Oberstleutnant čet 10.11.2011 19:18
Yoga kaže...

isprobao i neznam kaj reci..obozavam tu igru no toliko je zbagirana da ne povjerujes..pocev da se spawnam bez puske pa nadalje..neznam, dat cu joj par dana sansu..

 

nick: Dr.Yoga

na zalost takva je od prvog dana...stari veterani sa AA2..prebacili se na AA3..uzeli server na hostersima...kad ono..rusvaj..netcode katastrofa...nedavno sam je opet instalirao opalila me nsotalgija..i nista..sve je isto ko i lani...XD...propali projekt...na zalost.

Yoga čet 10.11.2011 20:01

a gle,nije losa kad je dala da se igra no kad je ulovi zuta minuta ludilo..al promjenih server i radila je sasvim ok..to kaj se muci pridodajem igri na wifi i laptopu s grafom 5650m ;)

no zalosno je vidjet da ima SAMO sest mapa a pedeset treninga..prava i idealna igra za tupave amerikenjce uz sve te domoljubne animacije i mjuze..no odigrah bridge i pipeline i ajme...koja nostalgija...a i pale jos uvijek nenadjebive fore stecene kroz tisuce sati..osobno,najzanimljiviji takticki fps

Arabarran čet 10.11.2011 20:25
Yoga kaže...

a gle,nije losa kad je dala da se igra no kad je ulovi zuta minuta ludilo..al promjenih server i radila je sasvim ok..to kaj se muci pridodajem igri na wifi i laptopu s grafom 5650m ;)

no zalosno je vidjet da ima SAMO sest mapa a pedeset treninga..prava i idealna igra za tupave amerikenjce uz sve te domoljubne animacije i mjuze..no odigrah bridge i pipeline i ajme...koja nostalgija...a i pale jos uvijek nenadjebive fore stecene kroz tisuce sati..osobno,najzanimljiviji takticki fps

Nema baš na trojci više puno bugova. Puno je to bolje nego u početku.

zerocool12 čet 10.11.2011 21:48
Yoga kaže...

a gle,nije losa kad je dala da se igra no kad je ulovi zuta minuta ludilo..al promjenih server i radila je sasvim ok..to kaj se muci pridodajem igri na wifi i laptopu s grafom 5650m ;)

no zalosno je vidjet da ima SAMO sest mapa a pedeset treninga..prava i idealna igra za tupave amerikenjce uz sve te domoljubne animacije i mjuze..no odigrah bridge i pipeline i ajme...koja nostalgija...a i pale jos uvijek nenadjebive fore stecene kroz tisuce sati..osobno,najzanimljiviji takticki fps

Ja samo bridge i igram, ove ostale mape je nemoguče igrati ako naletiš na budale na serveru :/... Jel oni uopce razvijaju onaj 3. stupanj treninga?

mcf pet 2.12.2011 23:42

Kakvo je uopce stanje na serverima? Ima li igraca uopce? Dvojku sam igrao od samih pocetaka i ulupao tisuce sati. Probao sam dva, tri puta trojku, ali nije to bilo to, bugove da ne spominjem.

Yoga ned 4.12.2011 13:09

najzanimljiviji mi je spawnanje bez oruzja..lool..no nakon malo igranja osim uobicajenih bugova vec videnih nemam previse zamjerki.osim kaj nema vise mapa jer ove ponudene su em vec videne em dosadnjikave.a public je kao i uvijek i u svim igrama, shitex na kvadrat iako se zna nac ekipa s kojom se dobro moze odigrat.ekipe nema tj jakoooo je malo igraca, ponekad cak i samo tri cetiri servera sa par igraca...

igra kao sama cak i na laptopu s 5650m radi ok..ugl ak ste za napucavanje tu sam..no vise si igram v.285..tu sam doma hehe :)

Yoga ned 4.12.2011 15:39

probaj link ak nisi do sada..neznam kaj drugo reci..

 

btw,ro2 je red orchestra? kakva je igra? meni je prvi dio bio fenomenalan i nije mi jasno kako takva igra nije zazivjela..definitivno jedan od ponajboljih igracih ali i vizuelnih naslova u fps svijetu..

Arabarran ned 4.12.2011 19:23
Yoga kaže...

probaj link ak nisi do sada..neznam kaj drugo reci..

 

btw,ro2 je red orchestra? kakva je igra? meni je prvi dio bio fenomenalan i nije mi jasno kako takva igra nije zazivjela..definitivno jedan od ponajboljih igracih ali i vizuelnih naslova u fps svijetu..

Sve sam već isprobao i ne radi :(

Da je...i ne znam odigrao samo SP,a multi ne mogu.

mcf pon 5.12.2011 13:56
Yoga kaže...

najzanimljiviji mi je spawnanje bez oruzja..lool..no nakon malo igranja osim uobicajenih bugova vec videnih nemam previse zamjerki.osim kaj nema vise mapa jer ove ponudene su em vec videne em dosadnjikave.a public je kao i uvijek i u svim igrama, shitex na kvadrat iako se zna nac ekipa s kojom se dobro moze odigrat.ekipe nema tj jakoooo je malo igraca, ponekad cak i samo tri cetiri servera sa par igraca...

igra kao sama cak i na laptopu s 5650m radi ok..ugl ak ste za napucavanje tu sam..no vise si igram v.285..tu sam doma hehe :)

Tri, cetiri servera na 3.0? Slabo, ako nema aktivne zajednice, mislim da mi se ni ne isplati poceti sa 3.0. Kakvo je stanje na 2.85 sa serverima? Zadnji put sam probao pred nekih godinu dana, bilo je isto svega par servera, Bridge i WC.  Za vrijeme zlatnih dana v2.* bilo je aktivno stotine servera :(

 

Pomalo offtopic - kazu da je Red Orchestra prilicno slicna AA? Jel' bi mogla posluziti umjesto AA v2.*? :)

mcf pon 5.12.2011 14:36
Arabarran kaže...

Ima više servera nego ta 3-4 navedena. Može se normalno igrati.

Po mom mišljenju RO2 je poprilično dobra zamjena za AA2. Jedan metak ubija,treba li još šta reći...

Uf, a propustio sam RO2 na akciji na steamu :| .

Yoga pon 5.12.2011 17:20

ma bit ce ro2 opet na saletu :)

nego,onaj ko ju je isprobao,jel se moze ocekivat ikakva igra na 5650m ati karticu u lapu?znaci nativa 1600x900..bf3 kako god stavim,od low do high radi na 20-30fpsa..aa285 radi ko urica a 3.0 do 50tak fpsa sve high..

 

kaj se tice servera i 2 i 3 nemaju vise od po desetak servera aktivnih citaj s ljudima..ima cca 300-500 aktivnih igraca od kojih ako i 200 onlajn puno sam i rekao...steta..no nade se ekipe i fakat se lijepo naigram..recimo balkan server,285,sf hospital..90-100 honor ekipa i peri deri..domaca atmosfera..ma milina

 

no izgleda da su ove djecje igrice sa obojanim oblekicama za soldier kena i vesticama za njegove puskice pokupile ekipu..no kad im dojade sareni artikli i igranje iz browsera vratit ce se oni hehe :)

ZC_Someone pon 5.12.2011 19:30
Yoga kaže...

ma bit ce ro2 opet na saletu :)

nego,onaj ko ju je isprobao,jel se moze ocekivat ikakva igra na 5650m ati karticu u lapu?znaci nativa 1600x900..bf3 kako god stavim,od low do high radi na 20-30fpsa..aa285 radi ko urica a 3.0 do 50tak fpsa sve high..

Pa grafika u RO2 nije neka svjetska pa da smanjiš malo detalje mislim da bi mogao igrati. Doduše nemoj previše nade polagati u korištenje snajpera. Optika je napravljena jako realno ali zato ždere resurse ko luda.

 

Ali također uzmi u obzir da je RO2 također dosta gladna procesora. Pa bi ti se mogla dogoditi ista stvar ko i u BF3, jednak FPS bez obzira na grafičke postavke.

 

Btw. ja to govorim prema dosta starim iskustvima, igrao sam zadnji put prije 4-5 tjedana. Došao Skyrim {#}. A u međuvremenu je već izašlo par patcheva (jedan od 900MiB) a u svakom patchu poprave bar malo i performanse. Probaj pitati u RO2 temi jer ulazimo u offtopic.

i_rambo_plache čet 28.6.2012 14:24

 

Novi patch v3.3 je samozatajno izašao jučer, povodom 4th of July i 10-te godišnjice AA. Evo i vrlo zanimljivih fičra [izvor]:

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

AI Cooperative Mode - Three AI Maps have been added.

  • Bridge AI - Easy to learn and navigate, the Bridge mission makes an excellent first map for the novice America's Army soldier. Strategically placed NME AI will be guarding various points of the Bridge. The NME are hostile towards US forces. US Soldiers operating in this area are encouraged to find cover, move cautiously, and maintain situational awareness at all times. This map is structured as an introductory map for those learning the basics of America's Armymovement, shooting, and communication.
  • Ranch AI - Don't let this harmless farmhouse facade fool you! The quaint exterior hides an underground headquarters that is crawling with NME AI. Players must first breach a perimeter of patrolling NME AI to reach the central farm house. Once inside, search each room to locate and extract one of two possible objectives - the attache case or a charismatic scientist. Secure the objective and move to the green extraction point on the Blue Force Tracker to complete the mission.
  • Airfield AI - Featuring battle hardened NME AI, Airfield showcases the largest America's Army map ever made. The Airfield Coop mission features an abandoned airfield that is being used as a staging area by the NME. A central air control tower provides a bird's eye view of the runways and surrounding area. The large open spaces of the Airfield provide limited cover. Soldiers must proceed to the objective carefully by using the natural terrain and plenty of smoke screens to hide movements. A heavy loadout is highly recommended in order to take advantage of the complete tool set that America's Army has to offer.
  • Automatic Coop to Competitive Co-op Mode Switch
    • Recent Intel suggests that a rogue group NME troops have broken away from conventional Czervenian forces. They are highly trained, well armed, and extremely hostile to both NME and US forces.
    • AI Maps start in Cooperative mode. When a specified number of players has been reached, the server splits the teams into a Competitive Co-op mode, which pits two human teams against each other with hostile AI in between! Only the most skilled America's Army soldiers will be able to complete the Airfield mission while battling both human and AI controlled NME's!


New Scoreboard, After Action Review

  • Scoreboard
    • Side by Side Team View
    • Actual LDRShIP Honor Point Total for Match
    • NME Neutralizations
    • Times Neutralized
  • After Action Review (AAR)
    • Mission Outcome
    • Rank Progress
    • Achievements Earned
    • LDRShIP Breakdown
    • Mission History
  • STAR Menu
    • Last Round AAR
    • Servers
    • Soldier Profile
    • Account Statistics
    • Leaderboards
    • Armory and Tactics
    • (From AAR) Save AAR
  • America's Army 10th Anniversary!
    • Holiday Event Mode for servers. The server will transition to a special holiday mode that celebrates both the 10th Anniversary of America's Army and America's Birthday in an appropriately explosive and patriotic manner.
  • MEDEVAC - Volunteer to Reinforce Your Squad After a MEDEVAC Rescue (AI maps only)
    • If incapacitated without a teammate nearby, request a MEDEVAC. Volunteer for the next Quick Reaction Force to get back in the action and reinforce your teammates. You will be given a weapon from available stores.
  • Combat ID System
    • Teammates have a fireteam based color coded chemlight tied to their rucksacks so that they can be easily identified as friendly forces.
    • Only visible to teammates
    • Light "strobes" as distance increases
    • Not viewable by NME's
  • Morale Boost - No Suppression for linked teammates (AI maps only)
    • Teammate linking has been improved - note that linked teammates have a white circle around their icons in the BFT.
    • On AI maps, when linked to teammates players experience a morale boost that negates the effects of being suppressed by incoming rounds and nearby explosions. The BFT displays teammate links with white circles around player icons.
  • New Optics
    • ELCAN M145 3x Optical Sight on the M249 SAW
      • Select the M-145 3x for the M249 in the loadout dropdown menu of the Role Select screen.
  •  
    • ACOG 2x Sight on M4A1 and M16A4
      • Select the ACOG 2x for the M4 and M16A4 rifles in the loadout dropdown menu of the Role Select screen.
  • Knock Down Traces
    • This server side configurable option (default to enabled on AI missions) causes the path of the bullet that knocked a soldier down to be clearly drawn on clients for all 3rd person views. 1st person views do not see knock down traces.
  • CLS related situational audio
    • Helps players find downed teammates
    • Helps teammates find you!
    • Automatic callouts for "I'm hit!" and "I'm down!" followed by directional information, ie: "behind you!"
    • Responders can use medic key "M" to guide them to the patient.
      • Distance and direction to patient is displayed in the messaging area.
    • Automatic callout for "Cover me!" when reviving a teammate or treating an injury.
    • Automatic callout for "Thank you!" after being revived or treated by a teammate.
  • Combat Communication Enhancements
    • Automatic callouts for Reloads and Fix-jams
    • Depending on combat situation, callouts will be tactical (calm/quiet) or combat (shouted).
  • SuperSpectator for Server Admins
    • Server super admins can use a new superspectator mode that allows them to fly the camera anywhere within the gameplay space.
    • console command: superspectator true
  • Leaderboards Added
    • Longest DMR ACOG 4x Headshot (meters)
    • Longest M249 ACOG 3x Headshot (meters)
    • Longest M4A1/M16A4 ACOG 2x Headshot (meters)
    • Longest M249 Aimpoint Headshot (meters)
    • Longest M4A1/M16A4 Aimpoint Headshot (meters)
  • Achievements
  •  
    • Pursuit of Happiness - Play from 1st to 31st of July
    • Never Miss - Fire at least 30 rounds and hit the NME with every round.
    • Ammo Conservationist - Complete the winning action in any Co-op mission without firing a shot or throwing an M67.
    • Ninja Soldier - Complete the winning action on any Co-op map or mission without being hit by any bullet or grenade.
    • Never Quit - Complete the winning action on Airfield or Ranch while not linked to a teammate.
    • Clear Air Action - Be on the winning team on a Co-op mission without throwing any smoke grenades.
    • VIP Rescue - Rescue the VIP from a human NME team after they have revived him.
    • Best Patient Ever - Always wait for a teammate to revive you instead of using the MEDEVAC option in Co-op play.
    • Incredible Shot (Bronze 300m, Silver 400m, Gold 500m) - Hit a head shot neutralization at a distance between 300 - 400, 400 - 500, and 500+ meters.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Isprobao sam i mapa Airfield mi je pre-pre-prezakon, nova optika na svim ganovima je stvarno super, ali možda previše olakšava. Uveden je i AI kojeg nisam primjetio u možda sat vremena koliko sam igrao (možda ih nije ni bilo). Nadajmo se da samo nije kao u AA2.

 

Statistika tokom igranja je IMHO bolja nego prije pošto se synca direktno in-game sa Steamom pa se dobiva više informacija. Uvedeno je i "spawnanje" na AI mapama pošto runde znaju trajati i po pola sata (tipa na ogromnom Airfieldu) te admini servera mogu uključiti opciju putanje metka koji je onesposobio igrača (IMHO veliki minus, nadam se da ne budu to palili).

 

Čini mi se da sad više nema bugova, sve je išlo prilično glatko. Nema još puno servera pošto je 3.3 izašao tek jučer (pa se trebaju narihtati serveri), ali rulje željne AA3 ima puno (skoro sve je popunjeno, a popodne je na radni dan :D ). Dođite i isprobajte, igra je nebo i zemlja sad naprama kad je izašla!

i_rambo_plache čet 28.6.2012 23:45

Priča se na AA3 forumima da je Airfield loše optimiziran (što nije ni preveliko čudo sudeći po veličini mape), meni mrvicu više šteka, no štekaju mi skoro sve mape jer imam smeće od kompa.

 

Primjetio sam i da mi je K/D ratio mrvicu veći nego inače i primjetio sam da ima igrača koji stoje na čistini i pucaju pa ih je, još s ACOG x2 scopeom, lagano za skinuti. Sad gledam, ima puno igrača. Sve mi toplo oko srca...