Samsung

Note 20 ultra prašina unutar sočiva

zelenapaprika sri 22.11.2023 19:45
Zelja kaže...

Pretpostavljam da menjano zadnje staklo telefona se vidi iz aviona, i takav telefon nikad necu prodati.

 Hoćeš ako imaš normalnog kupca. Još će ti biti zahvalan jer će imati novo stražnje staklo. Ima još normalnih ljudi na ovom svijetu.

 

Zelja sri 22.11.2023 21:30
zelenapaprika kaže...
Zelja kaže...

Pretpostavljam da menjano zadnje staklo telefona se vidi iz aviona, i takav telefon nikad necu prodati.

 Hoćeš ako imaš normalnog kupca. Još će ti biti zahvalan jer će imati novo stražnje staklo. Ima još normalnih ljudi na ovom svijetu.

 

 Ma ja prvi ne bi kupio jer to je znak da je nesto menjano u telefonu.

Plus nikad to staklo nece lepo naleci kao orginalno vrvt.

 

zelenapaprika sri 22.11.2023 21:30
Zelja kaže...
zelenapaprika kaže...
Zelja kaže...

Pretpostavljam da menjano zadnje staklo telefona se vidi iz aviona, i takav telefon nikad necu prodati.

 Hoćeš ako imaš normalnog kupca. Još će ti biti zahvalan jer će imati novo stražnje staklo. Ima još normalnih ljudi na ovom svijetu.

 

 Ma ja prvi ne bi kupio jer to je znak da je nesto menjano u telefonu.

Plus nikad to staklo nece lepo naleci kao orginalno vrvt.

 

Ok.

Zelja sri 22.11.2023 21:38
dax-lax kaže...
Zelja kaže...
dax-lax kaže...
Ili nije original dio, ili je već skidan. Treba biti bijelo ljepilo po obodu

 Da, pitao sam, ono je skinuto sa telefona.

Mozes li mi objasniti zasto mora biti orginalni lepak?

 Zato jer je najbolji i nisam uspio naći ništa slično a radim to skoro na dnevnoj bazi. Jednostavno se grijanjem taman omekša da popuni i najmanje neravnine.

Zatvori ga tak da ni voda ne ulazi. Sve kaj sam uspio nabavit nije ni slično. Mislim, lijepo se da zatvoriti, ali nije hermetički.

U doba s5/s6, note 3/4 sam iz samsunga nabavljao ta ljepila već predrezana za model, ali danas je to već aplicirano na poklopce pa mora sve.

 Nema drugog stakla sem onog sto sam postavio link.

Onda dal menjati ili ne,ili cekati da bude to sa lepkom?

vrx čet 23.11.2023 17:45
Zelja kaže...

Danas cu ponjeti da ga koristim na poslu pa javljam utiske.

Samo da mi se ne pojavi ona magla na sočivima.

Stavio sam ovu masku koja je poprilicnon"armor".



 ne želim ti nabijati paranoju ili strah, ali ako adheziv ne dihta dobro (a ne dihta), moglo bi biti magle na lećama prilikom ekstremnih temperaturnih promjena, stoga pripazi kako koristiš mob na hladnoći.
zato je uvijek preporučljivo uzimati i montirati originalna stakla, jer je na aliexpres/ebay kopijama adheziv redovito lošiji.

odmah da te preduhitrim, ne, nema maske koja to može zadihtati, vlaga će pronaći put unutra.

Zelja pet 24.11.2023 06:04

Ja telefon koristim.Jutros je evo 2 °C, pa budemo vidjeli kako ce se ponasati.

Naravno ako budem baksuz i jos udje vlaga unutra prestat cu koristiti telefon.

Problem su i žnjjjj servisi telefona kojima ne bi ostavio telefon.

Servis koji navodno vazi kao kvalitetniji mi je i zbrljao ovo sranje tako da ne vidim kome bi ostavio telefon na opravku.

Zelja pet 24.11.2023 08:24
vrx kaže...
Zelja kaže...

Danas cu ponjeti da ga koristim na poslu pa javljam utiske.

Samo da mi se ne pojavi ona magla na sočivima.

Stavio sam ovu masku koja je poprilicnon"armor".



 ne želim ti nabijati paranoju ili strah, ali ako adheziv ne dihta dobro (a ne dihta), moglo bi biti magle na lećama prilikom ekstremnih temperaturnih promjena, stoga pripazi kako koristiš mob na hladnoći.
zato je uvijek preporučljivo uzimati i montirati originalna stakla, jer je na aliexpres/ebay kopijama adheziv redovito lošiji.

odmah da te preduhitrim, ne, nema maske koja to može zadihtati, vlaga će pronaći put unutra.

 Hvala Bogu zasad nemam problema s time.Mozda taj problem ovisi od veceg kvara ili cak uslova gde se telefon koristi.

 

Zelja pet 24.11.2023 13:54
dax-lax kaže...
Zelja kaže...
dax-lax kaže...
Ili nije original dio, ili je već skidan. Treba biti bijelo ljepilo po obodu

 Da, pitao sam, ono je skinuto sa telefona.

Mozes li mi objasniti zasto mora biti orginalni lepak?

 Zato jer je najbolji i nisam uspio naći ništa slično a radim to skoro na dnevnoj bazi. Jednostavno se grijanjem taman omekša da popuni i najmanje neravnine.

Zatvori ga tak da ni voda ne ulazi. Sve kaj sam uspio nabavit nije ni slično. Mislim, lijepo se da zatvoriti, ali nije hermetički.

U doba s5/s6, note 3/4 sam iz samsunga nabavljao ta ljepila već predrezana za model, ali danas je to već aplicirano na poklopce pa mora sve.

 Ovakav mozda?

POKLOPAC SAMSUNG NOTE 20 ULTRA PHNTM BLACK / BRONZE ORG (115 KM)
https://olx.ba/artikal/47887222

dax-lax pet 24.11.2023 14:29
Zelja kaže...
dax-lax kaže...
Zelja kaže...
dax-lax kaže...
Ili nije original dio, ili je već skidan. Treba biti bijelo ljepilo po obodu

 Da, pitao sam, ono je skinuto sa telefona.

Mozes li mi objasniti zasto mora biti orginalni lepak?

 Zato jer je najbolji i nisam uspio naći ništa slično a radim to skoro na dnevnoj bazi. Jednostavno se grijanjem taman omekša da popuni i najmanje neravnine.

Zatvori ga tak da ni voda ne ulazi. Sve kaj sam uspio nabavit nije ni slično. Mislim, lijepo se da zatvoriti, ali nije hermetički.

U doba s5/s6, note 3/4 sam iz samsunga nabavljao ta ljepila već predrezana za model, ali danas je to već aplicirano na poklopce pa mora sve.

 Ovakav mozda?

POKLOPAC SAMSUNG NOTE 20 ULTRA PHNTM BLACK / BRONZE ORG (115 KM)
https://olx.ba/artikal/47887222

 Takav bi trebao biti

Zelja pet 24.11.2023 15:06
dax-lax kaže...
Zelja kaže...
dax-lax kaže...
Zelja kaže...
dax-lax kaže...
Ili nije original dio, ili je već skidan. Treba biti bijelo ljepilo po obodu

 Da, pitao sam, ono je skinuto sa telefona.

Mozes li mi objasniti zasto mora biti orginalni lepak?

 Zato jer je najbolji i nisam uspio naći ništa slično a radim to skoro na dnevnoj bazi. Jednostavno se grijanjem taman omekša da popuni i najmanje neravnine.

Zatvori ga tak da ni voda ne ulazi. Sve kaj sam uspio nabavit nije ni slično. Mislim, lijepo se da zatvoriti, ali nije hermetički.

U doba s5/s6, note 3/4 sam iz samsunga nabavljao ta ljepila već predrezana za model, ali danas je to već aplicirano na poklopce pa mora sve.

 Ovakav mozda?

POKLOPAC SAMSUNG NOTE 20 ULTRA PHNTM BLACK / BRONZE ORG (115 KM)
https://olx.ba/artikal/47887222

 Takav bi trebao biti

 Vidim i ja,toliko se razumem, samo dalje mjenjanje i kupovanje delova vise nije isplativo i ide u cenu polovnog s22 ultra.

dax-lax pet 24.11.2023 15:33
Zelja kaže...
dax-lax kaže...
Zelja kaže...
dax-lax kaže...
Zelja kaže...
dax-lax kaže...
Ili nije original dio, ili je već skidan. Treba biti bijelo ljepilo po obodu

 Da, pitao sam, ono je skinuto sa telefona.

Mozes li mi objasniti zasto mora biti orginalni lepak?

 Zato jer je najbolji i nisam uspio naći ništa slično a radim to skoro na dnevnoj bazi. Jednostavno se grijanjem taman omekša da popuni i najmanje neravnine.

Zatvori ga tak da ni voda ne ulazi. Sve kaj sam uspio nabavit nije ni slično. Mislim, lijepo se da zatvoriti, ali nije hermetički.

U doba s5/s6, note 3/4 sam iz samsunga nabavljao ta ljepila već predrezana za model, ali danas je to već aplicirano na poklopce pa mora sve.

 Ovakav mozda?

POKLOPAC SAMSUNG NOTE 20 ULTRA PHNTM BLACK / BRONZE ORG (115 KM)
https://olx.ba/artikal/47887222

 Takav bi trebao biti

 Vidim i ja,toliko se razumem, samo dalje mjenjanje i kupovanje delova vise nije isplativo i ide u cenu polovnog s22 ultra.

 Ovisi što ti treba? Ekran se svakako ne isplati mjenjati kad se razbije. Zadnja strana ti je čitava i također ne vidim smisao potrebe za mjenjanjem. Ako sjebeš konektor, crkne mikrofon, baterija, ne radi olovka... To je još uvijek vrijedno popravka jer je telefon dobar

Zelja pet 24.11.2023 16:28
dax-lax kaže...
Zelja kaže...
dax-lax kaže...
Zelja kaže...
dax-lax kaže...
Zelja kaže...
dax-lax kaže...
Ili nije original dio, ili je već skidan. Treba biti bijelo ljepilo po obodu

 Da, pitao sam, ono je skinuto sa telefona.

Mozes li mi objasniti zasto mora biti orginalni lepak?

 Zato jer je najbolji i nisam uspio naći ništa slično a radim to skoro na dnevnoj bazi. Jednostavno se grijanjem taman omekša da popuni i najmanje neravnine.

Zatvori ga tak da ni voda ne ulazi. Sve kaj sam uspio nabavit nije ni slično. Mislim, lijepo se da zatvoriti, ali nije hermetički.

U doba s5/s6, note 3/4 sam iz samsunga nabavljao ta ljepila već predrezana za model, ali danas je to već aplicirano na poklopce pa mora sve.

 Ovakav mozda?

POKLOPAC SAMSUNG NOTE 20 ULTRA PHNTM BLACK / BRONZE ORG (115 KM)
https://olx.ba/artikal/47887222

 Takav bi trebao biti

 Vidim i ja,toliko se razumem, samo dalje mjenjanje i kupovanje delova vise nije isplativo i ide u cenu polovnog s22 ultra.

 Ovisi što ti treba? Ekran se svakako ne isplati mjenjati kad se razbije. Zadnja strana ti je čitava i također ne vidim smisao potrebe za mjenjanjem. Ako sjebeš konektor, crkne mikrofon, baterija, ne radi olovka... To je još uvijek vrijedno popravka jer je telefon dobar

 Pa radi ove prasine unutra...mada opet nisam toliko lid da dam 100 bam na zadnju stranu telefona, za te pare kupim s7 edge :D

Ma ovo je bezobrazluk nevidjeni, oko 20-30 $ je to staklo online cena...

Zelja pet 1.12.2023 17:59

Donekle sam problem uspio riješiti maskicom, mada vidim opet kroz par dana udje tu neka čestica prašine koja negde nestane nekuda, ali kud i kamo je bolje nego da su kamere izložene bez zaštite vanjskim faktorima.

Maskica koja mi je pomogla je ona koju sam naveo od Nillkin.

millennial sub 2.12.2023 19:04
Zelja kaže...

Donekle sam problem uspio riješiti maskicom, mada vidim opet kroz par dana udje tu neka čestica prašine koja negde nestane nekuda, ali kud i kamo je bolje nego da su kamere izložene bez zaštite vanjskim faktorima.

Maskica koja mi je pomogla je ona koju sam naveo od Nillkin.

 a da uzmeš obično sredstvo za brtvljenje ili silikon i namažeš malo oko tog djela gdje ulazi prašina? sigurno će djelovati bolje nego maska.

dax-lax pon 4.12.2023 09:28

Ne uđe tebi prašina unutra nego prašina već stoji unutra od kad je rastavljano to staklo. Ti je samo trešnjom i korištenjem prebacuješ s mjesta na mjesto unutar telefona. Da je od pošetka bio dobro ispuhan, sad prašine nebi bilo.

zelenapaprika pon 4.12.2023 10:54
Zelja kaže...

Donekle sam problem uspio riješiti maskicom, mada vidim opet kroz par dana udje tu neka čestica prašine koja negde nestane nekuda, ali kud i kamo je bolje nego da su kamere izložene bez zaštite vanjskim faktorima.

Maskica koja mi je pomogla je ona koju sam naveo od Nillkin.

 Poduzmi nešto. Taj mobitel treba otvoriti, očistiti, i ponovno zatvoriti. Sve ostalo neće pomoći. I nema smisla redati poruke iz dana u dana, a ne poduzeti ništa.

Zelja pon 4.12.2023 20:53
dax-lax kaže...
Ne uđe tebi prašina unutra nego prašina već stoji unutra od kad je rastavljano to staklo. Ti je samo trešnjom i korištenjem prebacuješ s mjesta na mjesto unutar telefona. Da je od pošetka bio dobro ispuhan, sad prašine nebi bilo.

 E ovo je novo...prvi put cujem i vrvt si u pravu, barem u mom slucaju.

Ali ja sam googlao da su ljudi imali isti problem na novim telefonima, imas o tome na neti.

A sta je sa one rupice sto sam oznacio na fotki?

Znas kako su strucni da mi razj..u telefon otvaranjem pojma nemas.

Da li bi ti odnjeo telefon istom servisu da ga otvore i ispuhaju prasinu te zatvore kad nisu bili u stanju zameniti staklo kKo treba.

Jos u gradu taj servis vazi kao navikaniji.

Nepada mi napamet da mi otvaraju telefon radi 3 čestice prašine na kameri.

E ako fotke krenu da budu muljave onda je to problem.

Slikat cu sutra ujutru sočiva i postavit da vidimo ima li sta i dalje.