Videokamere

Indoor nadzorna kamera ali za parking ispred zgrad

CroDexter čet 11.1.2024 21:40

Ako netko ima prijedlog za nadzornu kameru koji bi zaljepio na balkonska vrata s unutrašnje strane za nadzor parking mjesta. Spojio bi na struju i da ima kontinuirano snimanje na SD card. Prednost je da dobro snima po slabijem osvjetljenju

Arto pet 12.1.2024 08:28

Koliko para? Uzeo prije 2 dana na Amazonu Tp Link Tapo c225 da služi kao baby monitor za cca 50€. Nije mi još stigla, ali recenzije su povoljne posebno za mračne prostore u tom cijenovnom rangu. U tom rangu se još preporučuje i Xiaomi c400. C400 ima dual band wi-fi, ali u praksi se nije pokazalo relevantnim. Tapo nešto malo bolji po mraku.

ZdravacVZ pet 12.1.2024 08:34

Kod indoor kamera, koje se postave da "po mraku" rade kroz staklo, postoji problem "odbljeska" IR svjetla. Ako je vani osvjetljeno, moglo bi raditi, ali uglavnom se na slici vide one IR diode u krug, a ne slika izvana.

 

Vjerojatno zbog struje tražiš indoor, ali probaj vidjeti da li možeš sa elektičarem od balkonskog svijetla dodati utičnicu za kameru, pa ju postaviš vani (ako ima na balkonu i žica za uzemljenje)

 

Ja imam vani kameru Aqara Hub G3 i zadovoljan sam. I ona je indoor, ali može vani samo da je pod krovom.

nikonja pet 12.1.2024 10:00
CroDexter kaže...
Ako netko ima prijedlog za nadzornu kameru koji bi zaljepio na balkonska vrata s unutrašnje strane za nadzor parking mjesta. Spojio bi na struju i da ima kontinuirano snimanje na SD card. Prednost je da dobro snima po slabijem osvjetljenju

 Pa ne zaboravi da sve te indor kamere imaju "night mode" sa IR koje bacaju deset metara u najboljem primjerju, tako da ako imaš parking dalje i nije osvjetljen nečeš imat nikakve koristi od toga. Kupi vanjsku kameru sa jačim IR pa si na konju plus da se ne moraš sekirat ako je zalije kiša (događa se i pod krovom ako jako puše i pada)

Reolink kamere jako hvale i ova vidim ima IR domet od 30m za samo 70 eur

https://www.amazon.de/-/en/Reolink-Surveillance-Detection-Weatherproof-RLC-510WA/dp/B08SHHR759/ref=sr_1_6?crid=2RKIZ5ZPAR5GK&dib=eyJ2IjoiMSJ9._HFHKqnFpQ5w7NwjiL2fVFZe_g4bWJuW2yhBPNzP0edk2b3jcb5U4VfNcYJlZlbM-l-95dRigLwGpqZBEWN01Q.Np92gVNcYZSOxVM2vg-qlCtTWaX1UsKa91izj52H7-8&dib_tag=se&keywords=reolink%2Bwlan%2Bkamera%2Boutdoor&qid=1705050115&sprefix=reol%2Caps%2C105&sr=8-6&th=1

 

Imaš i sa dosegom od 60 m samo je konkretno skuplja - trenutno 250 eur

https://www.amazon.de/-/en/dp/B094W219B1?ref=emc_p_m_5_i_atc

 

Nuclear_Phoenix pet 12.1.2024 10:12

Kao što su napisali, treba ti dobra vanjska kamera. Preporučio bi ti Reolink - ima ih stvarno raznih, WiFi, PoE (trebat će ti PoE injektor - nisu skupi, 10-15 EUR ili PoE switch) ali u tom slučaju moraš povući LAN kabel van), ima verzija sa snimanjem u boji po mraku, IR uglavnom ima domet 20-30 metara... Pogledaj na njihovom sajtu i imaš par uvoznika u RH.

 

Unutarnja i snimanje kroz staklo - nećeš apsolutno ništa dobiti jer ćeš imati odbljesak IRa po noći ili od kakve status LEDice ako ostane upaljena i neće fokusirati kako treba. Ili kad upališ neko svjetlo unutra, još gore.

gpd pet 12.1.2024 10:35
nikonja kaže...
CroDexter kaže...
Ako netko ima prijedlog za nadzornu kameru koji bi zaljepio na balkonska vrata s unutrašnje strane za nadzor parking mjesta. Spojio bi na struju i da ima kontinuirano snimanje na SD card. Prednost je da dobro snima po slabijem osvjetljenju

 Pa ne zaboravi da sve te indor kamere imaju "night mode" sa IR koje bacaju deset metara u najboljem primjerju, tako da ako imaš parking dalje i nije osvjetljen nečeš imat nikakve koristi od toga. Kupi vanjsku kameru sa jačim IR pa si na konju plus da se ne moraš sekirat ako je zalije kiša (događa se i pod krovom ako jako puše i pada)

Reolink kamere jako hvale i ova vidim ima IR domet od 30m za samo 70 eur

https://www.amazon.de/-/en/Reolink-Surveillance-Detection-Weatherproof-RLC-510WA/dp/B08SHHR759/ref=sr_1_6?crid=2RKIZ5ZPAR5GK&dib=eyJ2IjoiMSJ9._HFHKqnFpQ5w7NwjiL2fVFZe_g4bWJuW2yhBPNzP0edk2b3jcb5U4VfNcYJlZlbM-l-95dRigLwGpqZBEWN01Q.Np92gVNcYZSOxVM2vg-qlCtTWaX1UsKa91izj52H7-8&dib_tag=se&keywords=reolink%2Bwlan%2Bkamera%2Boutdoor&qid=1705050115&sprefix=reol%2Caps%2C105&sr=8-6&th=1

 

Imaš i sa dosegom od 60 m samo je konkretno skuplja - trenutno 250 eur

https://www.amazon.de/-/en/dp/B094W219B1?ref=emc_p_m_5_i_atc

 

Prave IR kamere , (Infrared kamere ) su nešto skuplje,

ovo su NIR kamere. Pojačavaju vidljivu i nešto malo NIR svjetlosti.

 

CroDexter pet 12.1.2024 16:13

Hvala svima. Nisam očekivao toliko komentara. Ne da mi se gnjaviti s izvlačenjem struje na balkon. Ima samo svijetlo posred balkona. Parking je na 3 metra od unutrašnjeg zida. U prizemlju sam.
Cijena mi nije toliko bitna ako radi dobro.

mariclius pet 12.1.2024 16:37

Ja imam Xiaomi MI Home Security Camera 360 2K i koristim je kad sam na terenu za live video. Ne snimam ništa. Postavljena je da gleda kroz prozor. Po noći odlična slika. Problem je kad je velika vlaga i kiša pa nekada moram više puta izaći i očistiti prozor sa vanjske strane. Tako da računaj i na taj problem. U biti više problema sa prozorom nego sa kamerom:)
Imam prenosivi punjač da ne provlačim kablove za struju preko cijele sobe. Danima mi traje baterija.