Grafičke kartice

R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce

Stolnik sri 19.11.2014 20:59

Pozdrav,

 

krepale mi Radeonke HD 7970 koje su radile u CF-u i odnio sam ih na garanciju i ponudili su mi zamjenu 

 

Sapphire AMD Radeon R9 280X Vapor-X ( Tri-X ) 3GB

 

ili

 

GigaByte nVidia GTX 770 Windforce 2GB

 

Grafe bi naravno radile u SLI/CFX. Do sad sam imao samo Radeonke i znalo je tu i tam biti problema s driverima. Koliko znam nVidia ima bolje drivere od Ati-a i više vode brigu o svojem SLI-u, tako da bi uzeo nVidiu. Ali evo zanima me vaše mišljenje pa glasajte {#}

 

Hvala.

 

EDIT: konfiguracija je pod Moj PC

Stolnik sri 19.11.2014 21:22
Caesar et Brutus kaže...
Moj glas ipak ide nVidiji. R9 280X@CF kao opcija izgleda više nego privlačno, ali kartice često imaju raznovrsnih problema, jednom riječju, šarolike ili kako te potrefi. nVidia.

Radeonke lijepo izgledaju, ali da, nVidia je nVidia. I 7970 su imale svoje mušice, znalo mi se dosta put dogoditi da mi je igra samo zaštekala, odem na desktop i vidim da su se driveri crash-ali {#}

Caesar et Brutus sri 19.11.2014 21:30

Ma da. Ponekad je jednostavno bolje žrtvovati 1-2 FPS-a (bukvalno rečeno) i uzeti stabilniju i kad se sve zbroji, generalno bolju opciju, a to je u ovom slučaju SLI 770-ki koji bi ti morao pružiti mirno i ugodno igranje, u čemu i jest ljepota istoga.

Stolnik sri 19.11.2014 22:54
Caesar et Brutus kaže...
Ma da. Ponekad je jednostavno bolje žrtvovati 1-2 FPS-a (bukvalno rečeno) i uzeti stabilniju i kad se sve zbroji, generalno bolju opciju, a to je u ovom slučaju SLI 770-ki koji bi ti morao pružiti mirno i ugodno igranje, u čemu i jest ljepota istoga.

Slažem se, makar mislim da se u ovoj situaciji ne žrtvuje nikakav FPS, jer koliko sam gledao testove 770-tka je uvijek bila mrvicu ispred 280X.

Caesar et Brutus sri 19.11.2014 23:01
Stolnik kaže...
Caesar et Brutus kaže...
Ma da. Ponekad je jednostavno bolje žrtvovati 1-2 FPS-a (bukvalno rečeno) i uzeti stabilniju i kad se sve zbroji, generalno bolju opciju, a to je u ovom slučaju SLI 770-ki koji bi ti morao pružiti mirno i ugodno igranje, u čemu i jest ljepota istoga.

Slažem se, makar mislim da se u ovoj situaciji ne žrtvuje nikakav FPS, jer koliko sam gledao testove 770-tka je uvijek bila mrvicu ispred 280X.

  Govorio sam generalno, nisam tipovao baš na ovu konkretnu situaciju. Među ostalim, iz tog razloga i pripomenuh ''bukvalno rečeno''{#}.

Stolnik sri 19.11.2014 23:09
Caesar et Brutus kaže...
Stolnik kaže...
Caesar et Brutus kaže...
Ma da. Ponekad je jednostavno bolje žrtvovati 1-2 FPS-a (bukvalno rečeno) i uzeti stabilniju i kad se sve zbroji, generalno bolju opciju, a to je u ovom slučaju SLI 770-ki koji bi ti morao pružiti mirno i ugodno igranje, u čemu i jest ljepota istoga.

Slažem se, makar mislim da se u ovoj situaciji ne žrtvuje nikakav FPS, jer koliko sam gledao testove 770-tka je uvijek bila mrvicu ispred 280X.

  Govorio sam generalno, nisam tipovao baš na ovu konkretnu situaciju. Među ostalim, iz tog razloga i pripomenuh ''bukvalno rečeno''{#}.

Aha, sve jasno kolega {#}

Stolnik sri 19.11.2014 23:46
zuper kaže...

čisto iz znatiželjnosti, kako to da su oba dvije krepale? Ajd jedna, al dvije odjednom...

 

Tko je rekao da su odjednom? Prvo je jedna krepala, a zatim druga nakon nekoliko mjeseci. Nisam htio samo jednu dati na garanciju zbog SLI/CFX, bojao sam se da bi mi dali dvije različite kartice.
Kalmageddon čet 20.11.2014 13:38
Stolnik kaže...
Dogodilo se nešto čemu se uopće nisam nadao. Odobrili su mi zamjenu uz nadoplatu, hmm, sad treba razmislit kaj da uzmem :) Svejedno, hvala svima na glasanju :)

Nemas sta razmisljati, ako imas dovoljno love uzmi dvije GTX 970 i stavis u SLI. Dobit ces dosta bolje performanse nego sa jednom GTX 980...a nisu veliki potrosaci... Sretno sa kupnjom :)

Stolnik čet 20.11.2014 14:09
Kalmageddon kaže...
Stolnik kaže...
Dogodilo se nešto čemu se uopće nisam nadao. Odobrili su mi zamjenu uz nadoplatu, hmm, sad treba razmislit kaj da uzmem :) Svejedno, hvala svima na glasanju :)

Nemas sta razmisljati, ako imas dovoljno love uzmi dvije GTX 970 i stavis u SLI. Dobit ces dosta bolje performanse nego sa jednom GTX 980...a nisu veliki potrosaci... Sretno sa kupnjom :)

Jep.

 

Onda ću uzet dvije GTX 970, kaj velite na ove? :)

 

ASUS GTX 970 Strix OC 4GB

Stolnik čet 20.11.2014 17:21
neznalica90 kaže...
Stolnik kaže...

Malo gledao po internetu i odlučio, uzimam dvije ASUS GTX 970 Strix OC 4GB 

Nadoplata za obe 800 kunića, praktički kao da sam kupio grafe za 800kn, f*ck yeah{#}

nije ti upala sjekira, nego cijeli drvosjeca u med {#} super si prosao. kad namontiras zvjercice dobro ih zaposli i nek se dugo znoje u nadolazecim naslovima, sretno {#}

Slažem se {#}. Bez brige, neće se samo znojit, nego preznojit {#} 

Stolnik pon 1.12.2014 16:29
MEGATAMA kaže...

Sa GB grafama nemam iskustva ali taj model koji si naveo doslovno svi hvale na kojem god da sam forumu citao o novim modelima....

Baš i ja gledam review od Linusa i on ju hvali, onda ću nju uzet...

Makar mogao bi uzet i ove dvije . Hmmm...

Stolnik pon 1.12.2014 16:46
MEGATAMA kaže...

Stvarno neznam sta da ti savjetujem...te 2 gtx 970 su ipak enormno jace od jedne gtx 980 i sa njima si spreman i za ugodan 4K gaming.Ako imas para odi na 2x gtx 970......

Pare nisu problem :P

Stolnik pon 1.12.2014 19:18
chutac kaže...

Osobno, ja bih zbog buke, zagrijavanja i jednostavnosti išao na jednu 980.

Vidi jel ti trebaju 2 kartice.

 

Nije mi bitna ni buka ni zagrijavanje, do sad sam imao dvije 7970 i bile su glasne u LOAD-u i ništa mi to ne smeta...

 

Ja gledam isplativost i performanse, i vidim da je bolje uzet dvije GTX 970. Napajanje će to držat pa zašto ne? A grafe će bit dosta bolje od jedne 980-tke.