Periferija

Slušalice za glazbu - tema za izbor

ATJLučko ned 26.11.2023 22:33
Just Outlaw kaže...

Super da si zadovoljan i da si našao šta si želio. Meni je BT i ANC bezveze i apsolutno nepotreban na slušalicama. Koristiš li neko pojačalo?

Hvala prije svega   na podršci. 

U jednom YTe videu sam gledao kako izgleda prostorija gdje je drugi čovjek, vlasnik kuće za preko 1.000.000.00USDa sebi složio nirvanu za uživanje u slušanju muzike, što preko vinila što preko CDa. U prostoriji koja je bila šira od 8 metara i duboka najmanje 5 metara, gdje su izračunali gdje u odnosu na izvor zvuka moraju biti zvučnici, pod kojim kutem u odnosu na slušatelja, a svaki preko 250 kila, lik koji je učinio video istestirao je i neke žične slušalice i bacio kvalitetne komentare. Ako nemam barem minimalno za ispuniti ovakve uvijete, BT i ANC su prigodno vrlo dobri, pogotovu dok pišeš neku recenziju ili običan tekst, članak a trebaš koncentraciju da te nikakav impuls izvana ne može ometati i/ili zasmetati. 

U trenutnim okolnostima ne, ustvari, iskreno neznam kako stvari podesiti i što koristiti, linijsko pojačalo na kabel ili obično pojačalo, tu sam mali veliku lajbek kaj je je  . Ustvari, čak sam u istraživanju što su DAC, DAP i ostale muzičke tehnikalije, a ustvari želio bih pronaći neki iPod koji bi mogao spajati sa slušalicama, ovako ili onako, moguće preko pojačala tako da na kraju pojma nemam što želim/trebam. U krajnjem slučaju, one ”Walkman” stvari koje u zadnje vrijeme radi SONY, kako mi je krivo pas sa kostima, rade samo za android platformu a ne i za iOS!  Ali opet, koliko mi je to ono što želim, dok će mi moguće iPhone 16 Ultra biti sasvim dovoljan, ali niti tu baš nisam nešto prezadovoljan aplikacijom. 

Wannabes čet 30.11.2023 22:20

Jedan od glavnih razloga za kupnju svugdje nahvaljenih Sonyjevih WH-1000XM4 slušalica je uparivanje s TV-om. Imam Sony TV star par godina, pa reko bit će jednostavno i zato njih uzimam.

Jel moguće da sam se zaje... i da se ne mogu upariti ?  TV je KD-43XG8096.
Neki youtube video s tutorijalom kaže da TV mora imati A2DP profil, šta izgleda moj nema.. Kad odem add device u Bluetooth meni ne očitava mi slušalice, samo vrti na TV-u..

Ekipa kako povezat ove slušalice i taj TV ?

Lourdin sri 27.12.2023 10:18

Unatoč ovoliko godina na forumu, prvo sam postao u krivu temu (hi-fi), recimo.. ipak su malo bolje slušalice :)

Uglavnom, znam da je netko ovdje naručio padove sa Brainwavzaudia. 

S obzirom da šalju iz Hong Konga, ne mogu nigdje pronaći je li naš pdv uključen u cijenu? IOSS sistem i tako to. Ili normalno dolazina carinu, pa pregled, naš PDV, ostali troškovi i daće.

Ako je netko nedavno naručio, te zna nešto više o tome, molio bi da podijeli svoja saznanja :)

 

Također, vidim da kod njih nema jastučića za Sennheiser HD-25, pa ako tko ima preporuku gdje uzeti.

Fabijan ned 14.1.2024 22:02

Pozdrav svima.

 

Molim preporuku bežične slušalice za elektronsku (EDM) muziku. Nije bi bitno trajanje baterije ili ANC jer uglavnom slušam doma navečer, nerijetko u krevetu.

Srednja ili gornja srednja klasa tamo do 250 EUR.

Davno sam bio dobio na poklon AKG Y500 pa nije ništa valjalo, basa uopće nemam. Sad imam osjećaj da se na bežičnim modelima zbog trajanja baterije štedi na basu pa sam oprezan što kupiti.

Posmatrač uto 16.1.2024 20:13
razermario kaže...

Pozz. 

Mozda neke bežične slušalice do 30 eura. Bile bi korištene nesta malo za slušanje glazbe, najviše za YouTube. Switch i iphone

 Ja imam HONOR choice earbuds x5 i ok su. Baterija traje jako dugo....

Pero Dinamit sri 17.1.2024 14:56
Lourdin kaže...

Unatoč ovoliko godina na forumu, prvo sam postao u krivu temu (hi-fi), recimo.. ipak su malo bolje slušalice :)

Uglavnom, znam da je netko ovdje naručio padove sa Brainwavzaudia. 

S obzirom da šalju iz Hong Konga, ne mogu nigdje pronaći je li naš pdv uključen u cijenu? IOSS sistem i tako to. Ili normalno dolazina carinu, pa pregled, naš PDV, ostali troškovi i daće.

Ako je netko nedavno naručio, te zna nešto više o tome, molio bi da podijeli svoja saznanja :)

 

Također, vidim da kod njih nema jastučića za Sennheiser HD-25, pa ako tko ima preporuku gdje uzeti.

 Ja sam bio naručivao od njih prije jedno godinu dana, sve uredno prošlo. Cijena je bila ta sa weba koju sam i platio. Nisam platio ni carinu i što sve ide s time, ne znam kako je sada.

 

E sad, ako nema za ove tvoje, pogledaj ima li za neki drugi model, a da odgovara na tvoje. Tako sam ja bio uzeo za HD450 BT iako za moj model nije pisalo da odgovaraju (https://www.brainwavzaudio.com/products/headphone-pad-hybrid), ali sam malo guglao i vidio da odgovaraju i ove linkane koje sam na kraju i naručio.

morrisoN pon 12.2.2024 08:59

Imam Pioneer SE-ms7bt. Zvuk je odličan i preko BT a i preko žice. Problem su earpadovi koji su se istrošili te sad zvuk previše leaka u okolinu, a bas je tanak.

Pitanje:
Je li neko naručivao zamjenske padove za ove slušalice?
Navodno originalni su problem jer gdje god sam ih našao ili ne dostavljaju za BiH ili je cijena dostave višestruko veća od cijene samih padova.
Na Aliju sam nalazio univerzalne ovalne. Prema dimenzijama slušalica trebala bi mi 100x80, no u komentarima kupaca uglavnom kažu da treba uzeti veće dimenzije (105x85).

Neko nabavljao zamjenske padove sa Alija? Kvalitet? Iskustva? Savjet?

BoTiA pon 12.2.2024 11:31
Pero Dinamit kaže...
Lourdin kaže...

Unatoč ovoliko godina na forumu, prvo sam postao u krivu temu (hi-fi), recimo.. ipak su malo bolje slušalice :)

Uglavnom, znam da je netko ovdje naručio padove sa Brainwavzaudia. 

S obzirom da šalju iz Hong Konga, ne mogu nigdje pronaći je li naš pdv uključen u cijenu? IOSS sistem i tako to. Ili normalno dolazina carinu, pa pregled, naš PDV, ostali troškovi i daće.

Ako je netko nedavno naručio, te zna nešto više o tome, molio bi da podijeli svoja saznanja :)

 

Također, vidim da kod njih nema jastučića za Sennheiser HD-25, pa ako tko ima preporuku gdje uzeti.

 Ja sam bio naručivao od njih prije jedno godinu dana, sve uredno prošlo. Cijena je bila ta sa weba koju sam i platio. Nisam platio ni carinu i što sve ide s time, ne znam kako je sada.

 

E sad, ako nema za ove tvoje, pogledaj ima li za neki drugi model, a da odgovara na tvoje. Tako sam ja bio uzeo za HD450 BT iako za moj model nije pisalo da odgovaraju (https://www.brainwavzaudio.com/products/headphone-pad-hybrid), ali sam malo guglao i vidio da odgovaraju i ove linkane koje sam na kraju i naručio.

 pa zar ove nisu predviđene za HD450BT

https://www.brainwavzaudio.com/products/replacement-earpads-for-sennheiser-hd-4-50-hd

 

čini mi se da su tvoje bolje .,.. tj one su od memorijske pjene nego ove gore sa linka

 

191x7 pon 12.2.2024 14:55
morrisoN kaže...
Imam Pioneer SE-ms7bt. Zvuk je odličan i preko BT a i preko žice. Problem su earpadovi koji su se istrošili te sad zvuk previše leaka u okolinu, a bas je tanak.

Pitanje:
Je li neko naručivao zamjenske padove za ove slušalice?
Navodno originalni su problem jer gdje god sam ih našao ili ne dostavljaju za BiH ili je cijena dostave višestruko veća od cijene samih padova.
Na Aliju sam nalazio univerzalne ovalne. Prema dimenzijama slušalica trebala bi mi 100x80, no u komentarima kupaca uglavnom kažu da treba uzeti veće dimenzije (105x85).

Neko nabavljao zamjenske padove sa Alija? Kvalitet? Iskustva? Savjet?

 Jesu ti dostupni Brainwavz ili pak Wicked Cusshions?

morrisoN pon 12.2.2024 16:17

Da, na brainwavs nemaju striktno za moj model, no imaju ovalne višenamjenske koje navodno podržavaju SE-ms5t (koje, koliko znam imaju iste čipove kao i SE-mstbt)

To mi je opcija, no ovdje sam postavio pitanje s nadom da je neko već uzimao za isti model, pa da potvrdim da odgovaraju.

Soldjer330 ned 7.4.2024 21:29

Pozdrav ljudi, trebao bih pomoć iskusnijih kolega, za oko su mi zapele slušalice Beyerdynamic DT 770 PRO X Limited Edition, sada dolaze u RH pa ih razmisljam uzeti, služile bi 80 posto za glazbu i filmove, imam zvučnu Asus xonar U7, ništa posebno ali je ok, a pošto su slušalice 48 ohma pogonio bi ih bez problema, također bi ih ostalih 20 posto koristio za gaming tipa ps5, ono što mi se viđa je sto ima odvojivi kabel pa ga ja lako za mijeniti u odnosu na obican 770 pro, ali nisam siguran dali je to ok kupnja za potrebe koje sam naveo, pa me zanima vaše mišljenje pošto za tu cijenu 150-200 eura ne nalazim nista bolje i kvalitetnije, wirless slušalice i mikrofon mi nisu potrebni... hvala na Vašim odgovorima i lp

morrisoN pon 8.4.2024 09:09
Soldjer330 kaže...

Pozdrav ljudi, trebao bih pomoć iskusnijih kolega, za oko su mi zapele slušalice Beyerdynamic DT 770 PRO X Limited Edition, sada dolaze u RH pa ih razmisljam uzeti, služile bi 80 posto za glazbu i filmove, imam zvučnu Asus xonar U7, ništa posebno ali je ok, a pošto su slušalice 48 ohma pogonio bi ih bez problema, također bi ih ostalih 20 posto koristio za gaming tipa ps5, ono što mi se viđa je sto ima odvojivi kabel pa ga ja lako za mijeniti u odnosu na obican 770 pro, ali nisam siguran dali je to ok kupnja za potrebe koje sam naveo, pa me zanima vaše mišljenje pošto za tu cijenu 150-200 eura ne nalazim nista bolje i kvalitetnije, wirless slušalice i mikrofon mi nisu potrebni... hvala na Vašim odgovorima i lp

 Mislim da je cijena nešto viša od ove koju si naveo. Prije oko 250+ eura.

 

Trebale bi biti odlične za "kućnu" upotrebu (muzika, filmovi...) jer za razliku od običnih 770 pro koje su dosta flat i svijetle (što neki smatraju dosadnim zvukom (ali je odlično za studijsku upotrebu, ova X verzija ima topliji i tamniji zvuk.

 

45 ohm driver je dosta fleksibilan za razne izvore zvuka, pa će biti dovoljno glasne i za upotrebu na vulgaris zvučnim karticama s matične ploče PC-a, laptopa, pa čak i za upotrebu s telefonom. Možda ne glasne kao 32 ohm verzija običnih 770 pro.

 

No, prednosti su velur padovi, koji su udobniji od fake leather na 32 ohm verziji dt770 pro, odvojivi kabel, te već spomenuti topliji zvuk s nešto više basa.

 

Kupnja bilo kojih beyerdynamic dt slušalica je kupnja za narednih desetak ili više godina, tako ta cijene od +- 50 eura ne bi trebala predstavljati problem.

 

PS. ako negdje budeš imao priliku, ipak poslušaj ih prije kupnje.

morrisoN uto 9.4.2024 00:52

Zavisi od verzije.
DT 770 pro postoji u 3 verzije: 250, 80 i 32 Ohma. Naravno da 250 nije namijenjeno mobitelima i laptopima. 80 može proći. 32 gura bez problema.

DT 770 pro X je samo u verziji 48 Ohma. Trebalo bi biti ok sa svim izvorima zvuka.

Da, zatvorene su.

SmallGuy uto 9.4.2024 10:51

ovo je subjektivno, ne volim closed back slusalice zbog suzenog stagea + na redovnim 770 pro kolicina basa bila je tesko podnosljiva nakon duzeg slusanja, onaj wow efekt nakon prvog slusanja bi se pretvorio u uf! naskon sat+ vremena - nadam se da ce to bit ispravljeno u ovoj reviziji...bilo bi lijepo da ako ih covjek kupi, nabaci koju recenicu s dojmovima.

 

istovremeno se nadam da ce se cijena ipak zadrzati u <250E rangu,  preko toga vec ulazimo na teritorij npr hd600 (protiv kojih dt770 pro nisu imale mrvicu sanse imho, no izravna komparacija i nije bas bila relevantna zbog razlike u cjenovnom razedu) 

191x7 uto 9.4.2024 12:45
SmallGuy kaže...

ovo je subjektivno, ne volim closed back slusalice zbog suzenog stagea + na redovnim 770 pro kolicina basa bila je tesko podnosljiva nakon duzeg slusanja, onaj wow efekt nakon prvog slusanja bi se pretvorio u uf! naskon sat+ vremena - nadam se da ce to bit ispravljeno u ovoj reviziji...bilo bi lijepo da ako ih covjek kupi, nabaci koju recenicu s dojmovima.

 

istovremeno se nadam da ce se cijena ipak zadrzati u <250E rangu,  preko toga vec ulazimo na teritorij npr hd600 (protiv kojih dt770 pro nisu imale mrvicu sanse imho, no izravna komparacija i nije bas bila relevantna zbog razlike u cjenovnom razedu) 

Zato postoje DT 990, 900 Pro X i 1990. Ili Fiio JT1, Sennheiser HD 560S...

 

Soldjer330 uto 9.4.2024 20:59

https://www.euro-unit.com/hr/slusalice/studijske-slusalice/beyerdynamic-dt-770-pro-x-limited-edition-detail

 

cijena je 199 eura biti ce dostupne od iduceg tjedna u petak, uzeti cu ih cim ih uspijem prvo isprobati, sada imam audio technica msr7 u gun metal boji i reci cu da nisam nikako zadovoljan, ne sto se tice zvuka vec kvalitete izrade, kao prvo uzasno skripe, pucketaju i djeluju bas nekvalitetno, koža na earpadovima se strasno zagrije na toplijem vremenu i nakon dvije godine je pocela otpadati pa mi malo malo u uhu ostanu komadici, uglavnom meni uzas, koliko sam ih platio nisam ni malo zadovoljan

 

ove 770 pro x su mi po svemu cini se pun pogodak, odvojivi kabel, velur padovi, sto se impedancije tiče taman za pokriti više stvari, računalo, ps5... što se bassa tiče ne volim da je pre izražen, uglavnom moram probati svakako, jer to mi je kupnja za iducih par godina

 

 

DaNiTo pon 22.4.2024 16:15

Xiaomi Redmi Buds 5 Pro 

 

 Anker Liberty 4 NC

 

neke ear buds do 100 eura?

 

muzika...do sad imao buds 2 od samsunga,perfektne su mi,ali iz nekog razloga jedna se isprazni i nece da puni,uzet cu zamjensku kutiju sa alija ali ne vjerujem da ce se dat spasit...

 

 

191x7 pon 22.4.2024 18:05
DaNiTo kaže...

Xiaomi Redmi Buds 5 Pro 

 

 Anker Liberty 4 NC

 

neke ear buds do 100 eura?

 

muzika...do sad imao buds 2 od samsunga,perfektne su mi,ali iz nekog razloga jedna se isprazni i nece da puni,uzet cu zamjensku kutiju sa alija ali ne vjerujem da ce se dat spasit...

 

 

 Probaj s Galaxy Buds Fe.

AmonZero pon 22.4.2024 18:34
DaNiTo kaže...

Xiaomi Redmi Buds 5 Pro 

 

 Anker Liberty 4 NC

 

neke ear buds do 100 eura?

 

muzika...do sad imao buds 2 od samsunga,perfektne su mi,ali iz nekog razloga jedna se isprazni i nece da puni,uzet cu zamjensku kutiju sa alija ali ne vjerujem da ce se dat spasit...

 

 

Ja sam sebi neki dan narucio OnePlus Buds 3.

Po svim videima i reviewima one pisaju i po ovima koje kostaju duplo vise.

 

Vidit cemo kakve ce bit. 

DaNiTo pon 22.4.2024 18:58
AmonZero kaže...
DaNiTo kaže...

Xiaomi Redmi Buds 5 Pro 

 

 Anker Liberty 4 NC

 

neke ear buds do 100 eura?

 

muzika...do sad imao buds 2 od samsunga,perfektne su mi,ali iz nekog razloga jedna se isprazni i nece da puni,uzet cu zamjensku kutiju sa alija ali ne vjerujem da ce se dat spasit...

 

 

Ja sam sebi neki dan narucio OnePlus Buds 3.

Po svim videima i reviewima one pisaju i po ovima koje kostaju duplo vise.

 

Vidit cemo kakve ce bit. 

 da.,.vidio sam youtube nakon posta... aj pa javi kad dodu...nisam ih ni primjetio