itomic009 ned 24.6.2012 20:40
Jabulani kaže...

Dali mi se isplati preć sa AMD Phenom II X4 920 na AMD FX 8120?  Ili da ipak idem na 2500k, mislim sa kojim sam sigurniji za budućnost.

  Za narednih 2 do 3 godine je bolji izbor i5 2500K ako ti je gaming primarna zanimacija. Igre još nisu programirane dovoljno u AMD-ovu korist kao što su programirane na Intelov mlin. Još nekoriste velika većina ni 4 jezgre, a kamoli više od toga. Međutim, činjenica je da se ide u tom pravcu tako da imaš i to na umu. Ja bih na tvome mjestu sačekao 2 mjeseca dok izađe Piledriver, pa da vidimo hoće li on biti korak naprijed s obzirom na Bulldozer-a. Ako bude kako se očekuje, onda će biti sasvim sigurno future proof bolji nego bilo koji i5.

itomic009 ned 24.6.2012 21:51

 Onda bi puno više profitirao sa novom grafom nego procesorom. Phenoma na 3.5Ghz je i više nego dovoljan CPU za gaming. Bolje sad ako ti "zapinju" igre promjeni grafu, a onda kasnije drugom prilikom ploču + CPU.

Vegeta uto 3.7.2012 19:18

Na tim linkovima se vidi da FX snazan procesor koliko i 2500K a i dalje zaostaje za Intelom u igrama, i to negdje dosta.Hebem ti optimizacije i njihove muljaze, steta jer je za 1150HRK definitivno vrh kupnja.

itomic009 uto 3.7.2012 20:01

 Ma kažem ti da je to više radi software-a nego do FX-a. Intel je prejak na trištu, i on kroji dobar dio softwarea po svojim procesorima. Kad Intel "odluči" da je red da programi i i igre koriste koliko god jezagra im baciš, onda će FX 8120 bit brži osjetno od i5 2500K naprimjer. Bit će zanimljivo recimo odvrtiti standardne bencheve u recimo 2015.  FX 8150 vs I5 2500K {#}.

Lord_Marko uto 3.7.2012 20:59
itomic009 kaže...

 Ma kažem ti da je to više radi software-a nego do FX-a. Intel je prejak na trištu, i on kroji dobar dio softwarea po svojim procesorima. Kad Intel "odluči" da je red da programi i i igre koriste koliko god jezagra im baciš, onda će FX 8120 bit brži osjetno od i5 2500K naprimjer. Bit će zanimljivo recimo odvrtiti standardne bencheve u recimo 2015.  FX 8150 vs I5 2500K {#}.

dapace. 8 cores vs 4 cores

Vegeta uto 3.7.2012 21:04

FX8150 je realno 4 jezgreni proc sa 8 logickih jezgri, podjednak sa clocknutim 2500K u aplikacijama koje koriste sve jezgre, tako da ce FX ako ikada bude iskoristen biti u rangu 2500K sto se tice igara, sada je losiji.

Lord_Marko uto 3.7.2012 22:16
Vegeta kaže...

FX8150 je realno 4 jezgreni proc sa 8 logickih jezgri, podjednak sa clocknutim 2500K u aplikacijama koje koriste sve jezgre, tako da ce FX ako ikada bude iskoristen biti u rangu 2500K sto se tice igara, sada je losiji.

realno je 8 jezgreni proc s 8 logickih jezgri...

mersimh uto 3.7.2012 23:00
Lord_Marko kaže...
Vegeta kaže...

FX8150 je realno 4 jezgreni proc sa 8 logickih jezgri, podjednak sa clocknutim 2500K u aplikacijama koje koriste sve jezgre, tako da ce FX ako ikada bude iskoristen biti u rangu 2500K sto se tice igara, sada je losiji.

realno je 8 jezgreni proc s 8 logickih jezgri...

nije brate, imas toga ovdje na forumu pisano je mnogo o tome

isto kao sto i fx 6100 nije pravi six core niti fx4100 pravi quad core

Wolverine_pce sri 4.7.2012 10:24
itomic009 kaže...

 Ma kažem ti da je to više radi software-a nego do FX-a. Intel je prejak na trištu, i on kroji dobar dio softwarea po svojim procesorima. Kad Intel "odluči" da je red da programi i i igre koriste koliko god jezagra im baciš, onda će FX 8120 bit brži osjetno od i5 2500K naprimjer. Bit će zanimljivo recimo odvrtiti standardne bencheve u recimo 2015.  FX 8150 vs I5 2500K {#}.

 

A što 3D rendering aplikacije ne gutaju apoštrumpfno sve resurse koje im baciš? {#}

 

Ako smo već zapeli za taj dio onda dajte budite bar realni. U aplikacijama koje mogu iskoristit sve raspoložive jezgre bile ne fizičke ili logičke, AMD X8 je i dalje na razini s Core i5 procesorom. Odnosno rame uz rame je s čistim četverojezgrašem i to kad su oba na tvorničkom taktu.

 

Kada ga se usporedi s 4+4 procesorom kao recimo Core i7 2600 onda gubi bitku.

 

 

A ako se traži odgovor na pitanje što je X8 onda neka se baci oko na samu arhitekturu tog procesora. Jer niti je on čisti osmerojezgreni CPU niti 4+4.

Vegeta sri 4.7.2012 11:40
Vegeta kaže...

FX8150 je realno 4 jezgreni proc sa 8 logickih jezgri, podjednak sa clocknutim 2500K u aplikacijama koje koriste sve jezgre, tako da ce FX ako ikada bude iskoristen biti u rangu 2500K sto se tice igara, sada je losiji.

 

Wolverine_pce kaže...

 

A što 3D rendering aplikacije ne gutaju apoštrumpfno sve resurse koje im baciš? {#}

 

Ako smo već zapeli za taj dio onda dajte budite bar realni. U aplikacijama koje mogu iskoristit sve raspoložive jezgre bile ne fizičke ili logičke, AMD X8 je i dalje na razini s Core i5 procesorom. Odnosno rame uz rame je s čistim četverojezgrašem i to kad su oba na tvorničkom taktu.

 

Kada ga se usporedi s 4+8 procesorom kao recimo Core i7 2600 onda gubi bitku.

 

 

A ako se traži odgovor na pitanje što je X8 onda neka se baci oko na samu arhitekturu tog procesora. Jer niti je on čisti osmerojezgreni CPU niti 4+4.

Tocno, on je cetverojezgreni procesor sa 8 logickih jezgri samo ga CPU-Z cita kao octo core.Sporiji je od I7 2600/2600K/2700K jer oni imaju HT, u rangu je sa 2500K koji je quad core sa 4 fizicke i 4 logicke jezgre, dakle nemoze nikako biti biti brzi ali moze biti kao 2500K za samo 1150HRK sto je i vise nego super.

Ispravio sam ti ovo podebljano, mislio si na SB sa HT opcijom, dakle 4+8.

bahrija sri 29.8.2012 23:12
itomic009 kaže...

  Nemožeš ti moj kolega nikako objasnit neke stvari pojedinim kolegama sa foruma. Nemaju ni 20 godina većina njih, a misle bez greške da su popili svu pamet svijeta i da sve znaju. Ali nije im toliko za zamjeriti. Sjeti se sebe kad si imao 20 godina, slično je bilo. I ja sam bio takav, mislio da sve znam i da sam najpametniji. Razlika je samo u tome što ja nisam pamet prodavao drugima okolo uvjeravajući iz u svoje svemoćno znanje {#}.

 znam da je ovo bilo pred nekih 3mj{#}-al ja s 20 godina nisam ni mislio o kompovima-grafičkim karticama-procesorima-nego se opijal po vinogradima i baril polovnjače {#}

ova današnja mladež nema gušta uopče-samo fejs-kompijuterske igrice i msn djkica heheehe

mersimh čet 13.9.2012 16:31
k1klop kaže...

Jedna stvar mi nije jasna, autor topica se žali da mu bf neradi dobro onda par stranica poslje posta slike na kojima ima 55-60fps. WTF!?

nije druze stvar u FPSu bio nikad vec u bottlenecku kontas mogao sam imat i bolji FPS

ali sad je to sve uredu koliko toliko

imam sad 6870ku i taj i3 je mali bottleneck i dalje ali sasvim je OK makar nema vise ogromnih frejm dropova kao prije

Nightmare pon 3.3.2014 23:19

Best buy AMD processor? AMD FX 8320. Dobar za igre i vrlo dobar za rad. Za tu cijenu ne možeš bolje. EDIT: A u igrama koje dosta ovise o procesoru, tu taj procesor jednostavno razvaljuje recimo npr. Natural Selection 2 (odlična igra), zahtjevna za procesor i u biti razvaljuje čak i moderne i7 procesore.