Sport

Kutak za ljubitelje Formule 1

GranDaddo pon 11.3.2024 15:08

Sve teže mi je zavoljeti LEC. Nije imao svoju VerCrashen fazu i pazi na Ferrari kao da je njegovom lovom kupljen. 

Bojim se da će mu s prgavim Hamiltonom (ak će Hamilton biti blizu u kvalifikacijama), biti teško. 

d666sermek uto 12.3.2024 09:13

ja bi rekao da je vise do toga da i on sam zna kako nema smisla biti prgav kad ce ga ionako obici na pravcu...
protiv Pereza se postavio bas skolski, ali vise od tog prvog kruga auto realno nije imao.
tako je kako je, nije RB tolko pogodio sa dizajnom kolko su ostali zakazali....

bit ce zanimljiva borba za drugo/trece mjesto u konstruktorima. vec jaaaaaaako dugo grid nije bio ovako sabijen (izuzev RB)

GranDaddo pet 22.3.2024 15:12

McLaren (Piastri) izgleda zbilja odlično u FP2. 

Soft gume su izgleda ko Hubba Bubba - za ništa. 

Williams samo s jednim bolidom. Albon dobio Loganov bolid (a Logan plaća)... interesantno.

x18x05x sub 23.3.2024 09:15
T-bone's kaže...

Nisu delili nego štednja (nema ju rezervniih dijelova za popraviti) , a Albon je bolji od Sargeant, upitno do kada će biti u Wiliamsu.

 Nije to poenta. Ako se nema neka izađu iz F1, ima drugi bogatiji koji bi mogli ući.

robogo sub 23.3.2024 13:18

Sargeant ostaje u Williamsu dok ne dođe vozač sa sponzorima koji imaju više novaca od Sargeantovih. Žalosno, ali istinito.

Tsunoda je počeo isto tako (Honda je tražila japanskog vozača), ali u ovoj sezoni izvlači maksimum iz RB-a.

Zhou je dofurao brdo para Sauberu, ali kao i Tsunoda, ima talenta i dosta dobro vozi.

A ovo da Williams treba izaći iz F1 ako nema para za nekog tko ima je glupost svjetskih razmjera kakvu dugo vremena nisam pročitao. Andretti je htio ući u F1, pa ga nisu pustili.

sudy_freak sub 23.3.2024 14:16
x18x05x kaže...
T-bone's kaže...

Nisu delili nego štednja (nema ju rezervniih dijelova za popraviti) , a Albon je bolji od Sargeant, upitno do kada će biti u Wiliamsu.

 Nije to poenta. Ako se nema neka izađu iz F1, ima drugi bogatiji koji bi mogli ući.

Ti si ostao zaključan u nekom drugom vremenu?

Možda kad si zadnji put provjeravao FIA dozvoljava korištenje rezervnog bolida po svakom vozaču. Ne!

Widowmaker sub 23.3.2024 15:21

Nije dozvoljen rezervni bolid, ali mogu imati rezervnu šasiju i zamijeniti je.

I sam šef Williamsa je rekao da je to što nisu imali rezervnu šasiju neprihvatljivo i da moraju ubrzati restruktuiaranje tima.

Kaže da je bio u nevjerici kada tek došao u Williams i vidio da za praćenje i evidenciju dijelova koriste Excel tabele...

sudy_freak sub 23.3.2024 16:45
Widowmaker kaže...

Nije dozvoljen rezervni bolid, ali mogu imati rezervnu šasiju i zamijeniti je.

I sam šef Williamsa je rekao da je to što nisu imali rezervnu šasiju neprihvatljivo i da moraju ubrzati restruktuiaranje tima.

Kaže da je bio u nevjerici kada tek došao u Williams i vidio da za praćenje i evidenciju dijelova koriste Excel tabele...

Captain Obvious to rescure.

Znam, ali nisi razumio moju misao.


Uglavnom da, Wolves geek takav kakav je će sigurno u pozitivnom smislu promijeniti Williams.
Učio je u Mercedesu i pekao zanat. Samo mu treba ipak dati vremena da uspije to napravit.

DaNiTo ned 24.3.2024 11:06

ja sam gledao skracenu snimku oko 9 na sky f1

 

mogao bi tako i iduce utrke,manje mi zao potresenog vremena 

 

a nis,odustajanje maxa,pobjeda sainza i sudar russella... nis zanimljivog...

Widowmaker ned 24.3.2024 12:38
ATJLučko kaže...

Da još nitko nije prokomentirao dvostruki pole position Ferraria, ali i odustajanje Verstapena  ?!?! 

Valjda dvostruku pobjedu, pole je juče osvojio Max.

Mada mi ni pojam dvostruka pobjeda nije baš najsretniji kao opis za osvojeno prvo i drugo mjesto jer je pobjednik samo jedan.

 

A Maxovo odustajanje je jedino zanimljivo jer lik nije imao odustajanje već pune dvije godine od Australije 2022.

Otkazala zadnja desna kočnica, dešava se.

 

Alonso je dobio kaznu nakon utrke i pao je na 8. poziciju.

 

Najzanimljiviji reziltati su Strolovo 6. mjesto, Yukijevo 7. i dva Haasa u bodovima mada je tome doprinijelo što su Max i dva Mercedesa odustali.

Lovac ned 24.3.2024 13:19

Koje sranje s 20sec kaznom za Alonsa, pa tako se normalno vozilo, pripremiš si sporiji ulaz, ideš brže van. Koliko puta je bilo isto MSC/ALO, pogotovo Imola pa je sve bilo ok. Dakle vozi se u eri princeza, moraš dati žmigavac kad se braniš... Navodno je Herbert kumovao odluci.

volegradele ned 24.3.2024 15:32

Napokon 1 i 2 ..bez obzira na Maxovo odustajanje Sainz je imao dosta brz bolid danas ,,uglavno vrlo dobar vikend za nas navijace Ferraria!!Russel opet greskica koja se skupo placa!

Korny1603987 ned 24.3.2024 21:52

Linija je sada bitna jer je nekoć bio šljunak pored "ceste", a sada je još 300 metara asfalta i namjerno širenje staze se isplati.

 

Što se tiče utrkivanja, tu se slažem. Nemaju cojones.

Gnjavator pon 25.3.2024 12:46
Korny1603987 kaže...

Linija je sada bitna jer je nekoć bio šljunak pored "ceste", a sada je još 300 metara asfalta i namjerno širenje staze se isplati.

 

 

Hehe, što bi se reklo "vratite nam šljunak da ne brinete o crtama".