Samsung

Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Bitanga čet 21.3.2024 12:29
digitall kaže...

ja isto punim kako mi dođe, npr. sjedim na poslu i bacim ga na punjač nekad i kad ima 60% pa skinem na 70 ili kako god mi dođe, ili zatreba mob

 

samo ne radim ove baš nepotrebne gluposti, od 0 do 100 i cijelonocna punjenja... ako baš ne moram ili tako ispadne taj dan...

 

više robijaju bateriji ovi koji moraju punit cijelu noć jer imaju takvu naviku od 2. svj. rata

 

Ja uopće ne gledam bateriju cijeli dan... a ti ga bacaš na punjač kad je na 60% :-)

Iggivaggi čet 21.3.2024 16:38

Ja sam najbolji
Jeblo vas opterećivanje i neopterećivanje.
Ovo je ključ uspjeha, znači;
Isključil sva brza punjenja, stavil da se puni do 100 i onda čeka da padne na 95 pa puni, ako padne...
Za takvo punjenje mu treba jeno 3-4 vure pa po noći možda ni ne puni više 🤷🏻
Potrošnja mi na kraju dana ne padne ispod 25%.
Punim prek noći...
Da vas čujem...na ovak nekaj još se niste ispucali 😂😂😂
A da s24ultra 😘

Bitanga čet 21.3.2024 17:28
digitall kaže...

nisam ni sumnjao da ćeš pretumbati riječi u svoju korist :D

 

Nisam ništa pretumbao u ničiju korist, nego je to jednostavno tako. 

Nekad niti drugi dan ne skužim da mi se prethodni dan nije napunio jer ga nisam dobro stavio na wireless poziciju.

Jednostavno nisam opterećen s baterijom. ;-)

spoonman039 čet 21.3.2024 23:19
Ivan(4) kaže...

Ako niste znali: li-ion baterije ne vole da sede na 100% iz sličnog razloga iz kog ne vole da sede na 0%

apsolutno, zato je najbolja varijanta uključena rutina da puni 85% i da ujutro napuni preostalih 15.

 

 

Ivan(4) kaže...

Baterija ostavljena na punjaču preko noći će doći do 100% i punjenje će se isključiti; zatim će pasti na 99% (verovatno ni za toliko, već samo za deo procenta) i punjenje će se ponovo aktivirati i dopuniti je do maksimuma.

pa ne baš, rekao bi da treba pasti 5% da bi se uključilo punjenje. tako mi je praksa pokazala kad sam povremeno pogledao mobitel u takvim situacijama.

 

 

Bitanga kaže...

 

A zašto misliš da je baterija kad vidiš da piše 100% stvarno na 100% kapaciteta. Ako joj to šteti onda mogu napraviti i da piše da je 100%, a ustvari je 90% napunjena. I to tako nekako i radi.

Opcija za punjenje do nekog manjeg postotka je zanemarivi benefit.

s ovime se slažem. poprilično su dummy proofali mobitele danas, pa se nemam oko čega brinuti. još na samsungu imam složene rutine koje hendlaju preostale stvari. zapravo punim mobitel kad hoću i ne osjetim probleme.

Fulir1987 pon 25.3.2024 14:30

Hej ekipa. Ne mogu nigdje pronac. Jel moguce na S23 serijama  zakljucat odredenu aplikaciju ma Home screenu. Npr negdje sam s drustvom i pustamo muziku preko youtube musica. Jel moguce zakljucat aplikaciju/screen da se i dalje mogu mijenjat npr pjesme, a ako netko proba izaci iz te aplikacije da ga trazi pin ili biometriju?

ministar pon 25.3.2024 20:27
Fulir1987 kaže...

Hej ekipa. Ne mogu nigdje pronac. Jel moguce na S23 serijama  zakljucat odredenu aplikaciju ma Home screenu. Npr negdje sam s drustvom i pustamo muziku preko youtube musica. Jel moguce zakljucat aplikaciju/screen da se i dalje mogu mijenjat npr pjesme, a ako netko proba izaci iz te aplikacije da ga trazi pin ili biometriju?

naravno => upute

morrisoN pon 25.3.2024 21:24
ministar kaže...
Fulir1987 kaže...

Hej ekipa. Ne mogu nigdje pronac. Jel moguce na S23 serijama  zakljucat odredenu aplikaciju ma Home screenu. Npr negdje sam s drustvom i pustamo muziku preko youtube musica. Jel moguce zakljucat aplikaciju/screen da se i dalje mogu mijenjat npr pjesme, a ako netko proba izaci iz te aplikacije da ga trazi pin ili biometriju?

naravno => upute

 Hvala za ove upute. Ovo je elegantnije rješenje.

 

Ja sam kolegi gore dao prijedlog da koristi ono što sam ja u sličnim situacijama koristio, a to je aktiviranja tzv. Kids mode u kojem bih postavio samo aplikacije tipa YT, Spotify I slično. Iz kids mode se be može izaći bez da se unese pin/pass ili šta je već postavljeno kao sigurnosna provjera pri otključavanje zaslona. Služilo je svrsi imalo prednost što se u kids mode može postaviti nekoliko aplikacija koje mogu slobodno biti javno dostupne na žurci ili nekoj drugoj prilici.

 

U svakom slučaju, hvala još jednom za link s uputama ( nisam znao za ovo)

ministar pon 25.3.2024 22:22
morrisoN kaže...
ministar kaže...
Fulir1987 kaže...

Hej ekipa. Ne mogu nigdje pronac. Jel moguce na S23 serijama  zakljucat odredenu aplikaciju ma Home screenu. Npr negdje sam s drustvom i pustamo muziku preko youtube musica. Jel moguce zakljucat aplikaciju/screen da se i dalje mogu mijenjat npr pjesme, a ako netko proba izaci iz te aplikacije da ga trazi pin ili biometriju?

naravno => upute

 Hvala za ove upute. Ovo je elegantnije rješenje.

 

Ja sam kolegi gore dao prijedlog da koristi ono što sam ja u sličnim situacijama koristio, a to je aktiviranja tzv. Kids mode u kojem bih postavio samo aplikacije tipa YT, Spotify I slično. Iz kids mode se be može izaći bez da se unese pin/pass ili šta je već postavljeno kao sigurnosna provjera pri otključavanje zaslona. Služilo je svrsi imalo prednost što se u kids mode može postaviti nekoliko aplikacija koje mogu slobodno biti javno dostupne na žurci ili nekoj drugoj prilici.

 

U svakom slučaju, hvala još jednom za link s uputama ( nisam znao za ovo)

kids mode onda za više aplikacija, ovo za jednu.. ako netko bude trebao za neku drugu platformu, inace se to zove "kiosk mode" - za razne touch-screenove na javnim mjestima, restoranima, itd.

Mr.Inferno sri 27.3.2024 18:19
Bitanga kaže...
Mr.Inferno kaže...

Nadam se da neće tražiti tvornički reset opet pošto je malo veći feature update.

 Tko je ikad tražio tvornički reset za software upgrade?

 Softverski problemi, brža potrošnja baterije? Svašta može krenuti krivo nakon nadogradnje. U većini to budu izolirani slučajevi ali opet..

Bitanga sri 27.3.2024 20:59
Mr.Inferno kaže...

 Softverski problemi, brža potrošnja baterije? Svašta može krenuti krivo nakon nadogradnje. U većini to budu izolirani slučajevi ali opet..

 

Nikad ništa nisam factory resetao nakon nadogradnje. Niti bi itko trebao tko nema probleme ili vremena na bacanje.

A bogami ni Samsung nikad to nije masovno savjetovao ili tražio.

ministar sri 27.3.2024 21:52
Mr.Inferno kaže...
Bitanga kaže...
Mr.Inferno kaže...

Nadam se da neće tražiti tvornički reset opet pošto je malo veći feature update.

 Tko je ikad tražio tvornički reset za software upgrade?

 Softverski problemi, brža potrošnja baterije? Svašta može krenuti krivo nakon nadogradnje. U većini to budu izolirani slučajevi ali opet..

možeš pobrisati cache nakon svake nadogradnje, za svaki slučaj, i to je to

kirenida čet 28.3.2024 06:18

Evo ga.

 

Ako ste sakrili onaj navigation bar na dnu displeja, nemojte updateati jer se ne može sakriti preko NavStara :)

 

Edit: Novija verzija NavStara dostupna sa npr. apkmirrora ima opciju "Enable Extra Gesture Settings", koja omogućuje da se sakrije gesture bar.

Na mom mobu je bila verzija iz 2023 bez te opcije, a verzija 6.1.05.39 od prije mjesec dana ima tu opciju.

digitall čet 28.3.2024 13:44
MasterOfDisaster kaže...

Samsung je nadaleko poznat da baterija zna otići u bananu nakon update-a, pogotovo kada izađe nova serija. To je pod normalno.

 nikad to nisam doživio. samo poboljšanje baterije.

 

btw s ovim updateom radi sve glađe i brže 

MasterOfDisaster čet 28.3.2024 14:08
digitall kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Samsung je nadaleko poznat da baterija zna otići u bananu nakon update-a, pogotovo kada izađe nova serija. To je pod normalno.

 nikad to nisam doživio. samo poboljšanje baterije.

 

btw s ovim updateom radi sve glađe i brže 

Ti si onda pravi sretnik. Žena je to svaki put doživila i to sa S6 Edge, S10 i S20FE. Na kraju ih je zamijenila jer je baterija postala kriminalna, a bili su stari manje od dvije godine. Sada žena ima Samsung Galaxy Z Flip4 i baterija je ok, ali sredina ekrana tj. folija se kompletno odlijepila (2 cm u sredini) od ekrana u roku 4 mjeseca. Kriminalna kvaliteta. 

digitall čet 28.3.2024 14:20

vjerojatno ovisi i o tadašnjoj verziji Androida, s7e mi se dosta baterija popravila updateima kroz godinu i pol, note20utra se drastično poboljšala nakon 2 godine... izašao android koji sam po sebi troši manje...

Bitanga čet 28.3.2024 14:45
MasterOfDisaster kaže...

Sada žena ima Samsung Galaxy Z Flip4 i baterija je ok, ali sredina ekrana tj. folija se kompletno odlijepila (2 cm u sredini) od ekrana u roku 4 mjeseca. Kriminalna kvaliteta. 

 

Klasična boljka preklopnih mobitela. Zato i daju besplatnu zamjenu folije.

Zato ih neću niti kupovati.