DreamTeh uto 18.1.2011 01:58
MrBlc kaže...

Dezinformacija. Ako je poslano kompletno računalo na dijagnostiku, plaća se 120 kn dijagnostika računala. Ako se šalju pojedinačne komponente onda je 120 kn dijagnostika neispravne komponente. Ako si 100% sigurna koja je komponenta, šalješ nju i ne plačaš ništa ako je neispravna. Ako nisi siguran, onda je bolje platiti 120 kn i biti siguran da će kvar biti otklonjen nego poslati krivu komponentu, platiti 120 kn i ne znati koja je komponenta zapravo neispravna.

 

Iako, to je službena verzija. Ja sam slao računalo koje sam sam slagao i nikada nije imalo naljepnicu (sve komponente iz Linksa) i nisu mi naplatili dijagnostiku već su mi nakon servisa vratili računalo s naljepnicom.

 

Ako su kablovi organizirani na način da jedni druge drže. a SATA konektor nema onu sigurnosnu kopču, ispade bez problema jer ga težina ostalih kabela izvuće. Viđao sam to i za data i power SATA konektor. Naravno, ako su kabeli dobro organizirani, to se neće dogoditi.

Ispravak: u Protisu naplacuju ~100KN po ispravnoj komponenti, CAK I KUCISTU!

Dobio sam odgovor kako oni nisu servis te da svaku zaprimljenu komponentu šalju ovlaštenom servisu koji onda testira da li je komponenta ispravna ili ne.

Znaci oni zaprime računalo, "raskopaju" ga i šalju svaku komponentu na servis, bila ona ispravna ili ne. Barem su tako rekli, iako sumnjam da to stvarno čine.

 

U Linksu platiš 120KN dijagnostiku kvara, bilo da je to za računalo, matičnu, matičnu i procesor ili što već. Ali u PROtisu je 1 komponenta = 1 dijagnostika.

 

Za kablove - mislim da vise nitko ne slaze kablove tako da ih veže jedne za druge. To sam često viđao do s.939/početka AM2 socketa, ali od tada više to ne viđam, sad vecina kablova slobodno "visi".

Lacko uto 18.1.2011 03:18

ovdje su bili zavezani. bo ovaj decko sada nes govorio da ce im slati cijelo kuciste ljepo sam mu reko da bi mu mogli naplatit. ali on ne kuzi tako da neka salje
po meni lakse je da izvadi hdd posalje im samo hdd i ima i dalje komp je da ima sporiji hdd ali sta sluzit ce mu svrsi

Patrick_cro uto 18.1.2011 05:06

Skini ovo Link, udeš u bios i stavis da boota sa cd

dok boota sa cd

pokrenes memtest da vidis jer memorija ispravna, poslije toga pokrenes test za dijagnostiku hard disca.

 

Moguće da je problem u hardu ili memoriji. Imao sam slučajeva da sam kupio novi hard disc i imao je bad sectore,

Isto tako sam imao slučaj sa memorijom. prvo se zezao par sati sa instalacijom winsa i nikako da uspije ili uspije pa se sruši. dobio novu memoriju koja ne valja.

 

Danas ne idem nikamo bez toga cd. prvo sa njime istestiram pa tek onda idem slagati winse ako je sve u redu

 

 

 

mbaksa uto 18.1.2011 05:39
Lacko kaže...
po meni lakse je da izvadi hdd posalje im samo hdd i ima i dalje komp je da ima sporiji hdd ali sta sluzit ce mu svrsi

Znaci, utvrdili ste kvar - problem je njegov hard disk i s tvojim hard diskom njegov kompjuter ispravno radi?

14matej uto 18.1.2011 15:14

yup, riko je hard. probo je jos jedan frend od stare na svom kompu (njemu vjeruje xD) i bas je riko. saljem ga sad za koji dan na servis u adm NA SVOJ RACUN. samo hard, rekli su da ga mogu izvadit (reko sam im da mi je to neki "informaticar" izvadio lol). jos vam javim sta ce bit s tim. i nisam stavio hard od lacka (jos) pa neznam. xD

14matej čet 27.1.2011 17:33

dolazi novi hard za nekih tjedan dana valjda, jopet na moj racun -.-
zna neko mozda zas je riko tako brzo? tvornicka greska? znao mi je komp izgubit signal s monitorom dok sam igro crysis warhead prije, mozda to? i neki virus mie isto naso ... any ideas?

mbaksa čet 27.1.2011 18:41
14matej kaže...
zna neko mozda zas je riko tako brzo? tvornicka greska?

Zbog Mirjane?

 

14matej kaže...
znao mi je komp izgubit signal s monitorom dok sam igro crysis warhead prije, mozda to?

Loše napajanje?

 

14matej kaže...
i neki virus mie isto naso ... any ideas?

Virus ti je mogao pobrisati sadržaj diska, ne i fizički oštetiti/pokvariti disk. Naime, virus je kompjuterski program. Teoretski eventualno bi virus mogao update firmware diska, ali za takav virus zaista još nisam čuo.

mbaksa čet 27.1.2011 20:16
14matej kaže...
ammm, sta je Mirjana ? xD   

http://tekstovi-pesama.com/Zdenko-Niksic/Zbog-Mirjane/14017/1/

 

14matej kaže...
nebi reko, imam corsair 600 w sta je poprilicno dosta za hd 6850  

Onda grafička kartica? Monitor? Utvrdi pod kojim uvjetima ti se problem događa, odnosno kako ga možeš izazvati. I onda isprobaj drugu grafičku karticu ili drugi monitor. Pa vidi jel se problem događa i u tim uvjetima. Mi ti ne možemo dijagnosticirati problem - to moraš sam.

mbaksa čet 27.1.2011 20:33
14matej kaže...

hmm, nisam bas u khm mogucnosti ispitivati komponentu po komponentu (nemam pojma to radit).

Onda vrlo vjerojatno nisi u mogućnosti riješiti problem. Kako možeš znati u kojoj komponenti je problem, ako komponentu ne izoliraš (izvadiš iz računala)?

 

14matej kaže...

do sad mi se to samo znalo desavat na crysisu... evo otvorio sam cak i temu jos prije bio o tome xD (mogo bi je zatvorit sad, vidis) http://www.bug.hr/forum/topic/pc-igre/crysis-warhead-se-rusi/80893.aspx  pogledaj ak ti se da.

Ako nemaš originalnu igru - nemamo o cemu pričati. Tko ti može garantirati da je ispravno  crackana  ili da je nisi skinuo oštećenu? Ako nemaš mogućnosti ispitivati pojedine komponente, onda jedino što možeš je instalirati nove drivere za grafičku karticu (ili se poigrati s postavkama drivera - možda baš neka kombinacija postavki rezultira rušenjem) i čipset matične ploče i/ili reinstalirati Windowse.

mbaksa čet 27.1.2011 20:54
14matej kaže...

am... ok frend mi je skuzio da je rijec o hardu. on je bas probo na svom. lako za to. samo me zanima zas je oslo ???? o.O

Pa rekoh ti - zbog Mirjane. Ako ti i dalje nije jasno što to znači, onda ti moram reći da pitaš glupost. Zašto se ijedna komponenta pokvari? Zašto ne bi sve mogle biti ispravne odmah i zauvijek, odnosno nikad se ne pokvariti? Pa valjda si već dovoljno star da znaš da se uređaji (ma što uređaji - i živa bića!) kvare i da za to ne mora uvijek postojati neki konkretni razlog. Mislim, ne kužim - sad očekuješ od nas da ti nabrajamo svaki mogući razlog zbog kojeg se hard disk može pokvariti?

14matej čet 27.1.2011 20:59

da kuzim zasto. ali imam ovaj komp (na kojem sam sada, dok cekam hard) pa recimo dobrih 10 godina. nijednom riko. ok par softwareriskih problema al nis konkretno. ovaj sam dobio oko bozica i oso nakon mjesec dana =S 

mozda lose slozena konfa?

mbaksa čet 27.1.2011 21:19

"Loše složena konfa"? Obožavam te laičke spike. S tim nisi ništa rekao.

 

 

Računala su općenito danas manje pouzdana zbog toga što su daleko složenija nego što su nekad bila - imaju više komponenti (pogotovo na matičnoj ploči), imaju daleko više integriranih krugova nego prije deset godina, više se zagrijavaju. Zapravo bi bilo čudno da se toliko ne kvare. Mnoga računala nikad zapravo ni ne rade kako treba - tu i tamo nešto zagnjave, ali toliko da ih ne možeš ići reklamirati, odnosno u servisu ne mogu reproducirati problem - i onda te takvo računalo muči dok ne promijeniš pola komponenti ili kupiš drugo. Prijenosna računala pogotovo znaju biti problematična zbog pregrijavanja.

Groza čet 27.1.2011 21:29
mbaksa kaže...

"Loše složena konfa"? Obožavam te laičke spike. S tim nisi ništa rekao.

 

 

Računala su općenito danas manje pouzdana zbog toga što su daleko složenija nego što su nekad bila - imaju više komponenti (pogotovo na matičnoj ploči), imaju daleko više integriranih krugova nego prije deset godina, više se zagrijavaju. Zapravo bi bilo čudno da se toliko ne kvare. Mnoga računala nikad zapravo ni ne rade kako treba - tu i tamo nešto zagnjave, ali toliko da ih ne možeš ići reklamirati, odnosno u servisu ne mogu reproducirati problem - i onda te takvo računalo muči dok ne promijeniš pola komponenti ili kupiš drugo. Prijenosna računala pogotovo znaju biti problematična zbog pregrijavanja.

Satrat će te !{#}