Videokamere

Video portafon - Amazon Ring i/ili alternative

bubr3g sri 30.8.2023 16:28

Pozdrav svima,

Razmišljam o uvođenju pametnog/pametnijeg video portafona na dvorišnu ogradu pa ovim putem pokušavam prikupiti iskustva forumaša. 
Amazonov Ring mi je prvi pao na pamet, jer koliko sam vidio/čuo, uglavnom svi modeli omogućuju dvosmjernu komunikaciju (primjer, poštar zvoni - ja mu javim mobitelom da mi ostavi paket dok misli da sam doma, a ja 500km daleko) što bi stvarno volio imati kao feature, no ono što me još zanima je:

- kako točno funkcionira pretplata ako ju netko ima, pretpostavljam mjesečna pretplata pa onda se u tom dobije neki prostor za pohranu videa i i/ili još neki featurei?

- što se autodetekcije tiče koliko je zapravo osjetljiva kamera? naime, stavio bi je na dvorišna vrata okrenuto prema ulici i tamo bi stalno prolazili auti i ljudi, a ne želim da mi mobitel šalje notifikaciju za svakog čovjeka koji prošeta psa

- vidio sam da postoji žičana i bežična verzija... ima li neke posebne razlike među njima tipa ima li smisla da povućem ethernet do Ringa - nije problem imam bužir slobodan. Također, nekako mi je blesav koncept da punim zvono 

- vjerujem da postoje neke bolje alternative, neke preporuke? iskreno two-way communication mi je dost dobar feature, kao i snimanje i detekcija ( s mogućnošću prilagodbe osjetljivosti ) 

Bilo kakva razmjena mišljenja i iskustava i više nego dobrodošla 

Vavoom sri 30.8.2023 17:32
bubr3g kaže...

- vjerujem da postoje neke bolje alternative, neke preporuke? iskreno two-way communication mi je dost dobar feature, kao i snimanje i detekcija ( s mogućnošću prilagodbe osjetljivosti )

 Jednom kolegi sam preporučio ovakav Hikvision, ne znam da li ga još uvijek negdje ima (moram provjerit), ali sve u svemu čini mi se kao dobra alternativa ak ti Ring postane preskup, ima kontrolu prek moba (postoje appovi i za iOS i za Android OS), otključavanje prek senzora na ključevima i moderan design

 

Ima i ovakav sa drukčijom prednjom konzolom na koju moš staviti broj kuće i ime: https://www.videonadzor.hr/hikvision-komplet-ip-portafona-za-2x-stana-kh6320

 

Javi koji si na kraju uzeo i napiši prve utiske (bilo sa Ringom ili ovim koje sam okačio

 

bubr3g čet 31.8.2023 11:41
Vavoom kaže...
bubr3g kaže...

- vjerujem da postoje neke bolje alternative, neke preporuke? iskreno two-way communication mi je dost dobar feature, kao i snimanje i detekcija ( s mogućnošću prilagodbe osjetljivosti )

 Jednom kolegi sam preporučio ovakav Hikvision, ne znam da li ga još uvijek negdje ima (moram provjerit), ali sve u svemu čini mi se kao dobra alternativa ak ti Ring postane preskup, ima kontrolu prek moba (postoje appovi i za iOS i za Android OS), otključavanje prek senzora na ključevima i moderan design

 

Ima i ovakav sa drukčijom prednjom konzolom na koju moš staviti broj kuće i ime: https://www.videonadzor.hr/hikvision-komplet-ip-portafona-za-2x-stana-kh6320

 

Javi koji si na kraju uzeo i napiši prve utiske (bilo sa Ringom ili ovim koje sam okačio

 

 Otključavanje mi neće trebat, to ću morati nekako drugačije riješiti, pješačka vrata su dio klizne ograde tako da neko automatsko otključavanje trenutno nije opcija, osim ako se odlučim za one neke pametne brave koje bi eventualno mogle na daljinu. 2-way communication i konfigurabilna detekcija bi bile pun pogodak, čak me ne brine toliko ekosustav niti mjesto spremanja video datoteka.

DIY on-prem sustav sa UPSom i vlastitom SIM kao backupom bi bio pun pogodak, al nemam pojma od kud uopće da krenem. realno me zanima samo vanjski nadzor, a krenuo bih od tog video zvona pa onda na kamere tipa: Tapo C325WB | ColorPro Outdoor Security Wi-Fi Camera | TP-Link