Windows

Win 10 instalacijski problem

bunkermax ned 28.2.2016 17:41
jagodica222 kaže...

linux live di se to može skinuti, nabaviti.....sorry štoi davim ali stvarno želim ovo riješit 

 

Pa kako se instalacija operativnog sistema i neradi baš često, onda bi svakako bilo dobro da to napraviš detaljno i kvalitetno.

Sa priloženog linka možeš downloadati ubuntu , to ti je najrašireniji linux , i na toj njihovoj stranici imaš detaljne slikovite upute

kako ga snimiti na usb . Dobro je uvjek negdje u rezervi imati tako jedan usb live linux , jer njime možeš dobro pripremiti hdd,

a pomoću njega možeš i spašavati podatke u slučaju da ti malwer žestoko zarazi windowse .... Čak i da ti hdd skroz kihne,

sa live usb linuxa ćeš moći koristiti računalo , surfati, bla bla bla...

 

http://www.ubuntu.com/download/desktop

 

Kada i ako pokreneš live ubuntu, sve ti je u grafičkom sučelju i lagan je za snalaženje.

Samo počneš pisati gp i ponuditi će ti program gparted za pokretanje. Pokreneš ga

i iz njega kreiraš pravilno hdd ....

bunkermax ned 28.2.2016 18:07

 

Ako dođeš do gparteda, evo ti slike kako ćešto odraditi:

1. odaberi odgovarajući hdd

2.obriši sve postojeće particije

3-4. kreiraj novu gpt tablicu

 

I onda windowse instaliraš na tako pripremljen hdd , s time da prilikom instalacije windowsa nemoraš cjeli disk upotrebiti

( dosta mu je max 200 gb a ostatak si ostavi za kasnije kreiranje d particije... )

jagodica222 ned 28.2.2016 19:13

Evo napravila sam . Hoće li ovo biti ok ovaj od 106 gb je za win a ovaj unallocated sam mislila da bude d ili ga treba nekako drukcije napraviti da bude d , taj dio mi nije jasan i zašto je tu već zauzeto 1.85 gb. 

Evo i slika

veseli007 sub 24.12.2016 17:24

Pozdrav!

Instalirao sam Win10 nanovo, izbriso sam SSD I HDD, jer sam valjda nesto pokupio, tako da mi Win nije vidio HDD, ali nakon instalacije kaze da Win ne moze formatirati HDD. Stavio sam OK, i sada ga nema nigdje. Mislio sam ako nanovo sve instaliram da ce problem biti rijesen. Ali nije!  Ako netko zna i zeli pomoci! 

softwaremaniac ned 25.12.2016 04:15
veseli007 kaže...

Pozdrav!

Instalirao sam Win10 nanovo, izbriso sam SSD I HDD, jer sam valjda nesto pokupio, tako da mi Win nije vidio HDD, ali nakon instalacije kaze da Win ne moze formatirati HDD. Stavio sam OK, i sada ga nema nigdje. Mislio sam ako nanovo sve instaliram da ce problem biti rijesen. Ali nije!  Ako netko zna i zeli pomoci! 

 Dodaj mu slovo u Disk Managmenu.

veseli007 ned 25.12.2016 08:21
softwaremaniac kaže...
veseli007 kaže...

Pozdrav!

Instalirao sam Win10 nanovo, izbriso sam SSD I HDD, jer sam valjda nesto pokupio, tako da mi Win nije vidio HDD, ali nakon instalacije kaze da Win ne moze formatirati HDD. Stavio sam OK, i sada ga nema nigdje. Mislio sam ako nanovo sve instaliram da ce problem biti rijesen. Ali nije!  Ako netko zna i zeli pomoci! 

 Dodaj mu slovo u Disk Managmenu.

 Mislim da je izgorio, jer sada ga ni BIOS ne vidi,....nema ga u Disk Manageru, barem koliko se kuzim. Pkousat cu ga staviti kao vanjski disk na laptop pa cu znati vise! tx!

 

EDIT:Provjero sam, nema znakova zivota, kupit novo, nema druge!