Razni softverski problemi

Problem s USB konekcijom i transferom podataka

ihush pon 5.2.2024 11:49

-da i to hw ili sw.. kad eliminiraš hw testom-zamjenom.. tad ostane samo sw, bilo koji dodatni soft, postavke, driveri i sve u winreg što može biti od bilo kad pa ponekad ne možeš pronaći uzrok-ispraviti osim clean installa.

 

edit: tj tome služi 'čistač' usb-uređaja (postavki-drivera..) s prošle strane stricjura.. tad ako je u driveru-postavkama problem, krene od nule, pa će 50% raditi (ili neće, ovisi što je uzrok)..

-npr ako win više nema u svojoj bazi internih drivera (nema kad abandaju-odbace staro..) tad win automatika neće instalirati-povući driver, tad moraš dodati ručno ako imaš ili potražiti odgovarajući u win-katalogu.. jer takvi uređaji i oem-i su notorno lošeg supporta, po isteku par godina ništa ne mora biti dostupno + certificirano a ako nije certificirano tad installer preskoči install, ne napravi ništa.. itd. dok je to trošak-tlaka proizvođaču i želi što prije prekinuti. .. tad imaš situaciju da je 'do jučer radilo' (automatika-driver) a od danas neće..

Stric_Jura pon 5.2.2024 14:55
Citadel kaže...

*NOVO*

 Spojio sam mobitel s drugim kabelom na drugo računalo i otvorilo mi je i vanjsku i unutarnju pohranu.

 

Znači li to da je ipak konekcija s mojim laptopom ta koja onemogućuje prijenos datoteka? 

 može ti biti da su ti se Windowsi "pogubili" sa svime što si spajao na njih...

 

preporuka je uvijek isti USB na istu utor kopčati (osobito s printerima je problem, stvara Copy 1, Copy 2... ako "šaraš" s spajanjem na USB)...

 

probaj ovo - ne brini, čisti je program:

 

https://www.uwe-sieber.de/files/DeviceCleanup.zip

 

odspoji sve što ne koristiš svakodnevno s kompa, pa ovaj program odzipaš u neku mapu (ne samo otvoriti u arhiveru!), kreira ti 2 mape, za 32 i 64-bitne windowse, pretpostavljam da više nitko ne rabi 32-bitne, ideš u x64

 

i pokreneš kao administrator (znači desni klik - Run as Administrator)..

 

slika dolje:

 

klikneš Devices - Select all, pa zatim Remove selected...

 

nakon toga dodaj jedan po jedan uređaj natrag na USB (ili taj svoj mob), pričekaj, i pogledaj da nemš u Device Manageru nepoznate uređaje...