stepe čet 12.11.2015 20:13

Pozdrav ljudi. Trebao bih pomoć od bilo koga tko je na tvz-u i zna kako funkcionira proces prebacivanja. Naime ja sam informatički menadžment na Veleučilištu u Šibeniku i imamo neke predmete slične kao na tvz-u, pa bi me zanimalo kako kod njih funkcionira priznavanje ispita. Čitao sam na njihovim stranicama da je uvjet kao da se mora položiti cijela prva godina na trenutnom fakultetu da bi se mogla slijedeća godina prebaciti, te da će se posebno razmatrati molba onih studenata koji ne budu imali identične nastavne planove. E sad mene zanima po usporedbi programa tvz-a i mog fakulteta što mislite koji bi mi se predmeti mogli priznati. Zvao sam tvz referadu informatike milion puta i nikako da se odazovu. U svakom slučaju zahvaljujem unaprijed.

Veleučilište u Šibeniku, smjer informatički menadžment

I. SEMESTAR
Osnove ekonomije* 6 ECTS
Matematika* 6 ECTS
Informatika* 6 ECTS
Osnove programiranja 5 ECTS
Uvod u računalnu znanost 4 ECTS
Poslovni engleski jezik I 3 ECTS
Poslovni njemačkijezik I 3 ECTS

II. SEMESTAR
Ekonomika trgovačkih društava* 6 ECTS
Financijska matematika 6 ECTS
Trgovačko pravo 6 ECTS
Građa računala i operacijski sustavi 6 ECTS
IT i zaštita okoliša 3 ECTS
Poslovni engleski jezik II* 3 ECTS
Crnica G. Poslovni njemački jezik II** 3 ECTS

Tehničko veleučilište Zagreb, smjer informatika

I. SEMESTAR
Kineziološka kultura I ECTS:1
Matematika I ECTS:6
Osnove programiranja ECTS:6
Računalna tipografija ECTS:6
Uredsko poslovanje ECTS:6
Uvod u (X)HTML i CSS ECTS:4

II. SEMESTAR
Elektroničko poslovanje ECTS:6
Fizika ECTS:6
Kineziološka kultura II ECTS:1
Matematika II ECTS:6
Programiranje ECTS:7
Izborni predmet - II semestar - izbor smjera kroz predmet
Građa računala ECTS:5
Tržišne komunikacije ECTS:5
Dizajn i vizualno značenje ECTS:6

niram1 ned 13.12.2015 01:15

pozdrav
jel mi moze netko objasniti ovo placanje skolarine na tvz-u?
procitao sam da student koji skupi manje od 55 ECTS-a placa fiksnu cijenu od 3650 kn?
znaci svi placaju 3650 kn neovisno jel on skupio 30 ili 47 boda?
hvala na razumijevanju.

g12356 ned 13.12.2015 11:11
niram1 kaže...
pozdrav
jel mi moze netko objasniti ovo placanje skolarine na tvz-u?
procitao sam da student koji skupi manje od 55 ECTS-a placa fiksnu cijenu od 3650 kn?
znaci svi placaju 3650 kn neovisno jel on skupio 30 ili 47 boda?
hvala na razumijevanju.

 Koliko ja znam to država propisuje i tako je na većini fakulteta gdje  ti država plaća(ako ne na svima).
Jbg. nemožeš ne učit i očekivati besplatan faks.

Volvox ned 13.12.2015 11:45

Nije to na svima, to je na TVZ-u, na normalnim fakultetima plaćaš etcs bod, dakle ispod 55 etcsa plaća po bodu npr. 150 kn(nisam siguran u ovu cifru ali tako negdje), a na tvzu je isti vrag dal si skupio 3 etcs ili 54, isto plaćaš, samo šta ovaj sa 3 mora plaćat i ponovni upis predmeta.

g12356 ned 13.12.2015 12:12
Volvox kaže...

Nije to na svima, to je na TVZ-u, na normalnim fakultetima plaćaš etcs bod, dakle ispod 55 etcsa plaća po bodu npr. 150 kn(nisam siguran u ovu cifru ali tako negdje), a na tvzu je isti vrag dal si skupio 3 etcs ili 54, isto plaćaš, samo šta ovaj sa 3 mora plaćat i ponovni upis predmeta.

 U moje vrijeme(do prošle godine) je TVZ imao sličan sistem. Negdje do 45(govorim napamet) bodova si plaćao po ECTSU, a nakon toga punu školarinu. Neznam ako se prošle godine što promijenilo. Znam da nisi morao platiti kompletnu cijenu dok nisi kompletno zeznuo.

niram1 ned 13.12.2015 12:23

to me zanimalo
sada sam na mehatronici ali ne u zg, ovdje placamo po bodu, koliko nisi dao predmeta toliko placas.
to pitam jer se planiram prebaciti na tvz, pa mi nije bilo jasno za ovu fiksnu cijenu.
hvala vam na odgovoru

Volvox ned 13.12.2015 12:24
g12356 kaže...
Volvox kaže...

Nije to na svima, to je na TVZ-u, na normalnim fakultetima plaćaš etcs bod, dakle ispod 55 etcsa plaća po bodu npr. 150 kn(nisam siguran u ovu cifru ali tako negdje), a na tvzu je isti vrag dal si skupio 3 etcs ili 54, isto plaćaš, samo šta ovaj sa 3 mora plaćat i ponovni upis predmeta.

 U moje vrijeme(do prošle godine) je TVZ imao sličan sistem. Negdje do 45(govorim napamet) bodova si plaćao po ECTSU, a nakon toga punu školarinu. Neznam ako se prošle godine što promijenilo. Znam da nisi morao platiti kompletnu cijenu dok nisi kompletno zeznuo.

 Dada do prošle godine je bilo tako, ove su uveli to novo nažalost.

stepe ned 13.12.2015 15:49

Zanima me jedna stvar koja me malo buni. Htio bi se prebaciti na tvz i u molbi stoji "Molim da mi se priznaju slijedeci kojelgiji" i onda stoji 8 praznih crta na koje se upisuju nazivi kolegija. E sad, mene zanima da li na te prazne crte upisujem nazive kolegija s mog trenutnog faxa za koje bi htio da mi budu priznati, ili nazive kolegija s tvz-a.

g12356 ned 13.12.2015 15:52
stepe kaže...
Zanima me jedna stvar koja me malo buni. Htio bi se prebaciti na tvz i u molbi stoji "Molim da mi se priznaju slijedeci kojelgiji" i onda stoji 8 praznih crta na koje se upisuju nazivi kolegija. E sad, mene zanima da li na te prazne crte upisujem nazive kolegija s mog trenutnog faxa za koje bi htio da mi budu priznati, ili nazive kolegija s tvz-a.

 Nazovi ili osobno odi do referade.
Vjerojatno se doduše radi o predmetima na TVZ-u.

Rasho ned 13.12.2015 16:00
stepe kaže...
Zanima me jedna stvar koja me malo buni. Htio bi se prebaciti na tvz i u molbi stoji "Molim da mi se priznaju slijedeci kojelgiji" i onda stoji 8 praznih crta na koje se upisuju nazivi kolegija. E sad, mene zanima da li na te prazne crte upisujem nazive kolegija s mog trenutnog faxa za koje bi htio da mi budu priznati, ili nazive kolegija s tvz-a.

 ako nemaš puno predmeta za priznavanje, mozda ti je bolje da upišeš normalno, pa da se dogovoriš s profesorom za prijepis ocjene.. nećeš biti parcijala, a imat ćeš ects

stepe ned 13.12.2015 16:08

Znaci one predmete za koje mislim da bi mi mogli priznati s mog trenutnog fakulteta upisem na te crte i onda kasnije kako si reka, a npr imam prvu godinu engleski 1i engleski 2, pa ne znam bi li i to stavia posto je engleski na tvzu (informatici) na drugoj godini.

Ante ned 13.12.2015 16:23
zum96 kaže...

Pozdrav ljudi. Evo mene zanima dal je moguce se prebacit sa tvza smjer graditeljstvo na informatiku.... ako da koji su uvjeti.

 Je, proseci do referade u Vrbiku i raspitaj se za vise. Ne znam koliko ti je predmeta moguce prenijet, a niti koliko ima smisla prebacivat(osim ako si nesto gadno zabrljal na gradjevini pa se moras prebacit).

.Volvox kaže...
g12356 kaže...
Volvox kaže...

Nije to na svima, to je na TVZ-u, na normalnim fakultetima plaćaš etcs bod, dakle ispod 55 etcsa plaća po bodu npr. 150 kn(nisam siguran u ovu cifru ali tako negdje), a na tvzu je isti vrag dal si skupio 3 etcs ili 54, isto plaćaš, samo šta ovaj sa 3 mora plaćat i ponovni upis predmeta.

 U moje vrijeme(do prošle godine) je TVZ imao sličan sistem. Negdje do 45(govorim napamet) bodova si plaćao po ECTSU, a nakon toga punu školarinu. Neznam ako se prošle godine što promijenilo. Znam da nisi morao platiti kompletnu cijenu dok nisi kompletno zeznuo.

 Dada do prošle godine je bilo tako, ove su uveli to novo nažalost.

 Nije do prosle godine vec duze, a sigurno zadnje 3 godine. Od ove jeseni je samo povecan iznos sa 3650kn(<54ects-a) na 5000kn. + ostali "nameti".

 

Rasho kaže...
stepe kaže...
Zanima me jedna stvar koja me malo buni. Htio bi se prebaciti na tvz i u molbi stoji "Molim da mi se priznaju slijedeci kojelgiji" i onda stoji 8 praznih crta na koje se upisuju nazivi kolegija. E sad, mene zanima da li na te prazne crte upisujem nazive kolegija s mog trenutnog faxa za koje bi htio da mi budu priznati, ili nazive kolegija s tvz-a.

 ako nemaš puno predmeta za priznavanje, mozda ti je bolje da upišeš normalno, pa da se dogovoriš s profesorom za prijepis ocjene.. nećeš biti parcijala, a imat ćeš ects

 Ali ce onda sigurno studirat 3 godine.

Prijelaznici mogu upisivat predmete svih semestara do 33ECTS-a(po novom, prije se moglo do 40..no studentski predstavnici(jedan pogotovo) nisu sprijecili donosenje te odluke) ukupno  i uz to prenijet predmete pa je moguce usparat godinu-dvije.

 Naravno, upis ponovo i prenos ocjene u dogovoru s profesorom je mozda najbolja opcija ako se ne zuri po diplomu(ili nije moguce napravit prebacivanje) i otvara mogucnost redovitog studiranja na specijalistickom ako se u zadnjoj godini ostvari > 54ECTS-a i uz naravno dovoljno visok prosjek. Treba pripazit da vam ne uvale izvanredni studij kod prebacivanja.

 

stepe kaže...
Znaci one predmete za koje mislim da bi mi mogli priznati s mog trenutnog fakulteta upisem na te crte i onda kasnije kako si reka, a npr imam prvu godinu engleski 1i engleski 2, pa ne znam bi li i to stavia posto je engleski na tvzu (informatici) na drugoj godini.

Sve prenesi ako ne lovis ocjene za dom i slicno. Nema veze u kojem je semestru predmet odrzan na trenutnom fakultetu. Ako nisi siguran, napisi predmet, mozda priznaju, mozda ne, nema stete.

Volvox ned 13.12.2015 17:23
Ante kaže...
.Volvox kaže...
g12356 kaže...
Volvox kaže...

Nije to na svima, to je na TVZ-u, na normalnim fakultetima plaćaš etcs bod, dakle ispod 55 etcsa plaća po bodu npr. 150 kn(nisam siguran u ovu cifru ali tako negdje), a na tvzu je isti vrag dal si skupio 3 etcs ili 54, isto plaćaš, samo šta ovaj sa 3 mora plaćat i ponovni upis predmeta.

 U moje vrijeme(do prošle godine) je TVZ imao sličan sistem. Negdje do 45(govorim napamet) bodova si plaćao po ECTSU, a nakon toga punu školarinu. Neznam ako se prošle godine što promijenilo. Znam da nisi morao platiti kompletnu cijenu dok nisi kompletno zeznuo.

 Dada do prošle godine je bilo tako, ove su uveli to novo nažalost.

 Nije do prosle godine vec duze, a sigurno zadnje 3 godine. Od ove jeseni je samo povecan iznos sa 3650kn(<54ects-a) na 5000kn. + ostali "nameti".

 

 Ja znam da na mojoj 1. godini, dakle pred godinu dana, toga nije bilo (nego si do 45 etcsa plaćao po etcsu, a sve ispod si plaćao cijelu godinu, kao što je na drugim fakultetima), nego sad na 2. godini su to uveli. Evo ti i dokument njihov koji to potvrđuje. 

količina ned 7.2.2016 18:19

Pozdrav svima

Može li mi neki dobar čovjek ili više boljih ljudi ukratko opisati iskustva (i razlike) između;Izvanredni preddiplomski stručni studij informatike i Izvanredni preddiplomski stručni studij računarstva, a da su pritom svakodnevno obavljali svoj posao od 08:00 do 16:00?

Kakva je satnica za vanredne studente?
Kakvi su profesori?
Kakvi su studenti?
Kako je izgledao ili izgleda studij uz rad u vašem slučaju?
Preporučate li studij uz rad?

Svaka info. o studiranju uz rad na tvz-u više je nego dobro došla baš kao i više različitih iskustava.

Puno hvala

solaris ned 7.2.2016 19:30
količina kaže...

Pozdrav svima

Može li mi neki dobar čovjek ili više boljih ljudi ukratko opisati iskustva (i razlike) između;Izvanredni preddiplomski stručni studij informatike i Izvanredni preddiplomski stručni studij računarstva, a da su pritom svakodnevno obavljali svoj posao od 08:00 do 16:00?

Kakva je satnica za vanredne studente?
Kakvi su profesori?
Kakvi su studenti?
Kako je izgledao ili izgleda studij uz rad u vašem slučaju?
Preporučate li studij uz rad?

Svaka info. o studiranju uz rad na tvz-u više je nego dobro došla baš kao i više različitih iskustava.

Puno hvala

 Nije baš da ih ima ovdje na forumu, s obzirom da ih je prošle godine upisalo 17. Prema onomu što sam ja saznao, sve se da dogovoriti sa profesorima, satnica je prilagođena tome da studenti uz studij i rade, tako da nema mučenja kao kod redovnih po bolonji. Ako drugačije ne možeš nego uz rad, onda je to jedino moguće riješenje. Plus, ako imaš iskustva u struci, vjerujem da se da preletjeti veliki dio stručnih kolegija. Ja se isto upisujem ove godine. Školarina je 12k, platljivo po 6k pri početku svakog semestra. Ja ću ići jedan dan do referade na Vrbiku, pa možemo zajedno ili ću tu podijeliti informacije.

 

Imaš informacije o stručnim izvanrednim studijima ovdje: http://www2.tvz.hr/studiji/izvanredni-preddiplomski-strucni-studij-informatike/ i  http://www2.tvz.hr/studiji/izvanredni-preddiplomski-strucni-studij-racunarstva/. Prema ovome rekao bi da je računarstvo više inženjerski smjer.

količina ned 7.2.2016 19:48

Kad su prije povisili školarinu??? Pa neki dan je bila 7200 kn.  Strašno...

 

Ne mogu drukčije, jednostavno moram vanredno, već sam u godinama...naime 28 ću navršiti uskoro.

 

Naime, ja sam već studirao redovno, ali na nimalo srodnom fakultetu. U fazi sam raspitivanja, i nisam siguran što je pametniji izbor TVZ ili PITUP (foi). Kako ti ideš na upis i kada, preko državne mature ili po starom sistemu?

solaris ned 7.2.2016 20:59
količina kaže...

Kad su prije povisili školarinu??? Pa neki dan je bila 7200 kn.  Strašno...

 

Ne mogu drukčije, jednostavno moram vanredno, već sam u godinama...naime 28 ću navršiti uskoro.

 

Naime, ja sam već studirao redovno, ali na nimalo srodnom fakultetu. U fazi sam raspitivanja, i nisam siguran što je pametniji izbor TVZ ili PITUP (foi). Kako ti ideš na upis i kada, preko državne mature ili po starom sistemu?

 Nije bila nikad 7200, možda na FOI-u, ili za redovne. Jedan ECTS bod je 200 kn, a studij u 3 godine ima 180ECTS bodova pa računaj. Ja ću isto 28 godina, a ima ekipe koja niti 35 ne završi, tako bez brige, nisi u godinama. Ja sam isto studirao redovno, ali sam se ispisao. Iskreno, nemam baš neko mišljenje o PITUP-u bez obzira što je FOI dobar fakultet. Naravno, sve ovisi što te zanima, s čime se baviš i što msiliš raditi. Meni, osobno je PITUP kao da idem ekonomiju studirati. Stari sistem, upisi su u 10. mjesecu, možda će biti i razredbeni zavisno koliko će biti kandidata. Što nema PITUP samo u Varaždinu?

količina ned 7.2.2016 21:16

Onda sam ja nešto pomiješao, ne znam gdje sam gledao, no malo mi je pošeremetila planove sada ta cijena. Bio sam uvjeren u drukčije.

 

PITUP imaš i u Sisku u prostorijama Metalurškog fakulteta, godišnja školarina je nešto ispod 7000 kn. Da i meni je on zadnja opcija.

 

Hah, što me zanima, gadno je to kad s ovoliko godina shvatiš da si fulao branšu, barem meni, ali ne odustajem i imam volje za učenjem..mreže me zanimaju, ali volio bi naučiti i programirati, nešto sitno sam radio u Fortranu 77 i C++, htmlu i css-u, ali sve je to površno i nemam nikakve prakse, zato želim na fakultet pa preko vikenda kada steknem neka šira znanja lagano frilensati, svakako je dugoročno bolja stvar od nekakvih tečajeva iako ni oni nisu za bacit. Do jeseni planiram završiti CCNA, evo baš 10.2. idem u Algebru na uvodno predavanje. Polako se, ali sigurno usavršavati, zbilja se nadam da će me potrefiti program i da će mi leći.

 

A ti? Kako ti stojiš sa svime?

solaris pon 8.2.2016 00:34
količina kaže...

Onda sam ja nešto pomiješao, ne znam gdje sam gledao, no malo mi je pošeremetila planove sada ta cijena. Bio sam uvjeren u drukčije.

 

PITUP imaš i u Sisku u prostorijama Metalurškog fakulteta, godišnja školarina je nešto ispod 7000 kn. Da i meni je on zadnja opcija.

 

Hah, što me zanima, gadno je to kad s ovoliko godina shvatiš da si fulao branšu, barem meni, ali ne odustajem i imam volje za učenjem..mreže me zanimaju, ali volio bi naučiti i programirati, nešto sitno sam radio u Fortranu 77 i C++, htmlu i css-u, ali sve je to površno i nemam nikakve prakse, zato želim na fakultet pa preko vikenda kada steknem neka šira znanja lagano frilensati, svakako je dugoročno bolja stvar od nekakvih tečajeva iako ni oni nisu za bacit. Do jeseni planiram završiti CCNA, evo baš 10.2. idem u Algebru na uvodno predavanje. Polako se, ali sigurno usavršavati, zbilja se nadam da će me potrefiti program i da će mi leći.

 

A ti? Kako ti stojiš sa svime?

Nisi iz Zagreba? Ja jesam u branši, no upisao bi fakultet, evo, samo da imam "papir" i status "studenta", barem izvanrednog, no imam namjeru i htio bi završiti fakultet u razumnom roku. Veseli me backend programiranje i Linux serveri, a nešto slično i sada radim. Ako želiš "frilensati", onda definitivno gledaj uska znanja, a tečajevi su tako-tako, po meni bacanje novaca, onda bolje da si platiš nekakve online tečajeve. CCNA ako nemaš namjeru ostalu Cisco edukaciju pohađati i završavati nema baš puno smisla, no možeš naučiti puno o mrežama, što ti može doći dobro ukoliko se vidiš, kao recimo sistem administrator. 

GNU+Linux pon 8.2.2016 13:50
količina kaže...

Kad su prije povisili školarinu??? Pa neki dan je bila 7200 kn.  Strašno...

 

Ne mogu drukčije, jednostavno moram vanredno, već sam u godinama...naime 28 ću navršiti uskoro.

 

Naime, ja sam već studirao redovno, ali na nimalo srodnom fakultetu. U fazi sam raspitivanja, i nisam siguran što je pametniji izbor TVZ ili PITUP (foi). Kako ti ideš na upis i kada, preko državne mature ili po starom sistemu?

 Nekad je bila 7000kn ali po semestru. Znači ako išta je pojeftinila je.