Sport

Bodybuilding - od početnika do naprednih

Petar hw sub 20.4.2024 22:54
BeLLicus kaže...

pa ruke subota

 nego da se vratimo veselim stvarima

 

jel radis skull crushers z-barom u arm dayu? ako da, sa kojim kilazama mozes desetke? jer iako vrhunska vjezba i po mnogima no1 za triceps, vecini razvaljuje laktove, meni je preko 60kg pocela stvarati ogromne probleme za lakat koji su ce poceli prenositi na benceve i cak vertikalna povlacenja zgib chin up lat

BeLLicus sub 20.4.2024 23:45
Petar hw kaže...
BeLLicus kaže...

pa ruke subota

 nego da se vratimo veselim stvarima

 

jel radis skull crushers z-barom u arm dayu? ako da, sa kojim kilazama mozes desetke? jer iako vrhunska vjezba i po mnogima no1 za triceps, vecini razvaljuje laktove, meni je preko 60kg pocela stvarati ogromne probleme za lakat koji su ce poceli prenositi na benceve i cak vertikalna povlacenja zgib chin up lat

 Ne, prestao upravo zbog toga, triceps razvaljujem na kablovima, razno razne varijante drop setovi, volim klasično povlačenje pa se okrenem leđima pa preko glave vučem, legnem na klupu stavim ravnu šipku na kabel i povlačim i tako. Nekad uteg od 40kg pa isto iznad glave na stojeći. 

Petar hw ned 21.4.2024 13:59

jes li izgradio stogod listove dobio koji centimetar ili su isti kao prije teretane? ako da, sta si radio koje vjezbe, koliko serija i kolko cesto?

mene toliko zajebavaju, sve sam nabildao samo listove nisam, progressive overload mi nije urodio plodom za listove, pratio napredak i polako kroz 2god maksao stojecu spravu i listovi nista nisu porasli, mozda malo zilaviji samo

planiram promijeniti pristup slj masu i probati samo cisti pump dropsetove do otkaza przenja 30-50 repsa 7-8 serija 3x tjedno

BeLLicus pon 22.4.2024 19:00

Ma ne radim listove uopće, dobri su mi prirodno. Uh dns vaga kaže 88.7kg, čekam plaću pa idem na cut. Treba mi love da nakupujem clean hrane. I jedno 5 tjedana biti na strogoj clean hrani tu nema zajebancije. Eh da 2 godine treniranja, truda i rada na sebi, gotovo 20kg teži, i 100% zadovoljniji. Da ne spominjem da sam ovo izgradio od 30 do 32 godine, nisam više mladić u pubertetu. 

Petar hw pon 22.4.2024 22:43

kreni kako sam ti rekao, sa 2500kcal 200p i ici ce najvj 1kg/1cm dolje u struku tjedno, te brojke prati kad krenes defku, lako se smanji na 2200 ili ubaci kardio ako nece ici ali najvj bude, i gotov si za 6 tjedana imas oko 5kg posla

Petar hw pon 22.4.2024 22:51
BeLLicus kaže...

treba mi love da nakupujem clean hrane.

 

 

 

 da, osobno mi je uvijek 10-20kg mesa u zamrzivacu i samo vadim svaku vecer, kod mesara 1-2x mjesecno; dobar dan, kupio bih 10kg mesa, jel vam se da pakirati u 20 paketa po okvirno 500g? uvijek pristanu i olaksaju vam bilderski posao

BeLLicus pon 22.4.2024 23:00
Petar hw kaže...

kreni kako sam ti rekao, sa 2500kcal 200p i ici ce najvj 1kg/1cm dolje u struku tjedno, te brojke prati kad krenes defku, lako se smanji na 2200 ili ubaci kardio ako nece ici ali najvj bude, i gotov si za 6 tjedana imas oko 5kg posla

 Znači sad sam na vjerovatno nekih 15% bf? 

Tincha uto 23.4.2024 07:55
HowYesN0 kaže...

koji je dobar app za brojanje kalorija, a da se ne moram registrirati i po mogućnosti besplatan?

 ja sam koristio Fatsecret i bio mi je odličan..

Petar hw uto 23.4.2024 09:39

a da se ne moras registrirati, tesko

 

nije se tesko registrirati, 1min klikanja 

 

probaj myfitnesspal i ovaj gore pa odluci koji je intuitivniji i laksi koristiti taj koristi

hrka11 uto 23.4.2024 10:02
HowYesN0 kaže...

koji je dobar app za brojanje kalorija, a da se ne moram registrirati i po mogućnosti besplatan?

 Myfitnesspal mi je bio odlican,ali nisam usao u njega sigurno ima 2ipo god tako da nezz jesu ista promjenili...registrirat se moras za skoro svaki,ali ne moras placat.

hrka11 uto 23.4.2024 13:14
mmafan kaže...

Meni je odlična keepitfit

 Dobra stvar,bacio sam pogled...izgleda mi kao da je iz mfp preuzeta osnovai ostalo na tom,ali ima sve domace sto je dobro,steta sto nema aplikacije nego je samo web.

mmafan uto 23.4.2024 14:47

Ja sam si dodao na početni zaslon mobitela, pa mi dođe kao aplikacija. Super je stvar, ima sve domaće, a ono što nema, sam dodam podatke o proizvodu. Uglavnom odlično za pratiti unos. 

ajimerej uto 23.4.2024 16:08

Meni na visinu 179 i 73kg pokazuje da sam na rubu pretilosti 🙃 kao zlatna sredina bi bilo 70kg, 68kg granica sa mršavost a 75 pretilost.
I sala mi pokazuje 20 posto što nema šanse da imam. Huawei 3 vaga, imao sam prije iskra pametnu vagu i pokazivala je slično.

BeLLicus čet 25.4.2024 19:10

Očajno stanje u teretani, došlo je do toga da navečer u prime terminu budem sam, grad od 14 tisuća ljudi, imamo samo 2 teretane u cijelom gradu. Ne znam što se događa, prije cca god dana vrvilo ljudima atmosfera top, sad koma. Druželjubiv sam volim popričati malo sa ljudima maknut se od dnevne rutine kad sam tamo. Na kraju ne mogu više ni to. 

mrsmith pet 26.4.2024 08:18
BeLLicus kaže...

Očajno stanje u teretani, došlo je do toga da navečer u prime terminu budem sam, grad od 14 tisuća ljudi, imamo samo 2 teretane u cijelom gradu. Ne znam što se događa, prije cca god dana vrvilo ljudima atmosfera top, sad koma. Druželjubiv sam volim popričati malo sa ljudima maknut se od dnevne rutine kad sam tamo. Na kraju ne mogu više ni to. 

Vidiš kod nas totalno suprotno atm. 3 teretane na 7-8k stanovnika, a prime time od nekih 17:00 pa do 20:00 bude toliko krcat da jedva nađeš mjesto gdje bi stao, a da ne govorimo "vježbao". Valjda  grad na moru, pa se ljudi spremaju za ljeto 

Petar hw sub 27.4.2024 15:06

ja bas volim praznu trtnu pa mogu pricati sa sobom derati se i zapljuvati ogledalo

 

mislim radim to i sa ekipom oko sebe ali preferiram bez

 

dns romanian 180x10 200x10 220x8, nikako da ownam 5 plates 10x

Petar hw ned 28.4.2024 17:33

ali uglavnom u zagrebu nisam stekao dojam praznih teretana, uvijek je nakon 17h puno, ujutro takoder ima ljudi, jedina vremenska rupa gdje sam svuda uocio manje ljudi je cca 13-15h popodne (uz naravno rano jutro 6-7h pa sat-dva) ljudi valjda odu odmoriti i jesti

 

gyms4you zg bundek koja radi 0-24, nedavno sam otisao u 5.30am ocekivao praznu teretanu kad ono 20 ljudi

ajimerej pon 29.4.2024 22:28

S kojom kilažom radite pregib bicepsa s bučicama?

Trenutno mi odgovara 17,5kg. Danas radio 15 setova po cca. 8 (x2). Pitam zato što je većina daleko naprednija od mene, pa da vidim.

fila2208 uto 30.4.2024 08:00
ajimerej kaže...
S kojom kilažom radite pregib bicepsa s bučicama?

Trenutno mi odgovara 17,5kg. Danas radio 15 setova po cca. 8 (x2). Pitam zato što je većina daleko naprednija od mene, pa da vidim.

 kakvih 15 setova 8x2

 

šta je to?

 

znači imaš repeticiju ili ti ga ponavljanje i imaš set repeticija.

 

imaš vježbu, koja se sastoji od setova. 

 

Dakle 1 vježba, recimo 3 seta, po 8-12 repeticija.

 

koliko si ti onda tu radio za ruke? btw dovoljne su dve vježbe, po 3 seta, i 8-12 repeticija ako nađeš perfektnu kilažu koju fino osjetiš, a ne trga te.

 

I radim 22.5 do 25 onda 27.5 do 30 pređem na unutarnji hammer kako ga zovem (alternating inside hammer curls za vas modernu djecu)., to mi je top vježba, a možeš nešto više dić

 

BeLLicus kaže...

Očajno stanje u teretani, došlo je do toga da navečer u prime terminu budem sam, grad od 14 tisuća ljudi, imamo samo 2 teretane u cijelom gradu. Ne znam što se događa, prije cca god dana vrvilo ljudima atmosfera top, sad koma. Druželjubiv sam volim popričati malo sa ljudima maknut se od dnevne rutine kad sam tamo. Na kraju ne mogu više ni to. 

 Ljudi ne treniraju i izgledaju loše. Uvuku se u glupu robicu i misle da izgledaju super, i spike su u stilu joj ja da toliko treniram bio bi i veći/ne želim bit velik/meni je to ružno/ti si napuhan, ali jel se znaš tuć/ajde samnom na ruku/nemam ja vremena ko vi da se zajebavam...

 

meni se raspala dobra ekipa s kojom sam trenirao, nekako smo se pogađali na terminu i bio je vrhunski, gurali se motivirali...sad treniram sam, znam dečke šta su treneri tu i nekad odradimo trening pogodimo se, ali nije to to.

Osobno mi je teretana komplet i gym i druženje, kao i pretpostavljam tebi, ali nikad nisam bio manje motiviran. U gymu klilnjaža i to bahata klinjaža što je najgore.

Nemaš s kim malo bacit neku priču, a kamoli zvat da ti stane.

Umoran sam pokušavajući balansirati sve i stići na sve i posao i privatno i termini nogometa/gym i kasnije sjest s dečkima na igre malo.

Nemoš jednostavno sve stić i još bit odmoran i nasmiješen. Još sad kad dođe drugo dijete, jao meni, ali nastoajat će se držat u formi, nikad ne past ili propsat i to je opet ok.

mrsmith uto 30.4.2024 09:23

A u većini teretana je tako :) Ja sam 15-20 godina stariji od svih što dolaze, više, manje. Tu i tamo netko od 30-40 god zaluta, ako se rastane ili padne u depresiju , drugo sve djeca. Doslovno nemaš s kime popričati. Tu i tamo dvije riječi, a osim toga slušalice na uši i udri.. Mene svake godine ovako na proljeće uhvati neka koma, pa me nije ništa volja, a najmanje vježbati, ali guram.

 

Prođe do ljeta 😁

 

Ali kad se sjetim kad sam počeo ići u gym sa 16-17 godina, isto tako, bilo je par starijih baš za koje se vidjelo da oduvijek treniraju, sve drugo smo bili mi mlađi. Nije se tu puno promijenilo u mentalitetu ljudi.

 

fila2208 uto 30.4.2024 12:47
mrsmith kaže...

A u većini teretana je tako :) Ja sam 15-20 godina stariji od svih što dolaze, više, manje. Tu i tamo netko od 30-40 god zaluta, ako se rastane ili padne u depresiju , drugo sve djeca. Doslovno nemaš s kime popričati. Tu i tamo dvije riječi, a osim toga slušalice na uši i udri.. Mene svake godine ovako na proljeće uhvati neka koma, pa me nije ništa volja, a najmanje vježbati, ali guram.

 

Prođe do ljeta 😁

 

Ali kad se sjetim kad sam počeo ići u gym sa 16-17 godina, isto tako, bilo je par starijih baš za koje se vidjelo da oduvijek treniraju, sve drugo smo bili mi mlađi. Nije se tu puno promijenilo u mentalitetu ljudi.

 

 al ste na pitanje koliko još imaš i jel ti tu radiš liku koji je za dve glave veći i širok kao ormar oslobađaš klupu da bi gledao njega kako kida stotke na benchu.

ja pitam klinca koliko ima on kaže au puno...koliko je to puno, kaže a nez 7-8 repsa.

 

i šta sad reć njemu?

hrka11 uto 30.4.2024 13:29
ajimerej kaže...
S kojom kilažom radite pregib bicepsa s bučicama?

Trenutno mi odgovara 17,5kg. Danas radio 15 setova po cca. 8 (x2). Pitam zato što je većina daleko naprednija od mene, pa da vidim.

Staa? Radis 15 serija po 8 ponavljanja? Ako to radis s 17.5kg i to nekom ok formom onda si ti puno napredniji nego mislis.

 

fila2208 kaže...

 

 Ljudi ne treniraju i izgledaju loše. Uvuku se u glupu robicu i misle da izgledaju super, i spike su u stilu joj ja da toliko treniram bio bi i veći/ne želim bit velik/meni je to ružno/ti si napuhan, ali jel se znaš tuć/ajde samnom na ruku/nemam ja vremena ko vi da se zajebavam...

 

 

Osobno mi je teretana komplet i gym i druženje, kao i pretpostavljam tebi, ali nikad nisam bio manje motiviran. U gymu klilnjaža i to bahata klinjaža što je najgore.

Nemaš s kim malo bacit neku priču, a kamoli zvat da ti stane.

Umoran sam pokušavajući balansirati sve i stići na sve i posao i privatno i termini nogometa/gym i kasnije sjest s dečkima na igre malo.

Nemoš jednostavno sve stić i još bit odmoran i nasmiješen. Još sad kad dođe drugo dijete, jao meni, ali nastoajat će se držat u formi, nikad ne past ili propsat i to je opet ok.

Koliko je ovo podebljano istina u pm...znaci svagdi je isti kurac,bilo manje ili vece misto...

 

A ovo drugo sto si napisao tocno znam kako ti je,privatno,posao,drugo na putu,tu i tamo koji termin uz trening ali stize se nekako.Najcesce priskocim 1 trening ili iskombiniram dvi particije u jednom treningu ili ga skratim max da stizem ostalo,bitno mi je da ne priskacem.

 

E sad me zanima sta radite ako niste zadovoljni s odredjenomn particijom,promjenite vjezbe,jedete jos vise ili pojacate trening tog odredjenog dijela?

 

Imam osjecaj da mi ne napreduju prsa kao ostatak,mada nije da ne mogu gurat kilazu.Zadnje sto sam radio je piramidu 40kgx20pon,60x12,80x8,100x4,110x2,120x1 i onda sam radio 3 serije 90kg x6-8pon.Inace benc ne radim cesto u zadnje vrijeme,ima nekih cca 2mj sam presao na kosi smith,bucice,fly masina,sklekovi,press masina pa da vidim oce bit razlike.

Jebe me to sto slabo jedem,proteine ne unosim i ne pratim detaljno kao prije,nesto nemam volje niti stignem kao prije,trenige odradim kad i kako stignem nekad je to 5 puta tjedno nekad 3.