Windows

Užasno sporo podizanje windowsa (oko 4 min)

TripperNX pet 11.4.2008 17:40

inače su mišljenja podijeljena oko isključivanja prefetch opcije... ako ćeš to učinit, obavezno izbriši i sve datoteke u C:\Windows\Prefetch zato jer će ti i dalje "prefetch-at" datoteke koje čiji su podaci u tom direktoriju. moram priznat da i meni windoze brže dođu do login ekrana ako izbrišem sve datoteke u tom direktoriju, ali učitavanje desktopa je jedva zamjetno brže (možda ostavlja samo takav dojam)

crozoki pet 11.4.2008 17:52

slazem se sa tripperNX-om to je nezamjetno ubrzanje.

a sto se tice prvog posta ove teme,pa brisi windowse i stavljaj nove sto cekas,a ako onda bude isti problem onda se javi.


What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
croart sub 12.4.2008 13:01

Oj, ljudi moji, pa nije problem u defragmentiranju, prefetch direktoriju, ili smecu.... 4 minute je previse za bilo sto od toga, kao sto je netko to vec rekao, "miljon" razloga je zasto se tako sporo podize, mozda je hardware, software, virusi, crvi, bios, bla bla bla bla... ali ako nakon toliko dana nisi nista uspio napraviti onda ti ostaje samo jedno rijesenje (svima nama omrazeno), znaci ponovna instalacija windowsa, tako ces barem iskljuciti gresku u hardveru...

zmikic sub 10.1.2009 01:27

Ljudi, niste spomenuli program bootvis. Izdao ga je microsoft i bespla je.

 

Analizira boot sekvencu i na grafu prikazuje koliko je kojoj komponenti trebalo da se ucita.

 

Ujedno sluzi i za optimiziranje bootanja.

 

googlaj bootvis, nadi neki tutorial di objasnjava kako optimizirati bootanje.

 

 

@ magistar Alo, jes formulizirao hard?

 

ako ne, mogao bi probat i ovo...

 

Give it a shot, mozda pomogne.

 

 

E da i ako slucajno imas mrezni kabel ustekan pri bootanju, ald ga probaj istekat, pa probaj bootat, mozda bude brze...

Raving Rabbid sub 10.1.2009 08:21
Gamer-gts kaže...

Ja imam trenutno ovakvo računalo

CPU:E6420(2.13X2)

RAM:OCZ(2X1-800mhz)

VGA:ATi 1950pro 256mb

NAPAJANJE:Corsair-(hx 520W)

 

 

Nedavno mi je izgorio disk od 320 GB

I sad sam prisiljen koristiti disk od 40GB što je sramota za današnje vrijeme

 

Windowsi sa bivšim diskom su mi se podizali za 1,30-min MAX

 

Sa starim diskom je u početku trebalo oko 1,30-2,30 min

Tad sam dobio neki jak virus i koji je oštetio windowse

I sad mi se vindovsi podižu za 3-4 min

JAKO DUGO JE TOMršti se

 

 

 ja sam prije koristio zbog kvara od 30GB
beerhunter sub 10.1.2009 09:06

Kao prvo, kada uspiješ podići sistem do kraja, vrati sve servise koje si isključio i "ugasio", ako si se zezao sa servisima. Vrati sve na početno stanje i onda pogledaj brzinu "podizanja" sistema... 99 % problema, naravno, izuzmemo li viruse, trojance i ostala smeća, uzrokovano je isključivanjem nekog od servisa za koje se smatralo da nije potrebno, a ostavljajući neki dependency servis uključenim...

krek ned 11.1.2009 16:30
magistar kaže...

Evo nekih podataka:
AMD Athlon, 1200 MHz 
Motherboard Chipset VIA VT8363(A) Apollo KT133(A)   
System Memory 320 MB (SDRAM)   

Da pojasnim još
Windowsi su instalirani prije 6 mj, i podizali su se normalnom brzinom,u međuvremenu je instalirano i deinstalirano mnogo igara.
Da ponovim sa tuneup sam sve živo sredio i pročistio (registry defrag, registry clean, optimize itd.) zatim sam defragmentirapo HD.
Sistem se podiže normalnom brzinom dok se ne pojavi onaj natpis Microsoft window (gdje putuju plave kockice) i to traje oko 2,5 min i nakon toga se pojavi crni ekran i tako stoji oko 30 sec

 
Ni jedan TuneUp tu ne pomaže nakon nekog vremena,  a i svi ostali eventualni razlozi koji su navedeni, pomažu da se sve uspori. Osim toga imaš malo memorije i spor procesor za instalaciju i deinstalaciju "mnogo igara".
Hyperion ned 11.1.2009 16:37

Meni stara prije 2-4mj. shebala stari seagate od 80GB koji me je sluzio 4god besprijekorno i s njim otisle sve igrice, pa sam onda na drugi com stavio WD od čak 14GB, windowsi xp su se dizali normalno 3,5min i bio je skroz defragmentiran i formatiran...

 

Uglavnom bio je tako spor da mi se pojavljivao BSOD svaki put kad bi radio nesto zahtjevnije u windowsima LOL.

 

Sada mi je u sobi skuplja prašinu, mozda ga za 20god prodam za 1000kn kao antikvitet, hard je iz 1999/2000god.

Vyeny ned 18.1.2009 14:12
UPDaTEa ŽeljaN kaže...

Meni se vista podigne za oko 1-1,5 min. Bit će da je do procesora, zato uzimam za koji dan C2D E4500. Isključio sam sve nepotrebne servise, ali je u radu vista jednako brza ako ne i brža od xp-a.

 nije Vista nikako brža od xp-a sve zavisi do konfe,, za vistu tribaš imat jaču kompu nego za xp
kokuz ned 8.2.2009 10:20

Prilikom podizanja sistema (imam instaliran Windows XP service pack 3 - računar formatiran prije 10-tak dana) imam problem koji prvo prikaže radnu sliku na desktopu a zatim nakon 2 minute pojavi se taskbar i ikonice. Molio bih Vas ako neko ima rješenje za ovaj problem da mi odgovori. Unaprijed zahvalan.

Raving Rabbid ned 8.2.2009 11:19
kokuz kaže...

Prilikom podizanja sistema (imam instaliran Windows XP service pack 3 - računar formatiran prije 10-tak dana) imam problem koji prvo prikaže radnu sliku na desktopu a zatim nakon 2 minute pojavi se taskbar i ikonice. Molio bih Vas ako neko ima rješenje za ovaj problem da mi odgovori. Unaprijed zahvalan.

 pokušaj otvoriti taskbar pa nađi pod procesi "explorer.exe" te završi proces te pokreni novi proces i upiši "explorer.exe " (bez navodnika). sada bi se trebale pojaviti ikone i ostalo. ja sam tako rješio problem samo što se meni uopće niti nakon jednog sata nije ništa otvorilo osim radne površine.
jurluk ned 8.2.2009 14:20

Raving Rabbid kaže...
pokušaj otvoriti taskbar pa nađi pod procesi "explorer.exe" te završi proces te pokreni novi proces i upiši "explorer.exe " (bez navodnika). sada bi se trebale pojaviti ikone i ostalo. ja sam tako rješio problem samo što se meni uopće niti nakon jednog sata nije ništa otvorilo osim radne površine.
 ako je sve u redu, onda bi se explorer trebao sam pokrenuti odmah nakon što ga se ubije

Duje00 sri 11.2.2009 20:49

Slusaj i meni se tako podize sporo to su jednostavno windowsi usporeni!!!

Meni je sve sto se pali izgaseno sa windowsima mislim sa cc clenerom ocistio sve i sa advance windows care na disku nemam nista osim osobnih datoteka!!

nemoj se zezat sa tim samo ces izgubit zivce! tako sam   i ja htio da se palu brze ali kada sam sve prosao i vidio da je sve isto manio sam se toga!!

e6600

2gb 800mhz

250 gb

9600gt gs