Igre za konzole i za prijenosne konzole

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

hanteed sri 13.12.2017 20:42

mislio sam da je jednostavno kao ps1,2 psp emulatori, još me zbunilo na pirate bayu verzije bez objašnjenja samo za skinuti, te sam vidio tutoriale samo se tu spominjao usb helper, nigdje više, zanima me je li 60 fps u vecini slucajeva, i ono najvaznije oce li padati ispod 30?

dax-lax sri 13.12.2017 22:19
hanteed kaže...

mislio sam da je jednostavno kao ps1,2 psp emulatori, još me zbunilo na pirate bayu verzije bez objašnjenja samo za skinuti, te sam vidio tutoriale samo se tu spominjao usb helper, nigdje više, zanima me je li 60 fps u vecini slucajeva, i ono najvaznije oce li padati ispod 30?

 Nemoraš imat helper. Vjerojatno bi ti radila i neka skinuta s torrenta ali s helperom dobivaš mogućnost updatea igre bez da je cijelu moraš svaki put skidat, DLC-ove... I cemu hook zbog gamepad supporta. Druga stvar je da obavezno skini shader cache za verziju igre koju imaš jer ćeš popizdit dok ne povećaš cache svojom igrom. I naravno, zadnji graphic pack skini. S obzirom da imaš 1060, trebalo bi to super radit jer je optimizacija puno bolja za nvidiu nego amd. 60fps će biti povremeno, nikako lock, a može past i ispod 30. nekad i ispod 20, ali pošto je igra takvog tipa, ni 20 ti neće popit krv. 

hanteed čet 14.12.2017 07:52
dax-lax kaže...
hanteed kaže...

mislio sam da je jednostavno kao ps1,2 psp emulatori, još me zbunilo na pirate bayu verzije bez objašnjenja samo za skinuti, te sam vidio tutoriale samo se tu spominjao usb helper, nigdje više, zanima me je li 60 fps u vecini slucajeva, i ono najvaznije oce li padati ispod 30?

 Nemoraš imat helper. Vjerojatno bi ti radila i neka skinuta s torrenta ali s helperom dobivaš mogućnost updatea igre bez da je cijelu moraš svaki put skidat, DLC-ove... I cemu hook zbog gamepad supporta. Druga stvar je da obavezno skini shader cache za verziju igre koju imaš jer ćeš popizdit dok ne povećaš cache svojom igrom. I naravno, zadnji graphic pack skini. S obzirom da imaš 1060, trebalo bi to super radit jer je optimizacija puno bolja za nvidiu nego amd. 60fps će biti povremeno, nikako lock, a može past i ispod 30. nekad i ispod 20, ali pošto je igra takvog tipa, ni 20 ti neće popit krv. 

 ja sam skidao one piratske sa torrenta ali gdje piše zelda i samo verzija npr 1.3.0 i nema nikakva objašnjenja nit more da je upali, dobro sjecam se jednu sam zeldu igrao na wii to je bilo 30fps ja msm

esko čet 14.12.2017 07:59
hanteed kaže...

mislio sam da je jednostavno kao ps1,2 psp emulatori, još me zbunilo na pirate bayu verzije bez objašnjenja samo za skinuti, te sam vidio tutoriale samo se tu spominjao usb helper, nigdje više, zanima me je li 60 fps u vecini slucajeva, i ono najvaznije oce li padati ispod 30?

 Fps zavisi najvise od procesora kolko sm razumio iz BSod-ovih videa, pa tek onda graficka. Bas me zanima kako ce to ic na ryzenu.

hanteed čet 14.12.2017 08:06
esko kaže...
hanteed kaže...

mislio sam da je jednostavno kao ps1,2 psp emulatori, još me zbunilo na pirate bayu verzije bez objašnjenja samo za skinuti, te sam vidio tutoriale samo se tu spominjao usb helper, nigdje više, zanima me je li 60 fps u vecini slucajeva, i ono najvaznije oce li padati ispod 30?

 Fps zavisi najvise od procesora kolko sm razumio iz BSod-ovih videa, pa tek onda graficka. Bas me zanima kako ce to ic na ryzenu.

 mislim da ce optimizacija biti najbolja na malo starijim ali dobrim procovima, da ovi noviji nece bit preporučeni heh

dax-lax čet 14.12.2017 08:59

Ne igra CPU neku veliku ulogu. Meni slično radi sad na 6core xeonu na 4ghz kao što radi i na 6core i7 5820k sa malo višim klokom. Grafa mi je problem i tu ne mogu ništa srediti dok ne stavim neku nvidiu 9xx ili 10xx . Ni jedan radeon ne radi u emulatoru kao bsodova stara 980ti

Mrgud Veliki čet 14.12.2017 12:11
esko kaže...
hanteed kaže...

mislio sam da je jednostavno kao ps1,2 psp emulatori, još me zbunilo na pirate bayu verzije bez objašnjenja samo za skinuti, te sam vidio tutoriale samo se tu spominjao usb helper, nigdje više, zanima me je li 60 fps u vecini slucajeva, i ono najvaznije oce li padati ispod 30?

 Fps zavisi najvise od procesora kolko sm razumio iz BSod-ovih videa, pa tek onda graficka. Bas me zanima kako ce to ic na ryzenu.

 CPU, zatim RAM. Minimum minimuma za cemu je nekih 8 giga. Kod nVidia grafickih postoje neke kerefeke kako smanjiti glad za memorijom - shaderi.

Uglavnom, koliko sam citao. Ako imas noviji CPU, 16 giga RAM-a i noviju graficku jednostavno probas. Mozda bude radilo, a mozda se bude vuklo kao smrt.

dax-lax čet 14.12.2017 13:00

Sav moderniji hw donosi prednost u performansama u zeldi ali ni jedna amd grafa nema dobre performanse. Nema ni jedan video di polarisi, vege imaju preko 30 stabilnih slika. Kod dvorca da ne govorim. Meni na trenutnoj konfi (neki stari 6c xeon, 12gb rama i 7970/280x,) kod dvora ima cijelih 5-9fps-a. Ostatak mape 11-20(btw, to je i dalje veoma igrivo). U shrineu 30. Bilo bi super da netko isproba sa novijim hw-om i modernijom amd grafom pa da nam kaže iz prve ruke. Ja samo znam da kod moje prodane x99 konfe sa 16gb rama i 5820k, ovo grafom, nije bilo ništa bolje nego sada. Logično je da krivim amd podršku

dax-lax čet 14.12.2017 13:00

Sav moderniji hw donosi prednost u performansama u zeldi ali ni jedna amd grafa nema dobre performanse. Nema ni jedan video di polarisi, vege imaju preko 30 stabilnih slika. Kod dvorca da ne govorim. Meni na trenutnoj konfi (neki stari 6c xeon, 12gb rama i 7970/280x,) kod dvora ima cijelih 5-9fps-a. Ostatak mape 11-20(btw, to je i dalje veoma igrivo). U shrineu 30. Bilo bi super da netko isproba sa novijim hw-om i modernijom amd grafom pa da nam kaže iz prve ruke. Ja samo znam da kod moje prodane x99 konfe sa 16gb rama i 5820k, ovo grafom, nije bilo ništa bolje nego sada. Logično je da krivim amd podršku

hanteed čet 14.12.2017 13:44

na početku taman kada kaže wake up link sruši se windows izbaci your pc wont run, ako neko može pomoći kod ovih opcija tj.kod graphic pack neka kaže šta bih trebao štrihirati, mogu ja ovo igrati na 30fps lock, btw uncharted sam igrao na 30fps lock, withcer 3, zašto ne zeldu, ali neka bude taj 30fps lock

AFARON pet 15.12.2017 10:30
dax-lax kaže...

 

 

EDIT: danas svako-drugo kućanstvo ima ps4 

~7 milijardi ljudi

~2 milijarde kućanstava

~70 miliona prodanih PS4

 

70 000 000 / 2 000 000 000  = 3,5 %

 

 

3,5% << 50%

 

You sir, just lied to us!

Paolo Maldini pet 15.12.2017 10:42
dax-lax kaže...
Sav moderniji hw donosi prednost u performansama u zeldi ali ni jedna amd grafa nema dobre performanse. Nema ni jedan video di polarisi, vege imaju preko 30 stabilnih slika. 

 Ako se ovo kojim slučajem promijeni neka nam netko javi. Žao mi je krenuti igru sa sadašnjom AMD grafom.

hanteed pet 15.12.2017 10:44

Sad sam probao igrati i srušila se zelda, nisam ni jedan graphic pack štrihirao nego samo fps lock na 30

al evo sad sam instalirao update v 1.76 menscini tj. ovaj zadnji sad cu probati.

 

Evo opet se sruši a bog te ubio emulatora nije ni čudo da su ga dva i po čovjeka radila, aj ovako necu da se odreknem zelde probat cu je nije dzabe dobila goty, izbrisat cu sve ove pičke materine i pogledati onaj tutorial od bsoda i ovaj lik što je stavio dva videa neka kaze koji ću pgoledati ? 

jesam nezer 

i ako je moguće da li ima bsod tutorial bez usb helpera i sranja i da piše kako instalirati igru sa priate baya gdje piše samo extract i fajlovi dodju

 

dje to ima čovjek stavi igru na pirate bay ne kaze da trebas označiti graphic packove, skinuti shader cache itd. 

dax-lax pet 15.12.2017 13:08

Skini ti sve ispočetka u najnovijoj verziji preko helpera. Radi emulator dobro samo ti si nešto podesio loše. Nije to psp i ps1 emulator pa da ga vrti malo bolje casio ručno račulano (ili citizen). 

hanteed pon 18.12.2017 14:46

Skinuo sam corepack verziju koju je objavio isti na crackwatchu, raid verzija, 1.4 verzija zelde, nekad zatrza malo, drži 30ku fpsa, jel dosta ta 1.4 verzija za prelazak igre, mislim da li ima u toj verziji kriticnih nekih bugova itd. kolko znam odavno je igriva zelda od prije 3-4 mjeseca. Zanima me samo ove graphic packove koje cu turn on koje off, i kako da namjestim 60fpsa tj. je li moguće sa mojom konfom 60fpsa?

i još jedna stvar, zelda je stara 30 godina ako se ne varam i ima naslova od prije, da li se veže priča iz djela u drugi, da li treba imati predznanja? i ima li ikakva skraćenica da objasni priču malo ili je jedno te isto svaku zeldu, spasiti princezu?

Čitatelj pon 18.12.2017 15:25

Price su i povezane, a i svaka za sebe.

 

Svaki put je radnja ista, ali drugacija.

 

U BotW-u susreces lica i krajolike iz starih naslova.

 

Ako si ih odigrao prije - prepoznat ces ih. A ako ih odigras poslije,

prepoznat ces ih opet, pa kako god da okrenes, ne gubis.

 

Neke bi trebao definitivno odigrati. Moderni A Link Between Worlds ti je moderna verzija A Link to the Past.

Grafika je slicna i jako dobra, a igrivost na razini.

 

Na mobitelu mozes igrati GameBoy igre, tipa Links Awakening ili Oracle of the Seasons/Ages.

Ili 4 Swords adventures. To su recimo igre koje ne prate glavnu radnju price, a opet su jako zanimljive.

AFARON pon 18.12.2017 17:49
hanteed kaže...

dobro necu sve igrati nisam ni mislio, neog mogu li ovako dami ovo prva zelda bude ocu li skontati priču jer nisam igrao prijasnje

 Ma hoces, prica je otprilike kao u Mariu, i totalno je sekundarna, plitka i jednostavna. Naglasak je na gameplayu i istrazivanju.

hanteed pon 18.12.2017 17:53
AFARON kaže...
hanteed kaže...

dobro necu sve igrati nisam ni mislio, neog mogu li ovako dami ovo prva zelda bude ocu li skontati priču jer nisam igrao prijasnje

 Ma hoces, prica je otprilike kao u Mariu, i totalno je sekundarna, plitka i jednostavna. Naglasak je na gameplayu i istrazivanju.

 aha, samo jedno pitanje koje sam vec postavio, kako da namjestim na cemuu da igram na 60 fps ako je moguće jer sam vidio na ytu da igraju neki na 60fps ako se ne varam

 

AFARON pon 18.12.2017 18:28
hanteed kaže...
AFARON kaže...
hanteed kaže...

dobro necu sve igrati nisam ni mislio, neog mogu li ovako dami ovo prva zelda bude ocu li skontati priču jer nisam igrao prijasnje

 Ma hoces, prica je otprilike kao u Mariu, i totalno je sekundarna, plitka i jednostavna. Naglasak je na gameplayu i istrazivanju.

 aha, samo jedno pitanje koje sam vec postavio, kako da namjestim na cemuu da igram na 60 fps ako je moguće jer sam vidio na ytu da igraju neki na 60fps ako se ne varam

 

 

Neznam, ja sam na switchu igrao XD

dax-lax uto 19.12.2017 18:01
dax-lax kaže...

Stigao 1.41 update igre od 3.3GB i vjerojatno fix za zadnji DLC od 2.3GB. Oni nisu normalni. Ko da planetside igram pa svaki tjedan 5 giga update

 EDIT: rage nije baš osnovan. Update provjerava postojeće fileove pa samo dopunu radi tak da je to sve poskidalo u par minuta