Periferija

AKG K512 MK2 - recenzija

athlon64 čet 4.10.2012 19:02
191x7 kaže...

Pa, bolja zvučna ima i bolji Equalizer.

Ala upila si vec polako, evo odgovor covjeka cije misljenje cijenim vise od svih vas zajedno:

 

 Zaboravija san ti odgovorit da nema smisla kupovat diskretnu zvuču bez vanjskog pojačala, dobivaš isto govno ka s integriranon - ja san isprogramira miljone kuna na Sennheisericama HD500 uštekane na Sound Blaster 128 koji se ne može mirit s niti jednon današnjon integriranom. dakle, dok nemaš 2.000 za pravu eksternu karicu + mali amp, sve drugo ti je bacanje love :)

Xash sri 10.10.2012 18:18

Evo danas sam uzeo u Ronisu ove slušalice. Jako sam zadovoljan na prvu loptu, zvuk je kristalno čist, a bas neisforsiran, što mi se jako sviđa. Jedina zamjerka, kako kolega athlon64 veli, a sa čime se moram složiti, je nedovoljan pritisak, ali nadam se da će se moje uho priviknuti, a slušalice usvirati s vremenom.

191x7 sri 10.10.2012 18:27
Xash kaže...

Evo danas sam uzeo u Ronisu ove slušalice. Jako sam zadovoljan na prvu loptu, zvuk je kristalno čist, a bas neisforsiran, što mi se jako sviđa. Jedina zamjerka, kako kolega athlon64 veli, a sa čime se moram složiti, je nedovoljan pritisak, ali nadam se da će se moje uho priviknuti, a slušalice usvirati s vremenom.

Jesi ti voljan koristiti neku bolju zvučnu ili kao Athlon64 preferiraš integriranu?

Father_Dougal sri 10.10.2012 18:49

Ovako, ovo su slušalice od 32 ohma, i kao takve ih nije problem ganjati na ičemu - prijenosni player, onboard zvučna kartica, zasebno pojačalo - nije frka, osim ako uređaj stvarno nije loše dizajniran. Obzirom da imaju visoku osjetljivost, bit će i prilično glasne - no slušalice ne smiju pumpati bas! Osjećaj pritiska u ušima i feeling da se ništa drugo ne čuje mogu se dobiti i ovim slušalicama - kada bi to bile slušalice sa odličnom izolacijom od okoline. No kako sam čitao po recenzijama, tome nije tako, i nikakvo pojačalo tu neće pomoći. Ako ti je do toga, traži dalje. No ako ti se zvuk čini dobrim i kvalitetnim, ne filozofiraj oko tinejđerskih gluposti i počni slušati glazbu onako kako bi trebalo - analitički i s guštom.

athlon64 sri 10.10.2012 20:07
Xash kaže...

Evo danas sam uzeo u Ronisu ove slušalice. Jako sam zadovoljan na prvu loptu, zvuk je kristalno čist, a bas neisforsiran, što mi se jako sviđa. Jedina zamjerka, kako kolega athlon64 veli, a sa čime se moram složiti, je nedovoljan pritisak, ali nadam se da će se moje uho priviknuti, a slušalice usvirati s vremenom.

Daj im malo vremena da se usviraju i da se privikneš. Velikog pritiska iz njih nema jer to nisu takve slušalice. Ali imat cu ih priliku ovih dana isprobat na malo boljoj zvucnoj pa cu javit dojmove. Iako kao što sam vec rekao ne ocekujem bitnu razliku u kvaliteti. Ove slušalice jasno pokazuju što su i što mogu a što ne cim ih se spoji na relativno kvalitetan izvor zvuka.

191x7 kaže...

Jesi ti voljan koristiti neku bolju zvučnu ili kao Athlon64 preferiraš integriranu?

Kolega prestani provocirat,nebitan si ,smaraš.

Father_Dougal kaže...

Ovako, ovo su slušalice od 32 ohma, i kao takve ih nije problem ganjati na ičemu - prijenosni player, onboard zvučna kartica, zasebno pojačalo - nije frka, osim ako uređaj stvarno nije loše dizajniran. Obzirom da imaju visoku osjetljivost, bit će i prilično glasne - no slušalice ne smiju pumpati bas! Osjećaj pritiska u ušima i feeling da se ništa drugo ne čuje mogu se dobiti i ovim slušalicama - kada bi to bile slušalice sa odličnom izolacijom od okoline. No kako sam čitao po recenzijama, tome nije tako, i nikakvo pojačalo tu neće pomoći. Ako ti je do toga, traži dalje. No ako ti se zvuk čini dobrim i kvalitetnim, ne filozofiraj oko tinejđerskih gluposti i počni slušati glazbu onako kako bi trebalo - analitički i s guštom.

Napisao sam ja vec, nemaju prakticki nikakvu izolaciju i jednostavno ne mogu razvit pritisak, rekao sam da cak i kad ih se gurne do xmax-a tj kad membrane pocnu tuc granicu maksimalnog hoda, sve što dobijete je distorzija, prisitka nema. Ali zato imaju 1000000 drugih prednosti.

Xash sri 10.10.2012 22:11
191x7 kaže...
Xash kaže...

Evo danas sam uzeo u Ronisu ove slušalice. Jako sam zadovoljan na prvu loptu, zvuk je kristalno čist, a bas neisforsiran, što mi se jako sviđa. Jedina zamjerka, kako kolega athlon64 veli, a sa čime se moram složiti, je nedovoljan pritisak, ali nadam se da će se moje uho priviknuti, a slušalice usvirati s vremenom.

Jesi ti voljan koristiti neku bolju zvučnu ili kao Athlon64 preferiraš integriranu?

Ići će zvučna s vremenom, trenuno imam druge planove, a nekako nisam za kupovinu entry level šrotova u maniri "samo da se ima". Možda za prvu ruku uzem neku polovnjaču tipa ASUS Xonar DG, čisto da usporedim razliku i isplativost eventualnog prelaska na nešto jače.

explorer 4 sri 10.10.2012 22:12
Father_Dougal kaže...

Ovako, ovo su slušalice od 32 ohma, i kao takve ih nije problem ganjati na ičemu - prijenosni player, onboard zvučna kartica, zasebno pojačalo - nije frka, osim ako uređaj stvarno nije loše dizajniran. Obzirom da imaju visoku osjetljivost, bit će i prilično glasne - no slušalice ne smiju pumpati bas! Osjećaj pritiska u ušima i feeling da se ništa drugo ne čuje mogu se dobiti i ovim slušalicama - kada bi to bile slušalice sa odličnom izolacijom od okoline. No kako sam čitao po recenzijama, tome nije tako, i nikakvo pojačalo tu neće pomoći. Ako ti je do toga, traži dalje. No ako ti se zvuk čini dobrim i kvalitetnim, ne filozofiraj oko tinejđerskih gluposti i počni slušati glazbu onako kako bi trebalo - analitički i s guštom.

 

Ovdje nisi u pravu.Otvorene slušalice isto mogu imati takav bas, evo baš sam sad probao na Grado sr 60i, spojene na Sony pojačalo.

Zvuk je odvratan, naravno, slažem se s tim da glazbu treba slušati analitički i s guštom, to svakako.

Htio sam samo naglasiti ako netko baš želi pritisak da se može i s otvorenim tipom dobiti, ali ne preporučam.

 

 

athlon64 sri 10.10.2012 22:24
explorer 4 kaže...
Father_Dougal kaže...

Ovako, ovo su slušalice od 32 ohma, i kao takve ih nije problem ganjati na ičemu - prijenosni player, onboard zvučna kartica, zasebno pojačalo - nije frka, osim ako uređaj stvarno nije loše dizajniran. Obzirom da imaju visoku osjetljivost, bit će i prilično glasne - no slušalice ne smiju pumpati bas! Osjećaj pritiska u ušima i feeling da se ništa drugo ne čuje mogu se dobiti i ovim slušalicama - kada bi to bile slušalice sa odličnom izolacijom od okoline. No kako sam čitao po recenzijama, tome nije tako, i nikakvo pojačalo tu neće pomoći. Ako ti je do toga, traži dalje. No ako ti se zvuk čini dobrim i kvalitetnim, ne filozofiraj oko tinejđerskih gluposti i počni slušati glazbu onako kako bi trebalo - analitički i s guštom.

 

Ovdje nisi u pravu.Otvorene slušalice isto mogu imati takav bas, evo baš sam sad probao na Grado sr 60i, spojene na Sony pojačalo.

Zvuk je odvratan, naravno, slažem se s tim da glazbu treba slušati analitički i s guštom, to svakako.

Htio sam samo naglasiti ako netko baš želi pritisak da se može i s otvorenim tipom dobiti, ali ne preporučam.

 

 

Jasno, mozda je moguce al ove slušalice jednostavno nisu orjentirane u tom smijeru. Budimo realni kad se sluša metal/rock, puno basa ne poboljšava doživljaj baš. Dosta je bitnije da se gornji spektar čisto cuje. Ovo nisu slušalice za dnb/dubstep ekipu i gotovo. Ali im to nebi ubrojio kao manu s obzirom koliko koštaju.

athlon64 sri 10.10.2012 22:27
Xash kaže...
191x7 kaže...
Xash kaže...

Evo danas sam uzeo u Ronisu ove slušalice. Jako sam zadovoljan na prvu loptu, zvuk je kristalno čist, a bas neisforsiran, što mi se jako sviđa. Jedina zamjerka, kako kolega athlon64 veli, a sa čime se moram složiti, je nedovoljan pritisak, ali nadam se da će se moje uho priviknuti, a slušalice usvirati s vremenom.

Jesi ti voljan koristiti neku bolju zvučnu ili kao Athlon64 preferiraš integriranu?

Ići će zvučna s vremenom, trenuno imam druge planove, a nekako nisam za kupovinu entry level šrotova u maniri "samo da se ima". Možda za prvu ruku uzem neku polovnjaču tipa ASUS Xonar DG, čisto da usporedim razliku i isplativost eventualnog prelaska na nešto jače.

Prijatelj je nabavio creative soundblaster-a i misli ga prodat. Možda ga ubodem pa cu ti napisat tocno kakav je skok u kvaliteti. Ja nekako ne vidim puno prostora za poboljšanje zvuka ovih slušalica. Pritisak se dobit ne može u velikoj kolicini i gotovo. Malo snage im mozda nebi skodilo pa tu zvucna dobro dođe. Vidjet cemo.

explorer 4 sri 10.10.2012 22:29
athlon64 kaže..

Jasno, mozda je moguce al ove slušalice jednostavno nisu orjentirane u tom smijeru. Budimo realni kad se sluša metal/rock, puno basa ne poboljšava doživljaj baš. Dosta je bitnije da se gornji spektar čisto cuje. Ovo nisu slušalice za dnb/dubstep ekipu i gotovo. Ali im to nebi ubrojio kao manu s obzirom koliko koštaju.

 

Ma nisu ni moje orjentirane na taj stil ali ipak mogu.

To je zato jer su kvalitetnije i jer je izvor zvuka pojačalo.

 

Ma gle, za onoga tko zna slušat glazbu, ove sluašlice su dobre, nije poanta ni kod dubstepa da se glava trese od basa.

athlon64 sri 10.10.2012 22:36
explorer 4 kaže...
athlon64 kaže..

Jasno, mozda je moguce al ove slušalice jednostavno nisu orjentirane u tom smijeru. Budimo realni kad se sluša metal/rock, puno basa ne poboljšava doživljaj baš. Dosta je bitnije da se gornji spektar čisto cuje. Ovo nisu slušalice za dnb/dubstep ekipu i gotovo. Ali im to nebi ubrojio kao manu s obzirom koliko koštaju.

 

Ma nisu ni moje orjentirane na taj stil ali ipak mogu.

To je zato jer su kvalitetnije i jer je izvor zvuka pojačalo.

 

Ma gle, za onoga tko zna slušat glazbu, ove sluašlice su dobre, nije poanta ni kod dubstepa da se glava trese od basa.

A pazi to je sve stvar ukusa. Ja kad dođem u klub ili na koncert ne volim da me boli glava i da sam zaglušen kasnije, al volim da mi pritisak nosi majcu. Odnosno da subovi rade i guraju niske tonove na velikoj snazi. Ali kad imaš razglas u kojem su visoki, srednjetonci i niski odvojeni onda možeš postić to i čist visoki spektar. Sa slušalicama teško.

explorer 4 sri 10.10.2012 22:46
athlon64 kaže...

A pazi to je sve stvar ukusa. Ja kad dođem u klub ili na koncert ne volim da me boli glava i da sam zaglušen kasnije, al volim da mi pritisak nosi majcu. Odnosno da subovi rade i guraju niske tonove na velikoj snazi. Ali kad imaš razglas u kojem su visoki, srednjetonci i niski odvojeni onda možeš postić to i čist visoki spektar. Sa slušalicama teško.

 

Tako je.

Ja ne volim kad je tako u klubovima.

Osim ako je ozvučenje kvalitetno, onda mi ništa ne smeta.Od lošeg me boli glava kakogod.

athlon64 sri 10.10.2012 22:55
explorer 4 kaže...

 

Osim ako je ozvučenje kvalitetno, onda mi ništa ne smeta.Od lošeg me boli glava kakogod.

A i to šta kažeš. Idu dobit buku s nekvalitetnim ozvucenjem nedovoljne snage, gurnu ga na 80% i onda više distorzije nego zvuka. Naravno,najbitnije da je 120 db u klubu.

athlon64 čet 18.10.2012 13:06
vOLT kaže...

Odlicna recenzija svaka cast al jel mi mos rec di se nalazi taj ducan jer san progugla i nasa san samo adresu poslovnice u Zagrebu.

Ako ga trazis u Splitu to ti je blizu parka emanuela vidovica. Dakle znaš di je robna kuca dalma/quasimodo? E pa dobar zvuk ti je na onom kantunu te zgrade koji je usmjeren prema parku.

 

EDIT: ideš od ulaza u quasimodo prema parku emanuela, dodes na kraj i eto ga ako ti bas nije jasno mogu ti napravit ss na google maps

vOLT čet 18.10.2012 13:19
athlon64 kaže...
vOLT kaže...

Odlicna recenzija svaka cast al jel mi mos rec di se nalazi taj ducan jer san progugla i nasa san samo adresu poslovnice u Zagrebu.

Ako ga trazis u Splitu to ti je blizu parka emanuela vidovica. Dakle znaš di je robna kuca dalma/quasimodo? E pa dobar zvuk ti je na onom kantunu te zgrade koji je usmjeren prema parku.

 

EDIT: ideš od ulaza u quasimodo prema parku emanuela, dodes na kraj i eto ga ako ti bas nije jasno mogu ti napravit ss na google maps

Znan,znan sad..fala

vOLT pet 2.11.2012 22:38

Kolega,vidim da ne preporucas ove slusalice ljudima koji slusaju dubstep,techno...imas neku preporuku za slusalice dobre za tu vrstu muzike? 

nije bas da bi trebao ovdje pisat to ali mislim da ces ti znat dat dobru preporuku.

athlon64 sub 3.11.2012 00:44
vOLT kaže...

Kolega,vidim da ne preporucas ove slusalice ljudima koji slusaju dubstep,techno...imas neku preporuku za slusalice dobre za tu vrstu muzike? 

nije bas da bi trebao ovdje pisat to ali mislim da ces ti znat dat dobru preporuku.

Nemam previše iskustva s mnogo slušalica. To ce ti netko drugi preporucit. Ove ti jednostavno nikad nece zestoko pumpat bas. Sto je dobro ako slusas metal :)

MasinGeri čet 26.12.2013 11:26

Imam jedno pitanje za vas koji imate k512, kakve su u filmovima?

 

Meni su kod slusalice bitno 1. udobost 2. filmovi 3. glazba (sve i svasta) 4. csgo :D

 

Uzeo sam ih maloprije, stvarno super slusalice, athlon vidim da si uzeo zvucnu karticu, kakav ti je sada zvuk?