Procesori i MBO

Asrock B460 pro4 s i5 10400f problem

L1nNk ned 10.9.2023 11:13

Uzeo sam ovaj combo za 140€

Kod lika od kojeg sam kupio sve je normalno radilo.

Meni ne ocitava bios nikako direktno ide u windows I cpu ide do 90© s stock coolerom.

 

Uopce nisam pratio temp, nije se gasio sam od sebe, dok nisam preko msi afterburnera uvidio da temp ide skoro do max. 

 

Edit: pasta je malo starija ali cooler je uredno postavljen.

notloB ned 10.9.2023 11:31
L1nNk kaže...

Uzeo sam ovaj combo za 140€

Kod lika od kojeg sam kupio sve je normalno radilo.

Meni ne ocitava bios nikako direktno ide u windows I cpu ide do 90© s stock coolerom.

 

Uopce nisam pratio temp, nije se gasio sam od sebe, dok nisam preko msi afterburnera uvidio da temp ide skoro do max. 

 

Edit: pasta je malo starija ali cooler je uredno postavljen.

 Šta i ovdje kao i kod one druge ploče? Neće u bios?

L1nNk ned 10.9.2023 11:41

Asrock B460 Pro4 uopce ne ocitava bios. Vratim na maximums code 9 radi sve perfektno.

CMD direkt bios, reset cmos,odspojio sve, promjenio hdmi ulaz nista. Sve isto no signal. 

5x beep no signal i direkt u windowse.

notloB ned 10.9.2023 11:52
L1nNk kaže...

Asrock B460 Pro4 uopce ne ocitava bios. Vratim na maximums code 9 radi sve perfektno.

CMD direkt bios, reset cmos,odspojio sve, promjenio hdmi ulaz nista. Sve isto no signal. 

5x beep no signal i direkt u windowse.

 Ok, znači na Asrock B460 Pro4 ne prolazi u windows nego šta resetira, stoji crni ekran nakon zvučnog signala?

Ili i jedna i druga prođe u windows?

I u jednoj i u drugoj ploči staviš iste dijelove, memu proc i grafičku? ili samo grafičku? RX 570 8gb?

Gdje ti je nvidia koju imaš pod MojPC?

L1nNk ned 10.9.2023 12:36

To pod mojPC je stara konfig koju vise nemam.

Znaci Asus maximus plocu stavim s i3 6100 sve normalno radi, bios, windows itd.

Stavim Asrock pojavi se no signal 5x beep javi I direktno me prebaci u windowse. Crvena lampica na ploci pokazuje na vga I bios u I nakon sto se ugasi windows se pali.

Uopce ne mogu do biosa doci sto god da sam pokusavao.

notloB ned 10.9.2023 14:07
L1nNk kaže...

To pod mojPC je stara konfig koju vise nemam.

Znaci Asus maximus plocu stavim s i3 6100 sve normalno radi, bios, windows itd.

Stavim Asrock pojavi se no signal 5x beep javi I direktno me prebaci u windowse. Crvena lampica na ploci pokazuje na vga I bios u I nakon sto se ugasi windows se pali.

Uopce ne mogu do biosa doci sto god da sam pokusavao.

 Znači i na jednoj i na drugoj ploči upotrebljavaš RX 570 8gb grafu?

Koja je to točno grafička, proizvođač, točan model, moguće da treba flashati firmware na grafičkoj, iz nekog razloga ne prijavljuje se kako treba biosu, to bi mogao biti uzrok problema ukoliko nije fizički pokvarena...

Jel' ti inače radi kako treba? Igraš li se na njoj?

DISPLAY ned 10.9.2023 14:47
L1nNk kaže...

Uzeo sam ovaj combo za 140€

Kod lika od kojeg sam kupio sve je normalno radilo.

Meni ne ocitava bios nikako direktno ide u windows I cpu ide do 90© s stock coolerom.

 

Uopce nisam pratio temp, nije se gasio sam od sebe, dok nisam preko msi afterburnera uvidio da temp ide skoro do max. 

 

Edit: pasta je malo starija ali cooler je uredno postavljen.

 90c pod full loadom ili?

notloB ned 10.9.2023 16:06
L1nNk kaže...

MSI ARMOR RX570 8gb, radi sve perfektno na staroj ploci. I na ovoj. Warzone full load 60 stupnjeva.

 Ne vidim ništa na msi urlu, ne nude ništa osim drivera i njihovog afterburnera, ja bih zamolio prijatelja da ti pozajmi neku drugu karticu i onda pokušao ući u bios.

rambox pon 11.9.2023 21:25
DISPLAY kaže...

90c pod full loadom nije pregrijavanje, ti noviji procesori su dizajnirani da tako rade.

https://www.youtube.com/watch?v=h9TjJviotnI&ab_channel=der8auerEN

Moj 11400f sa stock coolerom bi brzo se u cinebenchu throtthlo jer bi dosegnuo 100c i sam bi sebi smanjio frekvenciju da ostane u sigurnim rasponima (do 100c).

Sad sa snowman coolreom od 30$ nema više throttlanja max temp 86 u istim uvijetima.

 Pravi problem kod i5 11400F nije pregrijavanje, nego CPU potrošnja koja je živi užas baš u tom nesretnom Cinebench.

 

 

DISPLAY pon 11.9.2023 22:38
rambox kaže...
DISPLAY kaže...

90c pod full loadom nije pregrijavanje, ti noviji procesori su dizajnirani da tako rade.

https://www.youtube.com/watch?v=h9TjJviotnI&ab_channel=der8auerEN

Moj 11400f sa stock coolerom bi brzo se u cinebenchu throtthlo jer bi dosegnuo 100c i sam bi sebi smanjio frekvenciju da ostane u sigurnim rasponima (do 100c).

Sad sa snowman coolreom od 30$ nema više throttlanja max temp 86 u istim uvijetima.

 Pravi problem kod i5 11400F nije pregrijavanje, nego CPU potrošnja koja je živi užas baš u tom nesretnom Cinebench.

 

 

 https://prnt.sc/8kXij_2c7LFl

 

Više je hehehe :D 

50W gore dole mi ne igra ulogu imam 700W napajanje