Razni hardverski problemi

Temperature? krivo pokazivanje?

MARKOcVp pon 30.7.2012 10:07
Arienos kaže...

nzn zake tjesite coeka 212 je smece 

pa je smece za clockani fx8, ali za sve ostale procesore je dobar, sta ti sad os rec? da mi idle treba bit 50 na jezgrama q6600 go, neclockanog sa 212s, onda bi pod stockom trebalo bit 70, a nije, znaci da ovi senzori krivo pokazuju, ovaj cpu temp pokazuje dobro  i relne temperature, 37 idle, load 50

MARKOcVp pon 30.7.2012 15:36
Lord_Marko kaže...

evo kako je to kod mene

q6600 @ 3ghz idle

e kod mene su mrvicu nize posto nije oc, znaci super je sve, vidim isto i kod tebe i kod mene, vajda im je takav senzor na jezgrama, znam da je stari e7500 na 3.7ghz bio manje od 40 idle pa mi nema logike da je ovaj topliji, hvala na informaciji

GAMERANGER uto 31.7.2012 20:25

sorry sto se ubacujem ali da ne otvaram temu koristim i speedfan i hwmonitor rzlike su velike temp u idle kod speedfana je 45C a hw monitor pokazuje 54-56C sad kome vjerovat?svako ima svoje misljenje tako da nema veze igre ne igram dok malo ne zahladi hehe jer misli da bi mi temp bile ogromne da igram jer i9 ja vise vjerujem hw monitoru..

 

EDIT:kako viditi temp chipseta kod hwmonitira jer to TMPIN2p?ili jer kako sppedfan pokazuje i chipset mi se grije jako!!!

MARKOcVp uto 31.7.2012 21:26
GAMERANGER kaže...

sorry sto se ubacujem ali da ne otvaram temu koristim i speedfan i hwmonitor rzlike su velike temp u idle kod speedfana je 45C a hw monitor pokazuje 54-56C sad kome vjerovat?svako ima svoje misljenje tako da nema veze igre ne igram dok malo ne zahladi hehe jer misli da bi mi temp bile ogromne da igram jer i9 ja vise vjerujem hw monitoru..

 

EDIT:kako viditi temp chipseta kod hwmonitira jer to TMPIN2p?ili jer kako sppedfan pokazuje i chipset mi se grije jako!!!

ma neopterecuj se, koa se nsto bude pregrijalo resetirat ce se... tako sam i ja mislio pa eto  nakraju mi idle manji od 40, ja mislio daj e 50...

mersimh sri 1.8.2012 04:47

ljudi kod mene bios za maticnu pokazuje 33 stepena a isto tako i program koji mi je dosao uz asusovu plocu ovaj asus senzor recorder

dok udjem u everest i aj da provjerim kad pise maticna 64 cim udjem u senzore i prodje 2-3 sekunde i pise 49 stepeni i tako onda stoji na tome,otvaram programe druge itd da vidim hocel se promjenut al nee stoji tako na 49 dok i dalje asusov senzor recorder kaze 33-34 i tak normalnije temperature

isto za ovaj moj procesor i3 2100 na njemu hyper tx3

bios i ovaj senzor recorder kazu na idlu 26 stepeni a udjem u everest i hw monitor ono oko 40 stepeni procesor -_-

al najvise me brine ova maticna ev slika HWmonitora pa pise nesto 64 strah me da ce riknut zbog toga :((((

maticna nova procesor nov graficka nova

napajanje OCZ stealthXstream 500W pa sta da radim :((

znaci odvrnuo sam maloprije i cpu fan na max ali i dalje te dvije temperature u HWmonitora ostaju iste 64 i ispod toga 60 :/// sta je ovo brate mili,cist komp ko suza nema prašine dobar cooler za sandy bridge i opet ovak :// il su mi samo ovi senzori nesto sjebani ?

 

UPDATE pogledati drugu sliku najveca ludost ikad kaze max CPU bio na 127 stepeni hahaha na idlu xD