuj ju u "userChrome.css" (windowsi ti moraju biti podeseni da prikazuju ekstenzije da bi mogao pravilno preimenovati datoteku).

Skuzit ces da si pravilno preimenovao datoteku jer ce se ikona u exploreru promjeniti sa standardne tekst datoteke u drugaciju.

 

Sada otvori tu datoteku notepadom i ovo zalijepi u nju:

 

#personal-bookmarks
{
  display:block;
}

#personal-bookmarks #PlacesToolbar
{
  display:block;
  min-height: 0px;
  overflow-x:hidden;
  overflow-y:auto;

  max-height: 999px;


}

#personal-bookmarks #PlacesToolbar > hbox
{
  display: -moz-stack !important;
  left:0px;
  right:0px;
  width: 100%;
}

#personal-bookmarks #PlacesToolbar #PlacesToolbarItems
{
  /*display:block;*/
  overflow-x:visible;
  overflow-y:visible;
}

#personal-bookmarks #PlacesToolbar #PlacesToolbarItems > box
{
  display:block;
}



#personal-bookmarks #PlacesToolbar > .bookmark-item
{
  visibility: visible !important;
}

#personal-bookmarks #PlacesToolbar .chevron
{
 display:none;
}

#personal-bookmarks #PlacesToolbar > hbox > hbox
{
  overflow-x:hidden;
  overflow-y:hidden;
}

#personal-bookmarks #PlacesToolbar #PlacesToolbarDropIndicator[collapsed="true"]
{
  display:none;
}

#personal-bookmarks #PlacesToolbar #PlacesToolbarDropIndicator
{
  display:none;
}


#personal-bookmarks #PlacesToolbar toolbarbutton.bookmark-item
{
  padding-top: 2px;
  padding-bottom: 2px;
  padding-left: 3px;
  padding-right: 3px;
}
#personal-bookmarks #PlacesToolbar toolbarbutton.bookmark-item:hover:active:not([disabled="true"]),
#personal-bookmarks #PlacesToolbar toolbarbutton.bookmark-item[open="true"] {
  padding-top: 2px !important;
  padding-bottom: 2px !important;
  -moz-padding-start: 4px;
  -moz-padding-end: 2px;
}
#personal-bookmarks #PlacesToolbar toolbarseparator
{
  -moz-appearance: none !important;
  visibility: visible !important;
  display:inline;
  text-shadow: none !important;

  border-left: 3px solid ThreeDShadow !important;
  border-right: 3px solid ThreeDHighlight !important;
  vertical-align: middle;

}
#personal-bookmarks toolbarbutton.bookmark-item[dragover][open]
{
  -moz-appearance: toolbarbutton;
}

(ako nekoga zanima taj sam css popasao odavde)

 

Sacuvaj datoteku i restartiraj browser. Ako si sve dobro obavio docekat ce te bookmarks toolbar u vise redova. To sam testirao na svom ff12 i provjereno radi.

 

domagoj05 čet 22.3.2012 21:36
rustweaver kaže...

Je, moguce je. Posto nema opcije za takvo nesto (ili ja barem za istu nisam cuo) imas dvije mogucnosti, ili instalirati extenziju (za koju sam cuo da je nekakav adware :S) ili dodati userChrome datoteku.

.....................

Ovo me muci vec dosta vremena i konacno je rijeseno. Radi i za ff11. Puno hvala.

Samo jedno brzinsko pitanje. Hoce li nakon popunjenog drugog reda krenuti u treci ili?

 

rustweaver čet 22.3.2012 21:48
domagoj05 kaže...

Samo jedno brzinsko pitanje. Hoce li nakon popunjenog drugog reda krenuti u treci ili?

Pa trebao bi, cini mi se da ima ogranicenje visine (tj debljine toolbara) od 999 pixela, a to ti je jako puno redova :D

Stolnik čet 30.8.2012 17:17

Imam problem s Mozill-om, otvorim ju i sufram 1-2 min samo se ugasi i izbaci problem ( pogledai sliku ) nazad ju pokrenem, surfam 1-2 min opet isti problem i tako cijelo vrijeme, jel zna netko rjesit problem?

Milka30 čet 30.8.2012 20:29
Stolnik kaže...

Imam problem s Mozill-om, otvorim ju i sufram 1-2 min samo se ugasi i izbaci problem ( pogledai sliku ) nazad ju pokrenem, surfam 1-2 min opet isti problem i tako cijelo vrijeme, jel zna netko rjesit problem?

Toliko cesto mi se to dogodilo,da sam poceo sumnjati da to tako mora biti!{#}