Lovac ned 20.8.2023 17:15

Ovisi, uglavnom neke meni 'feelgood' filmove (i serije). Uglavnom su to od Johna Hugesa tipa Planes, Trains & Automobiles, Home Alone, The Breakfast Club pa onda Hot Tub Time Machine, Dumb & Dumber, Wedding Crashers, White Chicks, Police Academy 1-4 i sl.

Van toga, Terminator/Robocop/Alien (oni dobri nastavci) budu barem 1x godišnje. Neke dublje filmove u smislu nezz, 12 monkeys, svakih par godina da malo zaboravim.

A serije, Breaking Bad sam 2x odgledao kao jedini od ovih ozbiljnih. Al zato Chuck, Simpsons (starije sezone) i sl. praktički u krug vrtim kad imam 20-40min za malo se opustit i nasmijati.

ivic55 ned 20.8.2023 17:22

Saving private Ryan, Black hawk down, fast furious 1-3, scary movie 1-3, american pie, hood komedije, LOTR, Sicario, Men in black i obavezno James Bondove pogotovo sa Piercom zbog nostalgije odrastanja uz playstation.

Shevshi ned 20.8.2023 19:40

Dark Knight trilogiju,star wars 1-6 i rogue one mogu gledat svaki dan,gladijatora,alien 1 i 2,a od serija svako malo upalim random epizodu soprana,seinfelda posto sam ih pregledao par stotina puta.Film koji bih izdvojio koji volim cesto pogledat je Con Air posto ima odlicnu glumacku postavu (meni bar) znam da danas ljudi smatraju Nicolas Cage-a cringe i ne znam cime jos ali meni je imao dobre filmove nekad,pogotovo u 90-tim.

ddarknessfairyy ned 20.8.2023 20:13

Groundhog Day, 5th Element, Demolition Man, Total Recall, Rose Red, Gospođa ministarka i naravno Gremlini. 

A od serija Mrs Brown's boys, Gruntovčani, You rang M'Lord, Oh Doctor Beeching i Haven.

Lovac ned 20.8.2023 22:54
Izzy kaže...

Ima jedan film koji volim još uvijek pogledati - Bezdan (The Abyss). Kao dijete sam ga puno volio gledati. Vrlo mi je drag i zanimljiv i sada.

 Pogledaj 'Special Edition'. Dulje od standardnog cca pola sata ;)

zigrit pon 21.8.2023 22:34

Alita: Battle Angel, Lord of the Rings trilogija, Pirati s Kariba trilogija, Goli pištolj trilogija, Mad Max kad god je na televiziji a zadnji Sa Charlize sam već triput gledao, Dobar, loš, zao uvijek pogledam ponovo kad je na tv-u kao i sve sa Clintom Eastwoodom, Matrix trilogija - četvrti nastojim zaboraviti, Povratak u budućnost trilogija... a ove zime planiram za praznike maratonski opet pogledati Marvel Universe filmove i to prema kronološkoj listi sa neta a ne po rasporedu izlaska.

Damir22 pon 21.8.2023 22:59

Sve sto nova tv i rtl repriziraju po 428 put. Serije i filmove. :)

Ono sto s vremena na vrijeme volim pogledati dobrovoljno ponovo su svakako Warriors i They live......

Stric_Jura uto 22.8.2023 08:45

hmmm ima par filmova koje mogu uvijek nanovo pogledati kad naletim  na njih, da su ne znam kakvi "blockbusteri" paralelno na programu:

 

Leoneova trilogija, osobito "Dobar, loš, zao"

"Iskupljenje u Shawshanku"

"Tko je ovdje lud?/ O, brother where art thou?"

"Tko to tamo peva"

"Balkanski špijun"

dobar dio Tarantinova opusa, trenutno mi je najdraža "Mrska osmorka"

Kurosawa - skoro svi, osobito "Rašomon" i "Kaos"

Tarkovski - njegovi filmovi su smireni, pričaju priče i volim ih ggledati sam sa sobom...

 

ma ima ih... samo je žalosno da je vrlo malo novijih od 2000. godine...

Super64 uto 22.8.2023 10:08
Stric_Jura kaže...

hmmm ima par filmova koje mogu uvijek nanovo pogledati kad naletim  na njih, da su ne znam kakvi "blockbusteri" paralelno na programu:

 

Leoneova trilogija, osobito "Dobar, loš, zao"

"Iskupljenje u Shawshanku"

"Tko je ovdje lud?/ O, brother where art thou?"

"Tko to tamo peva"

"Balkanski špijun"

dobar dio Tarantinova opusa, trenutno mi je najdraža "Mrska osmorka"

Kurosawa - skoro svi, osobito "Rašomon" i "Kaos"

Tarkovski - njegovi filmovi su smireni, pričaju priče i volim ih ggledati sam sa sobom...

 

ma ima ih... samo je žalosno da je vrlo malo novijih od 2000. godine...

- Bilo jednom na divljem zapadu, Bilo jednom u Americi

- Greta Escape, Papillon, Stalag 17

- No Country for Old Men

- Maratonci, Tko pjeva kod Žnidrščića

- Inglorious Basterds, Kill Bill 1 (uz Jackie Brown nadpodcjenjeniji Tarantinov film, a priča Hatori Hanza je najbolje što je Tarantino ikad izrežirao)

- SEVEN SAMURAI (moj najdraži film uopće), Yojimbo, Hidden Fortress

Kill Bill Vol.1 - Hattori Hanzo's Sword - 'The Lonely Shepherd' [HD] - YouTube

Hexfire uto 22.8.2023 12:00

Baš sam si nedavno nakon kupnje PS5 nabavio i Blue ray izdanja nekih "starijih" meni dragih filmova da ih uvijek imam pri ruci:

Aliens
Predator
Terminator 1 i 2
Kill Bill
Reservoir Dogs
Hateful Eight
Pulp Fiction
12 angry men
Children of Men
The road
Shawshank redemption
Man with no name trilogy (S. Leone)
Die hard 1-4
Gladiator
Se7en
Usual suspects
Hrid
Con Air
Demoliton man
Tango i Cash
Raid redemption 1 i 2

Ima toga još što bih rado imao (baš sad kad pišem se sjetim "Daylight" sa Stalloneom), ali ovo je za početak kolekcije. Nešto od toga je slabije kvalitetom i posjedujem više radi nostalgije, ali većina je must watch.

Apachy čet 24.8.2023 06:52

stari Top Gun - film djetinjstva, mogu ga gledati svaku god i nikad mi nije dosadan. vj tu ima i nostalgije, ali film čistokrvna old school akcija i to sve vidi na svakom koraku. nastavak također odličan.

Jelash13 čet 24.8.2023 16:32
Gregor kaže...

Mr. Nobody (2009), Kalvarija (1996), Three Idiots (2009) i Terminator 2 (1991) sam pogledao bar po 3-4 puta. Tarantinove necu nabrajat :D

 Kalvariju dugo nisam gledao, dobro da si me podsjetio.

 

https://www.youtube.com/watch?v=2vKVnaeTLCQ&ab_channel=EvaInternazionale

 

Evo ti jedna treš preporuka, iako me nisi tražio i vjerujem da ga nisi gledao. Not Another B Movie

Radnja filma - 3 lika u restoranu (jedan od njih je soup nazi iz Seinfelda) smišljaju scenarij za novi slasher film, i onda ti film pokazuje kako bi trebale scene izgledati. 

 

Vavoom uto 12.9.2023 22:40

Evo i meni filma iz djetinjstva koji mi je najbolje ostao u sjećanju: The Parent Trap (Roditeljska zamka) 

 

Film govori o dviju blizanki koje se odvajaju nakon rastanka njihovih staraca i ne znaju jedno za drugo, a kasnije se upoznaju u ljetnom kampu i zamjenjuju se, kako bi mogle pomiriti starce i ponovno ih spojiti i udati  Veoma ludo, zar ne?

 

Evo i Trailer 

 

Prvi put sam ga pogledao kao malac davne 2004-te god., večer prije polaska na exkurziju sa vrtićem, a nakon toga sam ga gledao još milijardu puta, čak sam ga se nedavno sjetio i uspio sam naći službeni trailer, pa sam ga okačio ovdje 

 

Ovaj film me sjeti svaki put kad sam išao na exkurzije sa bivšim kolegama iz škole, čak i na neke najzanimljivije trenutke koje su mi se događale na njima, a ne o nikakvom razdvajanju blizanaca ili sl. 

Mitohondri čet 14.9.2023 11:59

Heat
Collateral
Carlitos Way
Scarface
Carrie
Godfather
Apocalypse now
American Graffiti
THX 1138
Once Upon a Time in America
Once Upon a Time in the West
The Good, the Bad and the Ugly
For a Few Dollars More
A Fistful of Dollars
Laurance of Arabia
Indiana Jones
Blade Runner
Alien, Aliens i Alien 3
Natural Born Killers
The Doors
Batman (Nolanova trilogija)
Lord of the Rings
Svaki Tarantino film, plus filmovi gdje je scenarist ili ima epizodnu ulogu, jer mi je on jednostano najbolji u svakom pogledu sto se filma tice i da napravi tursku sapunicu i to bi gledao