Grafičke kartice

R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce

MasterOfDisaster pet 5.12.2014 08:14
Stolnik kaže...
Christmas is early this year :D Sutra više slika ;)

Moćno.

Želim ti svu sreću sa njima pošto su sada driveri od Nvidie u banani i hrpa ljudi ima sa njima problema pogotovo u SLI. Ja sam ovaj tjedan prešao sa MSI GTX 680 Lightning na Sapphire R9 290 TRI-X i prezadovoljan sam do sada. Razlog tome je jer npr. CoD: AW uopće nisam mogao igrati (znači radi se o orginalu), a sa AMD-ovom karticom bez problema sve radi, Thief sam moga max igrati 5 min (isto orginal sa Steama-a), a sada mogu igrati normalno, itd. Naravno dosta igara na Nvidiji radi super, ali one koje ne rade one apsolutno ne rade, ne da trzaju, slika mjenja boju ili tako nešto nego jednostavno neće radit i točka što je stupidno i sve zbog drivera.

MasterOfDisaster pet 5.12.2014 10:41
itomic009 kaže...
Pa kolega !!!! Pa di ćeš javno govorit o problemima s Nvidia driverima ??? Pa to ti je hereza. Samo AMD ima problema s driverima, ne i Nvidia. Čudo da te već nisu razapeli :D.

Ma mogu reći šta hoće, neka samo odu na forum od Nvidije, pa da vide drvlje i kamenje od korisnika što se drivera tiče. Horor priče odraslih o neposlušnosti moćnih hardwarea radi jadnih drivera, a jedan od moderatora na Nvidia forumu se branio da je kod od Nvidijinih drivera veći nego onaj od Windowsa. I da, pa koga to zanima, ako sam dao 500$ za grafulju ima da radi, a ne da imaš beskorisno smeće.

 

Žalosno od Nvidije (barem u ovom trenutku).

Stolnik pet 5.12.2014 11:08
MasterOfDisaster kaže...
Stolnik kaže...
Christmas is early this year :D Sutra više slika ;)

Moćno.

Želim ti svu sreću sa njima pošto su sada driveri od Nvidie u banani i hrpa ljudi ima sa njima problema pogotovo u SLI. Ja sam ovaj tjedan prešao sa MSI GTX 680 Lightning na Sapphire R9 290 TRI-X i prezadovoljan sam do sada. Razlog tome je jer npr. CoD: AW uopće nisam mogao igrati (znači radi se o orginalu), a sa AMD-ovom karticom bez problema sve radi, Thief sam moga max igrati 5 min (isto orginal sa Steama-a), a sada mogu igrati normalno, itd. Naravno dosta igara na Nvidiji radi super, ali one koje ne rade one apsolutno ne rade, ne da trzaju, slika mjenja boju ili tako nešto nego jednostavno neće radit i točka što je stupidno i sve zbog drivera.

Pa evo ja sam dugogodišnji Ati user i sad mi je ovo prva nVidia. Imao sam HD 4870 CF, HD 4890 CF, HD 5830 CF, HD 6870 CF i HD 7970 CF. CF je znao dosta zafrkavat, a najgore mi je bilo s 7970. Igram igru i sve se freeza, odem na Destop i baci mi da su se driveri srušili, onda sam morao restartat komp {#}, ode mi sav napredak u igri ili još gore ako sam igrao Multiplayer. Mislim da nVidia ima puno bolje drivere ( a tak i svi pričaju ). Uglavnom ja ću vidjet razliku između CFX i SLI. Već napamet znam kak CFX funkcionira, sad kad stavim SLI u pogon, odvrtim par igara, pa javim {#}

MasterOfDisaster pet 5.12.2014 11:17
Stolnik kaže...

Pa evo ja sam dugogodišnji Ati user i sad mi je ovo prva nVidia. Imao sam HD 4870 CF, HD 4890 CF, HD 5830 CF, HD 6870 CF i HD 7970 CF. CF je znao dosta zafrkavat, a najgore mi je bilo s 7970. Igram igru i sve se freeza, odem na Destop i baci mi da su se driveri srušili, onda sam morao restartat komp {#}, ode mi sav napredak u igri ili još gore ako sam igrao Multiplayer. Mislim da nVidia ima puno bolje drivere ( a tak i svi pričaju ). Uglavnom ja ću vidjet razliku između CFX i SLI. Već napamet znam kak CFX funkcionira, sad kad stavim SLI u pogon, odvrtim par igara, pa javim {#}

Iskreno mislim da je SLI stabilniji i bolji od CFX-a, ali u zadnje vrijeme driveri su teško sranje, tako da ćeš morati malo testirati koji će ti driveri najbolje odgovarati, samo si nemoj instalirati drivere 344.75 jer su malte ne svima teško sranje.

Sretno i nadam se da ćeš u njima uživati, suprotno tome bi bilo žalosno znajući o kakvom se hardware-u radi.

 

LP

Stolnik pet 5.12.2014 11:56
MasterOfDisaster kaže...
Stolnik kaže...

Pa evo ja sam dugogodišnji Ati user i sad mi je ovo prva nVidia. Imao sam HD 4870 CF, HD 4890 CF, HD 5830 CF, HD 6870 CF i HD 7970 CF. CF je znao dosta zafrkavat, a najgore mi je bilo s 7970. Igram igru i sve se freeza, odem na Destop i baci mi da su se driveri srušili, onda sam morao restartat komp {#}, ode mi sav napredak u igri ili još gore ako sam igrao Multiplayer. Mislim da nVidia ima puno bolje drivere ( a tak i svi pričaju ). Uglavnom ja ću vidjet razliku između CFX i SLI. Već napamet znam kak CFX funkcionira, sad kad stavim SLI u pogon, odvrtim par igara, pa javim {#}

Iskreno mislim da je SLI stabilniji i bolji od CFX-a, ali u zadnje vrijeme driveri su teško sranje, tako da ćeš morati malo testirati koji će ti driveri najbolje odgovarati, samo si nemoj instalirati drivere 344.75 jer su malte ne svima teško sranje.

Sretno i nadam se da ćeš u njima uživati, suprotno tome bi bilo žalosno znajući o kakvom se hardware-u radi.

 

LP

Budem se malo igral s driverim pa ćemo vidjeti {#}

Garro kaže...

Ako ti bude nedostajao CF, imam doma dvije referentne 7970, mijenjam je za jednu 970 uz nadoplatu. :)

Kolega, teško da će mi CF falit :P

Stolnik pet 5.12.2014 18:39
Checola kaže...

šteta što nema smajlija koji slini {#}, i imaš li poseban razlog da je napajanje tako okrenuto?

Zato jer mi je tak ljepše :P Drugog razloga nema :P

D.N.R. kaže...
Stolnik kaže...

Poruka mora sadržavati tekst!

 

{#}

Jako lijepo složena konfa ^^. Sad možeš nabavit još jedan monitor i peglaj bez problema :D

Hvala {#} Tako je, slažem se {#}

Stolnik sub 6.12.2014 17:07
itomic009 kaže...

 Ovaj vent dole na kućištu kod napajanja trebaš okrenuti da ti upuhuje svjež zrak a ne da bude ispuh {#}

Znam da je krivo okrenut i nema baš nikakvu svrhu, ali tu je samo radi izgleda, al ajd budem ga okrenul :P

neznalica90 ned 7.12.2014 17:47
Stolnik kaže...
itomic009 kaže...

 Ovaj vent dole na kućištu kod napajanja trebaš okrenuti da ti upuhuje svjež zrak a ne da bude ispuh {#}

Znam da je krivo okrenut i nema baš nikakvu svrhu, ali tu je samo radi izgleda, al ajd budem ga okrenul :P

ja ti to bas nebi preporucio, pogotovo ako ti je kuciste blizu poda. ja sam imao tako jedan od 140mm i filter za prasinu ali nema pomoci, to đubre ti napravi pjescanik u kucistu cas posla.