Periferija

Slušalice - zvuk kvrcka, prekida

fer-de-lance pet 15.3.2024 14:21

E da, zastranili smo kao forum 

Kolegi preostaje da boota neku linux distribuciju, i onda vidi.

Ako tam zvuk bude normalan, onda su krivac windowsi/njihovi driveri, a ako je i na linuxu problem, onda je nekaj hardverski.

 

notloB pet 15.3.2024 14:49
fer-de-lance kaže...

I druga stvar (to sam dosta prčkao na mobitelu), nismo se sjetili da Windowsi podržavaju samo najgore bluetooth audio codece, i defaultaju stalno na sbc.

Našao sam sad ovo:

https://rejzor.wordpress.com/2023/06/14/why-is-state-of-bluetooth-codecs-on-windows-so-awful/

Ima neki registry tweak kaj se isplati probat, i neki programi.

 

 sbc je najnezahtjevniji, traži najmanje bandwidtha po nekoj logici, opet moguće ldac, aptx... imaju bolju kompresiju, ne kontam se baš u to, sumnjam da će mu ldac ili aptx proći ukoliko mu slušalice to uopće i podržavaju... ali sve valja probati, više mi se sviđa ideja s linuxom

fer-de-lance pet 15.3.2024 15:31

Zapravo ni nema previše veze s bandwidthom i kompresijom, jednostavno neki čipovi u sluškama ne rade s nekim codecima kak spada, viđeno puno puta.

A sigurno mu podržava neki od ovih boljih, ipak nisu jeftine slušalice u pitanju.

 

P.S. ja imam jedne šrotne s aliexpressa za dolar, i imaju čudo od čipa unutra (sve živo podržava), idealni kandidat za presađivanje u neke bolje žične headset sluške, samo nikad da dođe na red...

Tak da nema šanse da njegove brandname sluške podržavaju samo šrot codece, ali lako moguće da na njima ne rade kak spada.

 

notloB pet 15.3.2024 15:44
fer-de-lance kaže...

Zapravo ni nema previše veze s bandwidthom i kompresijom, jednostavno neki čipovi u sluškama ne rade s nekim codecima kak spada, viđeno puno puta.

A sigurno mu podržava neki od ovih boljih, ipak nisu jeftine slušalice u pitanju.

 

P.S. ja imam jedne šrotne s aliexpressa za dolar, i imaju čudo od čipa unutra (sve živo podržava), idealni kandidat za presađivanje u neke bolje žične headset sluške, samo nikad da dođe na red...

Tak da nema šanse da njegove brandname sluške podržavaju samo šrot codece, ali lako moguće da na njima ne rade kak spada.

 

 Zapravo sam mislio o signalu sa usb na adapter ali i tu sam čini mi se falio jer se pakiranje zvuka u ldac, aptx etc. valjda odvija u bt adapteru..., svejedno nebitno, glasno mislim, neka proba.

Hacker002 uto 19.3.2024 15:38

Jesi probao ovo? Ja sam imao problema nakon updatea na Windows 11 sa Sony WH-CH710N, zvuk je bio izobličen, distorziran, ovo mi je riješilo problem.

 

Some Windows 11 users have also reported that after disabling the audio enhancements on the system, the sound distortion issue has been fixed or reduced drastically. If the audio enhancements are enabled on your computer, try disabling them might fix the issue. To do so:

Click on the Start menu > Search for Change system sounds.
Click on it from the search result > In the Sound panel, head over to the Playback tab.
Make sure to select the output speaker that you’re using or facing issues with.
Now, click on Properties > Click on the Enhancements tab.
Checkmark the ‘Disable all enhancements’ checkbox and click on OK to save changes.
Finally, restart the computer, and check for the audio distortion issue again.

hudibitek uto 19.3.2024 16:16

Možda je glupo, al ja sam imao problem sa Soundcore BT slušalicama gdje je zvuk bio distorziran, krckal, ono loš ali donekle slušljiv. Već sam mislio da su slušalice riknule. Kad ono imao sam 2 sound outputa za iste slušalice, jedan "Headset nešto" i nešto tipa "Headphones". Pošto sam ih ukupno imao jedno 7 nisam skužio odmah. Čim sam se prebacio na drugi output preporod.

Huncvut1 sri 20.3.2024 08:56
Hacker002 kaže...

Jesi probao ovo? Ja sam imao problema nakon updatea na Windows 11 sa Sony WH-CH710N, zvuk je bio izobličen, distorziran, ovo mi je riješilo problem.

 

Some Windows 11 users have also reported that after disabling the audio enhancements on the system, the sound distortion issue has been fixed or reduced drastically. If the audio enhancements are enabled on your computer, try disabling them might fix the issue. To do so:

Click on the Start menu > Search for Change system sounds.
Click on it from the search result > In the Sound panel, head over to the Playback tab.
Make sure to select the output speaker that you’re using or facing issues with.
Now, click on Properties > Click on the Enhancements tab.
Checkmark the ‘Disable all enhancements’ checkbox and click on OK to save changes.
Finally, restart the computer, and check for the audio distortion issue again.

 

hudibitek kaže...

Možda je glupo, al ja sam imao problem sa Soundcore BT slušalicama gdje je zvuk bio distorziran, krckal, ono loš ali donekle slušljiv. Već sam mislio da su slušalice riknule. Kad ono imao sam 2 sound outputa za iste slušalice, jedan "Headset nešto" i nešto tipa "Headphones". Pošto sam ih ukupno imao jedno 7 nisam skužio odmah. Čim sam se prebacio na drugi output preporod.

 

Nisu pomogli niti ovi pokušaji, odnosno, čak sam uspio u nekom momentu dobiti zvuk (klikavši po tim postavkama) da se čuje bez prekidanja, ali je toliko loš kvalitetom da je neslušljivo :) Iako, ni to nije dugo 'izdržalo', tako da izgleda da je stvarno nekakva interferencija...

Huncvut1 sub 23.3.2024 06:18

Evo novih problema - prema preporuci ibme74 (a kako bi riješio ovaj problem s BT i slušalicama), kupio sam karticu TP-Link ARCHER TX55E (https://bit.ly/3IUDNPC), ali ja je nemam kamo uštekati! ibme74 možete li pojasniti zašto ste mi preporučili karticu za koju nemam mjesta, a prethodno tome ste preporučili kompletnu konfiguraciju (??). Nisam išao provjeravati jer sam smatrao da znate koje ste komponente uključili...

 

Ili ja nešto krivo radim.

notloB sub 23.3.2024 08:45
Huncvut1 kaže...

Evo novih problema - prema preporuci ibme74 (a kako bi riješio ovaj problem s BT i slušalicama), kupio sam karticu TP-Link ARCHER TX55E (https://bit.ly/3IUDNPC), ali ja je nemam kamo uštekati! ibme74 možete li pojasniti zašto ste mi preporučili karticu za koju nemam mjesta, a prethodno tome ste preporučili kompletnu konfiguraciju (??). Nisam išao provjeravati jer sam smatrao da znate koje ste komponente uključili...

 

Ili ja nešto krivo radim.

Mogu misliti, ogromna grafička prekrila pci-e slotove...

Čovjek je sastavio barem tristotinjak pceva na forumu i sad će se sjetiti baš svake konfiguracije, ukoliko ti nećeš zaviriti u kućište prije kupovine zašto misliš da bi trebao on?

Huncvut1 sub 23.3.2024 08:49
notloB kaže...
Huncvut1 kaže...

Evo novih problema - prema preporuci ibme74 (a kako bi riješio ovaj problem s BT i slušalicama), kupio sam karticu TP-Link ARCHER TX55E (https://bit.ly/3IUDNPC), ali ja je nemam kamo uštekati! ibme74 možete li pojasniti zašto ste mi preporučili karticu za koju nemam mjesta, a prethodno tome ste preporučili kompletnu konfiguraciju (??). Nisam išao provjeravati jer sam smatrao da znate koje ste komponente uključili...

 

Ili ja nešto krivo radim.

Mogu misliti ogromna grafička prekrila pci-e slotove...

 Eh, upravo tako...

notloB sub 23.3.2024 08:59
Huncvut1 kaže...
notloB kaže...
Huncvut1 kaže...

Evo novih problema - prema preporuci ibme74 (a kako bi riješio ovaj problem s BT i slušalicama), kupio sam karticu TP-Link ARCHER TX55E (https://bit.ly/3IUDNPC), ali ja je nemam kamo uštekati! ibme74 možete li pojasniti zašto ste mi preporučili karticu za koju nemam mjesta, a prethodno tome ste preporučili kompletnu konfiguraciju (??). Nisam išao provjeravati jer sam smatrao da znate koje ste komponente uključili...

 

Ili ja nešto krivo radim.

Mogu misliti ogromna grafička prekrila pci-e slotove...

 Eh, upravo tako...

 Ukoliko imaš gpu na procesoru a vjerojatno nemaš, mogao bi barem provjeriti radi li kako treba bt ukoliko izvadiš grafičku za probu...

Huncvut1 sub 23.3.2024 09:00
notloB kaže...
Huncvut1 kaže...

Evo novih problema - prema preporuci ibme74 (a kako bi riješio ovaj problem s BT i slušalicama), kupio sam karticu TP-Link ARCHER TX55E (https://bit.ly/3IUDNPC), ali ja je nemam kamo uštekati! ibme74 možete li pojasniti zašto ste mi preporučili karticu za koju nemam mjesta, a prethodno tome ste preporučili kompletnu konfiguraciju (??). Nisam išao provjeravati jer sam smatrao da znate koje ste komponente uključili...

 

Ili ja nešto krivo radim.

Mogu misliti, ogromna grafička prekrila pci-e slotove...

Čovjek je sastavio barem tristotinjak pceva na forumu i sad će se sjetiti baš svake konfiguracije, ukoliko ti nećeš zaviriti u kućište prije kupovine zašto misliš da bi trebao on?

 Ovo je specifičan problem gdje sam ga zamolio/pozvao da mi proba pomoći riješiti stvar. Preporučiti nešto na temelju prijašnje preporuke meni podrazumijeva da to odgovara.

notloB sub 23.3.2024 09:09
Huncvut1 kaže...
notloB kaže...
Huncvut1 kaže...

Evo novih problema - prema preporuci ibme74 (a kako bi riješio ovaj problem s BT i slušalicama), kupio sam karticu TP-Link ARCHER TX55E (https://bit.ly/3IUDNPC), ali ja je nemam kamo uštekati! ibme74 možete li pojasniti zašto ste mi preporučili karticu za koju nemam mjesta, a prethodno tome ste preporučili kompletnu konfiguraciju (??). Nisam išao provjeravati jer sam smatrao da znate koje ste komponente uključili...

 

Ili ja nešto krivo radim.

Mogu misliti, ogromna grafička prekrila pci-e slotove...

Čovjek je sastavio barem tristotinjak pceva na forumu i sad će se sjetiti baš svake konfiguracije, ukoliko ti nećeš zaviriti u kućište prije kupovine zašto misliš da bi trebao on?

 Ovo je specifičan problem gdje sam ga pozvao da mi proba pomoći riješiti stvar. Preporučiti nešto na temelju prijašnje preporuke meni podrazumijeva da to odgovara.

 Pa pomogao ti je i ponudio logičko rješenje, na tebi je ionako da staviš karticu u ploču i prije kupovine barem vizualno provjeriš ili očekuješ da ti on dolazi kući instalirati karticu i otpjeva muzičke želje...

Zašto nisi ispunio MojPC nego te se za svaku komponentu mora pitati?

 

Možda ovako nešto ukoliko nemaš ispunjen drugi nvme pa je zašrafiš negdje ispod grafičke u prazan slot na kućištu.

https://www.delock.com/produkt/64131/merkmale.html

Huncvut1 sub 23.3.2024 10:52
notloB kaže...
Huncvut1 kaže...
notloB kaže...
Huncvut1 kaže...

Evo novih problema - prema preporuci ibme74 (a kako bi riješio ovaj problem s BT i slušalicama), kupio sam karticu TP-Link ARCHER TX55E (https://bit.ly/3IUDNPC), ali ja je nemam kamo uštekati! ibme74 možete li pojasniti zašto ste mi preporučili karticu za koju nemam mjesta, a prethodno tome ste preporučili kompletnu konfiguraciju (??). Nisam išao provjeravati jer sam smatrao da znate koje ste komponente uključili...

 

Ili ja nešto krivo radim.

Mogu misliti, ogromna grafička prekrila pci-e slotove...

Čovjek je sastavio barem tristotinjak pceva na forumu i sad će se sjetiti baš svake konfiguracije, ukoliko ti nećeš zaviriti u kućište prije kupovine zašto misliš da bi trebao on?

 Ovo je specifičan problem gdje sam ga pozvao da mi proba pomoći riješiti stvar. Preporučiti nešto na temelju prijašnje preporuke meni podrazumijeva da to odgovara.

 Pa pomogao ti je i ponudio logičko rješenje, na tebi je ionako da staviš karticu u ploču i prije kupovine barem vizualno provjeriš ili očekuješ da ti on dolazi kući instalirati karticu i otpjeva muzičke želje...

Zašto nisi ispunio MojPC nego te se za svaku komponentu mora pitati?

 

Možda ovako nešto ukoliko nemaš ispunjen drugi nvme pa je zašrafiš negdje ispod grafičke u prazan slot na kućištu.

https://www.delock.com/produkt/64131/merkmale.html

 Velim, specifično smo pričali o određenom problemu i po meni bi bilo ok preporučiti nešto što odgovara, jer sam ponavljao koja je matična više puta, a njega zamolio da provjeri. Sada sam ispunio polje MojPC, ali to je sad manje bitno kad je gotovo.

Ovaj adapter bi pomogao (to je kao produžni ako dobro kužim), ali ovdje ga ne mogu kupiti? Poslao sam u upite zastupnicima u Hrvatskoj (Chipoteka i Links).

dabar_solta_V2 kaže...
gpu u donji slot a tu karticu u gornji i rjesi si problem.

 
Ne ide tako, prikriva mi ova tri polja (ovaj donji se vidi bočno, ali to bi riješio valjda ovaj kabel iznad) - vidi privitak.

notloB sub 23.3.2024 11:12
Huncvut1 kaže...
notloB kaže...
Huncvut1 kaže...
notloB kaže...
Huncvut1 kaže...

Evo novih problema - prema preporuci ibme74 (a kako bi riješio ovaj problem s BT i slušalicama), kupio sam karticu TP-Link ARCHER TX55E (https://bit.ly/3IUDNPC), ali ja je nemam kamo uštekati! ibme74 možete li pojasniti zašto ste mi preporučili karticu za koju nemam mjesta, a prethodno tome ste preporučili kompletnu konfiguraciju (??). Nisam išao provjeravati jer sam smatrao da znate koje ste komponente uključili...

 

Ili ja nešto krivo radim.

Mogu misliti, ogromna grafička prekrila pci-e slotove...

Čovjek je sastavio barem tristotinjak pceva na forumu i sad će se sjetiti baš svake konfiguracije, ukoliko ti nećeš zaviriti u kućište prije kupovine zašto misliš da bi trebao on?

 Ovo je specifičan problem gdje sam ga pozvao da mi proba pomoći riješiti stvar. Preporučiti nešto na temelju prijašnje preporuke meni podrazumijeva da to odgovara.

 Pa pomogao ti je i ponudio logičko rješenje, na tebi je ionako da staviš karticu u ploču i prije kupovine barem vizualno provjeriš ili očekuješ da ti on dolazi kući instalirati karticu i otpjeva muzičke želje...

Zašto nisi ispunio MojPC nego te se za svaku komponentu mora pitati?

 

Možda ovako nešto ukoliko nemaš ispunjen drugi nvme pa je zašrafiš negdje ispod grafičke u prazan slot na kućištu.

https://www.delock.com/produkt/64131/merkmale.html

 Velim, specifično smo pričali o određenom problemu i po meni bi bilo ok preporučiti nešto što odgovara, jer sam ponavljao koja je matična više puta, a njega zamolio da provjeri. Sada ću ispuniti polje MojPC, ali to je sad manje bitno kad je gotovo.

Ovaj adapter bi pomogao (to je kao produžni ako dobro kužim), ali ovdje ga ne mogu kupiti?

dabar_solta_V2 kaže...
gpu u donji slot a tu karticu u gornji i rjesi si problem.

 
Ne ide tako, prikriva mi ova tri polja (ovaj donji se vidi bočno, ali to bi riješio valjda ovaj kabel iznad) - vidi privitak.

 Ali nisi spomenuo grafičku, u matičnu normalno stane pcie kartica, tko će se sjetiti baš svake konfe koju je satavio, kaže se da su pretpostavke majke zajeba...gledaš u to kućište svaki dan, barem ja  gledam, stoji mi na stolu i imam vizualnu sliku u glavi, trebao si unaprijed skontati da to neće stati... Što je tu je, mislim da imaš 14 dana da tu karticu vratiš bez pitanja uz povrat novca.

Huncvut1 čet 28.3.2024 02:00
fer-de-lance kaže...

Ili peta, da konačno probaš na Linuxu (pet minuta posla)...

Jer taman i da sve zamijeniš, lako moguće da bude opet isto.

 

Isprobao Ubuntu, dođe do nekog 'welcome' screena i ne ide dalje. Ostale distribucije nisam isprobao.

 

Kabel košta preko 50€ tako da to nije dolazilo u obzir.


Eventualno da sam probao zamijeniti matičnu ploču pa da probam dodati tu BT karticu (tj. da dobijem mjesta za nju), ali to opet ne znači da bi JBL slušalice radile s tom kombinacijom.

 

Kako baš ništa drugo nije pomoglo, problem riješen kupnjom novih BT slušalica :)