Razni hardverski problemi

MSI rx 590 armor oc problem s gpu usageom

Luka123 sri 5.2.2020 09:55

Probaj to lokalno testirati sa nekom igro , takodjer ssd testiraj, mozda je on u banani, rijetko da se desi ali zna se dogoditi..

Jer ovo su prejaki peakovi.. mozda ti je cak i matična kako kolege kazu.

Filox sri 5.2.2020 11:28
edgetm kaže...

Kako mislite lokalno testirati? 

 Ništa ti igra neće pokazat bolje od memtesta. Kažeš da si jednu pločicu testirao, sad testiraj drugu. Uvijek kad testiras s memetestom, testiraj jednu po jednu pločicu.

 

Ako je to u redu, nešto ti se čudno događa s matičnom pločom, po meni. Očito je da radi, ali negdi možda ima neki mali problem... Zeznuto je to otkrit, a bude to i zeznuto vratit na garanciju, jer radi, skoro pa 100% normalno.

edgetm sri 5.2.2020 22:38

pokrenio full diagnostics sve u redu sa ssdom, single player testiran ista stvar.. jedan detalj mi je upao u oko, oc sam procesor na 3.7 sa 1.3 volta i temp je 36 stupnjeva u idleu i svako dvadesetak sekundi skace na 45 pa se opet spusti, ima li to ikakvog mozda utjecaja na sve ovo, i kad nije overclockano dogada se isto samo s manjom temperaturom.

Luka123 ned 9.2.2020 21:10

EDIT:
pardon upravio sam vidio ovo:

 

 Danas ću pokušati Windows, sve je updateano. Što se tiče rama radi na 3000 ali i tu imam problem kad ga stavim na 3000 u xmp, cooler od procesora počne bit glasan i svako malo skače na sekunud sa 1000 rpm na 1600 iz nekog cudnog razloga


Mislim da je najbolje bios postavke na default i uključi samo XMP. Jer vidim da si radio i neki lagani OC.
Znači, proc i ostalo sve da bude default, i XMP da radi. Javi rezultate, jer sumnjam da je matična u pitanju iskreno.

edgetm pon 10.2.2020 21:35

a problem je sto sam bio uvjeren da je do grafičke pa sam za nju tražio povrat, sad da trazim da dijagnosticiraju ili eventualno zamjene ce sigurno potrajat, a i nisam u Zg i nije mi pri ruci sad slat cijeli pc.. bas usrana situacija