AF139 pet 7.11.2014 09:22

Imam na jednom PC-u Avast a na starijem PC-u AVG ..... u zadnje 2-3god. nisam naišao na nijedan virus a redovito sami se ažuriraju i full scan jednom tjedno. Već sam pomislio da trebam viditi kakav noviji antivirusni program pa sam svratio na ovu temu o antivirusnim softverima...čini mi se da neću ništa mjenjat :)

bunkermax pet 7.11.2014 10:24
superiorr kaže...
Ma stavi bilo koji. Ako ćeš klikat samo "next-next-next-...", onda ti niti jedan neće pomoči. Ali ako ćeš pažljivo surfati i paziti gdje i što klikčeš, uz razumljivo čitanje i prevođenje ako treba, te redovno ažuriranje; onda ti je i microsoftov dovoljan.

Baš tako.

Od najraširenijih prijetnji štiti i sam os ako je ažuriran.

U memoriji mora čučati,  jer kako bi inače radio...

Ram je jeftin. Veci je problem ako aplikacija zakucava procesor prilikom rada.

rambox pet 7.11.2014 17:04
Marko :D kaže...

Imao sam potrebu za objavljivanjem ovoga. {#}

I kaj sad s tim zapravo,Nevinašce pa ne valjda opet to bespotrebno sitno prebrojavanje kolko memorije troši koji Antivirus.Za današnje normalne Desktop kompove, potrošnja memorije kod nekog Antivirusa je potpuno nebitna.

 

Ajmo reč da je ovo dole "Jaangle Antivirus",Smijeh i u usporedbi sa tvojim Avast to đubre troši "čak 32mb memorije" fučkaj ga sad.A kaj da ja i drugi korisnici radimo sa Firefox, da ga deinstaliram ili ipak mučki dotučem sa kvrgavom hrastovom letvom jel.{#}Nevinašce

bunkermax pet 7.11.2014 21:09

 

Ne žimku kaj vas tolko pali memorija.  Pa svaki program koji trenutno radi mora imati svoje procese u radnoj memoriji. I antivirus tu čeka u zasjedi.  Ja nevidim nikakvo usporenje bez obzira dali mi je ram usage 1% ili 70% .  Alo kad mi npr tiworker proces zakuca cpu na 95% e to itekako zakoci stroj na par sekundi.

siketa pet 7.11.2014 21:13

Ma to neke pere paranoja ko nekad kad su imali 512MB RAMa pa su svi pričali o tome kolka je potrošnja jer je fakat i bilo važno.

Slažem se da je danas veći problem CPU kod updatea ili skeniranja.

superiorr sub 8.11.2014 12:07
Hary kaže...

ili disk usage.

Lako za proc...smanji se prioritet ili broj jezgri za av program, a i disk se da fino uštimat (name catche,path cache,chunk size,read-ahead optimization,itd,itd)

CPU sub 10.1.2015 22:23

Pozz forumaši! Koji bi antivirus preporučili za Windows 7 Home Premium x64??Sada sam instalirao frišku instalaciju!Kakav je avast??Hvala na odgovorima!

bunkermax sub 10.1.2015 22:44

Deset puta manje od bilo kojeg firefoxa, chroma ili internet explorera.   Ram je jeftin a nijedan program ne radi ako nema svoje procese u memoriji...   A svaki ti daje 30 dana free probe pa tako da vidiš kako ti rade...