Ostalo

Slanje paketa u SAD

Šime pon 5.8.2019 22:51

Htio bih prodati jednu igru preko eBay-a (vec sam prodao dvije igre tako), ali posto se radi o americkoj verziji igre, razmisljam o tome da omogucim slanje izvan Europe.

 

Pokusao sam izracunati (okvirnu) cijenu slanja posiljke u SAD na web-stranici Poste, https://www.posta.hr/hrvatska-posta-cjenik-online/262, ali u polju “Zemlja odredista” se ne nudi SAD. Kako to?

 

I da li biste mi mogli preporuciti neku drugu firmu za slanje paketa u SAD?

Damir22 pon 5.8.2019 23:29

Za slanje u esade, moras koristiti HP EXPRESS, dakle, tamo gdje odabires unutarnji ili medjunarodni promet, biras medjunarodni, pa HP express, i onda imas SAD...

 

Za do 1000g mase, racunaj oko 200kn ti je postarina.... sporim nacinom jasno, neke oblike express dostave moras pitati posebno.

 

Prije par godina sam slao paket tamo, preko hp-a, uzeo sam neku "brzu" opciju, da ne putuje mjesec dana, i platio sam oko 400-tinjak kn. Zanimljivo, i iste adrese u sad-u je meni stigao paket u istu postu, dimenzijski i tezinom prakticki identican, i lik je platio nekih 8,99$, stiglo za nekih 10 dana....

 

https://www.posta.hr/hrvatska-posta-cjenik-online/262

Šime uto 6.8.2019 00:57

Aha, naziv drzave je “S.A.D.” Zato nisam mogao naci. Evo, izgleda da moze i obican paket — prihvaca ako dodas vrijednost paketa. Izgleda da je minimalna cijena za economy 150kn.

Jakovp uto 6.8.2019 08:49
Damir22 kaže...

Za slanje u esade, moras koristiti HP EXPRESS, dakle, tamo gdje odabires unutarnji ili medjunarodni promet, biras medjunarodni, pa HP express, i onda imas SAD...

 

Za do 1000g mase, racunaj oko 200kn ti je postarina.... sporim nacinom jasno, neke oblike express dostave moras pitati posebno.

 

Prije par godina sam slao paket tamo, preko hp-a, uzeo sam neku "brzu" opciju, da ne putuje mjesec dana, i platio sam oko 400-tinjak kn. Zanimljivo, i iste adrese u sad-u je meni stigao paket u istu postu, dimenzijski i tezinom prakticki identican, i lik je platio nekih 8,99$, stiglo za nekih 10 dana....

 

https://www.posta.hr/hrvatska-posta-cjenik-online/262

 

 

Nemoj lagati ljudima, može ići bilo koja vrsta pošiljke u sad.

 

Šime kaže...

Aha, naziv drzave je “S.A.D.” Zato nisam mogao naci. Evo, izgleda da moze i obican paket — prihvaca ako dodas vrijednost paketa. Izgleda da je minimalna cijena za economy 150kn.

 

Zajebi to, preskupo i presporo (economy ide brodom, premium avionon). Pošalji kao prioritetna preporučena pošiljka, ide brzo avionom, imaš tracking, i najjeftinija opcija je:

 

 

Jakovp uto 6.8.2019 10:31
Damir22 kaže...
Uoci razliku izmedju pisma i paketa.....

Normalno je da je pismo jeftinije.

A postoji i sitnica zvana tezina... 50grama i 500grama ne kostaju jednako....

 

Preposručena pošilja je jeftinija, ide do 2 kg. Pošto je autor rekao da šalje igru, 100 grama je sasvim ok.

 

BTW, najskuplja preporučena je 135 kn (2 kg) tako da je i dalje PUUUUUUNNNNOOOO jeftinije od onog što si ti preporučio. A za 1kg je 105 kn.

 

I dalje stoji da si izjavio nešto što je potpuna laž, i umjesto da se pokriješ ušima, stavljaš TD na moj post

Šime uto 6.8.2019 16:52

Radi se o igri za GameCube, standardna kutija. Vjerojatno bi stala u takvu posilju, ali radije cu prethodno provjeriti u posti. Zanimljivo da je cijena do 250 grama ista, 60kn, bez obzira na zemlju odredista (npr., ista za Austriju i Australiju). To cu isto radije provjeriti u posti, da ne bi bilo da se radi o nekakvoj gresci na web-stranici.

Damir22 uto 6.8.2019 18:19
Jakovp kaže...
I dalje stoji da si izjavio nešto što je potpuna laž, i umjesto da se pokriješ ušima, stavljaš TD na moj post

 Evo, pa gledaj, dva nacina slanja - paket, ekonomska klasa, 200grama, vrijednost 100kn

 

i hp express, 200 grama....

 

Sto je ovdje lazno, i koju laz sam ja to izjavio? 

 

Da mi je kalkulator to izracunao?

 

Koliko vidim, nisam tvrdio da je ovo jedino, ili najjeftinije...vec samo da se slaze s mojim iskustvom slanja u sad....cak i da je pojeftinilo.

Jakovp uto 6.8.2019 18:48
Šime kaže...

Radi se o igri za GameCube, standardna kutija. Vjerojatno bi stala u takvu posilju, ali radije cu prethodno provjeriti u posti. Zanimljivo da je cijena do 250 grama ista, 60kn, bez obzira na zemlju odredista (npr., ista za Austriju i Australiju). To cu isto radije provjeriti u posti, da ne bi bilo da se radi o nekakvoj gresci na web-stranici.

 

Pošalji preporučenom, biti će ti najjeftinije i najbrže, vjeruj mi, poslao sam xxx paketa tako u SAD. Nije greška, preporuka košta jednako za cijeli svijet, vjerovao ili ne, i još su nedavno spustili cijene. I dobiješ tracking i ide brzo.

 

U pošti nemoj ništa pitati, jer 90% njihovih radnika nema pojma, samo im reci preporučena pošiljka za SAD i to je to, ispuni bijeli papirić, i zeleni za carinsku deklaraciju (ako ti kažu da treba veliki bijeli ne vjeruj im, nije istina, samo zeleni je za do nekih 200 dolara vrijednosti), napiši svoju i njegovu adresu na paket i to je to.

 

 

 

Damir22 kaže...
Jakovp kaže...
I dalje stoji da si izjavio nešto što je potpuna laž, i umjesto da se pokriješ ušima, stavljaš TD na moj post

 Evo, pa gledaj, dva nacina slanja - paket, ekonomska klasa, 200grama, vrijednost 100kn

 

i hp express, 200 grama....

 

Sto je ovdje lazno, i koju laz sam ja to izjavio? 

 

Da mi je kalkulator to izracunao?

 

Koliko vidim, nisam tvrdio da je ovo jedino, ili najjeftinije...vec samo da se slaze s mojim iskustvom slanja u sad....cak i da je pojeftinilo.

 

Evo ti što si lagao:

 

 

 

Napisao si da mora koristiti HP-X, što uopće nije točno, ima jedno 7 opcija od kojih sam mu ja preporučio najbolju i najekonomičniju.

 

 

BTW ovaj forum je u totalnom kurcu, dakle ja dobivam hrpu TD-ova na postove, a jedini ovdje imam nekog realnog iskustva i pokušavam pomoći čovjeku da uštedi maksimalni i da mu paket stigne najbrže, stvarno za ne vjerovati.

Damir22 uto 6.8.2019 20:08

Nije stvar u onome sto govoris, nego u nacinu...

 

Dakle, moje misljenje o "moras" je greska...a ne laganje. laganje je pojam.....ma, guglaj, shvatit ces....

 

A sto se tice da jedini imas nekog realnog iskustva..... jbg, a da zbog tog stava mozda ne dobivas td? 

masue čet 8.8.2019 19:26

Pozz, nije vezano za SAD,

Ali slanje paketa u Britaniju. Ugl. prodajem PC, covjek se javio da mu posaljem PC u Britaniju. Malo čudno ali ako uplati in-front okej valjda?
Na pošti kažu da za paket od 5 do 10kg ne mogu staviti lomljivo šta mi se čini ne realno, neš su zabrijali?

Pitanje, koji transport bi vi izabrali od DHL, HP-a ili što već radi sigurnosti dostave paketa, treba dobro obložiti taj PC unutar kartonske kutije,
te očekujem od kurirske službe da bude pažljiva a tako se ponašaju upravo prema tim naljepnicama "lomljivo", "glomazno" itd.

Bio bih zahvalan za neki savjet, ili iskustvo

lp

Jakovp čet 8.8.2019 20:38
masue kaže...

Pozz, nije vezano za SAD,

Ali slanje paketa u Britaniju. Ugl. prodajem PC, covjek se javio da mu posaljem PC u Britaniju. Malo čudno ali ako uplati in-front okej valjda?
Na pošti kažu da za paket od 5 do 10kg ne mogu staviti lomljivo šta mi se čini ne realno, neš su zabrijali?

Pitanje, koji transport bi vi izabrali od DHL, HP-a ili što već radi sigurnosti dostave paketa, treba dobro obložiti taj PC unutar kartonske kutije,
te očekujem od kurirske službe da bude pažljiva a tako se ponašaju upravo prema tim naljepnicama "lomljivo", "glomazno" itd.

Bio bih zahvalan za neki savjet, ili iskustvo

lp

 

To možda vrijedi za paket, ali za HP-X bi trebalo biti moguće, ali provjeri.

 

Inače bolje ti je osloniti se na to da dobro zapakiraš, a ne na to da će oni paziti. Najbitnije je poduprijeti grafičku i ako imaš veliki CPU hladnjak, ostalo bi trebalo biti ok.

 

BTW ako ti se netko na njuškalu javio i pitao da će ti platiti prekao paypala to ti je 100% prevara i nemoj se obazirati na to.

masue čet 8.8.2019 20:51

Ma 100% prevara kaže IBAN samo da mu treba i da ce napravit uplatu ali za koji k bi tip iz UK pretraživao preko njuškala PC = true
checkout, tnx za ubuduće dobro znat sve od navedenog

masue čet 8.8.2019 20:58
Jakovp kaže...
masue kaže...

Pozz, nije vezano za SAD,

Ali slanje paketa u Britaniju. Ugl. prodajem PC, covjek se javio da mu posaljem PC u Britaniju. Malo čudno ali ako uplati in-front okej valjda?
Na pošti kažu da za paket od 5 do 10kg ne mogu staviti lomljivo šta mi se čini ne realno, neš su zabrijali?

Pitanje, koji transport bi vi izabrali od DHL, HP-a ili što već radi sigurnosti dostave paketa, treba dobro obložiti taj PC unutar kartonske kutije,
te očekujem od kurirske službe da bude pažljiva a tako se ponašaju upravo prema tim naljepnicama "lomljivo", "glomazno" itd.

Bio bih zahvalan za neki savjet, ili iskustvo

lp

 

To možda vrijedi za paket, ali za HP-X bi trebalo biti moguće, ali provjeri.

 

Inače bolje ti je osloniti se na to da dobro zapakiraš, a ne na to da će oni paziti. Najbitnije je poduprijeti grafičku i ako imaš veliki CPU hladnjak, ostalo bi trebalo biti ok.

 

BTW ako ti se netko na njuškalu javio i pitao da će ti platiti prekao paypala to ti je 100% prevara i nemoj se obazirati na to.

 
I još jedno pitanje malo offtopic. Kako je moguća uopće prevara u ovom slučaju ako druga strana ima samo tvoj IBAN? ...

Damir22 čet 8.8.2019 21:12

Poslat ce ti neki fejk "nalog" za placanje, obicno bude neka caka, da kao, kad ti njemu posaljes potvrdu da si paket poslao, onda ce on kao "potvrditi" taj nalog i tebi novci sjedaju odmah....

 

Drugim rijecima, on ce "kao" novce rezervirati, a tek kad ti posaljes paket ce ti "platiti". Naravno da nece, takve upite jednostavno ignoriras......