Overclocking

Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?

miki1981 pon 26.9.2011 18:11
Monopol kaže...
Istina, ako želiš H100 moraš imati kučište koje prihvaca 2x120 ! Btw: H 100 možeš namontirati dolje ili na stranicu.

Na stranicu ajde ok, ali dolje...to nebi nikako, radije bi izrezao kuciste i izabcio ga van odiza il itako nešto nego dolje stavio.

Remzi pon 26.9.2011 18:39
strit pon 26.9.2011 18:51
miki1981 kaže...
strit kaže...

Najbolji zračni hladnjak do 600kn je Noctua jer je 50 kn jeftinija od Thermalright Silver Arrow-a ali ne hladi bolje ergo

najbolji zračni hladnjak do 600kn je Silver Arrow.

S ovim se nebi baš složio s obzirom da je Noctua nešto tiša i može podnijeti daleko veće napone od Silver Arrowa.

Ili možda i najjezgrovitiji test koji pokazuje razlike je ovaj video i ovaj test.

Zaključak ukratko je da SA ima cca 0,7 - 0,8 stupnjeva niže temperature od D14 na nižim naponima ALI nije završio test do kraja jer je kod slijedećeg povećanja napona odletio do 100 stupnjeva nakon samo 15 min testa te je komp blokao dok se Noctua i nakon punog testa od 30 min zadržala na ispod 90 stupnjeva bez ikakvih problema.

 

Dakle najbolji zračni i dalje ostaje D14, a što je najbolje, u svojoj klasi, ostaje i najjeftiniji, barem u HR. Do skorog dolaska nasljednika koji će sa novim ventovima i 20% većom disipacijskom površinom biti očito prvi koji će D14ku skinuti sa trona.

 

EDIT: eh da, i još nešto što je apsolutno na strani Noctue je i jednostavnost montaže, gdje je Noctua jako dobra dok je Silver prililno loš.

Ja sam gledao taj video i čini mi se da je tip kod instalacije neš sprčko u zadnjem testu.

Postoji i ovaj video koje nije na strani Noctua-e.

Ja osobno također mislim da je Noctua kompletniji cooler ali stojim iza tvrdnje da TSA bolje hladi ergo isprobo sam i jednog i drugog.

miki1981 pon 26.9.2011 22:26
strit kaže...

Ja sam gledao taj video i čini mi se da je tip kod instalacije neš sprčko u zadnjem testu.

Postoji i ovaj video koje nije na strani Noctua-e.

Ja osobno također mislim da je Noctua kompletniji cooler ali stojim iza tvrdnje da TSA bolje hladi ergo isprobo sam i jednog i drugog.

Kaže on da je ovo već drisu drugi TSA i da je sa oba imao iste probleme na visokim voltažama.

 

EDIT: kako sam uspio napisat drisu umjesto drugi ni sam ne znam...

xyan uto 27.9.2011 12:33

nista, ocito da cu morat pricekat izlazak novih noctua, jer ocito da sezona OC-anja na balkonu vise pogoduje highend zracnim hladnjacima nego "vodenim". Bas me zanima sta ce noctua izbacit i po kojoj cijeni + performanse u odnosu na h100

0verlord sri 28.9.2011 11:18
vrx kaže...
strit kaže...

Najbolji zračni hladnjak do 600kn je Noctua jer je 50 kn jeftinija od Thermalright Silver Arrow-a ali ne hladi bolje ergo

najbolji zračni hladnjak do 600kn je Silver Arrow.

s ovim se donekle slažem , ako uzmemo u obzir da su razlike oko 2c...

u prosjeku 1c na max okretajima i max loadu  , više ovdje - http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/display/thermalright-silver-arrow.html

 

prije nego što sam uzeo d14 sam pročitao par usporedbi , kažu da je TSA mrvičak tiši od D14.

navodno je jedna od negativnih stvari u vezi TSA to što im je većini baza neravna (vidi linkani članak) ,dok Noctua nema tih problema....

hladi izvrsno ali bi mogao imati problema sa prislanjanjem na neravne procesore.

 

+ treba imati na umu da je i Noctua već duže na tržištu ,mislim da je izašla oko godinu dana prije nego TSA ,što dosta govori o kvaliteti ,

dok TSA nema već dugo u prodaji,bar ja nisam naišao po našim dućanima ,nažalost... a oba polovna nemreš nabavit da se postaviš na trepavice :D

oba hladnjaka imaju kvalitetnu pastu u bundle-u , sa TSA dolazi ChillFactor 3...

 

 

 

 

 

Thermalright rade više-manje konveksne baze namjenjene u prvom redu za intel procesore

0verlord sri 28.9.2011 11:34

Kopčam ja tebe ali radi arhitekture procesora je konveksna ( citaj intel ), i novi high end hladnjaci od Thermalrighta imaju dodatni šaraf na sredini coolera za vrsit pritisak na cpu. kopčas sada zasto je konveksna? Prije im je bila tvornički shebana baza pa su idali revizije za svaki hladnjak, a to znam jer sam i sam vlasnik ifx-14. a neda mi se radit cooler lap tapping (nadam se da sam dobro napisao)