Horned Reaer ned 28.1.2024 09:43

Evo došao je red i da se malo počastim i složim novi PC.

Moram priznati da sam uistinu uživao u slaganju i da sam onako na polako sve to radio nekih 4-5 sati.

Grafičku karticu ću zamjeniti sa bijelom kad ovu prodam, iako čak mislim da vizualno ni ovako nije loše sa crnom.

Komponente sam večinom nabavio sa Amazona uglavnom sve je iz vana pošto je tamo povoljnije. Vodeno hlađenje i procesor sam upecao na dobrome popustu.

Evo. da ne duljim slike su u prilogu a sada popis komponenti : 

Case: Coolermaster Cosmos C700m White 
MBO: Nzxt Z790 White
Cpu : Intel Core i9 -13900 -( nisam htio K verziju jer guta previše struje. ai 100 eura je povoljniji obični)

Ram : Corsair Dominator titanoium 48Gb Ddr5

Grafička : Gainward Rtx 4080 Golden Sample (ya prodaju)

vodeno: Corsair i150 Elite LCD white
SSD: Corsair 2tb 
Hladnjaci : Nzxt 140mm white

 

 

edit: 4080 sam zamjenio za 4090 asus strix white OC

 

DiRT pon 29.1.2024 19:33

Napokon sam uzo bolji monitor Dell G2724D. 

Ovaj desno je U2414H star 9 godina i dalje ko nov, al razlika je očigledna. Koliko je bolji prikaz na novom, a i razlika u veličini je osjetna. Pustio sam na YT white video da vidim jel ima problema sa pixelima, kolko sam gledo nema. Postavke su preset mode: Standard, oba su 75 Brightness i 75 Contrast, na jednoj slici Night Light ON, druga OFF.

Sad kad gledam u ekrane kratko vrijeme, pogotovo te stranice sa bijelim podlogama, smeta za oči, izgleda da ću ja ipak vratiti na 50/50 postavke jer mi je ovo prejako za oči. 

Al šta je je, prvi dojam, jako zadovoljan, najrađe bi još jedan isti takav uzo... Al vidjet ćemo, ovo mi je zasad OK.

 

EDIT: Dodao sam još sliku postavki, al taj osjećaj kad promijeniš sa 60Hz na 165Hz, suza u oku krene. 

vrinho uto 6.2.2024 18:56

Krepala mi zvučna na matičnoj staroj 3 mjeseca (ASRock ) pa sam konačno našao razlog za nabaviti neki DAC i na kraju pala odluka za FiiO K3.

Baš moćan strojček ako želite maksimalno iskoristiti zvučnike i/ili slušalice.

 

 

_itsmoriarty ned 11.2.2024 14:38

jedan old timer. u pitanju je moja prva graficka koju sam kupio i ugradio te davne 2012

 

Radeon HD7770 1GB

 

a bila je dobra uparena sa Intel Quad Core Q8400, te 4GB DDR3 RAM-ima. 

 

lp 

 

EDIT: btw, graficka je radila do dan danas, evo upravo sam ju izvukao iz prvog kompa koji je moj ocuh koristio, te sam mu uzeo Dell Optiplex MFF

Sideswipe uto 13.2.2024 21:13

Evo malo da se pohvalim. Nakon preko dvije godine bez Razer periferije odlucih se na drastican pothavat. Shvatio sam da ova jeftinija periferija jednostavno nije dostatna za nekakvo ugodno i redovno igranje. Od kojekakvog aljkavog reagiranja pojedinih tipki, periferija jednostavno postane clunky prebrzo i to nije to. Dobio sam dobar popust preko Ebaya i mogao sam platiti mis i tipkovnicu sa dostavom 220€ + charger 100 direktno sa eu Razer shopa. Uzeo sam mis i charger sa Razera jer mi je bilo malo nevjerovatno da dobijem takvu robu za 40% manje love nego da uzimam tu kod nas (bio sam u krivu). U oglasu je pisalo da bi roba mogla biti open box, ipak sam dobio tipkovnicu ne otvorenu sa orginalnim pecatom. Naime, prodavac je authorized seller iz Nemcije. Mis i charger 242€ sa free dostavom iz Ching Chonga sa Fidexom (tu me znoj oblio). Da sam znao da salju iz Ching Chongija odustao bih od te kupovine jer sam bio uvjeren da ce me carinit (opet bio u krivu). 

 

Eto, sad sam prezadovoljan sa kupljenim. 

 

Tipkovnica: Razer blackwidow v3 green switch,

Mis: Razer Basilisk v3 pro

Charger: normalno, origigi wireless docking station 

Timo sri 14.2.2024 09:00

Danas je Valentinovo, pa me zena odvela u jutarnju setnju prirodom

 

I tamo mi je postavila "klopku" 

 

Fractal Terra Jade, ce zamjeniti sada vec izraubano, Dan A4-H2O kuciste, koje ide u zasluzenu mirovinu

 

 

 

 

 

Najbrži pet 1.3.2024 15:45

Corsair Dominator 16GB - 2x8GB@3200MHz

 

Neisplativ mi je prelazak na AM5, stoga za samo €35 sam uspio pronaći identični RAM, te sa 16 (2x8GB) napravljen upgrade na 32GB (4x8GB). Samo kad se sjetim prelaska na AM4 platformu, cijene memorije su tada otišle u nebesa, ćaća je morao sudjelovati s 2 tisuće kuna za tu memoriju, a ovaj tjedan ju platio €30 + trošak slanja.

Moonwalker82 sub 16.3.2024 00:50

Prošlo je točno 7 godina od posljednje konfiguracije. U međuvremenu sam dobio dvojicu gamera, i nakon sve gungule, selidbe i svega što ide s tim,sad kad su porasli, tata je konačno malo udovoljio sebi.

Neke su komponente već godinama sa mnom, npr. zvučna kartica od 2010., g15 tastatura će nagodinu napunit 20g i neuništiva je, a GPU od 2017. vrti sve što mene zanima. To je bila najbolja investicija u Hardware ikad.  Za toliko malo para toliko puno muzike, i tolike godine. Nemam ju potrebu mijenjat još barem do serije 50xx.

Ostalo je novo, i radi fenomenalno.

Planirao sam ići na AMD platformu ali MBO je bila na akciji 50% i to je pesudilo u korist Intela.

Volume čet 28.3.2024 20:30

Nadogradia drugi pc iz ''moj pc'' s novim kućištem, hladnjakom i rtx 3070 grafičkom s oglasnika

Kućište je Lian Li Lancool 205 Mesh C, a hladnjak je novi arcticov freezer 36 (malo go*no drži ryzen 5600 klokanog na 4850 mhz i 1.30v na 52 stupnja nakon 30 minuta stress testa i košta samo 30e)

_itsmoriarty sub 30.3.2024 12:01

jos jedan old-timer u kolekciji. 

 

Nokia 5800d ExpressMusic. 

 

bateriju nemam kao ni punjac, ali je naruceno sve sa amazona za manje od 20 eura.

 

znam, skuplji punjac i baterija od samog telefona ) ali ne radi se o tome vec mi je ovo od starog pa reko ako imaju neke fotke stare da ih prebacim. 

 

lp  

Bass pon 1.4.2024 15:09

Komp iz "Moj PC", kupljen negdje u studenom 2023. Odrađuje sve što treba iako mi je malo žao što nisam uzeo "non-F" varijantu procesora jer bi mi quicksync dosta pomogao. Nažalost, danas je potrebno dosta prostora na disku jer skoro svaka AAA igra treba barem 60-100gb pa sam morao piknuti još 2TB Kingston NV2 i naručen je pcie kartica s još 4 USB-a porta jer je mobo puna .  Monitor je super ali bi ga rado zamjenio za 24" jer je prevelik na tu udaljenost. Imao sam 32" TV, iznad monitora je LG 48" OLED Evo C23, sad imam 27" Dell monitor ali, izgleda da sam čovjek od 24" FHD 144Hz+ monitora.

Stolica je stara skoro 5god, ne sjećam se model ali je onda bila oko 930kn u Lesnini. Jedina stolica koja se nije raspala pod mojom težinom karaktera (95kg čistog karaktera, jel).

JBL Flip 6 je bila odluka na kraju dileme od skoro mjesec dana kakve zvučnike kupiti da nisu loši, imaju basa kolko treba i da imaju čim manje kablova i da su čim manji. Na kraju kupio Flip 6 nakon Chargea 4 kojeg imam preko 4 god i mogu reći da sam jako zadovoljan. U igrama je delay od skoro 0.2sec ali YT nema delaya. Kad mi treba zvuk po PSu, onda tu nstupaju G435.

 

Slikano prije čišćenja iako ni nije potrebno nešto posebno čistiti ali svaka 2 mj religiozno provjerim za prašinu i bacim detaljnije oko kakvo je stanje unutra iako imam stakleni panel.

 

Vozni park je sve što je ostlao od djetinjstva što sam uspio naći jer sam sve ostalo izgubio ili potrgao. Također, ne znam kojom magijom su još tri Buragaća ostala u kutiji 

 

"Strujni balkon" montiram ispod svakog stola di je više elektronike jer žice nisu po podu, ne moram bušiti stol i sve je na dohvat ruke. Čišćenje također nije problem jer je sve odugnuto od poda i ne moram se pretjerano truditi da sve bude porihtano jer ima mjesta za sve i nije potreban micromanaging kablova.

 

Sve slikano sa S24 smol.

 

EDIT: prednji panel nije ni blizu tolko prašnjav i sva sreća što je malanje uskoro.

XVII Mini čet 4.4.2024 19:16

Slika novoga kucista, usput cisto da napisem da se ne stedi na kucistu posto je white shark warhead 2, koje je jucer slozeno a ventovi prednji i panel RGB je izgorio u 14 sati rada 😂, tako da je kupljen Antec P20C ARGB i problem rijesen. Slikice :

    BOGDO sub 6.4.2024 22:22

    Nisam jednostavno više mogao izdržati sa laptopom pa sam se vratio stolnjaku.

     

    Specke:

    AMD Rayzen 7 7800x3d

    MSI B650 Tomahawk Wifi

    Asus TuF 4070 Gaming OC 12 gb

    G.Skill Flare X5 2x16 gb ddr5 6000 MHz

    Kingston KC3000 1TB 2x kom

    BeQuiet Dark Rock 4 hladnjak

    Corsair HX1000i

    BeQuiet Silent Base 802

     

    Izzy ned 7.4.2024 23:01

    Zadnjih par tjedana se čisti garaža i evo nađe se PS2 Logitech volan sa papučicama. Odlučim ga spojiti na računalo i pronaći igru u kojoj će raditi. Za sada sam našao F1 22, meni dovoljno u dogledno vrijeme. Jedino što ne radi doziranje gasa. Ako se stisne makar malo, igra to vidi kao da je pritisnuto do kraja.

     

    A danas nešto slažem, pregledavam kutije, ima raznih kutija i kutijica od računalnog hardvera, a i drugih uređaja koje sam kupovao od 2017. na ovamo i nađem, a onda i posložim ovako za fotografiju, 5 kutijica Samsung SSD-ova. Samo Samsung SSD-ove kupujem. Pouzdani su i vrlo dobri performansama.

    Lovac sri 10.4.2024 20:39

    Lemokey L3 (Keychron), jako praktična jer ide žica/2.4 wireless/BT. Switcheve sam najduže tražio, htio sam bolje cherrymx brown i na kraju uzeo Gateron Jupiter (banana). Nema onog 'pijesak' struganja, taktilno 'koljeno' je izraženije i JAKO su smooth.
    Kabel je Epomaker MIX PRO, htio sam aviator/opleteni s 80s neon štihom pa mi se taj nekako dopao. Čekam još njihov numpad koji će biti macro pad.

    Brki1994 sri 10.4.2024 21:21

    Nakon 2 tjedna čekanja stigao OnePlus 12 s TradingShenzhena. Sve stiglo uredno i lijepo zapakirano, a kao gratis dobio europski adapter i kemijsku olovku. Na telefon je flashan OxygenOS i bootloader je zaključan tako da internet bankarstvo radi bez problema. Telefon je otključan na sve regije.

     

    Kvaliteta izrade i performanse su na nivou i stvarno nemam zamjerke. Kamera je odlična i baterija stvarno drži.

     

    Preporuke!