Ostalo

Vas nacin za zaradu novaca?

Magdalena Marina čet 9.1.2020 02:51

Meni treba neki posao gdje ne moram stajati cijeli dan,stajanje cijeli dan je užas,prošla sam kroz to.Čak sam gledala i neke oglase za online poslove,kakva je situacija s tim?Neka online anketa,telefonska prodaja...Kakva je situacija?

Kolacic čet 9.1.2020 03:04
Magdalena Marina kaže...

Meni treba neki posao gdje ne moram stajati cijeli dan,stajanje cijeli dan je užas,prošla sam kroz to.Čak sam gledala i neke oglase za online poslove,kakva je situacija s tim?Neka online anketa,telefonska prodaja...Kakva je situacija?

 Bolje prodavati kokain.

Čitatelj čet 9.1.2020 08:28

Pa gledaj nesto blize tvoje struke. Ili sezonski posao.

Ako znas jezike, komunikativna si itd., zasto ne recepcijski posao u nekom hotelu,

kampu i slicno?

 

I nakon radnog vremena si slobodna, za uzivat u obilasku grada, plaza itd.

filipvk1000 pet 24.1.2020 01:41

Je*eš mi sve kako neki traže poslove,em što sam vidio na fejsu em tu na forumu,tipa ono uvijeti:

 

-Da ima što manje stojanja,hodanja i općenito kretanja

-Da ima bar 2 pauze u trajanju od pola sata

-Da se vikendom ne radi ni pod razno

-Da je plaća minimalno 6000kn

 

A ono završeno 7 razreda osnovne,bez radnog iskustva a vidi se kao influencer u budućnosti...

 

 

-----

Anyway,planiram kupit kompresor jači da mogu krenit pjeskarit,pošto investicija u kompresor nije mala nadam se da će bit posla za pjeskrenje

. Pjeskario bih sve što je prenosivo,od dijelova od auta,felgi,štelova od biciklova,možda ormare (sa sodom bikarbonom),bilo kakve željeznje i aluminijske dijelove.

 

Pjeskario sam svoje felge sa kompresorom od 24l,em mi je trebalo  2 tjedna svaki dan da pjeskarim,em sam ga na kraju skurio.

PLaniram uzet od 200L s velikom propusnošću pa ćemo vidjeti...

 

Već imam par "mušterija" u čekanju ali to sve sitni poslovi i neznam koliko će to trajno bit...

filipvk1000 pet 24.1.2020 19:28

Nemogu se toliko "ekonomski" rasirit,imam odreden budzet za pocetak,a lako ako bude posla uzmem veci,jaci,a zasad mislim da ce mi ovaj biti dovoljan. E sad ako bude.potraznja recimo za pjeskarit prikolice,aute itd. Onda bi i mogao uzeti jedan takav,ali daleko je to,nisam jos ni ovaj kupio haha.
Vidjet cu kako ce s ovime ici,koliko brzo i koliko posla ce biti,jer dabe mi i najbolji kompresor ako nema posla. A oni kostaju.

Damir22 pet 24.1.2020 19:40

Za bilo kakav ozbiljniji rad, sto ukljucuje lakiranje,pjeskarenje, brusenje i slicno, 50l je minimum minimuma zapremine kompresora.

Vecina zracnih alata je hvlp, sto znaci da rade na niskom pritisku ali traze veliki protol zraka.

Dok god ti je zahtjev alata za zrakom po minuti manji od onoga koji je kompresoru maksimum koji isporucuje, ok si, povremena pauza i to je to.

filipvk1000 sub 25.1.2020 00:43
Damir22 kaže...
Za bilo kakav ozbiljniji rad, sto ukljucuje lakiranje,pjeskarenje, brusenje i slicno, 50l je minimum minimuma zapremine kompresora.

Vecina zracnih alata je hvlp, sto znaci da rade na niskom pritisku ali traze veliki protol zraka.

Dok god ti je zahtjev alata za zrakom po minuti manji od onoga koji je kompresoru maksimum koji isporucuje, ok si, povremena pauza i to je to.

 Ma zato ću i uzet kompresor od 200L najvjerojatnije,da nemam problema takvih i da moghu što brže nešto odraditi. Jbg nije isto kad pjeskariš felge 2 sata i 3 dana,ili ko ja s malim kompresorom 2 tjedna 

ISkreno nadam se da će biti dovoljno posla da ga otplatim u godinu dana pa da onda dalje sve bude zarada..

Damir22 sub 25.1.2020 12:40

Pa cuj, to ovisi,najbolje ti mozes procjeniti i pretpostaviti obim posla kojeg ces eventualno imati....

Ukoliko se ne mislis baviti i nekim sitnim popravcima,lakiranjima manjih dijelova i sl, samim pjeskarenjem neznam koliko ces profitirati, jer obicno svako ima nekoga tko ce mu negdje za pivo nesto opjeskariti, masa ljudi ima kompresore od 50l koje su kupili za pumpati gume (jer se takvi kompresori u sezoni daju naci jako jeftino), pa ce si neku sitnicu sam odraditi.

A i nije da covjek ima.cesto.potrebu nesto pkeskariti.

Opet za neke.vece radove ti treba i dodatna infrastruktura, prostor, sto povecava inicijalno ulaganje....

i opet,za neke velikd projekte, niti 200l ti nece biti bas velika sreca, nije toliko poanta zapremina posude koliko snaga motora, a svi hobi kompresori (klipni) su tu negdje, veci volumen daje nesto vecu autonomiju, manje ooterecivanje motora i sl, no prouci sprecifikacije pa ces vidjeti da cak i takav kompresor s 2 ili 3ks u pravilu nema veliki protok zraka, taman za neko farbanje i sl, dok pjeskarenje zahtjeva pored velikog protoka i jaci pritisak..... Pa za ozbiljnije radove ipak moras uloziti u neki industrijski kompresor, vijcani ili sl.....

filipvk1000 sub 25.1.2020 14:09
Damir22 kaže...
Pa cuj, to ovisi,najbolje ti mozes procjeniti i pretpostaviti obim posla kojeg ces eventualno imati....

Ukoliko se ne mislis baviti i nekim sitnim popravcima,lakiranjima manjih dijelova i sl, samim pjeskarenjem neznam koliko ces profitirati, jer obicno svako ima nekoga tko ce mu negdje za pivo nesto opjeskariti, masa ljudi ima kompresore od 50l koje su kupili za pumpati gume (jer se takvi kompresori u sezoni daju naci jako jeftino), pa ce si neku sitnicu sam odraditi.

A i nije da covjek ima.cesto.potrebu nesto pkeskariti.

Opet za neke.vece radove ti treba i dodatna infrastruktura, prostor, sto povecava inicijalno ulaganje....

i opet,za neke velikd projekte, niti 200l ti nece biti bas velika sreca, nije toliko poanta zapremina posude koliko snaga motora, a svi hobi kompresori (klipni) su tu negdje, veci volumen daje nesto vecu autonomiju, manje ooterecivanje motora i sl, no prouci sprecifikacije pa ces vidjeti da cak i takav kompresor s 2 ili 3ks u pravilu nema veliki protok zraka, taman za neko farbanje i sl, dok pjeskarenje zahtjeva pored velikog protoka i jaci pritisak..... Pa za ozbiljnije radove ipak moras uloziti u neki industrijski kompresor, vijcani ili sl.....

 Lakirat znam,inače farbam svaki dan doduše s prahom ali tehniku imam,imam iskustva i s lakiranjem i farbanjem drva jer sam u fušu to radio jedno određeno vrijeme,tako da po potrebi i to mogu radit al mi nijer primarni cilj to.

 

Što se tiče česte potrebe za pjeskarenje,u krugu sam ljudi koji uvijek "nešto čačkaju",od mehaničara do lakirera do ljudi kojima je dosadno u životu,stoga mislim da će biti posla,samo ponavljam,neznam koliko.

 

Prostora imam mogu ugurat kamion hehe.

 

Znam da ali ovaj što sam ja glerdao je  5.9KS i protok zraka mu je 690l/min tako da stvarno mislim da će bit sasvcim dovoljan.

ZovemseZoranidolazimizRijeke čet 7.5.2020 14:50
Magdalena Marina kaže...

Meni treba neki posao gdje ne moram stajati cijeli dan,stajanje cijeli dan je užas,prošla sam kroz to.Čak sam gledala i neke oglase za online poslove,kakva je situacija s tim?Neka online anketa,telefonska prodaja...Kakva je situacija?

 

 

U tom se slučaju raspitaj u Villachu, dobra je zarada, stajati nećeš. Uglavnom ležati.