Razni softverski problemi

Problem kako vratiti izbrisane stvari

ihush pet 15.7.2016 12:17
Torent kaže...

Kako sam ja shvatio on nije nista pokrenuo niti dirao. Kako ce se vratiti win iz recoverya bez njegove intervencije?

 - .. juzer koji nije ništa dirao.. :)) poznata rečenica?

- u priči ne znamo bitne dijelove.. dok se updejter ne javi ne vrijedi nabadati. A tad, sudeći po (ne)iskustvu, bolje da ne dira nego da obavi netko tko zna (ili mali od tetke.. po ISKovim pravilima).

Torent pet 15.7.2016 12:32
ihush kaže...
Torent kaže...

Kako sam ja shvatio on nije nista pokrenuo niti dirao. Kako ce se vratiti win iz recoverya bez njegove intervencije?

 - .. juzer koji nije ništa dirao.. :)) poznata rečenica?

- u priči ne znamo bitne dijelove.. dok se updejter ne javi ne vrijedi nabadati. A tad, sudeći po (ne)iskustvu, bolje da ne dira nego da obavi netko tko zna (ili mali od tetke.. po ISKovim pravilima).

 Tako kaze ;)

cyscan ned 2.4.2017 10:10

Dobar dan, 

Prvi put sam na Forumu aktivan, do sad samo pratio neke teme povremeno.

Da li netko ima iskustva sa sljedecim;

mijenjao sam postavke na laptopu . S obzirom da nisam dobio ocekivano pokusao sam vratiti postavke koje su bile prije. Ali greskom sam odabrao "One key recovery" koji mi je vratio laptop na pocetne postavke tako da sam izgubio instalirane programe(nije problem skinuti ih sa neta) ostao samo Windows . Ali sam izgubio i neke fileove , word, exe dokumente, kao i Microsoft Office . 

Da li je to sve moguce vratiti. Radi se o Lenovo laptopu sa instaliranim Windows 7

Hvala

softwaremaniac ned 2.4.2017 16:16
cyscan kaže...

Dobar dan, 

Prvi put sam na Forumu aktivan, do sad samo pratio neke teme povremeno.

Da li netko ima iskustva sa sljedecim;

mijenjao sam postavke na laptopu . S obzirom da nisam dobio ocekivano pokusao sam vratiti postavke koje su bile prije. Ali greskom sam odabrao "One key recovery" koji mi je vratio laptop na pocetne postavke tako da sam izgubio instalirane programe(nije problem skinuti ih sa neta) ostao samo Windows . Ali sam izgubio i neke fileove , word, exe dokumente, kao i Microsoft Office . 

Da li je to sve moguce vratiti. Radi se o Lenovo laptopu sa instaliranim Windows 7

Hvala

Koliko čitam, briše sve i povrat je moguć jedino iz backupa.

cyscan uto 2.5.2017 14:36

Svi izbrisani podatci vračeni uz pomoč čovjeka koji nije profi dijagnostičar , koji nije "najbolji i jedini priznat u regiji"... koji nema tim za procjenu štete...  Detalje kako je uspio ne znam , ali nemojte u slučaju gubitka podataka sa diska placati 700-1000 kn za nekavu dijagnostiku i sl priče. Samo se malo raspitajte okolo.

 

Igzy20 uto 2.5.2017 19:28

Upravo tako. Baš sam danas nešto spetljao i izbrisao folder sa nekim stvarima, pa sam u pogon pustio Recuvu da to riješi. Vrlo vjerojatno je i taj ne profi dijagnostičar koristio isti način. No profi firme za spašavanje podataka ne postoje za bezveze jer nekad se može više štete nego koristi napraviti kad se pokuša spašavati sam podatke, a kad su važni podaci u pitanju sa tim se ne isplati riskirati.

Igzy20 uto 2.5.2017 21:02

Slažem se sa tim. Ista stvar i kod mene. Od tad su bitni podaci na više mjesta, tako da su male šanse da sve odjednom krepa. Backup se svugdje spominje, naglašava, ali tek kad se čovjek na svojoj koži opeče onda mu postane jasno koliko je to zapravo bitno.

cyscan uto 2.5.2017 23:50

@Torent

Možda ja i brkam stvari , ali ne vidim da si ponudio  neko riješenje . Kasniš. Nekoliko uputstava sam dobio, ali bezuspješno . Ljudima hvala. Da sam mogao sam, bih riješio.

Isto tako uputio sam upit tim profićima, sve im objasnio. Svi kažu isto, dijagnostika, procijena..... cijene astronomske. Niko od njih nije pitao za krepani disk ili brisanje podataka.

 

bunker sri 3.5.2017 00:06


To sto ti kolege spominju specijalizirane firme za spasavanje podataka, to tebi ovaj puta nije trebalo, jer tvoj hdd radi. Takve tvrtke imaju labose u kojima mogu u sterilnim uvjetima izvafiti ploce iz ostecenog hdd i sa tih ploca ocitati podatke...

Kod tebe je bio softverski slucaj, ovaj puta si rijesio, a za ubuduce valja znati da po disku sa kojeg zelis izvuci podatke treba cim manje pisati tj koristiti ga. Kad ti se desi slucaj, hdd van i u drugom racunalu pregledavas taj hdd sa recovery data alatima kojih će ti google search gomilu ponuditi...

.

Torent sri 3.5.2017 09:05
cyscan kaže...

@Torent

Možda ja i brkam stvari , ali ne vidim da si ponudio  neko riješenje . Kasniš. Nekoliko uputstava sam dobio, ali bezuspješno . Ljudima hvala. Da sam mogao sam, bih riješio.

Isto tako uputio sam upit tim profićima, sve im objasnio. Svi kažu isto, dijagnostika, procijena..... cijene astronomske. Niko od njih nije pitao za krepani disk ili brisanje podataka.

 

 Naravno da ti spominju dijagnostiku. Pa nisu vračare da ti preko telefona kazu sta je.... Niti jedan ozbiljan serviser ti nece na telefon reci sta je jer je to pogadjanje.....

Da ti je crkla elektronika dzaba ti od komsije.... Tako da brkas stavri i ovaj put si imao srece......