karakteran sub 12.6.2010 09:53

nema šanse da prčkam po driverima, sve je radilo ok do sada, a hp driver update mi kaže da su mi svi driveri ok. firewall s time veze nema imam online armor oko 2 mjeseca. za sad je brzina ok, čekam da se fantom probudi, svejedno hvala na savjetu. Nevinašce

Tionio sub 12.6.2010 12:21
karakteran kaže...

nema šanse da prčkam po driverima, sve je radilo ok do sada, a hp driver update mi kaže da su mi svi driveri ok. firewall s time veze nema imam online armor oko 2 mjeseca. za sad je brzina ok, čekam da se fantom probudi, svejedno hvala na savjetu. Nevinašce

odi u ruter, tamo imas pod DEVICE i izlista ti sve kompove koji su se spajali na ruter..pa malo vidi koji nije tvoj..i naravno, stavi jacu zastitu! Namigiva

nidjo123 sub 12.6.2010 12:33
nidjo123 kaže...

Jel imaš zaštitu? Obavezno stavi WPA2 jer ako ti se spaja puno ljudi onda ti se drastično smanjuje brzina Namigiva

Šta sam ti ja reko odma u početku? Samo ti stavi WPA2-PSK i miran si. WEP je najgora moguća zaštita, skoro da je i nemaš, dok je WPA2 neprobojna.

karakteran sub 12.6.2010 12:44
nidjo123 kaže...
nidjo123 kaže...

Jel imaš zaštitu? Obavezno stavi WPA2 jer ako ti se spaja puno ljudi onda ti se drastično smanjuje brzina Namigiva

Šta sam ti ja reko odma u početku? Samo ti stavi WPA2-PSK i miran si. WEP je najgora moguća zaštita, skoro da je i nemaš, dok je WPA2 neprobojna.

 slažem se, ali nisam ja šef od interneta kući. brat plaća veći dio (flat) i on radi što ga je volja. postavke su kod njega u kompu, da se može izlistat koji su se kompovi spajali pogledao bih ja na svom lapu i odmah bi znao dal mi je netko krao brzinu ili mi je lap u kvaru.

čitavo jutro od 9 do sad wireless vuče pun download.

 

pitanje za jaču zaštitu: šta se treba napravit da se pređe na jaču enkripciju? oba imamo xp sp3. možda ga nagovorim ako nije teško.

logic sub 12.6.2010 14:48

Hm. Ovdje ne vidim nigdje. Oicno bude statistika. Pogleaj pod firewall. Mada mislim da si usao kao user a tako i pise a postoji i mod administrator pa vjerovatno u njmeu mozes vidjeti.

 

EDIT: pokusaj uci sa ovim podacima

 

User: Administrator
Pass: !M1PhoIAD2

karakteran sub 12.6.2010 14:59

evo ga, našo sam ga, intrudera! ušo je, pala mi je brzina i pogledam na wireless (ja sam uvijek unknown, a ovaj intruder je VAJO) kad ono dva korisnika na wlanu a brata nema doma, pc ugašen samo se ja službeno spajam. evo slike:

 

btw, kako da ga nađem? koliki je domet wirelessa?

karakteran sub 12.6.2010 15:05
nidjo123 kaže...

I sad ljepo desni klik ( ili samo klik) na njega i na disable Namigiva

 nemam tu opciju, valjda zato što nisam admin? Mršti se

uzima mi više od pola downloada u početku dobijem 2-3 kb/sec onda se polije digne do jedno 150-160 kb/sec...

karakteran sub 12.6.2010 15:33
Mrgud Veliki kaže...

A da ti taj vaio nije u biti brat ?!?!
Pise status - inactive, a router zna ostaviti i po nekoliko dana prijasnje korisnike koji su se spajali.

Upali i ugasi router i provjeri jel' je gore netko osim tebe.

 ne, nije 100% brat ne rabi laptop kad je kući, drži se žice i pc-ja jer igra neku zahtjevnu igru online pa mu treba stabilna veza, mali ping i što je najbitnije dobre performanse, ne znam točno kolki mu je procesor, ali znam da je između 3 i 4 GHz intelov ako se ne varam, dok mu je laptop lošiji od moga, služi mu samo za posao odnese ga sa sobom kad nekamo ide rijetko kada uglavnom je u torbi u njegovoj sobi skuplja prašinu čak se ni ne sjećam kad ga je zadnji puta koristio.

sinoć sam također bio u ovim postavkama routera i nije bilo nikog na wireless osim mene. 100% je ovaj vaio intruder. sad sam se odspojio i ponovno spojio ovaj čas doći će on opet samo ne znam kada...

karakteran sub 12.6.2010 15:49
Mrgud Veliki kaže...

Heh, pa onda promijeni sifru i gotova stvar.

Mada se ne bi cudio da je brat dao susjedu da se tu i tamo spoji.

 Smijeh

a ko će ga znat...dobri su si to znam

nema ništa od mijenjanja šifre kolko sam se informirao, morat će ići na viši stupanj enkripcije (WPA-PSK umjesto dosadašnje WEP enkripcije i promjenit lozinku za svaku sigurnost)

hvala svima koji ste participirali i nesebično žrtvovali svoj trud i vrijeme da nađemo rješenje ovog problema.

karakteran sub 12.6.2010 17:12
logic kaže...

POstoji tipka hvala za to. Probao si moj username i pass?

 o majketi pa šta i za to ima tipka? a gdje da je kliknem? kod svakog ponaosob?

 

da, probao sam s tvojim userim i passom nije prošlo odbija lozinku, tri puta sam probao. ma nema veze doći će brat navečer pa ću mu reć nek sredi stvar...nadam se da hoće.

karakteran sub 12.6.2010 17:25

sorry društvo što opet dižem temu, evo intruder se vratio prije 5 minuta, napravio sam screenshots, sad mu piše active, a download mi je srušio skoro na nulu, jedva da mogu očitat stranicu. ovo je definitivno potvrda mog zapažanja od prije sat vremena.

logic sub 12.6.2010 17:30

Vidi pod firewall imas li opciju filtriranja po mac adresi. Ako imas onda blokiraj ovu njegovu mac adresu ili jos bolje stavi da je samo tvoja dozvoljena. Jso bih ti ja preporucio da promijenis adresu routera u recimo 192.168.23.128 sebi i bratu dodjelis neke fiksne adrese iz raspona 192.168.23.0 -254 i iskljucis DHCP. Iskljucis SSID broadcast, povecas nvo sifriranja na wpa minimalno, promijenis pass od routera. Kad sve to odradiss poprilicno si siguran da ti nece upadatai vise.

 

A sto se tice hvala niko to ne trazi ali ako zelis imas tipku za to. Ako nama nije tesko pomagati ne bi trebalo ni tebi biti tesko kliknuti ako mislis da trebas reci hvala. Opet ponavljam niko to ne trazi.

karakteran sub 12.6.2010 17:36

Poljubacuf nabrojao si puno toga za početnika idem sad ručati/večerati nisam ništa jeo od doručka, za kompom sam non stop. imam online armor free pa ne znam dal su te opcije uključene, ali svakako prenijet ću tvoje sugestije bratu kad se vrati oko 20 h. on je ipak admin zna to bolje od mene.

 

a to za hvala, zar ne shvaćaš šalu? Belji se

naravno da mi nije teško.

 

evo i screenshot kolko mi je uzeo brzine: sa 400 na 6 kb/sec. sad ću se isključiti jedva stranicu učitavam, a usput ću i njega potjerati Smijeh.

karakteran sub 12.6.2010 17:42

ok, znači meni su vezane ruke što se ovog tiče. ništa gasim router do 20 h.

skoro zaboravih, tko ti je to na avataru?nisam ljepše dijete vidio u životu a svi znaju djecu ne volim. al s ovog malog ne mogu oči skinut.

karakteran sub 12.6.2010 20:25

kaže se kad je dijete na tatu onda je žena muža jako voljela.

 

btw, evo došao brat, promijenio lozinku slightly) i zamjenio enkripciju za WPA2. vidjet ćemo dokle če držat. za sad nitko ne uleće, a kladim se da je lik i dalje na netu...kopa 100%

Crank1d sub 12.6.2010 20:28
karakteran kaže...

kaže se kad je dijete na tatu onda je žena muža jako voljela.

 

btw, evo došao brat, promijenio lozinku i zamjenio engripciju za onu veću. vidjet ćemo dokle če držat. za sad nitko ne uleće, a kladim se da je lik i dalje na netu, mora da je iz susjedne zgrade.

kaže se i kad je čovjek ružan, da ga je poštar na brzinu pravio... Belji seBogataš

Mrgud Veliki sub 12.6.2010 20:28
karakteran kaže...Cool

kaže se kad je dijete na tatu onda je žena muža jako voljela.

 

btw, evo došao brat, promijenio lozinku i zamjenio engripciju za onu veću. vidjet ćemo dokle če držat. za sad nitko ne uleće, a kladim se da je lik i dalje na netu, mora da je iz susjedne zgrade.

 

Ne moze biti na netu, ako se promijenila lozinka...

Mada mi je cudno da je probio wep, a ime stroja mu je 'vaio'. Stovise, ja bi uzivao da mu svaki dan mijenjam wep, pa neka decko 'probija' Cool.

 

BTW tko ima BE Win XP ? Vidim onaj pal, a to oni po defaultu stavljaju Izlanuo se.

 

Crank1d kaže...

kaže se i kad je čovjek ružan, da ga je poštar na brzinu pravio... Belji seBogataš

 

Hahaha. Ma meni sva djeca ruzna do zla Boga... Osim, one zenske djece preko 18 godina Izlanuo se