tiki pon 1.10.2012 14:01

Počupaj sve nebitno sa matične (ostavi samo procesor rame i spoji na integriranu grafičku) i pogledaj jel se onda diže.

 

Ako imaš više memorija, pokusaj samo sa jednom, i isprobaj ih u drugom slotu.

Mile 74 pon 1.10.2012 14:18

Gle, ako komp "čuči" u bootu, a nemože ući u BIOS, to je greška RAM-a. Da je HDD greška, onda bi mogao ući u BIOS.

Moguće da je matična u kvaru (napuhnuti kondići itd.), ali ja sumnjam na RAM.

Iskopčaj sve iz kompa što nije nužno za bootanje (CD ROM, externi HDD, miš, printer...), te probaj ovim redom:

 

1. Ištekaj komp iz struje (iz zida) i izvadi bateriju na 10 min.

 

2. Izvadi sav RAM te upali komp. Ako beepa 3 puta, znači da je MBO uredu.

 

3. Stavljaj različite pločice RAM-a u različite utore na MBO, jednu po jednu i probaj sa svakom pojedinačnom pločicom upaliti komp.

(Svaku pločicu RAM-a prethodno testirati sa memtestom na drugam kompu)

 

Rvms pon 1.10.2012 15:03
Mile 74 kaže...

Gle, ako komp "čuči" u bootu, a nemože ući u BIOS, to je greška RAM-a. Da je HDD greška, onda bi mogao ući u BIOS.

Moguće da je matična u kvaru (napuhnuti kondići itd.), ali ja sumnjam na RAM.

Iskopčaj sve iz kompa što nije nužno za bootanje (CD ROM, externi HDD, miš, printer...), te probaj ovim redom:

 

1. Ištekaj komp iz struje (iz zida) i izvadi bateriju na 10 min.

 

2. Izvadi sav RAM te upali komp. Ako beepa 3 puta, znači da je MBO uredu.

 

3. Stavljaj različite pločice RAM-a u različite utore na MBO, jednu po jednu i probaj sa svakom pojedinačnom pločicom upaliti komp.

(Svaku pločicu RAM-a prethodno testirati sa memtestom na drugam kompu)

 

Matična nema napuhanih kondića baca 3 beepa kad sve odspojim jedino greška što sad ostaje pošto ne mogu napraviti mem test jer ne može cd da boota je Ram memorija moj zaključak je da nije ni ram već matična ploča pošto sam mjenjao ram memoriju i kad stavim novu iz drugog računala ekran bude onda samo crne boje tako da zaključak bez obzira što matična ploča baca 3 beepa ona je vrisnula od strujnog udara moje mišljenje

Rvms pon 1.10.2012 18:43

Evo još jedno pitanje sad me samo zanima pošto imam jednu matičnu ploču

Asrock G41C-GS http://www.asrock.com/download/e-catalog/G41C-GS.pdf dali na nju mogu ubaciti sve ostale komponente sa stare

ASUS P5KPL-AM SE http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5KPLAM/#specifications 

najvažnije mi je HDD da ne moram ponovo instalirati windowse zbog razlike

chipseta pošto asrockova ima chipset Northbridge: Intel® G41 Southbridge: Intel® ICH7

 

a Asus-ova

Intel® G31 intel® ICH7

Ja mislim da zbog ovog intel® ICH7 pošto je isto kod jedne i druge neću morati ali nisam 100% siguran

pa molim pomoć

Mile 74 uto 2.10.2012 01:40

Kolega, daj ispuni "Moj PC", jer ni uz najbolju volju (da ne spominjem kristalnu kuglu), ne kužimo (barem JA) koje su tvoje komponente!!!

 

EDIT: Da, 99% trebalo bi biti kompatibilno, ali stvarno napiši koje su komponente!!!

Rvms uto 2.10.2012 09:34
Mile 74 kaže...

Kolega, daj ispuni "Moj PC", jer ni uz najbolju volju (da ne spominjem kristalnu kuglu), ne kužimo (barem JA) koje su tvoje komponente!!!

 

EDIT: Da, 99% trebalo bi biti kompatibilno, ali stvarno napiši koje su komponente!!!

oprosti kolega evo

 

Procesor Core™2 Extreme

intel cooler delta DTC-AAT01E18764-001

Hdd sata western digital 250gb

napajanje 400W

Rvms sri 3.10.2012 22:21

Evo još jedan problem jako staro računalo do jučer radilo kako treba matična plča

Asus tusi-m socket 370 integrirana grafa ne baca sliku monitor crn 

matična baca jedan dugi bip oko 5 sekundi koji se ponavlja što bi značilo da ram nije dobro sjeo u slots

il procesor "gori" po svemu tom mislim da je  matična vrisnula pošto imam starih ram memorija i procesora koji

su kompatibilni sa tom pločom izmjenio sam oko 5 ram memorija u oba slot-a i oko 4 procesora i 2 coolera otpojijo sve što

je bilo na ploči spojeno ostavio samo procesor ram  ali uvjek baca taj bip pokušao čak i drugo napajanje ali jedino nisam

pokušao sa tom grafom a sa njom ništa i ne mogu što bi još mogao napraviti ima li ko kakvu ideju neka {#} 

ili neka kaže ako sam negdje pogriješijo u svojoj procjeni da je otišla matična ploča Unaprijed  Hvala{#} {#}

 

 

 

Mile 74 čet 4.10.2012 00:30
Rvms kaže...

Evo još jedan problem jako staro računalo do jučer radilo kako treba matična plča

Asus tusi-m socket 370 integrirana grafa ne baca sliku monitor crn 

matična baca jedan dugi bip oko 5 sekundi koji se ponavlja što bi značilo da ram nije dobro sjeo u slots

il procesor "gori" po svemu tom mislim da je  matična vrisnula pošto imam starih ram memorija i procesora koji

su kompatibilni sa tom pločom izmjenio sam oko 5 ram memorija u oba slot-a i oko 4 procesora i 2 coolera otpojijo sve što

je bilo na ploči spojeno ostavio samo procesor ram  ali uvjek baca taj bip pokušao čak i drugo napajanje ali jedino nisam

pokušao sa tom grafom a sa njom ništa i ne mogu što bi još mogao napraviti ima li ko kakvu ideju neka {#} 

ili neka kaže ako sam negdje pogriješijo u svojoj procjeni da je otišla matična ploča Unaprijed  Hvala{#} {#}

 

 

 

Da, dobro si to detektirao. Znači, nedetektira RAM, nedetektira grafu ili CPU se pregrijava.

Probaj sve izvaditi van iz kućišta i složi na stolu. Pažljivo pregledaj MBO i traži nedostatke (napuhnute kondenzatore, loše ili pokidane lemove itd.). Ako je sa MBO sve naoko uredu, onda je dobro ispuši i očisti od prašine (posebno RAM utore dobro ispuši). Izvadi procesor i pregledaj da se nije neki pin savinuo (ako je, pažljivo ga ispravi) i vrati CPU nazad u socket, pažljivo da ljepo sjedne. Stavi novu pastu (veličine malo većeg zrna riže) i dobro učvrsti hladnjak na CPU. Spoji napajanje i uključi komp bez RAM-a. Ako dobiješ tri kratka beepa, znači da bi sa MBO sve trebalo biti uredu. Sad probaj stavljati jednu po jednu RAM pločicu (prije nego ih počneš stavljati, uzmi običnu školsku gumicu i obriši pinove na RAM-u). Ako i dalje dobijaš jedan ponavljajući dugi beep, znači da MBO ili CPU su u kvaru. Ako nedobijaš taj dugi beep, a i dalje nema slike, probaj staviti grafičku karticu.

Nadam se da sam bio od pomoći i sretno kolega.

 

Rvms čet 4.10.2012 21:49

E moj koleg ovo što si naveo sam već isprobao kako sam napisao mjenjao sam više rama

i procesora što znači da sam i pastu na procesoru mjenjao ispuhao MBO sa kompresorom

matična bez rama  

svejedno baca jedan dugi bip od 5 sek koji se ponavlja ne baca

3 kratka bipa što bi po mom značilo MBO odlepršala

 

Ali svejedno Hvala na savjetima oni uvjek dobro dođu 

 

Rvms sub 20.10.2012 18:42

Evo moj frend ima jedan problem sa računalom kad ga želi upaliti na tipku power komp se ne da upaliti 

nakon nekog vremena kad isključi kabel od napajanja ili ga malo prodrma 

komp se upali ali piše nešto za CMOS i odbrojava. Kad odbroji tih nekoliko sekundi komp se upali i normalno radi kao da ništa nije bilo uđe u win i može raditi sve kao na normalnom kompu ali ventilator od napajanja 15 min radi kao da nešto unutra lomi ali poslije 15 min radi normalno jedina muka je što ne može normalno da upali nego mora vadit kabel drmat itd da se upali pa me zanima što bi moglo biti ja mislim da je to do napajanja. On ima 400w napajanje ali ima dosta komponenti u računalu:  Matična ploča GA-MA770-UD3, 6GB Ram grafa ATI neznam koja pa neću pisati 500 GB hard disk ima PCI wifi karticu i PCI Tv karticu.

 

zanima me što bi još moglo biti  

 

BOLAC pet 8.8.2014 21:06

Pozu, prije mozda 7 dana kupim sebi racunar... 

AsRock 970 pro3 r2.0 

AMD FX6300 

MSI GeForce GTX750 

Kingston hyperx cl9 black 1600mHz 4gb DDR3 

Toshiba DT01ACA100 1TB 7200RPM 

sve to platim oko 420€ u Becu... sklopim to sve na stolu 1. put upalim udjem u bios i vidim sve radi ok... 2. put skinem na laptopu win 8.1 64bit instaliram i vidim ok sve... 3. put upalim i skinem win 7 ultimate da bi instalirao na laptop (mijenjao sistem)...iz toga svi mozemo da zakljucimo da je sve ok.... 

 

Posto sam stavio procesor nisam htio da razdvajam pastu te sam to sve zajedno ubacio u kutiju malo je bilo to sve pritisnuto od strane kutije ali ne mnogo... dodjem kuci raspakujem stari komp i spakujem ovaj u kuciste... KLIK!!! kad ono "Monitor going to sleep" sve radi ok ventilatori..hdd i sve ostalo ali crn ekran.. 

 

Provjereno: 

Monitor, VGA kabal, napojna,ram,grafika...reset biosa tj onog cmos (ako se ne varam) 

PITANJE: STA BI TO MOGLO BITI I KAKO DA TO RIJESIM....HVALA SVAKOM KO POKUSA DA POMOGNE A NAJVISE ONOM KO RIJESI PROBLEM..... :((((((