Barnie ned 6.9.2009 22:02

Da li itko zna neki program za 3d crtanje ali pro program skinia sam ih podosta ali svi su oni prekrupni trebami nesto gdje bih ja mogao nacratati ljudsko tijelo ali da se vidi svaki misic svaka kostica ako me razumijete hvala

itf4n pon 7.9.2009 10:01
Barnie kaže...

sta se tice hardveskih zahtjeva nije problem skinia sam sketchup ali s njim ne mohu raditit tijela hvala vam na pomoci

Jesi probao ZBrush?

 

Ako želiš free, možeš s Blenderom, ali ZBrush je stvoren za to.

Mad_Badger sri 16.9.2009 11:56
Barnie kaže...

Da li itko zna neki program za 3d crtanje ali pro program skinia sam ih podosta ali svi su oni prekrupni trebami nesto gdje bih ja mogao nacratati ljudsko tijelo ali da se vidi svaki misic svaka kostica ako me razumijete hvala

Najednostavnije ti je mozda poser pa naci neki gotovi anatomski model. moze se to izvest sa hrpom softwera, svaki ima svoje prednosti i mane, al nije jednostavno i zahtjeha puno referenci i vjestine.

Mad_Badger sri 16.9.2009 14:16
markoal kaže...

Aj recite neku preporuku za 3D/2D animiranje, isto crtanje, znam par programa al nemogu se sjetit.

Ja bi ti preporucija Blender. Open source, jaka zajednica, odlicni training resursi, a i pretvorija se u jako moćnu aplikaciju. A sad nadolazeca nadogradnja je brutalna. Veci napredak nego komercijalne aplikacije izvedu u 4 verzije.

Mad_Badger čet 17.9.2009 19:12
crowap kaže...

Preporucam blender..Zahtijevan je no to vraca svojom kvalitetom..

Doduše 3D aplikacije su same po sebi zahtjevne. Samo je u nekima lakse na pocetku napravit kocku, al za vrhunske stvari, potrebne su godine proučavanja. Blender ima najveću prednost i po meni najbolju budućnost. Oni sad ga ponovo pišu (Blender 2.5) da bi bija šta bolji za nadogradnje, a to si komercijalne aplikacije baš i ne mogu priuštit.

Tinx sri 30.9.2009 19:40
loky4i4 kaže...

treba se isprobati sto vise programa pa onda koji ti odgovara taj si uzmes

Heh, mislim da to definitivno nije dobro... Ako želiš isprobat što više programa samo ćeš izgubit vremena i vremena, a ustvari ništa nećeš naučit. Odluči se za jedan i ustraj u njemu. Kako si reko, treba ti nešto za mišiće, kosti, onda definitivno ZBrush. Ja osobno radim u Mayi ali za nešto što ti trebaš je ZBrush ko stvoren.

Tomislav95 pon 12.10.2009 22:30

Jedini je problem što je teško napraviti tutorial za modeliranje,tj može ga napraviti samo znalac.Dok za programiranje u VB-u imam tutoriale na youtubeu a nisam neki veliki programer.
I čitao sam blender tutorial koji je netko dao u gornjim postovima i blago rečeno,ne razumijem ništa.

xxxxx pon 12.10.2009 22:46
Tomislav95 kaže...
Jedini je problem što je teško napraviti tutorial za modeliranje,tj može ga napraviti samo znalac.Dok za programiranje u VB-u imam tutoriale na youtubeu a nisam neki veliki programer.
I čitao sam blender tutorial koji je netko dao u gornjim postovima i blago rečeno,ne razumijem ništa.

Bolji su video tutoriali, pogledaj na youtube.